Phoenix ! ~ Harry Potter Rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaEski ParşömenLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Online RP'ye Katılım?

+24
Raven Orlov
Desdemona Markov
Ysebel Moore
Edgar Seignour
Jason Carrington
Lilija Romanova
Darja Romanova
M. Serenity Bennett
Hermia Günercel
Henrich Iloulian
Judas Darshkov
Aurélie D'Amours
Asana Qinghai
Nora
Oxana Radoslava
Veronica Ventera
Austin Jankovics
Quentin Spencer Rodney
Roxanne Martha
Joseph Màphael
Jane Claudine MacBeth
Doğa Günercel
Laudine Swenian
James Dean Caliente
28 posters
Sayfaya git : Önceki  1, 2, 3, 4

Sizce online yapılan bir RP'ye haber vermeden katılım olabilir mi?
Evet, genel bir RP alanıysa olabilir.
Online RP'ye Katılım? - Sayfa 4 Empty33%Online RP'ye Katılım? - Sayfa 4 Empty
 33% [ 19 ]
Hayır, RP'ler özeldir, olamaz.
Online RP'ye Katılım? - Sayfa 4 Empty67%Online RP'ye Katılım? - Sayfa 4 Empty
 67% [ 38 ]
Toplam Oylar : 57

Anket kapatıldı

YazarMesaj
James Dean Caliente
Gryffindor VI. Sınıf & Sınıf Başkanı
James Dean Caliente

Doğum tarihi : 24/12/90
Mücadele Tarafı : Keyfine göre.
Sihirsel Soy : Melez.

Bilgiler
Quidditch Mevkiî: Kovalayıcı
Rpg Puanı:
Online RP'ye Katılım? - Sayfa 4 Left_bar_bleue100/100Online RP'ye Katılım? - Sayfa 4 Empty_bar_bleue  (100/100)
Düello Gücü:
Online RP'ye Katılım? - Sayfa 4 Left_bar_bleue30/60Online RP'ye Katılım? - Sayfa 4 Empty_bar_bleue  (30/60)

Online RP'ye Katılım? - Sayfa 4 Empty
MesajKonu: Geri: Online RP'ye Katılım?   Online RP'ye Katılım? - Sayfa 4 Icon_minitimePaz Tem. 10, 2011 11:28 am

Merhabalar... Smile

Görüyorum ki bayağı tartışmışsınız, birbirinize hakaret etmişsiniz falan. Arkadaşlar lütfen olgun davranalım biraz. Bu lafım görüşünü söyleyip kenara çekilenlere değil, onlar alınmasın. Şu an yaptığımız çok basit birşey. Kişiden kişiye göre değişebilecek bir konu var, biz de burda konuşup birbirimize düşüncemizi anlatmaya çalışıyoruz. Bu konuda tek bir doğru yok, o yüzden illede bu diye kimse diretemez. Tek bir doğru olsa zaten böyle bir başlık dahi açmazdım. Karşımızdakinin bizim gibi düşünmemesi ona hakaret etmemizi gerektirmez. Ben senin gibi 'şu şu' nedenlerden dolayı düşünmüyorum deyip çıkarsın işin içinden. Bu kadar basit. Tekrar söylüyorum, bu olgunluğu yakalayalım lütfen.

Şimdi, ben de konuyla ilgli şahsi düşüncelerimi söylemek isterim. Benim düşüncelerim anket için bağlayıcı değildir, yine çoğunluğun dediğini kabul edeceğiz. Evet, söylediklerimin daha iyi anlaşılması için örnekle anlatmaya çalışacağım. Misal benim karaterim James, sevgilisiyle Hogwarts Bahçesinde, ağzacın birinin altında oturuyor. Hogwarts Bahçesi mantıken genel bir alan. Yani James ve sevgilisine özel bir alan değil. James ve Maya (sevgilisi) kendini çevresinden soyutlayamaz. Elbetteki yanlarından geçen birileri olacaktır. Mantıklı olduğu sürece birisi RP'me dalsa ben şahsen memnun olurum. Çünkü RP'min gerçekçiliği armış olur. Misal, James Maya ile bahçede otururken Joseph oradan geçiyor olabilir. RP ye dalıp bize selam verse ben olgunlukla karşılarım. Gayette mantıklı olur. Ama tabii karakterimle hiç ilişkisi olmayan biri gelip RP'me dalsa ben de rahatsız olurum. Mantıkende yanlış olur bu. Kısaca benim herzaman söylediğim birşey vardır. RP'de mantıklı olan herşey yapılabilir. RP'nin sanal ortamın bir ürünü olması onu gerçeklerden soyutlayamaz. Tabii ki sevgilisiyle RP yaparken rahatsız edilmek istemeyen olabilir. Onlara da saygım sonsuz. Rahatsız edilmek istemeyenler mantıken kuytu köşelerde RP yapmalı. Dediğim gibi Hogwarts bahçesinde RP yapıyorsanız birilerinin sizin yanınızdan geçmeme ihtimali yok. Asla kendinizi soyutlayamazsınız. Olaylara mantık çerçevesinde bakıldığnda ortada sorun kalmayacaktır.

Son olarak sitedeki çoğu kişiden büyük biri olarak şu tavsiyeyi vermek isterim. Birbirimizi dinlemeliyiz... Bana bir an için mantıklı gelmeyen şey başkasının ağzından dinleyince mantıklı gelebilir. Bu başlıkları da bu yüzden açıyorum zaten. Yoksa böyle olacak arkadaş deyip duyuruveririm, benim için de çok daha kolay olur. Kısaca, sabit fikirli olmayalım. Başkalarını da dinleyip ne demek istediğini düşünelim. Teşekkürler... Smile
Jason Carrington

Jason Carrington

Doğum tarihi : 08/05/94
Mücadele Tarafı : Karanlık
Sihirsel Soy : Melez

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Online RP'ye Katılım? - Sayfa 4 Left_bar_bleue100/100Online RP'ye Katılım? - Sayfa 4 Empty_bar_bleue  (100/100)
Düello Gücü:
Online RP'ye Katılım? - Sayfa 4 Left_bar_bleue0/0Online RP'ye Katılım? - Sayfa 4 Empty_bar_bleue  (0/0)

MesajKonu: Geri: Online RP'ye Katılım?   Online RP'ye Katılım? - Sayfa 4 Icon_minitimePaz Tem. 10, 2011 12:34 pm

Başlık bayağı hararetli. Ahmetin düşüncelerine hak vermek ile birlikte böyle bir şeyin olabileceği taraftarıyım. Üstelik bu davranışın site içinde daha da büyümesini isterim. Normal anlaşmalı rol oyunu yapmaktan çok sıkıldığımı belirtmek isterim. Rol oyunlarında kendi dünyalarımızı yaratıyoruz adeta ve hiç gerçekçi değil şahsen. Ahmetin verdiği örnek noktasına kadar doğru. Neden birisi arkadaşıyla konuşurken, diğer kişi birden pat diye çıkmasın. Olabilecek bir şey. Yadırganmamalı, devam edilmeli...

Dip not: Bu arada bazı arkadaşlar rol puanlarıyla fazla egoist tavırlar içerisinde. Bunuda doğru bulmuyorum. Kimse burada rol puanı düşük diye birini yargılayamaz; ben senden daha iyiyim diye ithamlarda bulunamaz. Buna dikkat edilirse sevinirim. Herkesin bir zevki; birbirinden farklı hayal dünyası dünyası var. Bunu sınırlandırmayalım. İyi rol oyunları... (:

Bonus Dip Not: Böyle bir şey olacaksa; tabiri caizse ÖZGÜRLÜK AKIMI, belli kuralları olmalı diye düşünüyorum. Üzerinde durulursa, yapılabilecek bir durum bu.
Roxanne Martha
Hufflepuff V. Sınıf
Hufflepuff V. Sınıf
Roxanne Martha

Doğum tarihi : 28/08/92
Mücadele Tarafı : Ne Olduğumu Bilirsin Sen.
Sihirsel Soy : Safkan.

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Online RP'ye Katılım? - Sayfa 4 Left_bar_bleue95/100Online RP'ye Katılım? - Sayfa 4 Empty_bar_bleue  (95/100)
Düello Gücü:
Online RP'ye Katılım? - Sayfa 4 Left_bar_bleue0/0Online RP'ye Katılım? - Sayfa 4 Empty_bar_bleue  (0/0)

MesajKonu: Geri: Online RP'ye Katılım?   Online RP'ye Katılım? - Sayfa 4 Icon_minitimePaz Tem. 10, 2011 1:02 pm

James Dean Caliente demiş ki:
Merhabalar... Smile

Görüyorum ki bayağı tartışmışsınız, birbirinize hakaret etmişsiniz falan. Arkadaşlar lütfen olgun davranalım biraz. Bu lafım görüşünü söyleyip kenara çekilenlere değil, onlar alınmasın. Şu an yaptığımız çok basit birşey. Kişiden kişiye göre değişebilecek bir konu var, biz de burda konuşup birbirimize düşüncemizi anlatmaya çalışıyoruz. Bu konuda tek bir doğru yok, o yüzden illede bu diye kimse diretemez. Tek bir doğru olsa zaten böyle bir başlık dahi açmazdım. Karşımızdakinin bizim gibi düşünmemesi ona hakaret etmemizi gerektirmez. Ben senin gibi 'şu şu' nedenlerden dolayı düşünmüyorum deyip çıkarsın işin içinden. Bu kadar basit. Tekrar söylüyorum, bu olgunluğu yakalayalım lütfen.

Şimdi, ben de konuyla ilgli şahsi düşüncelerimi söylemek isterim. Benim düşüncelerim anket için bağlayıcı değildir, yine çoğunluğun dediğini kabul edeceğiz. Evet, söylediklerimin daha iyi anlaşılması için örnekle anlatmaya çalışacağım. Misal benim karaterim James, sevgilisiyle Hogwarts Bahçesinde, ağzacın birinin altında oturuyor. Hogwarts Bahçesi mantıken genel bir alan. Yani James ve sevgilisine özel bir alan değil. James ve Maya (sevgilisi) kendini çevresinden soyutlayamaz. Elbetteki yanlarından geçen birileri olacaktır. Mantıklı olduğu sürece birisi RP'me dalsa ben şahsen memnun olurum. Çünkü RP'min gerçekçiliği armış olur. Misal, James Maya ile bahçede otururken Joseph oradan geçiyor olabilir. RP ye dalıp bize selam verse ben olgunlukla karşılarım. Gayette mantıklı olur. Ama tabii karakterimle hiç ilişkisi olmayan biri gelip RP'me dalsa ben de rahatsız olurum. Mantıkende yanlış olur bu. Kısaca benim herzaman söylediğim birşey vardır. RP'de mantıklı olan herşey yapılabilir. RP'nin sanal ortamın bir ürünü olması onu gerçeklerden soyutlayamaz. Tabii ki sevgilisiyle RP yaparken rahatsız edilmek istemeyen olabilir. Onlara da saygım sonsuz. Rahatsız edilmek istemeyenler mantıken kuytu köşelerde RP yapmalı. Dediğim gibi Hogwarts bahçesinde RP yapıyorsanız birilerinin sizin yanınızdan geçmeme ihtimali yok. Asla kendinizi soyutlayamazsınız. Olaylara mantık çerçevesinde bakıldığnda ortada sorun kalmayacaktır.

Son olarak sitedeki çoğu kişiden büyük biri olarak şu tavsiyeyi vermek isterim. Birbirimizi dinlemeliyiz... Bana bir an için mantıklı gelmeyen şey başkasının ağzından dinleyince mantıklı gelebilir. Bu başlıkları da bu yüzden açıyorum zaten. Yoksa böyle olacak arkadaş deyip duyuruveririm, benim için de çok daha kolay olur. Kısaca, sabit fikirli olmayalım. Başkalarını da dinleyip ne demek istediğini düşünelim. Teşekkürler... Smile

Süpersin Ahmet. cheers

Birde Oxana şey demişti. Birisi geçer, onu yazımıza işleriz. Rahatsızlık söz konusuysa da işlemeyiz. Hiç görmemiş gibi de davranabiliriz. Tınmayız, umursamayız. Gerçekte de olduğu gibi, bilimsel araştırmaları var bunun. Cidden yabancılarla üç beş metre gibi sayısal değerleri var rahat hissettiğimiz alanın.

Ama benim rp*me gelince. Gerçekliğini düşünelim. Üç karakter aynı dönemde, aynı binada, üstelik birisi tanınan bir lider. Elbette tanışıyorlar, bir yabancı olamaz. Ayrıca rp*lerden puan kazanılıyor sanırım, lider olarak teşvik etmesi gerekirken demediğini bırakmadı. Şimdi insanda ne rp* yapma zevki bıraktı ne başka bir şey. Şahsen benim pamuk ipliğine bağlı bir rp hayatım vardı ve ben dün kaydettiğim tüm rp siteleri de dahil bu siteyide silmiştim. Ahmet'in yazısı haber verildi, girdim baktım. Bende bundan farklı bir şey söylemiyorum. Sizin bu gerçeklikten kaçışınız, (hepimizin yani) farklı bir dünyaya adım atmak. Ama bunu da düşünün, kaçınız çıldırasıya zevk alıyor rp*lerden? Kaçınız sadece uzun süre kurgulanmış, belirlenmiş (misal: ilk rp de ağlıycam, ikinci rp de sarılcz, üçüncüde öpüşcez, dördüncüde dans etcez vs vs gibi) kurguları sadece eğlenmek için yazıyor? Elbette eğleniyorsunuz, ona sözüm yok tabii, ama bunun yanında hep bilindik şeyleri yapmak, hiç farklı bir şey yapmamak, site içinde yabani olmak (yalnızlara saygım sonsuz tabii) ne kadar eğlenceli olabilir ki?

* Bakın tekrar özet geçiyim. Dün çok sinirlendirdikleri için sadece onlarla uğraşabildim ve düşüncelerimi de kendime sakladım. Online RP'ye Katılım? - Sayfa 4 874940

---> Misal kurguladınız. Kurgunuz şu: İki sevgili, ayrılacaklar, mekan belli zaten göl kenarı diyelim, işte aldatan kişiye tokat atılacak. Başlıkta *aldatmak* olsun. Siz bu rp*yi yaparken heyecanlanabilirsiniz, eğlenedebilirsiniz. Ama düşünün sadece 4 rp yapacaksınız diye anlaştınız. Rp ler 30 satır olacak. Mekan için tasvir yapıyorsunuz falan. Ben açıklıyım bunun ismini. Bunun ismi: YAZMAK İÇİN YAZMAKTIR sadece, azıcıkta eğlenirsiniz. Doyurur bu sizi. Çünkü alışmışsınızdır ama hep bir şey eksiktir. Siz bunda tam doyuma ulaşabilirsiniz ama ben asla, benim gibiler asla. Bir kere adam akıllı gerçekçiliği yok.

--------> Şimdi benim görüşüme göre yapalım. Kurgunuz belli, tokat var, başlık, mekan tasviri yapılacak, sadece 4 rp ve 30 satır kuralı olmaksızın , mantık çerçevesinde herkes gelebilir. (tabii adam akıllı rp yapabilen) Her şey aynı ama benim söylediğim şeylerle eğlence daha da artacak.

Esas kız ve esas oğlan ilk iki rp yi yapar. İşte cocuk gelir af diler, kız kabul etmez, aldattın falan filan der tokat atar. (Ki bazen tokatlar, yumruklar karşısındakinin tepkisine bakılmaksızın anidir, hızlıdır. Cevap bile veremeden canınız yanar. Ama bazılarında elini tutma şansınız vardır, engelleme bu da olay dm ile zar atılır, ya da karşısındakine sorulur, yani sorulur.) Rp dışarıya açıktır ve iki kişi olayın gelişimine göre rp*yi sürdürür. Misal yanlarına yaşlı bir teyze gelip onlara kızar, ya da hiç tanımadıkları bir adam gelir ve kavgadan ayırmaya calısır, utanın der, Mesela esas kız yüzme bilmeden göle atlar intihar eder, esas oğlanda yüzmeyi bilmiyordur ama ölmesine göz yumamaz. İkiside ölecekken yüzme bilen birisi gelir. Herkes ıslanır. Ya da gölde bişey bulunur, birden kurgu değiştirilir. Şimdi yazmaya devam edilirken 10 kişi rp*ye katılırsa, 10 ayrı beyinden 10 ayrı fikir çıkar. Rp öyle zevkli bir yöne doğru gider ki. Rp*leri okuyup bir sonraki rp*nde ona göre bir başka şey yaparsın. Kurgunuz doğaçlamaya gider. Bu türde Yazmak için yazmak değildir, eğlenmek için yazmaktır.

Şimdi siz Yazmak için yazmayı savunurken ben Eğlenmek için yazmayı savunuyorum. Çünkü biz böyle başladık, amacımızda tam olarak bu. Eğlenmek. Yanlış mıyım?
Edgar Seignour
♪ Piyanist ♪
♪ Piyanist ♪
Edgar Seignour

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Online RP'ye Katılım? - Sayfa 4 Left_bar_bleue97/100Online RP'ye Katılım? - Sayfa 4 Empty_bar_bleue  (97/100)
Düello Gücü:

MesajKonu: Geri: Online RP'ye Katılım?   Online RP'ye Katılım? - Sayfa 4 Icon_minitimePaz Tem. 10, 2011 1:22 pm

Jason Carrington demiş ki:
Başlık bayağı hararetli. Ahmetin düşüncelerine hak vermek ile birlikte böyle bir şeyin olabileceği taraftarıyım. Üstelik bu davranışın site içinde daha da büyümesini isterim. Normal anlaşmalı rol oyunu yapmaktan çok sıkıldığımı belirtmek isterim. Rol oyunlarında kendi dünyalarımızı yaratıyoruz adeta ve hiç gerçekçi değil şahsen. Ahmetin verdiği örnek noktasına kadar doğru. Neden birisi arkadaşıyla konuşurken, diğer kişi birden pat diye çıkmasın. Olabilecek bir şey. Yadırganmamalı, devam edilmeli...

Dip not: Bu arada bazı arkadaşlar rol puanlarıyla fazla egoist tavırlar içerisinde. Bunuda doğru bulmuyorum. Kimse burada rol puanı düşük diye birini yargılayamaz; ben senden daha iyiyim diye ithamlarda bulunamaz. Buna dikkat edilirse sevinirim. Herkesin bir zevki; birbirinden farklı hayal dünyası dünyası var. Bunu sınırlandırmayalım. İyi rol oyunları... (:

Bonus Dip Not: Böyle bir şey olacaksa; tabiri caizse ÖZGÜRLÜK AKIMI, belli kuralları olmalı diye düşünüyorum. Üzerinde durulursa, yapılabilecek bir durum bu.

Yadırganmamaktaki kastını açıklarken bazı arkadaşların rol oyunlarındaki puanları ile eogist tavırlar içerisinde olduğunu söylerken sende bir şeyleri yadırgamış olmuyor musun? Bazıları derken direk bir açıklama yapıp kimler olduğunu söyleyerek bir incelik ve lütufta bulunsaydın en azından.

Ankete gelince kendine ait bir dünya kurarsın rp de bu ister göl kenarında olsun ister cehennemin dibinde. İster ortak alanda olsun ister başka bir yerde eğer bir arkadaşım ile kendi rp dünyamda birlikte hayal kurup onu yazmaya başladıysam ve biri bu hayalimin içine etmişse yaptığına sinirlenirim. Saygısız ve çocukça bir hareket olur bu. Orası bir ortak alan olabilir evet ama başlık özel, kurguda orada herhangi biri olabileceği söyleniliyor fakat kullanabileceğimiz npc karakterler varken neden biri lüzumsuz yere sormadan danışmadan rpmize damlayıp keyfimizi kaçırsın? Bu mu ukalalık yoksa bunu yapan arkadaşın yaptığımı ukalalık? Bu nasıl bir bakış açısı anlamadım. Bunu yapan arkadaş ise farklı bir başlık açıp kendi kendine takılabirmiş ya da kendine ortak rpye müsait gruplaşma olmadığını düşündüğü kişilerle takılsaymış. Gruplaşmaymış yok puanı yüksek olanlar kendini beğenmişlermişmiş. Roxana burada herkesi birbirine düşürüyor gibi bir izlenime kapılıyorum ben. Bu söylediğime de ister ukalalık diyin ister gruplaşma. Saçma bir olayın peşine düşmek yersiz. İsteyen istediği gibi rp yapar. Pm ile rica edilmiş fakat rpyi geri alma inceliğini göstermemiş, suç kimde? Bir hayırda benden.
M. Serenity Bennett
Ravenclaw VI. Sınıf
Ravenclaw VI. Sınıf
M. Serenity Bennett

Mücadele Tarafı : Kendi tarafı işte.
Sihirsel Soy : Üvey annesi ve babası safkan. Gerçek annesi melez babası muggle doğumlu.
Evcil Hayvanı : Kurtlara bayılır ama evde bir kurt besleyemeyeceğine göre sadece bir köpekle yetinmek durumunda kaldı. Beyaz bir terier, adı Toil.

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Online RP'ye Katılım? - Sayfa 4 Left_bar_bleue95/100Online RP'ye Katılım? - Sayfa 4 Empty_bar_bleue  (95/100)
Düello Gücü:

MesajKonu: Geri: Online RP'ye Katılım?   Online RP'ye Katılım? - Sayfa 4 Icon_minitimePaz Tem. 10, 2011 1:37 pm

Amacım tartışmak falan değil, fikrimi zaten belirtmiştim. Kimseyi savunduğumdan değil; fakat şunu belirtmeliyim ki hiçbir insan hiçbir insanın yazdığına "yazmak için yazmak" dememeli bana göre.

Şöyle düşünelim, bir de olaylara benim gözümden bakalım.

Efendim bana göre yazmak, gerçek hayattan sıyrılarak kendi beynimde oluşturduğum âlemde yaşamaktır. Bu durumda onca emek harcayıp oluşturduğum kurgumu güzelce işlerken birisinin gelmesi tabii ki sinirimi bozar. Bu duruma gerekli müdahale yapılmazsa -ki başlık benim tarafımdan açılmışsa ve silinmesini istiyorsam silinmesini rica etmek en büyük hakkımdır bence- asıl bu durumda sitede işlerin ters gittiğini düşünürüm ben. Gerçek hayatta öyle oluyor, böyle oluyor diyip duruyoruz; ancak şunu düşünün. Siz bir çiftsiniz, sevgilinizle bankta oturuyorsunuz. Önünüzden arkanızdan geçen sizi alakadar eder mi? Ben şahsen bu tür şeylere takılacağımızı düşünmüyorum. Rol oyunlarındaki fazlalık şeylerin olması sizce mantıklı mı? İki sevgilinin birbirlerine takılmaları, sadece birbirlerini görmeleri düşünülürken etraftaki birinin kurgu akışını bozmaya hakkı var mıdır? Siz bankta sevgilinizle otururken gerçek hayatta, etraftaki insanlardan kaç tanesi gelir de sizin işinize karışır?

Eğer özel bir durum varsa, hani illa i karışılmak isteniyorsa bunu tüm rol oyuncularına belirtmek gerekir ki kurgunun ne olacağı belirlensin. Zaten kurgunun belli olmadığı bir rol oyununda bir itiraz olacağını zannetmiyorum. Fakat benim özenle oluşturduğum rol oyunu kurgusunun -ki bir de şu var: ileride işlenecek bir detayını farkında olmadan belki de mahvediyordur- bozulmasını istemezdim.

Dediğim gibi amacım tartışmak değil, önceden ufak bir şey yazmıştım sanırım, hayır, dediğimi belirtmiştim. Bunlar da benim düşüncelerim.
Roxanne Martha
Hufflepuff V. Sınıf
Hufflepuff V. Sınıf
Roxanne Martha

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Düello Gücü:

MesajKonu: Geri: Online RP'ye Katılım?   Online RP'ye Katılım? - Sayfa 4 Icon_minitimePaz Tem. 10, 2011 1:41 pm

Edgar Seignour demiş ki:
Jason Carrington demiş ki:

Yadırganmamaktaki kastını açıklarken bazı arkadaşların rol oyunlarındaki puanları ile eogist tavırlar içerisinde olduğunu söylerken sende bir şeyleri yadırgamış olmuyor musun? Bazıları derken direk bir açıklama yapıp kimler olduğunu söyleyerek bir incelik ve lütufta bulunsaydın en azından.

Ankete gelince kendine ait bir dünya kurarsın rp de bu ister göl kenarında olsun ister cehennemin dibinde. İster ortak alanda olsun ister başka bir yerde eğer bir arkadaşım ile kendi rp dünyamda birlikte hayal kurup onu yazmaya başladıysam ve biri bu hayalimin içine etmişse yaptığına sinirlenirim. Saygısız ve çocukça bir hareket olur bu. Orası bir ortak alan olabilir evet ama başlık özel, kurguda orada herhangi biri olabileceği söyleniliyor fakat kullanabileceğimiz npc karakterler varken neden biri lüzumsuz yere sormadan danışmadan rpmize damlayıp keyfimizi kaçırsın? Bu mu ukalalık yoksa bunu yapan arkadaşın yaptığımı ukalalık? Bu nasıl bir bakış açısı anlamadım. Bunu yapan arkadaş ise farklı bir başlık açıp kendi kendine takılabirmiş ya da kendine ortak rpye müsait gruplaşma olmadığını düşündüğü kişilerle takılsaymış. Gruplaşmaymış yok puanı yüksek olanlar kendini beğenmişlermişmiş. Roxana burada herkesi birbirine düşürüyor gibi bir izlenime kapılıyorum ben. Bu söylediğime de ister ukalalık diyin ister gruplaşma. Saçma bir olayın peşine düşmek yersiz. İsteyen istediği gibi rp yapar. Pm ile rica edilmiş fakat rpyi geri alma inceliğini göstermemiş, suç kimde? Bir hayırda benden.

Hayır, hiçte değil. Herkes benim üzerime geliyor bu başlıkta. Nora ve Quenten başı çeker. Ayrıca Quenten, 97lik puan aldığı için ben senden daha iyi yazıyorum, a getirip bana 'Salak' gibi hakarette bulundu. Ve bende sinirlendim. Sana birisi salak gibi bir şey dese ve kuzeni ile bir olup ego tatmini yapsa, herkesin gözünün önündeki bir başlıkta fakat bunun öncesi de var. Ben kimseyi kimseye düşürmeye calısmıyorum. Ayrıca bu başlıkla ukalalığın ne alakası var? , yani ne alakaya maydonoz?

Herkese sesleniyorum; Lütfen mesajları güzelce okumadan yorum yapmayın.

-

Ayrıca söylemek istediklerim var. Forum sakinlerinden özür diliyorum. Dün tüm günümü bu şeyi açıklamakla geçirdim ve anlamak istemediklerine (bal gibi de anladıklarını biliyorum.), sadece dalga amacı güderek bu başlığa girip ahahah eğleniyorum gibi saçma sapan yazılar yazanlara öfkelendim. Değmez biliyorum ama dün tüm günümü bu saçma sapan yazılara öfkelenerek öfke dolu şeyler yazdım. Konuyu sapıttık evet. O arkadaşlara karşı söylediğim sözler evet biraz ağırdı. Farkındayım. Sadece üzgünüm ve özür diliyorum. Ama bana salak diyen kişi ve kuzeninden veya dostundan değil. Sadece bu başlığa sinirle ağır konuşup bu kişiselleşmiş konuyu sizlere , (ilgisi olmayanlara) yansıttığım için.
Ysebel Moore
Gryffindor VI. Sınıf
Gryffindor VI. Sınıf
Ysebel Moore

Mücadele Tarafı : Sessizlik.

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Düello Gücü:
Online RP'ye Katılım? - Sayfa 4 Left_bar_bleue30/60Online RP'ye Katılım? - Sayfa 4 Empty_bar_bleue  (30/60)

MesajKonu: Geri: Online RP'ye Katılım?   Online RP'ye Katılım? - Sayfa 4 Icon_minitimePaz Tem. 10, 2011 1:46 pm

Bu anket birine sormadan rpsine dalınsın mı diye açıldı. Başta Ege arkadaşımızın şikayetçi olduğu durum buydu. Şimdi nasıl olduysa konu ortak alan rplerine döndü. Bundan sonra düşünce belirtenler de buna göre belirtsin bence.
Roxanne Martha
Hufflepuff V. Sınıf
Hufflepuff V. Sınıf
Roxanne Martha

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Düello Gücü:

MesajKonu: Geri: Online RP'ye Katılım?   Online RP'ye Katılım? - Sayfa 4 Icon_minitimePaz Tem. 10, 2011 1:47 pm

Craig Earl Addison demiş ki:
Amacım tartışmak falan değil, fikrimi zaten belirtmiştim. Kimseyi savunduğumdan değil; fakat şunu belirtmeliyim ki hiçbir insan hiçbir insanın yazdığına "yazmak için yazmak" dememeli bana göre.

Şöyle düşünelim, bir de olaylara benim gözümden bakalım.

Efendim bana göre yazmak, gerçek hayattan sıyrılarak kendi beynimde oluşturduğum âlemde yaşamaktır. Bu durumda onca emek harcayıp oluşturduğum kurgumu güzelce işlerken birisinin gelmesi tabii ki sinirimi bozar. Bu duruma gerekli müdahale yapılmazsa -ki başlık benim tarafımdan açılmışsa ve silinmesini istiyorsam silinmesini rica etmek en büyük hakkımdır bence- asıl bu durumda sitede işlerin ters gittiğini düşünürüm ben. Gerçek hayatta öyle oluyor, böyle oluyor diyip duruyoruz; ancak şunu düşünün. Siz bir çiftsiniz, sevgilinizle bankta oturuyorsunuz. Önünüzden arkanızdan geçen sizi alakadar eder mi? Ben şahsen bu tür şeylere takılacağımızı düşünmüyorum. Rol oyunlarındaki fazlalık şeylerin olması sizce mantıklı mı? İki sevgilinin birbirlerine takılmaları, sadece birbirlerini görmeleri düşünülürken etraftaki birinin kurgu akışını bozmaya hakkı var mıdır? Siz bankta sevgilinizle otururken gerçek hayatta, etraftaki insanlardan kaç tanesi gelir de sizin işinize karışır?

Eğer özel bir durum varsa, hani illa i karışılmak isteniyorsa bunu tüm rol oyuncularına belirtmek gerekir ki kurgunun ne olacağı belirlensin. Zaten kurgunun belli olmadığı bir rol oyununda bir itiraz olacağını zannetmiyorum. Fakat benim özenle oluşturduğum rol oyunu kurgusunun -ki bir de şu var: ileride işlenecek bir detayını farkında olmadan belki de mahvediyordur- bozulmasını istemezdim.

Dediğim gibi amacım tartışmak değil, önceden ufak bir şey yazmıştım sanırım, hayır, dediğimi belirtmiştim. Bunlar da benim düşüncelerim.

Evet haklısınız elbette. Bende buna karşı tek kelime bir şey demiyorum. Dün yaptığım rp; onların rp*sini, onların kurgusunu afedersiniz ama mahvetmedi. Onlar yine ağlaşsınlar, onlar yine orada dursunlar. Sende demişsin zaten arkadan önden geçen beni ne alakadar eder diye... Sen yazmışsın bunu. Evet bende öyle diyorum, etki etmeden bazen rp de olabilir. TEKRAR SÖYLÜYORUM AMA ANLAMAMAKTA DİRENİYORSUNUZ, AYNI ŞEYİ DÜŞÜNÜYORUZ BEN ONLARA GİDİP ASA ÇEKİP AVADA KEDAVRA MI DEDİM YAHU? Sadece açtıkları başlığa rp bıraktım. Onları gördüğüme bağlı bir şeydi. Gidip selam vermedim bir şey yapmadım. Rp*lerine devam edebilirler. Haksız mıyım ? Mahvetmedim. Mahfedilecek bir durumda değildi.
Edgar Seignour
♪ Piyanist ♪
♪ Piyanist ♪
Edgar Seignour

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Online RP'ye Katılım? - Sayfa 4 Left_bar_bleue97/100Online RP'ye Katılım? - Sayfa 4 Empty_bar_bleue  (97/100)
Düello Gücü:

MesajKonu: Geri: Online RP'ye Katılım?   Online RP'ye Katılım? - Sayfa 4 Icon_minitimePaz Tem. 10, 2011 1:49 pm

O zaman üzerine gelinmesine mahal vermeyip konunun bu kadar büyümesine fırsat kalmadan yazdığın rpyi silseydin ve bu yüzden böyle bir başlık açılmasına izin vermeseydin bu başlıkta ne sana laf eden olurdu ne de başka bir şey. Bu konuyla ilgisi olmayanlara gelince o zaman anket özel olarak açılsaymış. Burada konu ile alakam olmamasına rağmen benim bile huzurum kaçtı. Bence bu başlığı admin kilitleyip çöpe atsaymış çok daha güzel olurmuş.
Roxanne Martha
Hufflepuff V. Sınıf
Hufflepuff V. Sınıf
Roxanne Martha

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Düello Gücü:

MesajKonu: Geri: Online RP'ye Katılım?   Online RP'ye Katılım? - Sayfa 4 Icon_minitimePaz Tem. 10, 2011 1:50 pm

Edgar Seignour demiş ki:
O zaman üzerine gelinmesine mahal vermeyip konunun bu kadar büyümesine fırsat kalmadan yazdığın rpyi silseydin ve bu yüzden böyle bir başlık açılmasına izin vermeseydin bu başlıkta ne sana laf eden olurdu ne de başka bir şey. Bu konuyla ilgisi olmayanlara gelince o zaman anket özel olarak açılsaymış. Burada konu ile alakam olmamasına rağmen benim bile huzurum kaçtı. Bence bu başlığı admin kilitleyip çöpe atsaymış çok daha güzel olurmuş.

Huzurla alakası yok. Bu tartışılması gereken bir konuydu. Tartıştık, anlattık, görüşlerimizi bildirdik. Ama bazı insanlar senin benim huzurumu kaçırıp eğlendiler. Bende bunlara kızdım. Online RP'ye Katılım? - Sayfa 4 874940
M. Serenity Bennett
Ravenclaw VI. Sınıf
Ravenclaw VI. Sınıf
M. Serenity Bennett

Mücadele Tarafı : Kendi tarafı işte.
Sihirsel Soy : Üvey annesi ve babası safkan. Gerçek annesi melez babası muggle doğumlu.
Evcil Hayvanı : Kurtlara bayılır ama evde bir kurt besleyemeyeceğine göre sadece bir köpekle yetinmek durumunda kaldı. Beyaz bir terier, adı Toil.

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Düello Gücü:

MesajKonu: Geri: Online RP'ye Katılım?   Online RP'ye Katılım? - Sayfa 4 Icon_minitimePaz Tem. 10, 2011 1:53 pm

Beni alakadar etmeyen bir şeyin rol oyununun kurgusundaki bir akışı etkileyebileceği durumu var yalnız. Şundan bahsediyorum ben, hani gidip rol oyununuzu bıraktınız; anca belki ileride şöyle bir muhabbet geçecekti aralarında kurguları gereği "Şu kişiler dışında hiçbir tanıdık geçmedi" zart zurt. Hani bu o kadar büyük gözükmüyor şu an için; ancak kesinlikle belirlenmiş bir kurgu olayında rol oyununa girilmesi siz fark etmesiniz dahi akışı bozabilir. Belki hiçbir insanı görmeyişleri üzerine ilerleyecek kurgu, bunu bilemeyiz hani. Demek istediğim şey bu. Kurgu varsa bence bir rol oyununa girilmemeli. Sonuçta gerçek hayatta kontrol edemiyoruz bunları; ama burası bizim kafamıza yarattığımız bir yer zaten. Gerçek hayatı kontrol edemiyoruz diye burada da o şekilde davranırsak akıl almaz bir kaosun içine sürükleniriz bana göre.

Edit: Ben anlamamakta ısrar etmiyorum, sadece görüş bildiriyorum.

En son Craig Earl Addison tarafından Paz Tem. 10, 2011 1:54 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Ysebel Moore
Gryffindor VI. Sınıf
Gryffindor VI. Sınıf
Ysebel Moore

Mücadele Tarafı : Sessizlik.

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Düello Gücü:

MesajKonu: Geri: Online RP'ye Katılım?   Online RP'ye Katılım? - Sayfa 4 Icon_minitimePaz Tem. 10, 2011 1:53 pm

Roxanne, bazı insanlar dememeniz gerek. Sonuçta burada birbirimizi tanımasakta biz bizeyiz. Rp yapmaya devam edeceğiz ve bir şekilde sitede online olacağız. Ayrıca eğlendiğimizi hiç düşünmüyorum. Burada herkesin tek yaptığı düşüncesini belirtmek. Bu düşünceler üzerinden yorum yapan sizdiniz, tabi hatırlarsanız.
Roxanne Martha
Hufflepuff V. Sınıf
Hufflepuff V. Sınıf
Roxanne Martha

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Düello Gücü:

MesajKonu: Geri: Online RP'ye Katılım?   Online RP'ye Katılım? - Sayfa 4 Icon_minitimePaz Tem. 10, 2011 2:02 pm

Craig Earl Addison demiş ki:
Beni alakadar etmeyen bir şeyin rol oyununun kurgusundaki bir akışı etkileyebileceği durumu var yalnız. Şundan bahsediyorum ben, hani gidip rol oyununuzu bıraktınız; anca belki ileride şöyle bir muhabbet geçecekti aralarında kurguları gereği "Şu kişiler dışında hiçbir tanıdık geçmedi" zart zurt. Hani bu o kadar büyük gözükmüyor şu an için; ancak kesinlikle belirlenmiş bir kurgu olayında rol oyununa girilmesi siz fark etmesiniz dahi akışı bozabilir. Belki hiçbir insanı görmeyişleri üzerine ilerleyecek kurgu, bunu bilemeyiz hani. Demek istediğim şey bu. Kurgu varsa bence bir rol oyununa girilmemeli. Sonuçta gerçek hayatta kontrol edemiyoruz bunları; ama burası bizim kafamıza yarattığımız bir yer zaten. Gerçek hayatı kontrol edemiyoruz diye burada da o şekilde davranırsak akıl almaz bir kaosun içine sürükleniriz bana göre.

Bak özet geçmek istiyorum. Size aykırı En ufak bir şey yooooooookkkk !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

cheers Aynen katılıyorum. Sana.

Ama ek olarak; Kurgu varsa belirtilmeli ! Hani Out açıp en alta Kurgu özeldir, diye yazılmalı. Ya da en başa, ya da fotoğraflar konulmalı karakterlerinin.

Belirtilmeyen bir yere de herkes girebilsin diyorum. Hani ortak alansa. Dünkü rp*mi de bu düşünceye göre hiç bir aksi durumu yoktu.

Veeeeeeeee, Online RP'ye Katılım? - Sayfa 4 201378

Ayrıca gerçek hayatta o gibi ağlayan insanlar birisi geldiğini bazen farketmiyorlar ağlamaktan, bazen farkedip toparlanabiliyorlar. Ben rp*mde farketmemesi için düzenledim zaten. Bir sorun yoktu ama Quenten adlı arkadaşımızın ego tatmini (banlanmamı istediği, rp puanımızın benimki daha iyi, ben daha iyi yazıyorum) ve hakaretleri (salak gibi) ile benim ona karşı sinirlenip ağır konuşmamız yüzünden tüm site gerildi. Tabi eğlenenlerde varmış.(Noracık gibi.)........... (Bunun için tüm siteden özür diledim üstteki mesajımda. Alakasız ve kişisel olduğu için)

*

Ben söyleyeceğimi söyledim. Hiç bir aksi durum yok. Bir daha da buraya mesaj atmayacağım. Anlamak isteyen üstteki mesajları okursa çoooooook güzel anlar. Anlamıyorsa artık benim yapabilceğim bir şey yoktur. Ya kapasitesi eksiktir ya da anlamak istemiyordur. (Ki ikincisi elbette.) Online RP'ye Katılım? - Sayfa 4 7350

Online RP'ye Katılım? - Sayfa 4 874940 Online RP'ye Katılım? - Sayfa 4 874940 Online RP'ye Katılım? - Sayfa 4 874940 Online RP'ye Katılım? - Sayfa 4 874940 Online RP'ye Katılım? - Sayfa 4 874940 Online RP'ye Katılım? - Sayfa 4 874940 Online RP'ye Katılım? - Sayfa 4 874940 Online RP'ye Katılım? - Sayfa 4 874940 Online RP'ye Katılım? - Sayfa 4 874940 Online RP'ye Katılım? - Sayfa 4 874940 Online RP'ye Katılım? - Sayfa 4 874940 Online RP'ye Katılım? - Sayfa 4 874940 Online RP'ye Katılım? - Sayfa 4 874940 Online RP'ye Katılım? - Sayfa 4 874940

En son Roxanne Martha tarafından Paz Tem. 10, 2011 2:05 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
James Dean Caliente
James Dean Caliente

Bilgiler
Rpg Puanı:
Düello Gücü:

MesajKonu: Geri: Online RP'ye Katılım?   Online RP'ye Katılım? - Sayfa 4 Icon_minitimePaz Tem. 10, 2011 2:05 pm

Ben olayın yanlış yorumlandığını düşünüyorum. "Benim oluşturduğum bir kurguya başka biri dalıyor." Bu pencereden bakınca olay gerçekten kötü görünüyor. Ama tartıştığımız konu bu değil. Tanımadığı, kurgusu olmayan birinin özel kurgusuna kimse müdehale edemez. Ama mesela kurguda benim arkadaşımsa, ya da düşmanımsa ben özel kurgusuna dalabilmeliyim. Tabii herkese açık bir mekandaysalar. Yoksa kuytu köşelerde zaten kimse size bulaşamaz. Yine verdiğim örneğe geliyorum. Ben sevgilimle bahçede rp yapıyorsam arkadaşım gelip bana selam verebilmeli, ya da düşmanım gelip bana bulaşabilmeli. Ama tanımadığım biri gelirse tabii ki hoş karşılamam, RP'sini silmesini isteyebilirim.
Desdemona Markov
Ölü
Ölü
Desdemona Markov

Mücadele Tarafı : Karanlık.

MesajKonu: Geri: Online RP'ye Katılım?   Online RP'ye Katılım? - Sayfa 4 Icon_minitimePaz Tem. 10, 2011 2:05 pm

Birkaç bir şey söylemek istiyorum, çünkü bu başlık yüzünden benim de huzurum kaçtı. Bir kere Roxanne-adını bilmiyorum o yüzden Roxanne diyorum, herkesin yorumunu alıntıya alıp cevap vermeni doğru bulmuyorum ben onlar da kendi görüşünü belirtiyor, ayrıca burada neden bu kadar hararetli bir tartışma var ki? Yani isteyen görüşünü belirtsin ve başlıktan çıksın, anket bu yüzden açılmadı mı? Tartışma denilince neden akla ilk gelen birilerini kırmak oluyor. Burada gayet de sakin bir biçimde görüşlerinizi belirtseniz daha medenice olmaz mı? Yani yapmayın, bu kadar küçük düşürücü davranışları bir kenara bırakın. Herkes savunduğunu söylesin, uzatmaya ne gerek var ki? Artık gerçekten bitmesi gerek bu tartışmanın çünkü başka yönlere kayıyor olay. Birbirlerinizi iğnelemek ve ithamlarda bulunmak pek hoş bir şey değil. Daha önce de kendi görüşümü bildirmiştim, tekrar söylüyorum ki bence eğer rol oyunu başlığını açan kişi isterse, bir not ile anlaşmalı olduğunu belirtip diğerlerini dışarıda tutsun ya da tanımadığı birilerinin dalmasını isterse de, ortak rol oyunudur, isteyen gelebilir diye belirtsin. İşte bu kadar basit bence.
Raven Orlov
Slytherin V. Sınıf
Slytherin V. Sınıf
Raven Orlov

Doğum tarihi : 28/03/94
Sihirsel Soy : safkan.

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Online RP'ye Katılım? - Sayfa 4 Left_bar_bleue98/100Online RP'ye Katılım? - Sayfa 4 Empty_bar_bleue  (98/100)
Düello Gücü:

MesajKonu: Geri: Online RP'ye Katılım?   Online RP'ye Katılım? - Sayfa 4 Icon_minitimePaz Tem. 10, 2011 2:16 pm

Hayır oyu verdim ve neden verdiğimi açıklamak istiyorum.
Yedi senedir RP yapıyorum ve RP'nin her döneminden geçtim. İlk dönemde adminler tarafından göl-bahçe gibi tek bir başlık açılırdı, bizler de yeni başlık açma zahmetine katılmaz admin tarafından açılan başlıklarda topluca RP yapardık. Örneğin binaların masaları vardı, o alanlar toplu RP yapmak için harikaydı üstelik bir yabancı RP'sinde sizden bahsettiği zaman mutlu bile olurdunuz hani bana dikkat ediyor, RP'lerimi okuyor tarzında. Gayet de güzel bir şeydi fakat o zamanlar özel kurgu dediğimiz bir şey yoktu. RP daha az emek gerektiren daha çok eğlence içerikli bir araçtı. İki satır yazar yollardık, bir nevi gerçek hayat gibiydi. Problemlerimizi PM değil RP aracılığı ile hallederdik, birisini kovmak istiyorsak RP'de kovardık, kavga çıkardı mesela. Fakat bu olaya baktığım zaman mağdur olan kişinin Ege olduğunu düşünüyorum ben çünkü yazdığı, oluşturduğu kurguda bir emek söz konusu. RP'ye katılmak isteyen kişi -sanırım Roxanne'di- en azından izin istemek zorundadır çünkü dediğim gibi aksini yapıp olay örgüsüne dalarsanız siz karşıdaki kişiye haksızlık etmiş olursunuz. Üstelik NPC diye bir olay vardır, bu NPC'ler hayali karakterlerdir ve RP'yi olduğunca gerçek kılmak için yazan kişinin yönetimindedirlerdir. Bu yüzden kurgu RP'lerine birisinin dalmasına gerek kalmadan yazar isterse kendini dinletebilir, birisinin üstüne kusmasını sağlayabilir, birisinden tokat da yiyebilir, tabi isterse. Burada anahtar kelime isterse, çünkü yazar NPC kullanıp üçüncü bir karakteri olaya dahil etmiyorsa, o RP'de başka hiç kimseyi istemiyor demektir. Onun kurgusunun gidişatına göre o koridordan hiç kimse geçmiyordur. Bahçe boştur. Kendisini dinleyebilecek kimse yoktur. Karakter bunu bilmez ama yazar bunu bilir, yazar isterse o koridorun saatlerce boş kalmasını sağlayabilir çünkü o, kendi dünyasıdır. Onun yarattığı koridorda, o zaman diliminde o kimse oradan geçmiyor diyorsa oradan kimse geçemez. Çünkü gerçek hayatta koridordan birinin geçebileceği gibi birinin geçmeyeceği olasılığı da vardır. Yazar karakterinin hangi olasılıktan yararlanmasını istediğine karar verebilir.
Roxanne Martha
Hufflepuff V. Sınıf
Hufflepuff V. Sınıf
Roxanne Martha

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Düello Gücü:

MesajKonu: Geri: Online RP'ye Katılım?   Online RP'ye Katılım? - Sayfa 4 Icon_minitimePaz Tem. 10, 2011 2:23 pm

Desdemona Markov demiş ki:
Birkaç bir şey söylemek istiyorum, çünkü bu başlık yüzünden benim de huzurum kaçtı. Bir kere Roxanne-adını bilmiyorum o yüzden Roxanne diyorum, herkesin yorumunu alıntıya alıp cevap vermeni doğru bulmuyorum ben onlar da kendi görüşünü belirtiyor, ayrıca burada neden bu kadar hararetli bir tartışma var ki? Yani isteyen görüşünü belirtsin ve başlıktan çıksın, anket bu yüzden açılmadı mı? Tartışma denilince neden akla ilk gelen birilerini kırmak oluyor. Burada gayet de sakin bir biçimde görüşlerinizi belirtseniz daha medenice olmaz mı? Yani yapmayın, bu kadar küçük düşürücü davranışları bir kenara bırakın. Herkes savunduğunu söylesin, uzatmaya ne gerek var ki? Artık gerçekten bitmesi gerek bu tartışmanın çünkü başka yönlere kayıyor olay. Birbirlerinizi iğnelemek ve ithamlarda bulunmak pek hoş bir şey değil. Daha önce de kendi görüşümü bildirmiştim, tekrar söylüyorum ki bence eğer rol oyunu başlığını açan kişi isterse, bir not ile anlaşmalı olduğunu belirtip diğerlerini dışarıda tutsun ya da tanımadığı birilerinin dalmasını isterse de, ortak rol oyunudur, isteyen gelebilir diye belirtsin. İşte bu kadar basit bence.

Son son diyorum ama bir daha şahsım adına mesaj görmek istemiyorum. Çünkü burada esas olay ben değilim. Cevap hakkım doğduğu içinde mesaj yazacağım. Bak Ceylan yanlış anlamışsın. Herkese cevap vermiyorum, burası anket, tartışma platformu, Ahmet yani admin böyle bir şey istemeseydi açmazdı. Ben istemedim tamamen Admin bu konunun tartışılmasını istedi. Ki tartıştıkta. Üyelerden bazıları bana çok yakın düşünüyor ama HAYIR diyor. Söyledikleri şeye katıldığımı söylemek mi huzurunu kaçırdı?

Yoksa huzurunu kaçıran benim öfkem mi? İğnelemek vs, elbette hoş bir şey değil, sana da katılıyorum. Ama bu ciddi bir başlıktı.Okumuyorsunuz, okumadığınız için bakmadığınız için beni suçlu görüyorsunuz. Çocuk SALAK dedi resmen, BANLANSIN dedi. VE BEN SENDEN İYİ YAZIYORUM gibi imalar, iğnelemeler, kuzenini çağırıp ahahahh kikikii eğleniyoruz tatlımlar. BEN BUNLARA KIZDIM. Ve hala kızıyorum. Söyledikleriminde arkasındayım. Hadleri değil. Hadleri olamaz. Hadlerini bilsinler önce, saygısız demek yermek kolay. Ama yok öyle, hadlerini bilsin dediğim için beni böyle yargılayamazsınız hiçbiriniz. Sadece dediğim şeyi tekrar söylüyorum çünkü kimse bişey anlamıyor ya da anlamak istemiyor. Alıntı yapmamın sebebi tartışmak, fikir tartışması, kurgulu şeylere öncelik vermeme rağmen bazı üyeler öyle bir anlattılar ki çok beğendim. Online RP'ye Katılım? - Sayfa 4 874940 Fikir alış verişi, fikir tartışmasıdır bu. Mesela bir üye vardı üstte, bana zıt bile olsa fikirleri benim aklıma çok güzel yattı. Her mesajı okuduğum için bu yani. Yoksa kimseyle ters düşmek değil benim olayım.

Herkes için söylüyorum. Burda olay ben değilim, şahsım adına ya da ismim geçen bir mesaj görmek istemiyorum. Yazmayın abi, zor mu? Konuyu tartışın. Beni değil.
Cecilia Boudlaire
Uluslararası Sihirsel İşbirliği Dairesi Başkanı
Uluslararası Sihirsel İşbirliği Dairesi Başkanı
Cecilia Boudlaire

Doğum tarihi : 30/11/95
Mücadele Tarafı : Aydınlık Taraf
Sihirsel Soy : Melez
Evcil Hayvanı : Max adında bir retriver.

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Online RP'ye Katılım? - Sayfa 4 Left_bar_bleue99/100Online RP'ye Katılım? - Sayfa 4 Empty_bar_bleue  (99/100)
Düello Gücü:

MesajKonu: Geri: Online RP'ye Katılım?   Online RP'ye Katılım? - Sayfa 4 Icon_minitimePaz Tem. 10, 2011 2:29 pm

Benim olay hakkımda hiçbir bilgim yok. Tek söylemek istediğim şey eğer başlığa "X ile Y arasındadır" veya "oyuncular: x, y" yazılmamışsa her isteyen o RP'ye gelebilir. Evet, kibarlıktan özel mesaj yoluyla müsaade istenebilir ama bu zorunlu değildir. Eğer RP'de yer alacak oyuncular belirtilmemişse herkes o RP'ye katılabilir. Hatta eskiden bir sitede (şu anda hatırlamıyorum ama) böyle bir kural bile vardı. Eğer RP'nin anlaşmalı olduğunu belirtmemişsen isteyenler gelebiliyordu. Ben "evet" dedim.

Hermia Günercel
Ravenclaw V. Sınıf
Ravenclaw V. Sınıf
Hermia Günercel

Doğum tarihi : 24/04/97

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Düello Gücü:

MesajKonu: Geri: Online RP'ye Katılım?   Online RP'ye Katılım? - Sayfa 4 Icon_minitimePaz Tem. 10, 2011 2:34 pm

Roxanne Martha demiş ki:
Desdemona Markov demiş ki:

Son son diyorum ama bir daha şahsım adına mesaj görmek istemiyorum. Çünkü burada esas olay ben değilim. Cevap hakkım doğduğu içinde mesaj yazacağım. Bak Ceylan yanlış anlamışsın. Herkese cevap vermiyorum, burası anket, tartışma platformu, Ahmet yani admin böyle bir şey istemeseydi açmazdı. Ben istemedim tamamen Admin bu konunun tartışılmasını istedi. Ki tartıştıkta. Üyelerden bazıları bana çok yakın düşünüyor ama HAYIR diyor. Söyledikleri şeye katıldığımı söylemek mi huzurunu kaçırdı?

Yoksa huzurunu kaçıran benim öfkem mi? İğnelemek vs, elbette hoş bir şey değil, sana da katılıyorum. Ama bu ciddi bir başlıktı.Okumuyorsunuz, okumadığınız için bakmadığınız için beni suçlu görüyorsunuz. Çocuk SALAK dedi resmen, BANLANSIN dedi. VE BEN SENDEN İYİ YAZIYORUM gibi imalar, iğnelemeler, kuzenini çağırıp ahahahh kikikii eğleniyoruz tatlımlar. BEN BUNLARA KIZDIM. Ve hala kızıyorum. Söyledikleriminde arkasındayım. Hadleri değil. Hadleri olamaz. Hadlerini bilsinler önce, saygısız demek yermek kolay. Ama yok öyle, hadlerini bilsin dediğim için beni böyle yargılayamazsınız hiçbiriniz. Sadece dediğim şeyi tekrar söylüyorum çünkü kimse bişey anlamıyor ya da anlamak istemiyor. Alıntı yapmamın sebebi tartışmak, fikir tartışması, kurgulu şeylere öncelik vermeme rağmen bazı üyeler öyle bir anlattılar ki çok beğendim. Online RP'ye Katılım? - Sayfa 4 874940 Fikir alış verişi, fikir tartışmasıdır bu. Mesela bir üye vardı üstte, bana zıt bile olsa fikirleri benim aklıma çok güzel yattı. Her mesajı okuduğum için bu yani. Yoksa kimseyle ters düşmek değil benim olayım.

Herkes için söylüyorum. Burda olay ben değilim, şahsım adına ya da ismim geçen bir mesaj görmek istemiyorum. Yazmayın abi, zor mu? Konuyu tartışın. Beni değil.
    Canım öncelikle adım Ceylan değil, Gökçe. Ayrıca sen de beni yanlış anlamışsın ki ben sadece alıntı yapmanı yanlış bulduğumu söylemiştim. Yani bahsettiğim imalar ve ithamlar sana değildi, şahsına herhangi bir hakaret ya da laf söylemedim yani. Ben genel mesajlar hakkında iğnemelerin ve ithamların doğru olmadığını belirttim ve senin düşüncelerine de saygı duyuyorum. Seninle herhangi bir sorunum yok.
    EDIT: Seni de suçlu bulmuyorum, aksine görüşlerini burada belirtmen güzel bir şey ve buna saygı duyuyorum.
Asana Qinghai
Gryffindor IV. Sınıf
Gryffindor IV. Sınıf
Asana Qinghai

Mücadele Tarafı : Nihat Doğan
Evcil Hayvanı : Çin'den hediye gelen Dengiz adını koyduğu efsanevi Feng Huang kuşudur.

MesajKonu: Geri: Online RP'ye Katılım?   Online RP'ye Katılım? - Sayfa 4 Icon_minitimePaz Tem. 10, 2011 4:00 pm

Ya kurgu özel kurgular ortak alanda bile yapılsa mesela ne bileyim her zaman kalabalık halde bahçede takılmıyor öğrenciler. Sınavlar var ders saatleri var kış soğuğu var gece yasağı var. Kimsenin sevgilinle sana karışmaması olasılığı var, bahçenin kuytu köşesi var, uzak yeri var, bir etkinlik olur ona katılmak yerine bahçeye çıkarsın alanı boş bulursun falan. Yani zamanı akıllıca seçtiğimizde bence ortak alanlarda da özel kurgular olabilir. Mantıksız değil yani ortak alanda özel kurgu yapılması bence.

Her neyse bu konuyu geçelim. Özel kurgular eskiden yoktu ama bir çok kişi de olsun istiyordu. Ben mesela kontrol edebildiğim özel kurgulardan zevk alıyorum. (Gene de davetim geçerli Rox Razz) Her şeyin ortak olduğu zamanlardan beri de zevk alıyorum bundan. Beni bunun için suçlayabilir misiniz? Elbette rpmi de özel olacak hale de getiriyorum bir çok zaman ama tabi elbette bir merhaba deyip giden bir arkadaşa itirazım olmaz. Ama mesela biri rpde ölüm yiyenleri gördüm saldırdım ama kaçtılar gibi saçma şeyler yazmıştı zamanında. Bundan hiç hoşlanmam, kimse de hoşlanmaz. Hele orada bir ölüm yiyen karakterimle sıradan kılığımda sadece barda takıldığımı yazıyorsam, hele rp içerisinde kimliğimin açığa çıktığına dair bir şey yoksa ya da bu konuyla ilgili yüksek sesle konuştuğumu rpde belirtmemişsem.(mesela yani) Zira rp kurgumun tüm mantığının içine eder. Tesadüfen rastlayıp dinleyerek gidene de itirazım olmaz ama özel kurgu da önce örneğini verdiğim saçmalıkların olmaması için önlem bazen. Gerekirse NPC karakter oluşturarak orada diğer büyücü ve cadılarla etkileşim kurarım elbette.

Gel gelelim benim bir şey demem hoşuma bile gider dediğim şeylere. Bundan da hoşlanmayan olabilir yahu. Misal hiç kurgu yapmaktan hoşlanmayan üye yok mudur ya da lejant(ben lejant sevmiyorum bunun yerine kurguyu tercih ediyorum) sevmeyen biri yok mudur? Onun gibiler işte rpsine dalınmasından hoşlanmayanlar. Tokatı attıklarında kendilerini dinleyenleri kendileri belirlemek isterler. Hakları da var. Zevklidir sana göre ya da zevksizdir her neyse. O sonuçta bundan zevk alıyor. Ha almıyorsa zorla güzellik de olmaz.

Bunların yanısıra ben tam tersi rastgele katılım isteyenlere de hak verilsin istiyorum. Kıvılcım'ın da söz ettiği şu başlık var ya, ondan açılsa, (forum değil ya alalala Razz) Hem özel hem de ortak alan kurgusu uygulansa. Herkesin isteği olmaz mı? Ben mesela böyle bir şeyi özledim ve denemek istiyorum. Ortak kurgunun aksine sadece mekan başlığı olacak kurguları oraya dalanlar tam online rp tadında yaşayacak. Nasıl olur? Bunu isteklerde de belirttim hani.

(Ya ama başlık bugün daha iyi oldu, biriyle dalga geçmek hakaret etmek sadece söz konusu kişileri etkilemiyor. Hem görüşlerini yazdığında arada kaynıyor hem de sanki tartışmaya katılmışsın gibi muamele ediliyor sana, hem de tavırları görünce aynı görüşte de olsan ister istemez karşısında durma ihtiyacı duyuyorsun. En azından birine haksızlık yapıldığında benim huyum böyle)
https://phoenix-ro.yetkin-forum.com/t7561-yedisibirarada#171933
Aleida Widmore
Kemik Torbası Sahibesi & Yönetici
Kemik Torbası Sahibesi & Yönetici
Aleida Widmore

Mücadele Tarafı : Widmore.
Evcil Hayvanı : Kedi - Ralph.

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Düello Gücü:

MesajKonu: Geri: Online RP'ye Katılım?   Online RP'ye Katılım? - Sayfa 4 Icon_minitimePaz Tem. 10, 2011 5:18 pm

Eğer kişi bir kurguya dahil olmak istiyorsa, diğer rpcilerle anlaşabilir. Bir kişi bile olayın akışını istenilen yerden çekebilir. *.*
Aneta Prandjeva
Hufflepuff V. Sınıf
Hufflepuff V. Sınıf
Aneta Prandjeva

Mücadele Tarafı : soft kitty
Sihirsel Soy : little ball of fur
Evcil Hayvanı : purr purr purr

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Düello Gücü:

MesajKonu: Geri: Online RP'ye Katılım?   Online RP'ye Katılım? - Sayfa 4 Icon_minitimePaz Tem. 10, 2011 6:33 pm

Yeni üye, hatta rütbesiz üye olduğumdan böylece dalmak istemezdim aslında konunun aslında ikiye ayrıldığı burda açık. Yani demek istediğim bu başlık Ege arkadaşımızın başına gelmiş bir olaydan dolayı açıldı; özel bir kurguya izin alınmadan dalınması ve üstelik silinmesi rica edildiği halde silinmemesi. -Ki kesinlikle Ege'nin haklı olduğunu düşünüyorum.-
Bir de ortak rp olayı var, ki bana kalırsa bu ayrıca ele alınması gereken bir konu. Ve bu olayda da üstte birinin yorumu vardı, ne yazık ki kim olduğunu unuttum, onu desteklerim. Önerisiyse forumlara admin tarafından açılmış sabit bir başlıkta herkesin rp'ye katılabilmesiydi, kişisel başlıklaraysa kurgu harici rp bırakılmamasıydı. Eğer bu tarz bir şey olursa hem eski rp sitelerindeki ve ortak salonlardaki gibi spontane olaylarla eğlenceli rpler yapabiliriz hem de kendi özel kurgumuzu oluşturup gidişatı belli rpler oluşturabiliriz.
Sadece bir konuda Roxanne arkadaşımızın adını anma ihtiyacı duydum, kurgulu rplerde zevk alamayacağımızı belirtmiş ama burda birçok insan kurgulu rpler yapıyoruz ve kimse kafamıza silah dayamıyor bunları yazmamız için. Demek ki yazarken zevk alıyoruz. Kendisi bu spontane gelişen rplerden zevk alıyorsa benim kendi kurgulu rpmi yaparken eğlenmediğimi düşünemez. Ve ayrıca sanırım Ege'nin ve kuzeninin dediklerine içerlemişsin canım ama o da kesinlikle kişisele dönmüş bir olay ve en azından ankette bunu sanki bizim konuşmamız gereken bir şeymiş gibi sürekli tekrarlaman hoş olmamış bence. Onun sana dedikleri ya da ima ettikleri burada söz konusu olması gereken şey değildir.

Zaten çoğunluk buna benzer fikirler belirtmiş anladığım kadarıyla, ben sadece fikrimi belirtip toparlamak istedim.Yani kurgulu rpler hakkında olan bu ankete cevabım hayırken ayrı bir konu olarak admin tarafından açılan sabit ortak rp başlıklarının eğlenceli olacağını düşündüğümden böyle bir şey olacaksa ona da evet derim. ^^
Tyler Widmore
Slytherin V. Sınıf
Slytherin V. Sınıf
Tyler Widmore

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Düello Gücü:

MesajKonu: Geri: Online RP'ye Katılım?   Online RP'ye Katılım? - Sayfa 4 Icon_minitimePaz Tem. 10, 2011 6:51 pm

İnsanların rp yaptığı belirli mekanlar ve üzerine rp yaptıkları belirli kurgular vardır. Gerçek hayatta olduğu gibi rp hayatında da herşey planlandığı gibi olmayabilir ama bu demek değil ki sen hiç tanımadığın, kurgun ve samimiyetin olmadığı bir insanın rpsine dalabilirsin. Eğer o kişi seni kurgusuna dahil etmişse, başka biriyle ortak bir alanda yaptığı rpye katılmanın sakıncalı olduğunu düşünmüyorum. Tesadüf rpde de olması gereken birşey bence. Fakat karşı tarafı rahatsız etmeyeceğinden emin olunması gerekiyor. Zaten rpye yıllarını harcamış bir insan kurgunun gidişatını rahatça anlayabilir. Gidipte giremeyeceğin malikanedeki bir rpye dalmak elbette yanlıştır.
Quentin Spencer Rodney
Hufflepuff V. Sınıf & Sınıf Başkanı
Hufflepuff V. Sınıf & Sınıf Başkanı
Quentin Spencer Rodney

Doğum tarihi : 22/11/96
Mücadele Tarafı : me.
Sihirsel Soy : Saf.

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Düello Gücü:

MesajKonu: Geri: Online RP'ye Katılım?   Online RP'ye Katılım? - Sayfa 4 Icon_minitimePaz Tem. 10, 2011 9:11 pm

Ben olayın yanlış yorumlandığını düşünüyorum. "Benim oluşturduğum bir kurguya başka biri dalıyor." Bu pencereden bakınca olay gerçekten kötü görünüyor. Ama tartıştığımız konu bu değil. Tanımadığı, kurgusu olmayan birinin özel kurgusuna kimse müdehale edemez. Ama mesela kurguda benim arkadaşımsa, ya da düşmanımsa ben özel kurgusuna dalabilmeliyim. Tabii herkese açık bir mekandaysalar. Yoksa kuytu köşelerde zaten kimse size bulaşamaz. Yine verdiğim örneğe geliyorum. Ben sevgilimle bahçede rp yapıyorsam arkadaşım gelip bana selam verebilmeli, ya da düşmanım gelip bana bulaşabilmeli. Ama tanımadığım biri gelirse tabii ki hoş karşılamam, RP'sini silmesini isteyebilirim.

Ahmet kardeşim bak istedim ben arkadaştan hayır silmem diye cevap verdi. Bende sonra silinmesi için isteklere yazdım ve rp ye dalınmasının yasak olduğunu bilidğim için banlanmasını istedim. Üstelik arkadaşlar onun sorunu sadece benimle her mesajında benden bahsetmiş göründüğü gibi her şey ortada. Nage ye de katılıyorum olay rp ye dalınmasıydı ve ortak alan rplerinee döndü. Büyük harflerle yazmamalar falan amacını anlamış da değilim Roxanne. Umurumda da değil artık. Uzatılmadan şu anket sonlandırılır ve Roxanne sileceğim ve silmediğin rp ni de silersen sevinirim.
James Dean Caliente
James Dean Caliente

Bilgiler
Rpg Puanı:
Düello Gücü:

MesajKonu: Geri: Online RP'ye Katılım?   Online RP'ye Katılım? - Sayfa 4 Icon_minitimePtsi Tem. 11, 2011 10:57 am

Quentin Spencer Rodney demiş ki:

Ahmet kardeşim bak istedim ben arkadaştan hayır silmem diye cevap verdi. Bende sonra silinmesi için isteklere yazdım ve rp ye dalınmasının yasak olduğunu bilidğim için banlanmasını istedim. Üstelik arkadaşlar onun sorunu sadece benimle her mesajında benden bahsetmiş göründüğü gibi her şey ortada. Nage ye de katılıyorum olay rp ye dalınmasıydı ve ortak alan rplerinee döndü. Büyük harflerle yazmamalar falan amacını anlamış da değilim Roxanne. Umurumda da değil artık. Uzatılmadan şu anket sonlandırılır ve Roxanne sileceğim ve silmediğin rp ni de silersen sevinirim.

Kardeşim sen hala olayı anlayamamışsın. Öyle bir yasak yok sitemizde. Bu anketle o yasağın olup olmamasını tartışıyoruz. Olay birinin senin RP'ne dalması değil yani.

Şimdi, anket bitmiştir. Çoğunluk izin almadan RP'lere dalınmasını istemediği için RP yapan kişilerle kurgunuz olsa dahi RP'lere kimse dalamayacak. Böyle bir olay yaşanması ve şikayet gelmesi durumunda RP silinecek ve üye uyarılacak.

KİLİT.

Online RP'ye Katılım?
4 sayfadaki 4 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2, 3, 4
 Similar topics
-
» Yarışmaya Katılım Şartları
» Online Üye