Phoenix ! ~ Harry Potter Rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaEski ParşömenLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Tesadüf

2 posters
YazarMesaj
Vivian Mankowitz
Hufflepuff V. Sınıf
Hufflepuff V. Sınıf
Vivian Mankowitz

Mücadele Tarafı : Aydınlık
Sihirsel Soy : Safkan

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Tesadüf Left_bar_bleue100/100Tesadüf Empty_bar_bleue  (100/100)
Düello Gücü:
Tesadüf Left_bar_bleue0/0Tesadüf Empty_bar_bleue  (0/0)

Tesadüf Empty
MesajKonu: Tesadüf   Tesadüf Icon_minitimeÇarş. Haz. 17, 2009 10:17 pm

Boğulmak üzere olduğum Sihir Tarihi dersinden sonra, sadec yatakhaneye gidip uyumak istiyordum; ancak profesörün verdiği ödevi yapmalıydım. Ertesi güne bırakmam, unutacağım anlamına geliyordu. Çantamı toparlayıp derslikten hızla çıktım. Koridor, her zaman olduğu gibi kalabalıktı. Kalabalıktan sıyrılıp kendimi merdivenlere attım. İsteksiz adımlarla merdivenlerden aşağı indim. Cübbemin cebinden çıkardığım lastik tokam ile saçlarımı hızlıca topladım. Kütüphane'nin kapısını yavaşça açtığımda içerisinin dolu olduğunu gördüm. Herkes kitaplardan bir şeyler araştırıyordu. 'Sıkıcı' diye geçirdim içimden. Sıkıcı olsa da bunu yapmak zorundaydım. İleride hedeflerim vardı ve bunlara ulaşmak için sorumluluklarımı yerine getirmeliydim. İçeriye göz gezdirdikten sonra boş bir masa bulup çantamı bıraktım ve kitap aramaya koyuldum. Tozlu raflardan kitap aramak gerçekten kötü bir işti. Toza olan alerjim, kendini göstermeye başlamış; aralıksız hapşırıyordum. Sonunda aradığım kitabı buldum ve harpşırıklarım biraz olsun azaldı. Yavaşça yerime geçtim ve notlar yazmak için ufak bir parşömen çıkardım.
Jennifer Lily Loreene

Jennifer Lily Loreene

Doğum tarihi : 05/04/94
Sihirsel Soy : Melez
Evcil Hayvanı : Jenny

Tesadüf Empty
MesajKonu: Geri: Tesadüf   Tesadüf Icon_minitimeÇarş. Haz. 17, 2009 10:42 pm

Jenny sıkıntıdan patlamak üzereydi. Derslerden çıktığında bütün ödevlerini bitirmişti. Tabi hafta sonuna bir derdi kalmasın diye yapmıştı bunu. Şimdi ise, Ortak Salona gidip diğer kızlarla saçma sapan şeylerden konuşabilirdi. Ama kitap okumayı tercih etti, daha huzurlu.

Kütüphanenin açık kapısından içeri girdi. Her yerin dolu olmasına rağmen çok sessizdi. Bu durum da kütüphane görevlisinin kendisinden kaynaklıyordu. Jenny 5. sınıflara izin verilen yerlerde karanlık büyülerle ilgili bir kitap aranmaya başladı. Böyle şeyler hoşuna gidiyordu. Evet, şu anda kullanamazdı ama bilmenin de kötü bir tarafı olmazdı herhalde.

Biraz sonra kalın ve tozlu bir kitabı elinde tutmuş, tek boş yer olan bir kızın ödev yaptığı masaya yaklaştı. Kızın elinde tuttuğu kitabı görebiliyordu. O ödevi kendisi de yapmıştı ve biraz sonra o iğrenç sıkıcı kitabın içinde bunalacağını gayet iyi biliyordu.

Karşısındaki sandalyeye oturdu ve bezmiş bir şekilde çantasını yere attı. Sonra kıza bakıp yüzünü sıkıntılı bir hale soktu :

Konuyu orada çok arayacaksın. Sanırım haylaz öğrencilerden bazıları asıl sayfayı koparmış.

dedi ve ciddi bir şekilde karşısındakine baktı. Kendisi ödevini tamamlamıştı. Yardım etmeyi teklif edecekti ama onun huyunu bilemiyordu. Birinin yardımını kabul etmeyi zayıflık sayanlar olduğunu çok görmüştü. Alacağı ters bir cevap genelde Jenny'i delirtebilirdi bu da kütüphanede hiç işine gelen bir durum olmazdı.
Vivian Mankowitz
Hufflepuff V. Sınıf
Hufflepuff V. Sınıf
Vivian Mankowitz

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Düello Gücü:

Tesadüf Empty
MesajKonu: Geri: Tesadüf   Tesadüf Icon_minitimeÇarş. Haz. 17, 2009 11:02 pm

Eski kitabın tozlu sayfalarını karıştırıken hapşırmamak için kendimi zor tutuyordum. Sonuçta burası bir kütühaneydi ve görevliyle muhatap olmak istemiyordum. Ancak karıştırdığım sayfalar içinde aradığımı bulamıyordum. İçimden kitaba lanetler yağdırırken karşımdaki sandalyeye bir Gryffindorlu oturdu. Başımı yavaşça kaldırdım ve oturuşunu izledin. En azından sorabilirdi. Tam kalkmasını söylecekken konuşmaya başladı.

"Konuyu orada çok arayacaksın. Sanırım haylaz öğrencilerden bazıları asıl sayfayı koparmış."

Lane olası veletler hiç rahat durmazlardı zaten. Sinirle önümdeki tozlu kitabı kapayıp diğer masaya doğru ittim. Bu kadar hapşırığım boşunaydı. Ve bu gece kesilmeyeceğini biliyordum. Canım iyice sıkılmıştı. O tozlu raflardan tekrar kitap aramak istemiyordum. Başımı, masanın üzerinde birleştirdiğim ellerimin arasına aldım ve homurdanmaya başladım. Şimdi ondan yardım istemeliydim. Tanrım, kendimden nefret ediyordum. Başımı ona çevirip olabildiğince sakin bir ses tonuyla konuşmaya başladım.

"Peki, bana yardımcı olabilecek bildiğin başka bir kitap var mı?"

İnsanlardan yardım istemeyi sevmezdim; ancak tekrar tozlu rafları karıştırmayı göze alamazdım. Bu kız en azından bana kitabın yerini söyleyip, beni arama derdinden kurtarabilirdi.
Jennifer Lily Loreene

Jennifer Lily Loreene

Tesadüf Empty
MesajKonu: Geri: Tesadüf   Tesadüf Icon_minitimeÇarş. Haz. 17, 2009 11:25 pm

Peki, bana yardımcı olabilecek bildiğin başka bir kitap var mı?"

İşte şimdi bütün önyargıları kalkmıştı. Kıza daha sıcak davranmaya karar verdi. Nereden bulabileceğini şu anda bilmiyordu fakat yanında ödevi vardı. Çantasına eğildi ve parşömen kağıdını çıkarıp masanın üstünden kıza doğru uzattı.

İkinci bölümde aradığın yeri bulabilirsin.

dedi ve biraz rahatlamak için öbür taraftaki sandalyenin üstüne ayaklarını dayadı.

Adın neydi?

Formasına bakınca bir Slytherin öğrencisi olduğunu gördü. Onun için bir değişiklik yaratmıyordu bu durum.
Vivian Mankowitz
Hufflepuff V. Sınıf
Hufflepuff V. Sınıf
Vivian Mankowitz

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Düello Gücü:

Tesadüf Empty
MesajKonu: Geri: Tesadüf   Tesadüf Icon_minitimeÇarş. Haz. 17, 2009 11:37 pm

Karşımdaki kız bana yardım edecek birine benziyordu. Çantasına eğildi ve bir kaç parşömen çıkardı. Bana uzatarak ikinci bölümde bulabileceğimi söyledi. Şimdi rahatlamıştım. Tozlu kitaplarla uğraşmayacaktım. Parşömenlere göz gezirdikten sonra ihtiyacım olan sayfayı açtım ve teşekkür etmek için kıza döndüm. Tam ağzımı açacakken söze başladı.

"Adın neydi?"

Yüzüme çarpık bir gülümseme yerleştirerek yanıtladım. "Madestie. Ayrıca çok teşekkür ederim. Gerçekten beni büyük bir sıkıntıdan kurtardın. O raflara tekrar dönemezdim. Ya senin?

Aslında merak etmiyordum; ama bana bu durumda yardım eden birine teşekkür etmeden geçemezdim. Çantamdan tüy kalemimi çıkardım ve masanın üzerine koydum. Benden beklenmeyecek bir nezaket içinde Griyffindorlu bir cadı ile konuşuyordum; ve ben bunu önemsemiyordum. Başkalarının düşünceleri de beni ilgilendirmezdi.
Jennifer Lily Loreene

Jennifer Lily Loreene

Tesadüf Empty
MesajKonu: Geri: Tesadüf   Tesadüf Icon_minitimeÇarş. Haz. 17, 2009 11:54 pm

Madestie. Ayrıca çok teşekkür ederim. Gerçekten beni büyük bir sıkıntıdan kurtardın. O raflara tekrar dönemezdim. Ya senin?

Kızın yüzünde bir gülümseme vardı. Jenny de aynı tepkiyi verdi ve konuştu :

Jenny. Önemli değil, ne kadar korkunç bir şey olacağını tahmin edebiliyordum.

Madestie... Bu bir yerden tanıdık gelmişti. Gözlerini kızdan çevirip parşömenle ilgilenmeye başladı. Bunu nereden duymuştu? Birden kafasında belirdi : Kyle!
Hevesle kıza yöneldi :

Madestie, Kyle'ı tanıyor musun?

İşini garantiye almak istedi direk Kyle ile ilgili konuşmaya başlayamazdı ya. Aklından geçen gün yaptıkları konuşma geçtikçe yüzüne şeytani bir gülümseme yayıldı. Ama bunu yapmayacaktı, yapmamalıydı. Kyle onu peşine taktığı yılanlarla tehdit ettiği için değil. Onu zor durumda bırakmayacaktı.
Vivian Mankowitz
Hufflepuff V. Sınıf
Hufflepuff V. Sınıf
Vivian Mankowitz

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Düello Gücü:

Tesadüf Empty
MesajKonu: Geri: Tesadüf   Tesadüf Icon_minitimePerş. Haz. 18, 2009 12:04 am

Kız bana aynı şekilde gülümseyerek yanıt verdi.

"Jenny. Önemli değil, ne kadar korkunç bir şey olacağını tahmin edebiliyordum."

Anlaşılabilmek güzel bir şeydi. Ödevi bir an önce bitirp uyuyabilmek için hemen parşömenlere not almaya başladım. Çok uzun bir şeye benzemiyordu; ancak o dorumda bana herşey zor gelecekti. Bir yandan hapşırıyor, bir yandan not almaya çalışıyordum. 'Lanet ödevler' diye mırıldandım sessizce. Bu gereksiz işlerle uğraşmak zorundaydım. Başımı yukarı kaldırarak ofladım. Jenny merakla bana bakıyordu. Aceleyle konuşmaya başladı.

"Madestie, Kyle'ı tanıyor musun?"

Şaşırmıştım. Asıl o nereden tanıyor olabilirdi. Bir an sarktığı kişilerden olabileceği düşündüm; ama öyle olsa bana bu şekilde sormazdı. Yüzümde şaşkın bir ifade ile onu yanıtladım.

"Evet, peki sen nereden tanıyorsun."

Ses tonumdan şaşkın olduğum anlaşılıyordu. Elimdeki kalemi bırakıp gelecek cevabı beklemeye başladım. Kyle gibi birinin bir Griyffindorlu ile arkadaşlık edeceğini düşünmüyordum.
Jennifer Lily Loreene

Jennifer Lily Loreene

Tesadüf Empty
MesajKonu: Geri: Tesadüf   Tesadüf Icon_minitimePerş. Haz. 18, 2009 12:18 am

Evet, peki sen nereden tanıyorsun.

Madestie'nin yüzünde şaşkın bir ifade vardı. Bu konuyla fazlasıyla ilgili görünüyordu. Düşündüğü kız o olmalıydı. Yüzünde sıcak bir gülümseme belirdi bunu ancak yakınları sıklıkla görürdü. Bunu yapmasına da Kyle neden oluyordu. sonuçta o Madestie'ye değer veriyorsa arasının iyi olmasını isterdi.

Küçüklüğümüzden beri arkadaşız. Ve Hogwarts'ta tekrar beraberiz.

dedi yüzündeki gülümsemeyi bozmadan. Madestie'ye belki de, Kyle'ın bir Gryffindorla arkadaş olması garip gelmişti. Ama onun yerinde olup da bu kadar güzel anıları olsaydı böyle düşünmezdi. Kıza bir kez daha dikkatlice baktı, Kyle'ın nasıl birine daha 'kibar' davrandığını merak ediyordu.
Vivian Mankowitz
Hufflepuff V. Sınıf
Hufflepuff V. Sınıf
Vivian Mankowitz

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Düello Gücü:

Tesadüf Empty
MesajKonu: Geri: Tesadüf   Tesadüf Icon_minitimePtsi Haz. 22, 2009 12:55 pm

Hapşırıklarım azalsada devam ediyordu. Bir elime peçete, bir elimde kalem not almaya çalışıyordum. Kızın yüzünde sıcak bir gülümseme oluştu. Ne diyeceğini gerçekten merak ediyordum. Jennifer beni fazla bekletmeden cevapladı.

'' Küçüklüğümüzden beri arkadaşız. Ve Hogwarts'ta tekrar beraberiz. ''

Ne olursa olsun, bana garip geliyordu. Sonuçta huylar küçükken de farklı olmazdı. En azından benim aynıydı. Bende ona gülümseyerek yarım bıraktığım cümleri yazmayı bitirdim. Bu iş gerçekten çok sıkıcıydı. Ve hapşırırken bunu yapmak çok daha zordu. Bir an yazmayı bırakıp düşündüm. Peki beni nereden tanıyordu? Belki derslerde adımı duymuştur diye düşündüm; ama o zaman da bana ismimi sormazdı. Meraklı bir ifadeyle sordum.

'' Peki beni nereden tanıyorsun? ''

İsmini henüz öğrendiğim bir kız ile önceden tanışmış olamazdım. Cevabı beklerken bir yandan da notları geçiriyordum.

En son Madestie Delacrousé tarafından Ptsi Haz. 22, 2009 5:52 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Jennifer Lily Loreene

Jennifer Lily Loreene

Tesadüf Empty
MesajKonu: Geri: Tesadüf   Tesadüf Icon_minitimePtsi Haz. 22, 2009 5:48 pm

Madestie konuşurken bir yandan da notları geçirmekle uğraşıyordu.

Peki beni nereden tanıyorsun?

Jenny'nin yüzü ciddi bir ifade aldı. Kyle ile yaptıkları konuşmayı -daha çok tehditler savrulmuştu ama- bahsedip etmemek arasında kaldı. Eğer ayrıntıya girmezse Kyle'ın da kızmak için bir nedeni olmazdı herhalde. Jenny fazla riske girmemeye karar verdi. Tek bildiği delirmeye hazır Kyle'ın damarına basarsa yılanlarla fazla vakit geçirmeye başlayacağıydı.

Hmm..Kyle ile konuşurken adın geçmişti. Bilirsin işte ben çoğu kişiyi tanımıyorum...

Daha fazla batırmadan susmaya karar verdi. Ayrıca bu da yeterince açıklayıcı bir cevaptı. Daha fazlasını soracağını sanmıyordu. Bir rahatlama hissetti ve başının yılanlarla ve Kyle ile belaya girmeyeceğine emin oldu.
Vivian Mankowitz
Hufflepuff V. Sınıf
Hufflepuff V. Sınıf
Vivian Mankowitz

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Düello Gücü:

Tesadüf Empty
MesajKonu: Geri: Tesadüf   Tesadüf Icon_minitimePtsi Haz. 22, 2009 5:59 pm

İşimin bitmesine az kalmıştı. Son bir kaç paragraftan sonra bu tozlu yerden gidebilirdim. Bu sırada Jennifer'a baktım. Yüzündeki gülümseme gitmiş, yerine nedenini anlamadığım ciddi bir ifade gelmişti. Birşeyler düşündüğünü anlayabiliyordum; ancak fazka soru sorup onu bıktırmak istemiyordum.

"Hmm..Kyle ile konuşurken adın geçmişti. Bilirsin işte ben çoğu kişiyi tanımıyorum..."

Benden nasıl bahsettiğini merak ediyordum. Bir an sorup sormamak arasında gidip geldim. Sonra, ayrıntılara fazla takıldığım hissine kapıldım; ancak öğrenmeliydim.

"Peki o zaman. Nerelerde geçiyor acaba adım?"

Gülümsedim. Bu sırada notları geçirmeye devam ediyordum.
Jennifer Lily Loreene

Jennifer Lily Loreene

Tesadüf Empty
MesajKonu: Geri: Tesadüf   Tesadüf Icon_minitimeCuma Haz. 26, 2009 2:16 pm

Peki o zaman. Nerelerde geçiyor acaba adım?

Bunun üzerine Jenny'nin yüzüne bir gülümseme yayıldı. Ona açıkça söylemeyi çok isterdi. Ama şimdilik detaylara girmeyecekti.

Gerçekten sevdiğimiz kişilerden bahsediyorduk. Özel yeri olanlar...

Durup Madestie'nin tepkisini ölçtü. Bunu kime söylese hoşuna giderdi ve o da Kyle ile ilgileniyor gibiydi. Hatta bu açıktı. Jenny, Kyle'ın ona şükretmesini gerektiğini düşündü. Çünkü bu davranış Jenny'den hiç beklenmeyecek bir şeydi. Ciddi olmak, garip.
Vivian Mankowitz
Hufflepuff V. Sınıf
Hufflepuff V. Sınıf
Vivian Mankowitz

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Düello Gücü:

Tesadüf Empty
MesajKonu: Geri: Tesadüf   Tesadüf Icon_minitimeCuma Haz. 26, 2009 2:34 pm

Canım öylesine sıkılmıştı ki şu sıkıcı işi bitirip bir an önce buradan gitmeliydim. Üstüne üstlük hapşırıklarım, öğrencilerin tozlu kitaplarla yanımdan geçmesiyle artıyordu. Cebimden peçetimi çıkarıp burnuma kapattım; böylece tozları daha az hissedebilirdim. Diğer yandanda notları parşömenime düzgün geçirmeye gayret ediyordum. Yazıları temize çekmek en sevmediğim işlerdendi. Yüzümü kapatan saçlarımı elimle geriye attım. İçerisi gittikçe ısınıyordu ve ben bundan nefret ederdim. Ah, o an yatağımda uyuyor olmayı her şeyden çok isterdim. Ancak bu gereksiz ödevi bitirmeden bu hayallerimi gerçekleştiremezdim. Başımı kaldırıp Jenny'e baktım. Sorumun ardından yüzünde hınzır bir gülümseme oluşmuştu. Soran bir ifade ile baktım ve beni yanıtladı.

"Gerçekten sevdiğimiz kişilerden bahsediyorduk. Özel yeri olanlar..."

Yüzümde oluşan gülümseme farkedilmeyecek gibi değildi. Hemen kendimi toparladım. Her ne kadar belli etmemeye çalışsam da anladığını biliyordum. Başımı kaldırdım, hınzır bir ifade ile;

"Hmm, adımın iyi yerlerde geçmesi güzel."

Sözlerimin ardından notları geçirmeye devam ederken, diğer yandan da Jenny'nin sözlerini düşünüyordum. Demek Kyle'e inanmakla doğru şeyi yapmışım diye düşündüm. Sonuçta uzun süredir arkadaşı olan biriyle benim hakkımda konuşması güzeldi. Yüzüme yine o kontrol edemediğim gülümseme yayılmıştı. Aniden hapşırmadığımın farkına vardım. Burnumu kapadığım peçete işe yaramış olmalıydı. Bu sırada oradaki işimin bitmesine az bir zaman kalmıştı.

Tesadüf
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Tesadüf
» Tesadüf
» Tesadüf?
» Ne Tesadüf Ama.
» Tesadüf~