Phoenix ! ~ Harry Potter Rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaEski ParşömenLatest imagesKayıt OlGiriş yap

4. Sınıflar / 1. Ders

4 posters
YazarMesaj
Matthew James Widmore

Matthew James Widmore

Doğum tarihi : 11/01/94
Mücadele Tarafı : Ailemle dost geçinenlerin yanı
Sihirsel Soy : Widmore!

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
4. Sınıflar / 1. Ders Left_bar_bleue95/1004. Sınıflar / 1. Ders Empty_bar_bleue  (95/100)
Düello Gücü:
4. Sınıflar / 1. Ders Left_bar_bleue0/04. Sınıflar / 1. Ders Empty_bar_bleue  (0/0)

4. Sınıflar / 1. Ders Empty
MesajKonu: 4. Sınıflar / 1. Ders   4. Sınıflar / 1. Ders Icon_minitimePtsi Tem. 20, 2009 6:07 pm

Dördüncü sınıfa giren öğrenciler iksirde geliştikleri için daha çok bitkiyi tanımak zorundadırlar. Profesör derse geldiğinde tahtaya asasıyla yaklaşık yirmi tane bitki ismi yazar. Ardından bunların görevlerinin araştırılmasıyla ilgili ödev verir. Kendisi de beş tane bitkiyi ( Pisum Sativum , Laurus Nobilis , İsatis Tinctoria , Ocimum Basilicum , Euphraia Rostkovina) tanıttıktan sonra ders sona erer..

Not: Bu ders dönemin birinci dersi olduğundan kısa sürmüştür.. Size verilen ödevi yazmanıza gerek yok sadece ne kadar sıkıcı bir şey olduğunu yazsanız yeterli.. Diğer beş bitkiyi not ettikten sonra dersten ayrılabilirsiniz..
Victorina Alize Derope

Victorina Alize Derope

Doğum tarihi : 29/10/94
Mücadele Tarafı : KaranLık, baska ne oLabiLir ki? xD
Sihirsel Soy : Safkan,h°o°o...
Evcil Hayvanı : Lakap sevmiyor!

MesajKonu: Geri: 4. Sınıflar / 1. Ders   4. Sınıflar / 1. Ders Icon_minitimePerş. Tem. 30, 2009 3:46 pm

Derslere gitmek canımı sıkmaya başlıyor artık! Şu okulu bir an önce bitirsem de işe atılsam demek her gün, her dakikamı alıyor. yapacak bir şey yok ama, iş bulmam için bunlar mecbur... Şöyle okumadan çalışacağım iş olsa, off! Nerden bulunur belli bile değil, girmek zorunlu! İşin garibi, ben bir Ravenclaw'ım! Bu düşüncelerin bana ters olması gerekmiyor mu?

Her neyse... İksir zindanlarının önündeyim. İçeri yavaşça girdim, profesör yoktu hala... Gözlerimle hemen etrafı taradım ve Victoria'yı buldum; fakat durum sakattı. Yanında Kevin vardı ve bu hiç hoş olmayacaktı. Emin adımlarla yanıma gittikten sonra:

"Selam, Victoria! Hey, kalk kardeşimin yanından!"

dedim Kevin'a... Şaşırmıştı büyük olasılıkla; ama dediğimi ikiletmeden kalkıp bir arka sıraya geçti. Ben Victoria'nın yanına oturdup eşyalarımı bıraktım ve gerekli malzemeleri çıkarıp Victoria ile sohbet etmeye başladım.

Profesörün gelmesiyle kesilen konuşmamız ikimizi sinir etmiş olsa da, yine de sesimizi çıkarmamıştık. Profesör epimizi gözden geçirdikten sonra tahtaya yirmi tane bitki yazmaya başladı. İşte başlıyorduk yine! Keşke seçmeseydimbu dersi, önemli olmasa seçmezdim zaten! Çok sıkıcı olmasının yanı sıra saçmasapan şeyleri tanıtmaktan bıktım! Profesör tahta yazdıklarından; Pisum Sativum, Laurus Nobilis, İsatis Tinctoria, Ocimum Basilicum ve Euphraia Rostkovina'yı tanıtmaya başlayınca ufak hışırtılar gelmeye başladı. Herkes parşömenlerini çıkartmış, not almaya başlamıştı. Ben ne bekliyordum ki? Hemen not almaya başladım bende:

Pisum Sativum: Diğer bir adı Bezelye'dir. Bu bitki baklagillerden taze, yeşil kabuğu ile taneleri ya da yanlız taneleri yenilen bir bitkidir. Çoklukla ilkbaharda turfanda bir sebze olarak piyasaya çıkarılan bezelyenin çeşitli türleri vardır. Çiçekleri beyaz, menekşe renginde olabileceği gibi, boyu bodur, yarı yüksek, yüksek olabilir.
Bazı türlerinin yalnız iç taneleri yenebileceği gibi, bazılarının da yeşil kabuklarıyla birlikte iç kabukları yenebilir. Ayrıca Gregor Mendel'n genetik araştırmalarında oldukça yararlı olmuştur.

Laurus Nobilis: Diğer bir adı Akdeniz Defnesidir. Defnegillerden, her mevsim yeşil kalabilen, güzel kokulu ve yapraklarının kullanım alanı oldukça geniş olan bir çalı veya ağaç türüdür.

İsatis Tinctoria: Diğer bir adı Çivit Otudur. Turpgiller familyasından, köklerinden "çivit mavisi" olarak adlandırılan boya elde edilen bir bitki türüdür. Anavatanı Avrasya ve Kafkasya civarıdır.

Ocimum Basilicum: Diğer bir adı Fesleğen, Reyhandır. Ballıbabagiller familyasından tek yıllık ve genellikle ılıman bölgelerde yetişen bir bitki türüdür.

Euphrasia officinalis: Diğer bir adı Gözlük Otu'dur. Sıracagiller familyasındandır. Kırlarda kendiliğinden yetişen, 5-20 cm. boylanabilen bir yıllık otsu bitkidir. Dört köşe kesitli ve dallara ayrılan yapılı gövdesi: kenarları dişli, derin parçalı, oval biçimli ve tüylü yaprakları: yaz ortasından sonbaharın sonuna kadar çok sayıda açan mor ya da sarı lekeli beyaz küçük çiçekleri vardır. Bitki, döktüğü tohumlarıyla çoğalır.

İşte bu kadar... Beş bitki ne kadar ye kaplamış diye düşünürken Victoria'nın dürtmesiyle dersin bttiini anlamıştım. Hemen ayaklanıp eşyalarımı yerleştirdim ve:

"Hayatımda bu kadar sıkıcısını görmedim!"

diyip sınıftan çıktım.
Victoria Deséian Láerod

Victoria Deséian Láerod

Doğum tarihi : 11/04/94
Mücadele Tarafı : KaranLık TaRaf
Sihirsel Soy : Safkan
Evcil Hayvanı : CeHenNemLikMeLek (Victorina)~~Esian(YakınLarı)

MesajKonu: Geri: 4. Sınıflar / 1. Ders   4. Sınıflar / 1. Ders Icon_minitimeCuma Ağus. 07, 2009 10:18 am

İksir...Hahahah! En son Kevin evi uçuruyordu. Salak işte...Her neyse, dersliğe doğru yavaş yaavaş yürümeye başladım ve dersliğe girince profesörün masasına baktım. Sonra sıralara baktım ve Kevin'ı gördüm direk yanına oturdum ve sırıttım.

"Ne oldu? Senin cimcimeler nerede?!"

Hahaha! Baya kızacaktı ki bana sinirli sinirli bakıyordu. Tam elini koluma attı çevirecekti ki Victorina'nın sesi duyuldu.

diye...Kevin Victorina'ya şaşkın şaşkın baktı ve ikiletmeden arka sıraya geçti. Ne garip! Kevin asla bir kızın sözünü tutmazdı -benden hariç- çok garip çok... Victorina söze başaladığında gülümsedim ve sohbetine katıldım. Yaklaşık on beş, yirmi dakika süren sohbetimiz profesörün sınıfa girmesiyle bitmişti ki biz buna sinirlenmiştik ama malum dersler diye susmuştuk. Profesör hemen tahtaya bitki adları yazmaya başladı. *Tanrım, bu adam hiç mi durmaz?* Ben bunu düşünürken Victorina çoktan yazmaya başlamıştı. Tüy kalemimi elime aldım ve bende yazmaya başladım.

• Pisum Sativum: Diğer bir adı Bezelye'dir. Bu bitki baklagillerden taze, yeşil kabuğu ile taneleri ya da yanlız taneleri yenilen bir bitkidir. Çoklukla ilkbaharda turfanda bir sebze olarak piyasaya çıkarılan bezelyenin çeşitli türleri vardır. Çiçekleri beyaz, menekşe renginde olabileceği gibi, boyu bodur, yarı yüksek, yüksek olabilir.
    Bazı türlerinin yalnız iç taneleri yenebileceği gibi, bazılarının da yeşil kabuklarıyla birlikte iç kabukları yenebilir. Ayrıca Gregor Mendel'n genetik araştırmalarında oldukça yararlı olmuştur.

• Laurus Nobilis: Diğer bir adı Akdeniz Defnesidir. Defnegillerden, her mevsim yeşil kalabilen, güzel kokulu ve yapraklarının kullanım alanı oldukça geniş olan bir çalı veya ağaç türüdür.

• İsatis Tinctoria: Diğer bir adı Çivit Otudur. Turpgiller familyasından, köklerinden "çivit mavisi" olarak adlandırılan boya elde edilen bir bitki türüdür. Anavatanı Avrasya ve Kafkasya civarıdır.

• Ocimum Basilicum: Diğer bir adı Fesleğen, Reyhandır. Ballıbabagiller familyasından tek yıllık ve genellikle ılıman bölgelerde yetişen bir bitki türüdür.

• Euphrasia officinalis: Diğer bir adı Gözlük Otu'dur. Sıracagiller familyasındandır. Kırlarda kendiliğinden yetişen, 5-20 cm. boylanabilen bir yıllık otsu bitkidir. Dört köşe kesitli ve dallara ayrılan yapılı gövdesi: kenarları dişli, derin parçalı, oval biçimli ve tüylü yaprakları: yaz ortasından sonbaharın sonuna kadar çok sayıda açan mor ya da sarı lekeli beyaz küçük çiçekleri vardır. Bitki, döktüğü tohumlarıyla çoğalır.

Huh! Ne sıkıcı! Tahtadakiler bitmişti ve tüy kalemi elimden sıraya attım ve derin bir nefes aldım. Victorina'ya baktığımda hala düşünüyordu. Sırıttım ve onu dürttüm. Ardından toplanan eşyalarımı elime aldım ve sınıftan çıktım. "Çok sıkıcıydı!"
https://phoenix-ro.yetkin-forum.com/kimlikler-f6/v-a-l-e-n-t-i-n-
Kevin Drogo Láerod

Kevin Drogo Láerod

Doğum tarihi : 11/04/94
Mücadele Tarafı : KaranLık Taraf
Sihirsel Soy : Safkan
Evcil Hayvanı : Lakap takanın sonu kötü ^^

MesajKonu: Geri: 4. Sınıflar / 1. Ders   4. Sınıflar / 1. Ders Icon_minitimeCuma Ağus. 07, 2009 10:32 am

İksir Dersi. Of ya! Bu dersi pek sevmiyorum çünkü en son iksir yaptığımda evi havaya uçuruyordum ve Victoria'ya rezil olmuştum. Hala görse benle dalga geçerdi ve o da kim? Baş belası ikizim! Victoria sınıfı süzdükten sonra yanıma geldi, oturdu ve ağzını açtı, gözünü yumdu.

"Ne oldu? Senin cimcimeler nerede?!"

Hay ben senin... Sinirlendirmişti beni gene. Tam elimi koluna attım çevirecektim ki sexy güzelin sesi duyuldu.

Ney? Baya şaşırmıştım. Gözlerimi ona çevirdim ve eşyalarımı alıp bir arka sıraya geçtim. Victorina bundan keyif almıştı ve Victoria ise çok ama çok şaşırmıştı. Biliyordum. Ah Victorina! Benden güçsüzsün işini bitirdim! Profesörün gelmesine yaklaşık yirmi dakika vardı ve bunlar sohbete başlamışlardı ben ise tüy kalemimi ve kağıdımı çıkarıp sıraya yasladım...

Profesör içeri girince bu ikili susmuşlardı. *Ohhh!* Bu içimden geçerken profesör jet hızıyla tahtaya bir şeyler yazmaya başladı. Tüy kalemimi elime aldım ve yazmaya başladım.

• Pisum Sativum: Diğer bir adı Bezelye'dir. Bu bitki baklagillerden taze, yeşil kabuğu ile taneleri ya da yanlız taneleri yenilen bir bitkidir. Çoklukla ilkbaharda turfanda bir sebze olarak piyasaya çıkarılan bezelyenin çeşitli türleri vardır. Çiçekleri beyaz, menekşe renginde olabileceği gibi, boyu bodur, yarı yüksek, yüksek olabilir.

• Laurus Nobilis: Diğer bir adı Akdeniz Defnesidir. Defnegillerden, her mevsim yeşil kalabilen, güzel kokulu ve yapraklarının kullanım alanı oldukça geniş olan bir çalı veya ağaç türüdür.

• İsatis Tinctoria: Diğer bir adı Çivit Otudur. Turpgiller familyasından, köklerinden "çivit mavisi" olarak adlandırılan boya elde edilen bir bitki türüdür. Anavatanı Avrasya ve Kafkasya civarıdır.

• Ocimum Basilicum: Diğer bir adı Fesleğen, Reyhandır. Ballıbabagiller familyasından tek yıllık ve genellikle ılıman bölgelerde yetişen bir bitki türüdür.

Euphrasia officinalis: Diğer bir adı Gözlük Otu'dur. Sıracagiller familyasındandır. Kırlarda kendiliğinden yetişen, 5-20 cm. boylanabilen bir yıllık otsu bitkidir. Dört köşe kesitli ve dallara ayrılan yapılı gövdesi: kenarları dişli, derin parçalı, oval biçimli ve tüylü yaprakları: yaz ortasından sonbaharın sonuna kadar çok sayıda açan mor ya da sarı lekeli beyaz küçük çiçekleri vardır. Bitki, döktüğü tohumlarıyla çoğalır.

Oh be! Sonunda bitirmiştim. Profesöre bittiğini söyleyip eşyalarımı topladım ve sınıftan geride kalan bitirim ikiliye bakıp sinsice sırıtarak çıktım. Bu zorlarına gidecekti.

4. Sınıflar / 1. Ders
    1 sayfadaki 1 sayfası
     Similar topics
    -
    » 5. Sınıflar / 1. Ders
    » 1.Sınıflar / 1.Ders
    » 1. Sınıflar ~~ 1. Ders
    » 5.Sınıflar / 1.Ders
    » 2. Sınıflar ~~ 1. Ders