Phoenix ! ~ Harry Potter Rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaEski ParşömenLatest imagesKayıt OlGiriş yap

3.Sınıflar / 1.Ders

4 posters
YazarMesaj
Misafir
Misafir

3.Sınıflar / 1.Ders Empty
MesajKonu: 3.Sınıflar / 1.Ders   3.Sınıflar / 1.Ders Icon_minitimeC.tesi Mayıs 30, 2009 2:00 pm

Profesör , dersliğe öğrencilerden önce gelir ve derslikte bir takım değişiklikler yapar. Her sıraya ikişer tane fotoğraf bırakır. Bir süre sonra öğrenciler , sıraları doldurmaya başlarlar. Hava yağmurludur. Dersliğin camlarını , yağmur taneleri döver. Bu derste profesör Durmstrang Enstitüsü ve Beauxbatons Sihir Akademisi'nden bahseder. Bu akedemilerin , kuruluşu , ilk yılları , kurucuları ve kurallarından söz eder. Masadaki fotoğraflar bu iki akademinin fotoğraflarıdır. Bu derste profesör sık sık öğrencilere söz verir. Bu akademilere gidip gitmediklerini ve o okulda daha önceden okuyan öğrencilerin , akademi düzenini anlatmasını ister. Bu derste böyle geçer.

Not" Ro'larınızda mutlaka iki akademiylede ilgili düşünceleriniz bulunmak zorundadır.
Diamonique Lea Schmitz

Diamonique Lea Schmitz

Sihirsel Soy : Safkan

MesajKonu: Geri: 3.Sınıflar / 1.Ders   3.Sınıflar / 1.Ders Icon_minitimePaz Mayıs 31, 2009 12:13 pm

Yağmur damlaları camlara narince çarparken, Chandéllé yeni yeni uyanmıştı. Tuvalate gidip, günlük rutin işlerini yaptı. Uykusu çok vardı çünkü geçen gece içindeki huzursuzluktan dolayı uyuyamamıştı.Esneyerek dolabının yanına gitti.Dolabının kapağını açtı ve içinde asılı olan ders programına göz gezdirdi. Sihir Tarihi dersi vardı. Ayaklarını sürükleyerek bavulunun yanına gitti.Cüppesini bavulundan düzgünce çıakardı.Hızla giydi ve kimseyi uyandırmadan kitaplarını alıp yatakhaneden aşağıya indi. Ortak salondan geçerken ürperdi çünkü salon çok boş, soğuk ve sessizdi. Tablolardaki büyücü ve cadılar bile daha yeni uyanıyordu. Kapıdan sessizce çıktı ve büyülü merdivenlerden yavaş yavaş inmeye başladı.

Sihir Tarihi sınıfına geldiğinde Profesör çoktan sınıfa girmiş ve masaların üzerine ikişer tane kağıt parçası bırakmıştı.
"Günaydın Profesör" dedi Chandélle ve yerine oturdu.Profesör gülümseyerek ona karşılık verdi. Sırasına oturdğu zaman o kağıt parçalarının resim olduğunu görmüştü.Yağmurun sesleri kulağına bir melodi gibi geliyordu. Bu sırada birkaç öğrenci daha içeri girdi. Chandéllé'in yanına farklı binadan bir kız oturdu ve resimleri incelemeye başladı. Yavaş yavaş sınıf dolmuştu. Profesör konuşmaya başladı. "Elinizdeki resimlerin neye ait olduğunu biliyor musunuz?" Chandéllé bunu anlamıştı, bu yüzden hemen elini kaldırdı.Profesör ona söz hakkı verdi. "Beauxbatons Sihir Akademisi ve Durmstrand Enstitüsü, Profesör" Profesör memnun olmuş bir biçimde tebessüm etti. "Çok doğru Bayan Donzel. Beauxbatons Sihir Akademisi'nin en önemli sözü
"Harika büyücüler için harika asalar"dır. Öğrenciler soluk mavi renk
cüppeler giyerler. Öğrenciler yemeklerini Hogwarts'da bulunan büyük salon gibi Kristal Salon'da yemeklerini yerler.Yemeklerini yerlerken Orman Perisi müzik korosu onlara eşlik eder. Kristal Salon , noel gecelerinde erimeyen buzdan heykellerle süslenir. Daha önce bu akademide okuyan var mı?"
Kimse elini kaldırmamıştı, anlaşılan kimse orada daha önce okumamıştı. "Peki, gitmemiş olabilirsiniz fakat birkaç şey biliyorsunuzdur.Bilenler bilgilerini paylaşabilir..."Chandéllé ,güvenle ve hızla elini kaldırdı. Profesör "Evet, Bayan Donzel" dedi. Profesör'ün yumuşak sesi ona güven vermişti . "Beauxbatons Sihir Akademisi'nin müdiresi Madam Maxime'dir. Yarı dev olarakda bilinen çok zarif bir cadıdır. Beauxbatons Sihir Akademisi'nin de Hogwarts'taki gibi binaları vardır." dedi Chandéllé.Profesör küçük bir tebessümle " Bu binalar..." şimdi sözü Chandéllé'e bırakmıştı. "Hırlayan Kurt , Anka Kuşu Tüyü , Tek Boynuzlu At Sihri , Kertenkeleciler'dir."dedi Chandéllé sakince. Profesör çok büyük bir mutlulukla"Çok doğru Bayan Donzel, çok doğru" dedi. Şimdi dersi anlatmaya devam edecekti Profesör."Hırlayan Kurt'un kurucusu Lineda Snarlwolf 'tur. Renkleri Gri-Çivit'dir. Hayaleti ise Keskindişli Sam... Öğrencilerinin Quidditch Cübbesi, çivit rengindedir."dedi Profesör. Profesör diğer binalarında özelliklerini saydı. Bu sırada hiçbir öğrenciye söz hakkı vermemişti. Çoğu öğrenci Profesör'ün söylediklerini not alıyordu. Chandéllé'de onlardan biriydi... Profesör "Gelelim Durmstrang Enstitüsü'ne... Kim bana Enstitü hakkında bilgi verecek? Evet, Bayan Donzel" Chandéllé ayağa kalktı ve "Bu okul Bulgaristan'da bulunmaktadır.Müdürü İgor Karkaroff'tur. Bu okul Karanlık Sanatlar'a karşı çok önemli bir okuldur. Okulun, Hogwarts'ta bulunan Büyük Salon'u gibi bir salonu vardır fakat bu salona Karanlık Salon denir." Profesör "Teşekkürler , Bayan Donzel.. Evet şimdi Bay Deamly bize diğer özelliklerini sayacak." Öğrenci konuşurken , Chandéllé bu enstitünün gerçekten çok korkunç bir okul olduğunu düşündü . Kim isteyebilirdi ki müdürünün eski bir Ölüm Yiyen olmasını? Oraya gidenlerin akıl dengelerinin bozuk olduğunu düşündü bir an... Sonra akademiyi düşündü. Çok narin bayanların, prenseslik için gittiği okuldu, o okul. Evet , çok büyüleyici olabilir ama hiçbir zaman o okula gitmek istemiyecekti. Narin prenses olmak istemezdi. En iyisi kendi okuluydu... En yüreklileri ve en cesurları bu okuldaydı. İyiki Hogwarts'da okuyorum diye düşündü fakat dersin bittiğini farkedince kitaplarını toplayıp sınıftan çıktı.
Katerina H. Adlersflügel

Katerina H. Adlersflügel

Doğum tarihi : 13/08/95
Mücadele Tarafı : Tarafsız
Sihirsel Soy : Safkan
Evcil Hayvanı : (Lakaplardan hoşlanmaz)

MesajKonu: Geri: 3.Sınıflar / 1.Ders   3.Sınıflar / 1.Ders Icon_minitimeSalı Tem. 07, 2009 2:21 pm

Yağmurun sesleri... Katerina Hogwarts'a gelmeden önce artık gelenek olmuş gibi dışarı çıkıp üşüyene kadar yağmurda ıslanırdı. Şimdi öyle bir şansı da yoktu malesef. Ayrıca hastalansa kim ona bir anne kadar iyi bakabilecekti ki? Şuan tek yapabildiği camdan yağmuru izleyip, sesini dinlemekti. Hatta bunu bile istediği kadar yapamıyordu. Çünkü birazdan Sihir Tarihi dersi başlayacaktı.

Yatakhanede olan Katerina üşüdüğü için cüppesinin altından daha kalın bir şeyler giymek için gelmişti. Giyindiği gibi Sihir Tarihi kitabını alıp koridora çıktı. Dışarıda Güneş olmadığı için koridorlar da hafif karanlıktı. Kitabının bir bebeği kucaklamış bir kadın gibi tutuyordu elinden düşürmemek için. Hızlı adımlarla yürümeye devam etti. Sihir Tarihi dersine ulaşana kadar derste ne işleyeceklerini düşündü. Sihir Tarihi dersine ulaşmıştı sonunda. Ne işleyeceklerini tahmin etmeyi bıraktı. Profesör anlaşılan öğrencilerden önce gelmişti.

Sıralarda değişiklik olduğunu fark etti Katerina biranda. Hemen bir sıraya oturdu. Sırasının üzerinde iki tane fotoğraf bulunuyordu. Bu iki fotoğraf Durmstrang Enstitüsü ve Beauxbatons Sihir Akademisi' ne aitti. Hemen neye ait olduklarını kolayca bulması onu şaşırtmıştı. Katerina bu derste bildiklerini göstermeye karar verdi. Ama daha öğrenciler bile gelmemişti. Onlar gelene kadar kafasındaki bilgilere toparlamaya başladı. Bu arada da öğrenciler yavaş yavaş sınıfı dolduruyorlardı. Öğrencilerin hepsi geldiğinde profesör bu akademilerin kuruluşu, ilk yılları , kurucuları ve kurallarından söz etti. Bunları dinlemek hayli hoş geldi Katerina' ya. Genellikle bu derste sıkılırdı ama şimdi ilgisini çekmeye başlamıştı. Profesör öğrencilere söz vereceğini söyledi. Katerina hemen söz istedi ve konuşmaya başladı:

"İlk fotoğraftan bahsedeceğim önce. Bu fotoğraf bildiğimiz gibi
Beauxbatons Sihir Akademisi 'ne aittir. Beauxbatons Sihir Akademisi' nin kurucusu Madam Olympe Maxime adında bir yarı devdir. Öğrenciler soluk mavi renkte cüppeler giyerler. Yemeklerini Kristal Salon'da Orman Perisi korosunun eşliğinde yerler. Ayrıca bu salon yılbaşında erimeyen buzdan heykellerle süslenir. Bu okuldaki binalar Hırlayan Kurt, Anka Kuşu Tüyü, Tek Boynuzlu At Sihri ve son olarak Kertenkeleciler'dir."

Bunları zaten herkes biliyordur diye düşündü. Biraz daha ayrıntıya girmeye karar verdi.

"Binalar hakkında biraz daha bilgi vermek istiyorum. Hırlayan Kurt' un hayaleti Lineda Snarlwolf, Anka Kuşu Tüyü'nün Lady Slakey, Tek Boynuzlu At Sihri' nin Kor Sally ve son olarak Kertenkeleciler' in hayaleti Pipper Pan Pin' dir. Bu binaların renkleri sırayla Gri-Çivit, Kırmızı-Sarı, Lavanta Rengi-Mavi, Yeşil ve Mavi 'dir."

Profesör tatmin olmuş gibi gözüküyordu ama daha Durmstrang Enstitüsü vardı. Bir, iki saniyeliğine soluklandı ve devam etti.

"Bu okulun da kurucusu İgor Karkaroff' tur. Hogwarts'taki Büyük Salonumuz gibi o okulda da Karanlık Salon bulunur. Bu okulun binaları ise Büyük Pençe, Kükreyen Boğaz, Süzülen Yılanlar ve Yanan Kara Kurbağası'dır."

Bu okulun binaları hakkında daha çok bilgisi vardı Katerina' nın. Nedenini hatırlayamıyordu. Belki de amcasının orda okumasından dolayı ailesi bu okul hakkında daha çok bilgi öğrenmesini istemişti. Şimdi de bu öğrendiği bilgileri sınıfa sunacaktı:

"Büyük Pençe Kurucusu Harold Hugestclaw' dır. Renkleri mavi-gümüş, hayaleti Boncuk Gözlü Blakey, simgesi Kahverengi Ayı, Quidditch Cüppesi de Kraliyet Mavisi' dir. Kükreyen Boğaz’ ın kurucusu Terra Roaringthroat, renkleri kırmızı-siyah, hayaleti Dişi Aslan Lynanada, simgesi Kükreyen Panter, Quidditch Cüppesi siyahtır. Süzülen Yılanlar kurucusu Saminy Slithersnake, rengi yeşil, hayaleti Çirkin Nilla, simgesi Yılan, Quidditch Cüppesi yeşildir. Son olarak da Yanan Kara Kurbağası' nun kurucusu Fanella Firentoad, renkleri kahverengi-kırmızı-turuncu, hayaleti Sir Frankensteinell, simgesi Kahverengi Kara Kurbağası, Quidditch Cüppesi: kırmızı-turuncudur."

Bu kadar konuştuğuna gerçekten inanamıyordu. Onca zamanın ardından hepsini hatırlıyordu. Profesör etkilenmiş gibiydi sanki... Katerina' da sonra birkaç öğrenci de konuştu ve bu dersi de böyle noktaladılar.

Adelaide Mondierre

Doğum tarihi : 03/06/96
Mücadele Tarafı : Uğraşmıyor.
Sihirsel Soy : Ela - Gökçe melezi.
Evcil Hayvanı : Adel.

MesajKonu: Geri: 3.Sınıflar / 1.Ders   3.Sınıflar / 1.Ders Icon_minitimeSalı Tem. 21, 2009 3:40 pm

Sabahın erken saatlerinde çiseleyen, hafif bir meltemin eşliğinde sağa sola sürüklenen yağmur damlalarının gürültüsüyle uyandı Nemesis. Camın üstünde kayarcasına ilerleyen damlaların gölgesi, genç kızın yüzüne düşüyordu. Gözlerini açınca, çoğu kişinin kalktığını ve giyinmeye yeltendiğini gördü. Yatağında doğrulurken, acele etmesi gerektiğini biliyordu.

Hazırlandı ve gerekli ders eşyalarını alıp yatakhaneden ayrıldı Nemesis. Ders; Sihir Tarihi'ydi. Safkan veya Melez olanlar için sıkıcı bir ders olsa bile; bu ders Nemesis'in ilgisini çekiyordu çünkü geçmiş hakkında en ufak bir fikri bile yoktu.

Sabah güneşinin az sayıdaki ışıkları, yağmur damlalarının üstünden kırılıp koridora yansıyorlardı. Koridorlar, karanlıktı. Öğrenciler derslerine yetişmek için hızlı adımlarla ilerliyordu. Nemesis, uyku mahmurluğundan kurtulmaya çalışarak onlara ayak uydurdu ve Sihir Tarihi dersliğinin önüne gelene kadar hızlı adımlarla ilerledi.

Profesör, onlardan önce gelmişti. Nemesis boş bir masaya kurulduğunda, masanın tahta yüzeyinin üstündeki iki adet resmi farketmesi uzun sürmedi.

Tüm öğrenciler gelip derslikte yerlerini alınca, Profesör dersi anlatmaya başladı.

"Masadalarınızdaki iki resim, Hogwarts dışındaki iki okulu temsil eder. Bu okullardan biri, Beauxbatons Sihir Akademisi'dir. Müdiresi; Madam Olypme Maxime'dir. Yarı dev olduğu zannedilir. Beauxbatons'un felsefesi ve en önemli sözü; "Harika büyücüler için harika asalar."dır. Öğrencileri soluk mavi renkli cübbeler giyerler. Yemeklerini, Kristal Salon'da, Orman Perisi korosu eşliğinde yerler. Bu salon, yılbaşında erimeyen buzdan heykellerle süslenir. Beauxbatons'un dört adet binası vardır. Kim bunlarla ilgili bilgi vermek ister?" dedi Profesör. Nemesis, Beauxbatons Sihir Akademisi'ni daha önce de duymuştu fakat bu konu hakkında en ufak bir fikri bile yoktu. Parmak kaldırmayan öğrenciler arasında yer almak biraz sinirini bozsa da, diğer öğrencilerin bilgilerini paylaşmalarını sabırsızlıkla bekliyordu. Bu konu hakkında bilgisi olan öğrenciler teker teker söz alıp bilgilerini paylaştılar. Profesör, memnuniyetle gülümsedi ve ikinci resmi anlatmaya koyuldu; "İkinci resim, diğer bir büyücülük okulu olan Durmstrang Enstitüsü'nü temsil eder. Bu okul, Karanlık Sanatlar açısından diğerlerinin arasından sıyrılır. Bizdeki Büyük Salon gibi, onlarda da Karanlık Salon bulunur. Müdürü eski bir ölüm yiyen olan Igor Karkaroff'tur. Okul Bulgaristan'dadır. Evet, aranızda daha fazla bilgiye sahip olan?" dedi Profesör. Tekrar aynı kişiler söz aldılar ve bilgilerini paylaştılar. Nemesis, bu üç okul arasından en iyisinin Hogwarts olduğunu düşünüyordu ki; zil çaldı. Eşyalarını toparlayıp sınıftan ayrılırken, en kısa zamanda Sihir Tarihi'ne çalışması gerektiğini düşünüyordu.
Ivan Miroslav
Gryffindor V. Sınıf
Gryffindor V. Sınıf
Ivan Miroslav

Mücadele Tarafı : Tarafsız.
Sihirsel Soy : Safkan.

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
3.Sınıflar / 1.Ders Left_bar_bleue97/1003.Sınıflar / 1.Ders Empty_bar_bleue  (97/100)
Düello Gücü:
3.Sınıflar / 1.Ders Left_bar_bleue0/03.Sınıflar / 1.Ders Empty_bar_bleue  (0/0)

MesajKonu: Geri: 3.Sınıflar / 1.Ders   3.Sınıflar / 1.Ders Icon_minitimeSalı Tem. 28, 2009 5:16 pm

Tilki uykusu, evet, benimki adeta bir tilki uykusuydu... En ufak bir sesle sıçrayarak yatağımda doğrulurdum, deliksiz uyuduğum tek bir geceyi dâhi hatırlayamıyordum. Hufflepuff yatakhanesi, benim gibiler için deliksiz bir uykuyu arayabileceğiniz en son yerdir. Buradaki bazı kişiler erkenden uyanıp fısıldaşmaya başlarken, nasıl deliksiz uyuyabilirdim ki?

Vitraylı ve hafif bir pusuyla kaplanmış olan camlara vuran yağmurun hafif sesiyle uyandım. En son uyanmamdan bu yana, sadece bir dakika geçmiş gibiydi. Beni uyandıran sesin kaynağına lanetler yağdırmak üzere gözlerimi ovuştururken, güneş ışınlarının yatakhaneyi doldurduğunu henüz farkedebilmiştim. Demek ki karanlık gökyüzünün üstünden bir örtü misali kayarcasına çekilmiş, yerini parlak güneşe ve hemen ardından kara bulutlara ve yağmura bırakmıştı. Beni uyandıranın yağmur olduğunu görünce, şaşkınlığım bir kat daha arttı. Fakat ilk dersi kaçırmamak için acele etmem gerektiğini biliyordum. Bu yüzden fazla vakit kaybetmeden yatağımda doğruldum ve yavaşça bir kedi gibi gerindikten sonra, ilk dersimiz olan Sihir Tarihi için gerekli olan eşyalarımı toplamaya başladım. Hazır olduğuma emin olduktan sonra, yatakhaneden ayrıldım ve kendimi dersliğe giden merdivende buldum.

Sınıfın kapısının önüne vardığımda, içerden çok az gürültünün geldiğini fark edince donup kaldım. Geç kalmadığımı umarak korka korka dersliğin kapısını ittirdim ve içeri girdim. Fakat içerdeki çok az öğrenciyi görünce sevinerek kendime boş bir yer seçtim ve oturdum. Profesör, bizden önce gelmişti.

Telaşımdan, sıramın üstündeki iki adet fotoğrafı fark edememiştim. Bu iki fotoğrafın ne olduğunu anında anlamıştım. Babam, Sihir Tarihi'yle yakından ilgilenen bir büyücü olduğundan, küçüklüğümde Hogwarts'a gitmeden önce bana bazı temel bilgileri aşılamayı unutmamıştı. İlk fotoğraf Beauxbatons Sihir Akademisi'ne, ikincisi Durmstrang Enstitüsü'ne aitti.

Profesör, vakit kaybetmeden bizlere kısaca bu iki okulu anlattı ve Beauxbatons Sihir Akademisi hakkında bilgi sahibi olup olmadığımızı sordu. Parmağımı bir fırtına gibi kaldırdım. Profesör, gülümseyerek söz hakkı verdiğini bildirdi. Hızlıca beynimde bildiklerimi toparladım ve anlatmaya koyuldum.

"Beauxbatons Sihir Akademisi, yarı dev olarak bilinen Madam Olympe Maxime tarafından yönetilir. Beauxbatons öğrencileri, soluk mavi cübbeleriyle dikkat çekerler. Yemeklerini, Orman Perileri korosu ile birlikte, Kristal Salon'da yerler. Noelde erimeyen buzdan heykellerle süslenir bu salon. Okulun dört adet binası vardır. Bunlar sırasıyla; Tek Boynuzlu At Sihri, Anka Kuşu Tüyü, Hırlayan Kurt ve Kertenkeleciler'dir. Binaların renkleri sırasıyla Mor-Mavi, Kırmızı-Saro, Gri-Çivit ve Yeşil-Mavi'dir." dedim hiç soluk almadan. Profesör, onay verircesine gülümsedi ve ikinci fotoğrafı işaret etti. Bu fotoğraf Durmstrang Enstitüsü'ne aitti. Okul hakkında biraz bilgi verdi ve bizlere söz hakkı tanıdı. Parmağım, yine havadaydı ve yine söz hakkı koparmayı başarmıştım. Bu okul hakkında fazla bilgim olmamasına rağmen, yine de aklımda kalanları derleyip anlatmaya başladım.

"Bulgaristan'da bulunan okulun müdürü, eski ölüm yiyenlerden Igor Karkaroff'tur. Bu okul, Karanlık Sanatlara oldukça önem verir. Bizdeki Büyük Salon gibi, onların da Karanlık Salon'u vardır. " dedim. Profesör, daha az bilgi vermemden biraz rahatsız olsa bile, yüzündeki gülümseyi eksiltmemişti. Teker teker tüm öğrenciler söz aldıktan sonra, dersin bittiğini bildiren çan çaldı ve sınıfı terk ettim.

3.Sınıflar / 1.Ders
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» 3. Sınıflar / 1. Ders
» 4. Sınıflar / 1. Ders
» 2.Sınıflar / 1.Ders
» 5. Sınıflar / 1. Ders
» 1.Sınıflar / 1.Ders