Phoenix ! ~ Harry Potter Rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaEski ParşömenLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Ne Tesadüf Ama.

2 posters
YazarMesaj
Margeaux Deschanteh
Gryffindor VI. Sınıf & Sınıf Başkanı
Margeaux Deschanteh

Sihirsel Soy : Safkan.

Bilgiler
Quidditch Mevkiî: Vurucu
Rpg Puanı:
Ne Tesadüf Ama. Left_bar_bleue93/100Ne Tesadüf Ama. Empty_bar_bleue  (93/100)
Düello Gücü:
Ne Tesadüf Ama. Left_bar_bleue30/60Ne Tesadüf Ama. Empty_bar_bleue  (30/60)

Ne Tesadüf Ama. Empty
MesajKonu: Ne Tesadüf Ama.   Ne Tesadüf Ama. Icon_minitimePaz Ağus. 14, 2011 3:04 pm

' Tatilde tekrar karşılaşanlar, belki de hasret giderirler.'

Aşırıcı sıcak, o kadar bunaltıcıydı ki, artık dayanacak gücü kalmamıştı genç cadının. Taş bloklarla döşenmiş yolda yürürken kız kardeşini düşünüyordu sadece. Son zamanlarda neredeyse hiç görüşmemişlerdi. Nasıl oluyordu bu? Kardeş değil miydi onlar? Tabii, diye düşündü. İnsanın umursamaz bir kız kardeşi varsa, görüşemezler elbette. Etrafa bakına bakına ilerliyordu yolda. İnsanlar etrafını çevrelemiş, hepsi kendi işlerine bakıyorlardı. Tanıdık bir yüz görürse belki, dertleşebilir ya da biraz hasret giderebilirdi. Hogwarts daha yeni kapanmıştı. Birkaç gün ya olmuştu ya olmamıştı ama o şimdiden özlemişti yuvasını. Yuvasını, Hogwarts'ı... İki eliyle aynı kenarından, önünde tuttuğu kitabını karnına doğru çarptırdı ve nefesini dudaklarını büzerek sesli bir şekilde dışarı verdi.
    Gözleri kalabalık arasında tanıdık birilerini aramaya devam ediyordu fakat görünüşe göre, tanıdık biri yoktu etraflarda. İç çekip boş, sarı masaların birine yerleşti. Elindeki kitabı açıp birkaç satır okumaya başladı.
    Kitabı elindeydi ama dikkatini bir türlü verememişti. Belki de bir dondurma almalıydım, diye düşündü. Dondurmamı yedikten sonra belki yoğunlaşabilirim kitabıma? Kitabını masaya bırakıp siparişini verdi. "Frambuaz parçacıklı olsun lütfen."
    Dondurması önüne gelip o soğuk, mtal kaşığı eline aldığında arkasından biri öksürdü. Yapmacık bir öksürüktü, belliydi. Ben buradayım, demenin başka bir şekliydi. Genç cadı arkasını döndüğünde gördüğü kişinin boynuna atlamamak için kendini zor tutmuştu. İşte, tanıdık birini bulmuştu sonunda.

Spoiler:
Luciana Larsson
Ravenclaw V. Sınıf
Ravenclaw V. Sınıf
Luciana Larsson

Doğum tarihi : 07/07/98
Mücadele Tarafı : Tarafsız.

Bilgiler
Quidditch Mevkiî: Kovalayıcı
Rpg Puanı:
Ne Tesadüf Ama. Left_bar_bleue100/100Ne Tesadüf Ama. Empty_bar_bleue  (100/100)
Düello Gücü:
Ne Tesadüf Ama. Left_bar_bleue0/0Ne Tesadüf Ama. Empty_bar_bleue  (0/0)

Ne Tesadüf Ama. Empty
MesajKonu: Geri: Ne Tesadüf Ama.   Ne Tesadüf Ama. Icon_minitimePtsi Ağus. 15, 2011 6:13 pm

Luciana’nın tek isteği okulların açılmasıydı. Sürekli okulların tatil olmasını bekler ve daha sonra geçirdiği tatilden dolayı hayal kırıklığına uğrardı. Artık buna alışkındı, bu her sene olan bir şeydi. Ama bu sene tatilinin baştan kötü olacağını o da biliyordu. Üstelik babası hiç işi yokmuş gibi yeniden annesini aramaya başlamıştı. Bu yüzden babasıyla araları bozuktu. Sürekli Lucy’ye onun annesi olduğunu söyleyip anlayışlı olmasını istiyor ve onları terk ettiğine inanmak istemiyordu. Besbelli terk etmişti onları işte! Babası ise her seferinde onun gitmeye zorlandığını söyleyip duruyordu. Söyledikleri doğru değildi, sadece inanmak istediği şeyleri kabulleniyordu babası. Bu özelliğini hiç sevmiyordu babasının. Babası yüzünden Hogwarts kapandığından beri çok sinirli biri haline gelmişti. Küçücük bir şey için bile ortalığı kıyamete çeviriyordu. Evinden biraz olsa uzaklaşıp Diagon Yolu’na gitmenin onu rahatlatacağını düşünmüştü. Aslında ‘gitmek’ şu an ki durumu için pek uymuyordu, Lucy ‘kaçmıştı.’ Kimse fark etmeden de evine dönecekti, o zamana babası gelmiş olurdu. Neden kaçtığını bilmiyordu eğer izin isteseydi mutlaka izin verirlerdi. Belki hayatında bir olay istiyordu. İşte Hogwarts’ı sevmesinin nedeni buydu. O okulda birçok şey yaşıyordu ve kendini daha özgür hissediyordu. Profesörlerin katı kuralları sayılmazsa tabii…

Dondurma dükkanına geldiğinde hemen içeri girdi. Açık pencereler içeri güneş ışığıyla doldurmuştu. Işıktan dolayı gözlerini kıstı. Dükkan kalabalıktı ve büyücüler gruplar haline masalara yerleşmişti, bazıları ise tek oturuyordu. Lucy’de tek oturacaktı. Yalnızlık en nefret ettiği şeydi, tatillerde de hiçbir okul arkadaşını göremiyordu. Boş bir masa bulmak için gözleriyle çevreyi taradı. Birden gözüne biri çarptı ve o masaya odaklandı. Gördüğü cadı, Gryffindor,’da okuyan Margeaux’tu. Onu parlak, sarı saçlarından tanımıştı. Yüzüne geniş bir gülümseme yayıldı. Margeaux bu sene altıncı sınıfa geçmişti, Lucy’den bir yaş büyüktü. Onun büyük olması Lucy'yi hiç rahatsız etmedi. Karşısında tanıdık biri duruyordu, ona yeterdi. Tanıdık birini görmek onu hiç tahmin edemeyeceği kadar sevindirmişti Lucy'yi. Margeaux’un masasına yaklaşarak orada olduğunu belirtmek için hafifçe öksürdü. Margeaux kim olduğunu örmek için arkasını döndü. Şimdi iki genç cadının yüzünde de aynı gülümseme vardı.

Spoiler:

En son Luciana Larsson tarafından Perş. Ağus. 18, 2011 3:19 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 3 kere değiştirildi
Margeaux Deschanteh
Margeaux Deschanteh

Bilgiler
Rpg Puanı:
Düello Gücü:

Ne Tesadüf Ama. Empty
MesajKonu: Geri: Ne Tesadüf Ama.   Ne Tesadüf Ama. Icon_minitimeÇarş. Ağus. 17, 2011 8:20 pm

Karşısında duruyordu işte Luciana. Hemen ayağa fırladı genç cadı. Karşısında durmuş, sarı bukleleriyle, tatlı tatlı gülümseyen cadıya sarıldı. Ondan bir yaş küçüktü ama bu bir şeyi değiştirirmiydi? Hayır... O hiç bir zaman sınıf ayrımı yapan biri olmamıştı. Tanrı aşkına, ondan 3 yaş küçük Stephanie ile neredeyse ayrılmaz arkadaşlardı! Gerçi, onu göre kesinlikle 13 yaşında olduğunu düşünmezdi, 16 gösteriyordu! Ama, o 13 yaşındaydı sonuçta, değişmezdi, Margeaux'da 3 yaş küçüktü, bu da değişmezdi, nokta. Kucaklaşmaları sona erdiğinde kendini geriye çekti cadı. Dudağındaki o harika tebessümöü konuşurken de düşürmemeye dikkat ediyorldu. "Hey," Eliyle karşısındaki sandalyeyi gösterdi Luciana'ya. "Ne işin var burada?" Sonra her şey kurcalamaması, her şeye burnunu sokmaması gerekltiğini, fazla merağın pek de iyi bir şey omadığını... Hemen sorusunu geçiştirmek istedi. "Bende keşke tanıdık birileri denk gelse, diyordum. Rastlaştığımız ne de iyi oldu, değil mi?" Yüzündeki tebessüm hala orada duruyordu işte.
Luciana Larsson
Ravenclaw V. Sınıf
Ravenclaw V. Sınıf
Luciana Larsson

Bilgiler
Rpg Puanı:
Düello Gücü:

Ne Tesadüf Ama. Empty
MesajKonu: Geri: Ne Tesadüf Ama.   Ne Tesadüf Ama. Icon_minitimePerş. Ağus. 18, 2011 3:18 pm

İki cadı kucaklaşarak birbirleriyle hasret giderdiler. Okuldan birileriyle karşılaşmak çok rahatlatıcıydı. Buraya geldiğinde tanıdık biriyle karşılaşacağını hiç düşünmezdi. Tek başına oturup, dondurmasını yemek gibi basit bir plan yapmıştı buraya gelirken. Artık büyücü dünyasının da küçük olduğunu düşünüyordu. Margeaux eliyle karşısındaki sandalyeyi işaret etti. Luciana, Margeaux'un karşısındaki sandalyeye oturdu. "Ne işin var burada?" dedi gülümseyerek. Bu sorudan rahatsız olmuştu Luciana. Sorunlarından kurtulmak ve rahatlamak için buraya kaçtığını söyleyemezdi. Asıl sorun annesiydi. Eğer annesi tarafından terk edilmeselerdi böyle bir duruma bile düşmeyecekti belki. Camdaki yansımasına baktığında hayattan bıkmış bir edayla oturan bir kız gördü. Sonra yoldan geçip giden büyücülere baktı. Daha şimdiden yanında küçük bir çocukları olan iki yetişkin görüyordu. Seneye okula başlayacak olan çocukları için alışveriş yapıyorlardı. Lucy'de okula başlayacağı zaman ailesiyle beraber gelmişti. O zamanlar en büyük derdi, istediği şeyin alınmamasıydı. Burada düşüncelerinden uzaklaşmak istemişti ama yine başaramamıştı. Ama en azından geçen seneye göre daha iyiydi. Ayrıca bu yaşadıklarının derslerini hiç etkilememesini bir mucize olarak görüyordu. Düşüncelerinden sıyrılmak için Margeaux'a baktı. Sonra Lucy'nin halini görüp önceki sorusunu unutturmak için "Bende keşke tanıdık birileri denk gelse, diyordum. Rastlaştığımız ne de iyi oldu, değil mi?" dedi. Demek sorunları olduğu bu kadar belliydi. Gerçi en kör bir kişi bunu sesindeki umutsuzluktan bile anlayabilirdi. Lucy gülümsedi, Margeaux çok anlayışlı biriydi. "Aynen, bende. Buraya geldiğimde seni görmeyi hiç beklemiyordum." dedi. İkiside birbirleriyle karşılaştıkları için sevinçliydi. Lucy "Hogwarts'ın açılacağı için heyecanlı mısın? Açıkçası ben açılmasını çok istiyorum çünkü tatilim berbat geçiyor." dedi. Sonra gözleri masaya takıldı. Önünde bir de çikolatalı dondurma vardı ama tabak ağzına kadar doluydu, henüz hiç yememişti. Tabağın yanındaki kaşığı eline alarak dondurmayı ağzına atmasıyla ağzına bir soğukluk yayıldı.

Margeaux Deschanteh
Margeaux Deschanteh

Bilgiler
Rpg Puanı:
Düello Gücü:

Ne Tesadüf Ama. Empty
MesajKonu: Geri: Ne Tesadüf Ama.   Ne Tesadüf Ama. Icon_minitimePerş. Ağus. 18, 2011 9:44 pm

"Aynen, bende. Buraya geldiğimde seni görmeyi hiç beklemiyordum." Bende, diye geçirdi içinden. Ona anlatabilir miydi? yani sorunlarını: kardeşini, ailesini, Oswald'ı... Ama bir an çok anlamsız geldi bunlar. Luciana'nın daha büyük sorunları varmış gibi bir görünümü vardı. Arada bir yüzünü buruşturuyor, gözlerini belli noktalara sabitleyerek genç cadıya bakmaya korkar gibiydi. "Hogwarts'ın açılacağı için heyecanlı mısın? Açıkçası ben açılmasını çok istiyorum çünkü tatilim berbat geçiyor." Benimde, diye geçirdi tekrardan. Belki çok da fark etmemiş olsa bile, Luciana ile ortak noktaları bayağı vardı. "Bende Hogwarts'ın bir an önce açılması için sabırsızlanıyorum." Yüzündeki gülümsemesi genişledi ve sıcak bir hal aldı. Dondurmasını kaşıklamaya başlayan Luciana gibi, o da önündeki frambuaz parçacıklı dondurmadan büyük bir parçayı dilinin üzerine yerleştirip eritti. Geriye kalan parçacıklar, harikaydı. Dondurmanın da en çok bu yanını seviyordu, geride bıraktıklarını... Başını kaldırdı ve Luciana'yı incelemeye devam etti. Sarı bukleleriyle oldukça tatlı görünüyordu. Ama yüzünde bir... Bir farklılık vardı, gülümsediğinden pek de içten değildi. Elindeki metal kaşığı elinde döndüre döndüre konuştu. "Tatlım, bir sorun mu var? Dertli görünüyorsun."Belki de geri çevirecekti bu nazik teklifi. Açtı o da. "Bana her şeyi anlatabileceğini biliyorsun, değil mi?"
Luciana Larsson
Ravenclaw V. Sınıf
Ravenclaw V. Sınıf
Luciana Larsson

Bilgiler
Rpg Puanı:
Düello Gücü:

Ne Tesadüf Ama. Empty
MesajKonu: Geri: Ne Tesadüf Ama.   Ne Tesadüf Ama. Icon_minitimeCuma Ağus. 19, 2011 9:17 pm

Margeaux'ta onun gibi Hogwarts'ın açılmasını dört gözle bekliyordu. Okulunu çok seviyordu Luciana. Bütün o gizli geçitler ve odalar, zindanlar, partiler, okulun düzenlediği etkinlikler, sürekli değişerek onların kafasını karıştıran merdivenler, kuleye çıktığında gördüğü gün batımı manzarası, seralar... Hepsini çok seviyordu. Sevmek belki hafif kalırdı, bu büyülü okula tapıyordu. Ömrünün sonuna kadar burada yaşayabilirdi ama bir gün bu okuldan mezun olacağını biliyordu. Artık onu çocukları gidecekti Hogwarts'a. Belki profesör olarak görev yapabilirdi ama ileride ne olacağına pek bir kafa yormamıştı. Bir Ravenclaw öğrencisi olarak geleceğini düşünmemek biraz sorumsuzca olabilirdi ancak o anı yaşamayı tercih ediyordu daha çok. Bu sorunlarını daha çok unutturan bir yöntemdi. Sonra birden çok fazla düşündüğünü anladı. Şu an karşısında bir dostu duruyordu onun bu düşünceli halinden bir sorunu olduğunu anlamıştı belli ki. "Tatlım, bir sorun mu var? Dertli görünüyorsun." Luciana ne diyeceğini bilemedi. Başkalarını kendi sorunlarıyla boğmak istemezdi çünkü herkesin kendine göre bir derdi vardı ama birine anlatırsa daha çok rahatlayacağını düşünüyordu. "Bana her şeyi anlatabileceğini biliyorsun, değil mi?" dedi Margeaux. Çok içten görünüyordu ona anlatmak iyi olabilirdi. Derin bir nefes alarak söze başladı. "Annemin beni terk ettiğini biliyorsun." Margeaux evet anlamında başını salladı. Ona daha önceden anlatmıştı. Sözüne devam etti. "O gittikten sonra haliyle babam çok üzüldü ama zamanla onu unuttu. Yani ben öyle düşünüyordum en azından. Şimdi o kadını tekrar aramak istiyor çünkü kendi iradesi dışında kaçırıldığını düşünüyor. Ama ben hiç de öyle düşünmüyorum tabii." dedi. Bütün bunları sesli bir şekilde anlatınca gerçekten çok rahatlamıştı. Her zaman sorunlarını içine atmayı tercih etmesi yanlış olmalıydı demek ki. Bunu anlaması iyi olmuştu onun için.
Margeaux Deschanteh
Margeaux Deschanteh

Bilgiler
Rpg Puanı:
Düello Gücü:

Ne Tesadüf Ama. Empty
MesajKonu: Geri: Ne Tesadüf Ama.   Ne Tesadüf Ama. Icon_minitimeCuma Ağus. 19, 2011 10:41 pm

"Annemin beni terk ettiğini biliyorsun." Genç cadı evet, anlamında başını salladı hafifçe. Luciana bir ara ona anlatmıştı. Bir derin nefes daha aldı Lucy. "O gittikten sonra haliyle babam çok üzüldü ama zamanla onu unuttu. Yani ben öyle düşünüyordum en azından. Şimdi o kadını tekrar aramak istiyor çünkü kendi iradesi dışında kaçırıldığını düşünüyor. Ama ben hiç de öyle düşünmüyorum tabii." Yüzünü ekşitti genç cadı. Onun annesi böyle bir şeyde olsaydı, o ne düşünürdü? Kendisinin gittiğini mi? Yoksa aynı Luciana'nın babasının düşündüğü gibi, başkaları tarafından zorla kaçırıldığını mı? Hayır... Kesinlikle düşünmek istemiyordu bunu. Düşüncesi bile ona oldukça korkunç gelirken, Luciana bununla nasıl baş edebiliyordu ki? Hafifçe başını sağa sola salladı, Luciana'ya fark ettirmeden. Elindeki metal kaşığı elinde evirip çevirmeye devam ediyordu. Gözlerini kaşıktan ayırmadan konuştu. "Çok üzgünüm canım fakat bu konuda sana pek yardımcı olamayacağım sanırım. Ama sana verebileceğim tek tavsiye ne olursa olsun her seçeneği gözden geçirmendir. Bilirsin, bazen akla gelmeyen şeyler gerçekler olabilir..." Gözleri artık metal kaşığa değil, Luciana'nın gözlerine sabitlenmişti. Belki de babası haklıydı, belki de annesi kaçırımıştı. 16 yıllık yaşamı boyunca öğrendiği şeylerden biri de kesinlikle en düşük ihtimalli yada en mantıksız şeylerin çoğunlukla gerçek çıktığıydı. Ve bu hiç adil değildi.
Luciana Larsson
Ravenclaw V. Sınıf
Ravenclaw V. Sınıf
Luciana Larsson

Bilgiler
Rpg Puanı:
Düello Gücü:

Ne Tesadüf Ama. Empty
MesajKonu: Geri: Ne Tesadüf Ama.   Ne Tesadüf Ama. Icon_minitimeC.tesi Ağus. 20, 2011 1:17 pm

Arkadaşları ona annesini getiremezdi ya da babasının annesini unutmasını sağlayamazdı, tavsiyelerle yardımcı olmaları yetiyordu Luciana için. Tavsiyeler Luciana'yı çok rahatlatıyordu. "Çok üzgünüm canım fakat bu konuda sana pek yardımcı olamayacağım sanırım. Ama sana verebileceğim tek tavsiye ne olursa olsun her seçeneği gözden geçirmendir. Bilirsin, bazen akla gelmeyen şeyler gerçekler olabilir..." dedi Margeaux. Kesinlikle haklıydı. Akla gelmeyen şeyler de gerçek olabilirdi. Bu konuyla öngörüyle yaklaşmış olabilirdi. Yine de annesi bunca yıl ortadan kaybolamazdı, ölmüş olabilirdi. Bu düşünceyle Luciana'nın karnına bir şey saplanmıştı sanki, yüzünü buruşturdu. Böyle şeyler düşünmemesi gerektiğini biliyordu ama bunu kontrolü altına alamıyordu. Daha önce kendini hiç bu kadar zayıf hissetmemişti ama Margeaux'un tavsiyesi onu azda olsa rahatlatmıştı, arkadaşlarının yanında olduğunu bilmek güzeldi. "Desteğin için çok teşekkürler." dedi gülümseyerek. Margeaux'ta karşılık olarak ona gülümsedi. Luciana, Florean Fortescue'nin Dondurma Dükkanı'nın kapısının hızla çarpmasıyla irkildi. Kafasını oraya çevirdi, Margeaux'ta kafasını oraya çevirmişti. Gördüğü kişi yüzünden ağzı açık kalmıştı. Takım elbiseli cübbe giymiş bir adam gözleriyle kafede birini arar gibiydi. Luciana ona görünmemek için saklanmayı düşündü ama hareket edemiyordu. Babasının burada ne işi vardı? Onu aramaya gelmişti belli ki. Babası kızını gördüğünde yüzünde sert bir ifadeyle onlara yaklaştı. Margeaux şaşkınlıkla bir babasına, bir ona bakıyordu. "Eee, şey bu benim babam Margeaux." dedi zor konuşarak. Babası ona eve gelmesi gerektiğini söylüyordu bağırarak. Gözlerine yaşlar dolduğunda ağlamamak için dudaklarını ısırdı, gözlerini kocaman açmaya çalıştı ama ağlamadı. Rezil olmuştu arkadaşına, tüm bu kafedeki insanlara..."Görüşürüz." dedi Margeaux'a gülümsemeye çalışarak. Ve istemeyerekte olsa babasıyla gitmek zorunda kaldı.

RP SONU.

Ne Tesadüf Ama.
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Tesadüf~
» Tesadüf
» Tesadüf
» Tesadüf
» Tesadüf?