Phoenix ! ~ Harry Potter Rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaEski ParşömenLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Online RP'ye Katılım?

+24
Raven Orlov
Desdemona Markov
Ysebel Moore
Edgar Seignour
Jason Carrington
Lilija Romanova
Darja Romanova
M. Serenity Bennett
Hermia Günercel
Henrich Iloulian
Judas Darshkov
Aurélie D'Amours
Asana Qinghai
Nora
Oxana Radoslava
Veronica Ventera
Austin Jankovics
Quentin Spencer Rodney
Roxanne Martha
Joseph Màphael
Jane Claudine MacBeth
Doğa Günercel
Laudine Swenian
James Dean Caliente
28 posters
Sayfaya git : 1, 2, 3, 4  Sonraki

Sizce online yapılan bir RP'ye haber vermeden katılım olabilir mi?
Evet, genel bir RP alanıysa olabilir.
Online RP'ye Katılım? Empty33%Online RP'ye Katılım? Empty
 33% [ 19 ]
Hayır, RP'ler özeldir, olamaz.
Online RP'ye Katılım? Empty67%Online RP'ye Katılım? Empty
 67% [ 38 ]
Toplam Oylar : 57

Anket kapatıldı

YazarMesaj
James Dean Caliente
Gryffindor VI. Sınıf & Sınıf Başkanı
Gryffindor VI. Sınıf & Sınıf Başkanı
James Dean Caliente

Doğum tarihi : 24/12/90
Mücadele Tarafı : Keyfine göre.
Sihirsel Soy : Melez.

Bilgiler
Quidditch Mevkiî: Kovalayıcı
Rpg Puanı:
Online RP'ye Katılım? Left_bar_bleue100/100Online RP'ye Katılım? Empty_bar_bleue  (100/100)
Düello Gücü:
Online RP'ye Katılım? Left_bar_bleue30/60Online RP'ye Katılım? Empty_bar_bleue  (30/60)

Online RP'ye Katılım? Empty
MesajKonu: Online RP'ye Katılım?   Online RP'ye Katılım? Icon_minitimeC.tesi Tem. 09, 2011 9:08 pm

Merhabalar...

Evet arkadaşlar. Kısaca olay şöyle. Misal, benim kurgusunda bulunmadığım bir RP var. Ama ben o RP'ye katılmak istiyorum. RP genel kullanım alanlarından birinde yapılıyor. Kara Gölde mesela. Şimdi, sorun şu. Bu RP'ye kimseye danışmadan dalmam doğru mu; değil mi? (Mantıklı mı; değil mi?)

Yorumlarınızı bekliyorum. Yapılan yorumlar çerçevesinde bir kural oturtup uygulamaya başlayacağız.

İlginiz için şimdiden teşekkürler...

En son James Dean Caliente tarafından Ptsi Tem. 11, 2011 11:41 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Laudine Swenian
Slytherin V. Sınıf
Slytherin V. Sınıf
Laudine Swenian

Doğum tarihi : 03/06/97
Sihirsel Soy : Safkan.
Evcil Hayvanı : Bir zamanlar bir Hint bülbülü vardı ancak yanlışlıkla üstüne bastı.

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Online RP'ye Katılım? Left_bar_bleue100/100Online RP'ye Katılım? Empty_bar_bleue  (100/100)
Düello Gücü:
Online RP'ye Katılım? Left_bar_bleue0/0Online RP'ye Katılım? Empty_bar_bleue  (0/0)

MesajKonu: Geri: Online RP'ye Katılım?   Online RP'ye Katılım? Icon_minitimeC.tesi Tem. 09, 2011 9:10 pm

Hayır diyorum ben. En azından sözkonusu RP'yi yapan kişilerden birine haber verilebilir.
Doğa Günercel
Ravenclaw VI. Sınıf
Ravenclaw VI. Sınıf
Doğa Günercel

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Online RP'ye Katılım? Left_bar_bleue93/100Online RP'ye Katılım? Empty_bar_bleue  (93/100)
Düello Gücü:
Online RP'ye Katılım? Left_bar_bleue0/0Online RP'ye Katılım? Empty_bar_bleue  (0/0)

MesajKonu: Geri: Online RP'ye Katılım?   Online RP'ye Katılım? Icon_minitimeC.tesi Tem. 09, 2011 9:13 pm

Bende 'Hayır.' diyorum. Rp'ler anlaşmalıysa kesinlikle öyle patavatsız bir şekilde izinsiz katılınamaz. Anlaşmalı olup olmadığı her rpde belirtilmeli bence.
Jane Claudine MacBeth
Cadı
Cadı
Jane Claudine MacBeth

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Online RP'ye Katılım? Left_bar_bleue79/100Online RP'ye Katılım? Empty_bar_bleue  (79/100)
Düello Gücü:

MesajKonu: Geri: Online RP'ye Katılım?   Online RP'ye Katılım? Icon_minitimeC.tesi Tem. 09, 2011 9:17 pm

Bence bu rpnin türü(?) kadar rpye nasıl giriş yapıldığına da bağlı. Eğer rpde karakterlerin kurgusunu engelleyecek bir şeyden bahsediyorsak tabii ki olmaz. Ama etkilemeyecekse bence o kadar da önemli değil hani. Heyecan olur hem Razz Very Happy
Joseph Màphael
Gryffindor VI. Sınıf
Gryffindor VI. Sınıf
Joseph Màphael

Mücadele Tarafı : Sessizlik.
Sihirsel Soy : safkan.
Evcil Hayvanı : zula, siyah bir danua.

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Düello Gücü:

MesajKonu: Geri: Online RP'ye Katılım?   Online RP'ye Katılım? Icon_minitimeC.tesi Tem. 09, 2011 9:23 pm

Bence hayır. Çünkü bir kere zaten ortada kurgu var demektir. Benim mesela bir karakterim ilanlarda bir sırdaş arıyor. O sırdaş ailesi ile ilgili gerçekleri bilen tek kişi olacak. Rp yaparlarken başka biri hoop damlayıp bütün sırları öğrenirse benim kurgum mahvolmuş olur. Sonuçta rp olayını eğlence için yapıyoruz ve bizim belirlediğimiz kurallar dışında gerçekleşirse olaylar, bu durumda başkaları eğlenmiş olur. Şahsen ben eğlenmem. Hop dedik noluyo felan derim kjhgfd Zaten bu birden damlamayı sevenler için kurgular oluyor. Mesela bütün gryfifindorlular gelsin diyoruz. Başta gelmiyorlar sonra kurgu ilerledikçe katılıp sanki zaten oradaymışlar gibi anlatıyorlar. Yani kısacası bence böyle bir şeye izin verilmemeli. Tamam diyeceksiniz sen nerden bilirsin felan. Ben böyle sitelerde de bulundum. Zaten o sitelerde online olmama sebebim de buydu. Kurguya saygı olmalı bence. İlla belirtilmesi de gerekmez hani. Ancak bazı rpler görüyorum, sanırım kurgu bulamamışlar isteyen gelsin diyorlar. O zaman yaz istediğini. Ancak sana izin verilmediği müddetçe hop dediks afsadfs
Roxanne Martha
Hufflepuff V. Sınıf
Hufflepuff V. Sınıf
Roxanne Martha

Doğum tarihi : 28/08/92
Mücadele Tarafı : Ne Olduğumu Bilirsin Sen.

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Online RP'ye Katılım? Left_bar_bleue95/100Online RP'ye Katılım? Empty_bar_bleue  (95/100)
Düello Gücü:

MesajKonu: Geri: Online RP'ye Katılım?   Online RP'ye Katılım? Icon_minitimeC.tesi Tem. 09, 2011 9:25 pm

Eee, KISMEN hepimiz aynı şeyi savunuyoruz. Ben farklı bir şey demiyorum ki.

Doğa; Bende 'Hayır.' diyorum. Rp'ler anlaşmalıysa kesinlikle öyle
patavatsız bir şekilde izinsiz katılınamaz. Anlaşmalı olup olmadığı her
rpde belirtilmeli bence.

-

Bence de. Belirtilmiş bir rp*ye dalınmayacağını söyledim diğer sorunlarınız başlığında. Benim yaptığım şeyi gazetecilerde yapıyor gerçek hayatta. Ağızlarına ediyorlar, örneğin Teoman, kameramanlara atmadığı yumruk, söylemediği küfür kalmadı. Ama yine aynı her şey yine aynı. Sadece biraz anlaşılalım istiyorum. Elbette benim fikrime yakın fikirlere sahip olanlar var burada Doğa gibi.

Ne yani illa ki bir kurgu içerisinde mi zevk yaşayacaksınız siz? Bence farklı hazlar tatmalısınız. Özgürlük diyorum tekrar. Gizli gizli kapı dinlemek gibi, gözetlemek gibi rp-lerde ne sorun olabilir ki? Ya da oluşturduğumuz karakter dışında- ne gibi bir saygısızlık olabilir mi?

BENİ YILLARDIR TANIYORSUN AHMET, HAYATINDA BENİ HİÇ BÖYLE GÖRDÜN MÜ? * SEN SÖYLE HADİ, SAYGI O BAŞLIKTA ŞAHSIMA *SALAK* DEMEKSE , HEPİNİZİ SAYGIYLA KUTLUYOR RP Yİ DE BIRAKIYORUM.
Quentin Spencer Rodney
Hufflepuff V. Sınıf & Sınıf Başkanı
Quentin Spencer Rodney

Doğum tarihi : 22/11/96
Mücadele Tarafı : me.
Sihirsel Soy : Saf.

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Online RP'ye Katılım? Left_bar_bleue97/100Online RP'ye Katılım? Empty_bar_bleue  (97/100)
Düello Gücü:

MesajKonu: Geri: Online RP'ye Katılım?   Online RP'ye Katılım? Icon_minitimeC.tesi Tem. 09, 2011 9:27 pm

Öncelikle sana salak demedim ben. Tavırların öyle. Bir haber vermeden roleplaylere öyle kesinlikle dalınmaz. Bana 6 yıllık rpciyim diyorsun ama akıl yaşta değil baştadır hesabına göre puanlarımıza da bakarak anlarsın kim daha iyi. Gelişirsin zamanla gibi lafların cevaptı bu.

-
Diğer arkadaşlar gayet de net açıklamış bu yüzden hayır dalınmamalı.
Austin Jankovics
Slytherin V. Sınıf
Slytherin V. Sınıf
Austin Jankovics

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Online RP'ye Katılım? Left_bar_bleue97/100Online RP'ye Katılım? Empty_bar_bleue  (97/100)
Düello Gücü:

MesajKonu: Geri: Online RP'ye Katılım?   Online RP'ye Katılım? Icon_minitimeC.tesi Tem. 09, 2011 9:27 pm

Joseph Màphael demiş ki:
Bence hayır. Çünkü bir kere zaten ortada kurgu var demektir. Benim mesela bir karakterim ilanlarda bir sırdaş arıyor. O sırdaş ailesi ile ilgili gerçekleri bilen tek kişi olacak. Rp yaparlarken başka biri hoop damlayıp bütün sırları öğrenirse benim kurgum mahvolmuş olur. Sonuçta rp olayını eğlence için yapıyoruz ve bizim belirlediğimiz kurallar dışında gerçekleşirse olaylar, bu durumda başkaları eğlenmiş olur. Şahsen ben eğlenmem. Hop dedik noluyo felan derim kjhgfd Zaten bu birden damlamayı sevenler için kurgular oluyor. Mesela bütün gryfifindorlular gelsin diyoruz. Başta gelmiyorlar sonra kurgu ilerledikçe katılıp sanki zaten oradaymışlar gibi anlatıyorlar. Yani kısacası bence böyle bir şeye izin verilmemeli. Tamam diyeceksiniz sen nerden bilirsin felan. Ben böyle sitelerde de bulundum. Zaten o sitelerde online olmama sebebim de buydu. Kurguya saygı olmalı bence. İlla belirtilmesi de gerekmez hani. Ancak bazı rpler görüyorum, sanırım kurgu bulamamışlar isteyen gelsin diyorlar. O zaman yaz istediğini. Ancak sana izin verilmediği müddetçe hop dediks afsadfs

Kesinlikle aynı fikirdeyim. Birine danışmadan rpye dalındığı nerden görülmüş ki? Ben şahsen 4 yıldır hiç görmedim böyle bir şey. Bir kere insanların kurgusuna saygısızlık. Nagenin de dediği gibi, böyle bi hareketle kurgunun içine edebiliyorlar. Belirli bişey var ki başına yazıyorlar bunla bu yapıyor diye. Başında 'İsteyen gelsin' yazmadığı sürece pat diye dalmak gerçekten saygısızlıktan başka bir şey değil.
Roxanne Martha
Hufflepuff V. Sınıf
Hufflepuff V. Sınıf
Roxanne Martha

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Online RP'ye Katılım? Left_bar_bleue95/100Online RP'ye Katılım? Empty_bar_bleue  (95/100)
Düello Gücü:

MesajKonu: Geri: Online RP'ye Katılım?   Online RP'ye Katılım? Icon_minitimeC.tesi Tem. 09, 2011 9:30 pm

Joseph Màphael demiş ki:

Hayır demek istediğim bu da değil. Sırlarını öğrenmesi olayı falan değil. Yani belli kurgular vardır, anne kız arasında, iki yakın arkadaş arasında, iki sevgili arasında... Hani gerçek hayatta da yaklaşılamayacak şeylerdir. Bundan bahsetmiyoruz biz.

Olaya farklı bir açıdan bakiyim, biraz daha gerçekçi. Türkiye'de de telekulak mevzuları yok mu? Var. İnsanların evlerinde dinleme cihazları çıkıyor mu? çıkıyor. Yani bu da bir çeşit ortaya çıkartıcı sırları falan.

Yani özel bir kurguyu zaten ilanlarda belirtmiyor musunuz? Ya da başlığa not düşebilirsiniz, misal: Su ile bu rp yapıyor abi damlamayın diye. Hani çok mu zor bu? Yazmadıysanız HERKES GELEBİLİR diye düşünüyorum ortak alanlara.
.
Roxanne Martha
Hufflepuff V. Sınıf
Hufflepuff V. Sınıf
Roxanne Martha

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Düello Gücü:

MesajKonu: Geri: Online RP'ye Katılım?   Online RP'ye Katılım? Icon_minitimeC.tesi Tem. 09, 2011 9:31 pm

Quentin Spencer Rodney demiş ki:
Öncelikle sana salak demedim ben. Tavırların öyle. Bir haber vermeden roleplaylere öyle kesinlikle dalınmaz. Bana 6 yıllık rpciyim diyorsun ama akıl yaşta değil baştadır hesabına göre puanlarımıza da bakarak anlarsın kim daha iyi. Gelişirsin zamanla gibi lafların cevaptı bu.

-
Diğer arkadaşlar gayet de net açıklamış bu yüzden hayır dalınmamalı.

95-97 ? İki puanlık farktan mı bahsediyorsun sen. ? Sesli güldüm asdfghjklş. Şaka mısın? İlkokulda mıyız biz? Ben sınavdan 95 aldım. Aaa ben imlamı doğru yapmışım 97 aldım. Benim babam seninkini döver. Aa hayır benim babam asıl senin babanı döver.
Quentin Spencer Rodney
Quentin Spencer Rodney

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Düello Gücü:

MesajKonu: Geri: Online RP'ye Katılım?   Online RP'ye Katılım? Icon_minitimeC.tesi Tem. 09, 2011 9:33 pm

Ne olursa olsun şahsen hayatımda hiç izinsiz bir rp ye danılabilen bir site gördüm ne böyle bir düşünce. Kaç siteye üye olduğumu bir ben bir Ekin bir de Gülşah ve kuzenim bilir. Nage de çok güzel açıklamış eğer izin olursa tam izin olur dalmaya ve zaten şuan onu oylamıyor muyuz? Evet ya da hayır bu kadar. Yok ona dalıyım ona dalmayayım olmaz.
Joseph Màphael
Gryffindor VI. Sınıf
Gryffindor VI. Sınıf
Joseph Màphael

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Düello Gücü:

MesajKonu: Geri: Online RP'ye Katılım?   Online RP'ye Katılım? Icon_minitimeC.tesi Tem. 09, 2011 9:35 pm

Roxanne(gerçek adını bilmiyorum) buna sanal alem denmesinin bir ayrıcalığı olmalı bence. Yoksa hadi hepimiz Johnny olalım adam keselim eğer aradaki fark gözardı edilecekse. Ben de dahil birçok kişi için bu rp olayı zaten gerçek dünyadan bir kaçış. Neden gerçek dünyayı taklit edelim ki?
Roxanne Martha
Hufflepuff V. Sınıf
Hufflepuff V. Sınıf
Roxanne Martha

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Düello Gücü:

MesajKonu: Geri: Online RP'ye Katılım?   Online RP'ye Katılım? Icon_minitimeC.tesi Tem. 09, 2011 9:36 pm

Quentin Spencer Rodney demiş ki:
Ne olursa olsun şahsen hayatımda hiç izinsiz bir rp ye danılabilen bir site gördüm ne böyle bir düşünce. Kaç siteye üye olduğumu bir ben bir Ekin bir de Gülşah ve kuzenim bilir. Nage de çok güzel açıklamış eğer izin olursa tam izin olur dalmaya ve zaten şuan onu oylamıyor muyuz? Evet ya da hayır bu kadar. Yok ona dalıyım ona dalmayayım olmaz.

Sen hiç gerçek anlamda rp yapmamışsın o zaman. Saygı duyuyorum. Bu zevkten mahrum kaldığınız için hepinize üzülüyorum. Size 1 yıl veriyorum maksimum. Hepiniz teker teker bırakacaksınız rp yi. Eğer olurda uzun süre devam edeniniz olursa onu gönülden tebrik ediyorum.

Online RP'ye Katılım? 7350Josephcim bende demiyorum ki adam keselim birbirimizin üzerine işeyelim diye. Gizlice kapı dinlemediniz mi siz küçükken hiç?
Quentin Spencer Rodney
Quentin Spencer Rodney

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Düello Gücü:

MesajKonu: Geri: Online RP'ye Katılım?   Online RP'ye Katılım? Icon_minitimeC.tesi Tem. 09, 2011 9:38 pm

İsteyen istediği türlü zevki alır. Senin zevkinden bize ne yani. Herkes istediği gibi rp yazabilseydi dalabilseydi ne rp olurdu ne dostluk olurdu. Gerçek farklı sanal farklı. İkisini birbirine karıştırsan işin zor.
Veronica Ventera
Hufflepuff V. Sınıf
Hufflepuff V. Sınıf
Veronica Ventera

Mücadele Tarafı : Other Side.

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Düello Gücü:
Online RP'ye Katılım? Left_bar_bleue30/30Online RP'ye Katılım? Empty_bar_bleue  (30/30)

MesajKonu: Geri: Online RP'ye Katılım?   Online RP'ye Katılım? Icon_minitimeC.tesi Tem. 09, 2011 9:39 pm

Joseph Màphael demiş ki:
Roxanne(gerçek adını bilmiyorum) buna sanal alem denmesinin bir ayrıcalığı olmalı bence. Yoksa hadi hepimiz Johnny olalım adam keselim eğer aradaki fark gözardı edilecekse. Ben de dahil birçok kişi için bu rp olayı zaten gerçek dünyadan bir kaçış. Neden gerçek dünyayı taklit edelim ki?
Oha varya ne yazmak istiyorsam Nage yazıyor. Alıntı yapmaktan başka söylemeyi gerektirecek bir şey yok.

Herkes dinlemiştir diyelim, Nage'nin dediği bu, buraya gerçekten hayattan sıyrılmaya geliyoruz. Gerçekte yaptıklarımızı, hatalarımızı, doğrularımızı yansıtmaya değil. Eğer karakterinin böyle olmasını istiyorsan, saygı gösterip insanlara danışırsın. Başkalarının işine engel olacak şekilde, rahatsız edecek şekilde hareket etmezsin. 6 yıldır değil 4 yıldır rpdeyim az bir süre değil ve bu kadar süredir rp yapıyorum siz de anlarsınız eskiden böyle değildi görürsünüz gibi lafların da senin puanın 95 benimki 95, babam seninkini döver muhabbetinden farklı değil. 1 yıldır yazıp 10 yıllıklara taş çıkartanları bilmesek neyse.
Doğa Günercel
Ravenclaw VI. Sınıf
Ravenclaw VI. Sınıf
Doğa Günercel

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Online RP'ye Katılım? Left_bar_bleue93/100Online RP'ye Katılım? Empty_bar_bleue  (93/100)
Düello Gücü:

MesajKonu: Geri: Online RP'ye Katılım?   Online RP'ye Katılım? Icon_minitimeC.tesi Tem. 09, 2011 9:43 pm

Ah, LÜTFEN! Burayı sohbet başlığına dönüştürmeyin. Bu konuşmalarınızı pm. ile anlatsanız iyi olur bence. Bu konu sadece bir anketten ibaret. 'Evet.' ya da 'Hayır.' denilecek sadece. Bu kadar uzatılacak bir şey yok bence. İlk kez fikrini söyleyenlere lafım yok ama.
- Kusura bakmayın adminlerimiz fakat tutamadım kendimi!
Joseph Màphael
Gryffindor VI. Sınıf
Gryffindor VI. Sınıf
Joseph Màphael

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Düello Gücü:

MesajKonu: Geri: Online RP'ye Katılım?   Online RP'ye Katılım? Icon_minitimeC.tesi Tem. 09, 2011 9:45 pm

Ben kişiliğim gereği gerçek hayatımda da her şeyi kontrolüm altına almayı sevdiğimden başkalarının benden izinsiz iş yapmalarını sevmem. Şahsen biri benim rpme gelsin istemem. Ne olursa olsun. İster kapı dinleme ister sevgilisine tecavüz etme. Ancak hayır, küçüklüğümde kapı dinlemedim. Bilmemem gereken şeyleri bilmezdim. İnsanların bu isteklerine de saygı duyardım. Sakın gruplaşıyorlar muhabbetine girme. Ege iyi çocuktur. Uzun zamandır tanıdığım biri değildir. Ancak biri bana aynı şekilde yapsaydı, inan bana ben onun kadar nazik davranmazdım. Dediğim gibi, kontrol edemediğim durumlardan hiç hoşlanmam.

Ayrıca Doğa(kim olduğunu senin de bilmiyorum) burası rp out olarak sayıldığı için ve ayrıca da anket başlığı olduğu için her türlü tartışmaya izin verilmesi gerekir. Sonuçta bir durum var ki tartışılarak çözümlensin.
Doğa Günercel
Ravenclaw VI. Sınıf
Ravenclaw VI. Sınıf
Doğa Günercel

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Düello Gücü:

MesajKonu: Geri: Online RP'ye Katılım?   Online RP'ye Katılım? Icon_minitimeC.tesi Tem. 09, 2011 9:50 pm

Ben Esra, bu bir. İkincisi, bu anket bir olay sonucu oluşturuldu. Genel olarak konuşulsa neyse de, olaydan konuşuluyor. Ayrıca olarak polemiğe girmeye gerek yok. Yani en azından burada...
Roxanne Martha
Hufflepuff V. Sınıf
Hufflepuff V. Sınıf
Roxanne Martha

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Düello Gücü:

MesajKonu: Geri: Online RP'ye Katılım?   Online RP'ye Katılım? Icon_minitimeC.tesi Tem. 09, 2011 9:53 pm

Hayır arkadaşlar sorun ben senden iyi yazıyorum muhabbeti değil. Senin kalemin sağlam olabilir, sözüm yok ona. Ben gerçek hayattan sıyrılmayacağız, gerçek hayata bağlı kalacağız demiyorum. BEN GERÇEKTEN HP DE GİBİ HİSSEDECEĞİZ DİYORUM..... Eğer eskiye yakın bir site bile olsaydı size gösterirdim ne pahasına olursa olsun, o hazzı tatmanız gerekirdi bence. Bu yüzden anlamak istemiyorsunuz, çok aykırı bir şeyden bahsetmiyorum halbuki, kimse dinlemiyor, anlamak istemiyor. Demek istediğim şeyi defalarca söylüyorum. Yine,

Eğer kurgunuz varsa, misal A ve B kişileri rp yapacak. Başlığı açıp; A ve B 'nin rp si. Onlara özel yazabilirsiniz. Bu kadar basittir.

Diğer durumda şu ki, bir başlık açarsınız herhangi bir yere. Misal tuvalete. Çığlıklarım başlıklı. Kendi rp*nizi yaparsınız. Gelecek kişi rp*yi okur. Ve orası ortak kullanım yeridir, birisi gelir tuvalettedir ve sessizce seni dinler. Ama sen baştaki rp*nde tuvaletleri kontrol etmemişsindir. Ve başlığa not düşmemişsindir. Eş zamanlı online rp*dir mesela.

Bu arada sizin yaptığınız online rp değil. Offline rp. Online rp de ara verilmez. Sürekli yazılır. Ard arda. Eğer ara verirseniz Out düşüp ara verdik yazarsınız. Hepiniz Offline rp yapıyorsunuz. Her gün bir rp her gün birer rp. Bu Offline*dir. Ve en zevksiz rp şeklidir.

Umarım anlatabilmişimdir. Eskiden bu işler böyle değildi. Yeniye uyarlayarak yazmaya calıstım. Birazda eskiden bahsediyim sizlere.

Forum oyunları diye bir yer anca rüyanızda görürdünüz. Her yer rp alanı. Rp dısında sadece lejant vardı. Ve lejanta da herkes rp yaptığı , yapacağı kişiyi yazardı, evet düzensizdi. Hp ismi boldu, cahildik ama güzeldi, zevkliydi lejantlarda. Adminleri kimse tanımazdı, herkes pm'leşerek msn alır oradan yazışırdı. Mesela örnekler veriyim.

Hogwarts binasında merdivenler kısmında; üst merdivenler, alt merdivenler gibi konular açılırdı. O zamanlar betimlemeli mekan yerleriyle başlık açılırdı. Yeni başlık açmak bazen mümkün oluyordu. O an orada herkes bulunabiliyordu. Genelde öğrenci kavgalarına pek kişi dalmazdı. Ya da susarlardı.

Misal; Lavabolar kısmında rp de sözlü kavga ettirdiğimiz karakterlerle dm yoluyla yapardık. Hani , söz dısında bir düello varsa güçlü olan kazanmazdı her zaman. Dm sistemi işte her yerde aynı. İzleyenler alkış tutanlar, yuhalayanlar olurdu. Tıpkı HARRY POTTER'da ki gibi. Bir okuldasınız, yalnız kalmak zor. Saatlerdir yırtınıyorum anlatmak için. Bir kavga olsun hanginiz dönüp bakmaz ki? Ya da kim kapı dinlemez ki? Hani küçükken büyük bir coğunluk yapmıstır eminim.

Gibi gibi.

Ve bana sizin anlayamadığınız, aklınıza ters düşen tek cümle söyleyin lütfen artık yeter. Size ters gelen nedir?

Ve burası bir tartışma yeri. Tartışalım lütfen. Anlatın anlıyım. Anlatıyım anlayın. Budur yani.

Laudine Swenian
Slytherin V. Sınıf
Slytherin V. Sınıf
Laudine Swenian

Doğum tarihi : 03/06/97
Evcil Hayvanı : Bir zamanlar bir Hint bülbülü vardı ancak yanlışlıkla üstüne bastı.

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Düello Gücü:

MesajKonu: Geri: Online RP'ye Katılım?   Online RP'ye Katılım? Icon_minitimeC.tesi Tem. 09, 2011 9:56 pm

Bana ters düşen şey izin almama olayı. Sen bana PM atıp şimdi buraya yazdıklarını söylesen ben büyük ihtimalle RP'me müdahale etmediğin sürece sana izin veririm. Ama izin almadan gelirsen tabii ki Ege'nin yaptığını yapar, RP'ni silmeni isterim.
Doğa Günercel
Ravenclaw VI. Sınıf
Ravenclaw VI. Sınıf
Doğa Günercel

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Düello Gücü:

MesajKonu: Geri: Online RP'ye Katılım?   Online RP'ye Katılım? Icon_minitimeC.tesi Tem. 09, 2011 9:57 pm

Laudine Swenian demiş ki:
Bana ters düşen şey izin almama olayı. Sen bana PM atıp şimdi buraya yazdıklarını söylesen ben büyük ihtimalle RP'me müdahale etmediğin sürece sana izin veririm. Ama izin almadan gelirsen tabii ki Ege'nin yaptığını yapar, RP'ni silmeni isterim.
Aynısından mesela, skljshf.
Roxanne Martha
Hufflepuff V. Sınıf
Hufflepuff V. Sınıf
Roxanne Martha

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Düello Gücü:

MesajKonu: Geri: Online RP'ye Katılım?   Online RP'ye Katılım? Icon_minitimeC.tesi Tem. 09, 2011 10:03 pm

Tamam o konuda haklısın diyelim. Ama neden haklısın? çünkü başlığı sen açmışsındır. Sadece budur yani. Başka bir başlık açıp seni yine izleyebilirim ben. Uzaktan ama izleyebilirim, mekanda var olduğunu söyleyebilirim. Bu ters değildir umarım?

Bu arada admin ve modlar başlık açar ya hani, avatar imzada ki izin alıp açma olayı gibi. Aslında suan farkettim bütün sorun her şeyin kişiselleşmesi. Kişiselleştikçe tadı alınamaz olmuş. Bir hiyeraşi var her yerde olduğu gibi.

Sizde haklısınız, bir şey diyemiyorum ama beni birazcıkta olsa anladığınızı umut ediyorum. Çünkü ters veya manyakça, çılgınca şeylerden bahsetmiyorum. Ata gibi düşünün. Kim ****** gibi, atamızdır bizim. Ve bu bahsettiğim şeyde rp nin saf hali. Ata gibi. Olay bundan ibaret. Ters düşmemizin sebebi de bu sanırım; yani kişiselleştirmek.
Oxana Radoslava
Ravenclaw VI. Sınıf
Ravenclaw VI. Sınıf
Oxana Radoslava

Doğum tarihi : 13/08/92
Mücadele Tarafı : Rerörerö
Sihirsel Soy : Safkan

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Düello Gücü:

MesajKonu: Geri: Online RP'ye Katılım?   Online RP'ye Katılım? Icon_minitimeC.tesi Tem. 09, 2011 10:05 pm

Eskiden Felsefe Taşı diye bir site vardı, tee ne zaman. Orada Göl, Bahçe gibi yerlerde tek bir başlık vardı adminin açtığı o da işte Göl, Bahçe başlığıydı. Bunun dışında başlık yasaktı, herkes o başlıklara yazıyor. İki kişi rp yapacaksa da o başlığa yazıyordu, başka karakter de ona yazıyordu. Şöyle; A ve B bahçede ikisi rp yapıyorlar ama o başlıkta C kişisi olarak ben de rp yapıyorum, onların rpsine dalmıyorum ama uzaktan grüp yahut yanlarından geçip selam verdiğimi rpde işliyorum. Onlar da rpde beni gördüklerini işliyor falan. Aslında çok güzel ve bana göre daha gerçekçi. Düşünsenize Çatlak Kazan'da rp yapıyorsunuz bir başlıkta, öbür başlıkta da rpye göre tanıdığınız bizi rp yapıyor ama ayrı başlıklarda olduğu için görmeden geçiyorsunuz. Ayrıca normal hayatta da bu olmaz mı? Bir mekana birisi ile gittiğinizde, randevulaştığınız birisi ile, bir arkadaşınızı görürsünüz ve kısa süreliğine de olsa laflarsınız falan. He, bokunu çıkartanlar olur, onlar da uyarılır, admin mesajları siler ama bu sitede öyle bir şey yapacak biri olduğunu sanmıyorum. Yani demek istediğim sanıldığı gibi aman rpmizin içine ediliyor, rpmize dalıyor değil. Rpyi daha gerçekçi yapan bir şey ve ortak alanda bulunduğunuz kişiler istemezseniz salça olmazlar. Üstelik çok daha eğlenceli ve atraksiyon doludur, daha çok kişi ile rp yapmanızı ve tanışmanızı sağlar.

Poff... Anlatamadım! Online RP'ye Katılım? Icon_rolleyes
Quentin Spencer Rodney
Quentin Spencer Rodney

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Düello Gücü:

MesajKonu: Geri: Online RP'ye Katılım?   Online RP'ye Katılım? Icon_minitimeC.tesi Tem. 09, 2011 10:06 pm

Gerçek hayatla hala karıştıran var mı bu sanal alemi ya? E atalarımız ne demiş Roxanne bak senin anlayacağın türden söylüyorum ; akıl yaşta değil baştadır.

*Bu işi tartışma konusu yapmak istemezdim ama abartınca bende abartmak durumunda kalıyorum normal olarak.
Roxanne Martha
Hufflepuff V. Sınıf
Hufflepuff V. Sınıf
Roxanne Martha

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Düello Gücü:

MesajKonu: Geri: Online RP'ye Katılım?   Online RP'ye Katılım? Icon_minitimeC.tesi Tem. 09, 2011 10:07 pm

Oxana Radoslava demiş ki:
Eskiden Felsefe Taşı diye bir site vardı, tee ne zaman. Orada Göl, Bahçe gibi yerlerde tek bir başlık vardı adminin açtığı o da işte Göl, Bahçe başlığıydı. Bunun dışında başlık yasaktı, herkes o başlıklara yazıyor. İki kişi rp yapacaksa da o başlığa yazıyordu, başka karakter de ona yazıyordu. Şöyle; A ve B bahçede ikisi rp yapıyorlar ama o başlıkta C kişisi olarak ben de rp yapıyorum, onların rpsine dalmıyorum ama uzaktan grüp yahut yanlarından geçip selam verdiğimi rpde işliyorum. Onlar da rpde beni gördüklerini işliyor falan. Aslında çok güzel ve bana göre daha gerçekçi. Düşünsenize Çatlak Kazan'da rp yapıyorsunuz bir başlıkta, öbür başlıkta da rpye göre tanıdığınız bizi rp yapıyor ama ayrı başlıklarda olduğu için görmeden geçiyorsunuz. Ayrıca normal hayatta da bu olmaz mı? Bir mekana birisi ile gittiğinizde, randevulaştığınız birisi ile, bir arkadaşınızı görürsünüz ve kısa süreliğine de olsa laflarsınız falan. He, bokunu çıkartanlar olur, onlar da uyarılır, admin mesajları siler ama bu sitede öyle bir şey yapacak biri olduğunu sanmıyorum. Yani demek istediğim sanıldığı gibi aman rpmizin içine ediliyor, rpmize dalıyor değil. Rpyi daha gerçekçi yapan bir şey ve ortak alanda bulunduğunuz kişiler istemezseniz salça olmazlar. Üstelik çok daha eğlenceli ve atraksiyon doludur, daha çok kişi ile rp yapmanızı ve tanışmanızı sağlar.

Poff... Anlatamadım! Rolling Eyes

Duygularımın tercümanı. İşte daha harry potter içinde yaşadığınızı hissediyorsunuz bu şekilde. İşte bu ya. Budur. Öpesim var seni.
Biri beni anlamıssssssssssss

Online RP'ye Katılım?
1 sayfadaki 4 sayfasıSayfaya git : 1, 2, 3, 4  Sonraki
 Similar topics
-
» Yarışmaya Katılım Şartları
» Online Üye