Phoenix ! ~ Harry Potter Rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaEski ParşömenLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Yönetimde söz sahibi olun.

+8
Kevin Marquéz
Sonia Michelle Williams
Beatrix Monchrétien
Norah Dejanira
Bridget Quixie
Eólan Nicholson
Ivan Miroslav
Sophia Widmore
12 posters
Sayfaya git : 1, 2  Sonraki
YazarMesaj
Sophia Widmore
Ravenclaw V. Sınıf
Ravenclaw V. Sınıf
Sophia Widmore

Doğum tarihi : 22/10/93
Sihirsel Soy : Safkan.

Bilgiler
Quidditch Mevkiî: Takım Kaptanı & Kovalayıcı
Rpg Puanı:
Yönetimde söz sahibi olun. Left_bar_bleue98/100Yönetimde söz sahibi olun. Empty_bar_bleue  (98/100)
Düello Gücü:
Yönetimde söz sahibi olun. Left_bar_bleue0/0Yönetimde söz sahibi olun. Empty_bar_bleue  (0/0)

Yönetimde söz sahibi olun. Empty
MesajKonu: Yönetimde söz sahibi olun.   Yönetimde söz sahibi olun. Icon_minitimePerş. Kas. 19, 2009 7:06 pm

Arkadaşlar fark ettiğiniz gibi online sayımız iyi olsa da yeterli değil. Üstelik rp yapan üye sayısı da oldukça az. Düşündük ki eğer sizi rahatsız eden ya da sitede yapılırsa burada bulunmaktan daha çok zevk alacağınız şeyleri buraya yazarsanız bizde uygun gördüklerimizi uygulayarak sitemizi geliştirebiliriz.
Ivan Miroslav
Gryffindor V. Sınıf
Gryffindor V. Sınıf
Ivan Miroslav

Mücadele Tarafı : Tarafsız.

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Yönetimde söz sahibi olun. Left_bar_bleue97/100Yönetimde söz sahibi olun. Empty_bar_bleue  (97/100)
Düello Gücü:
Yönetimde söz sahibi olun. Left_bar_bleue0/0Yönetimde söz sahibi olun. Empty_bar_bleue  (0/0)

MesajKonu: Geri: Yönetimde söz sahibi olun.   Yönetimde söz sahibi olun. Icon_minitimePerş. Kas. 19, 2009 7:09 pm

Tema değiştirilebilir kanımca. Çoğu RPG sitesinin teması şu andaki gibi, siyah ağırlıklı. Birkaç ay önce bizimki renkliydi, farkımız vardı. Bence yine öyle bir temaya geçiş yapmalıyız.
Sophia Widmore
Ravenclaw V. Sınıf
Ravenclaw V. Sınıf
Sophia Widmore

Bilgiler
Rpg Puanı:
Yönetimde söz sahibi olun. Left_bar_bleue98/100Yönetimde söz sahibi olun. Empty_bar_bleue  (98/100)
Düello Gücü:

MesajKonu: Geri: Yönetimde söz sahibi olun.   Yönetimde söz sahibi olun. Icon_minitimePerş. Kas. 19, 2009 7:11 pm

Aslında bu tema sitemizin kurgusuna uyuyordu. Şimdi de kurgu konseyi yaratıyoruz. Yeni bir kurguya da yeni bir tema yapılacaktır Sıela'm. (:
Eólan Nicholson
Sihirli Yasal Yaptırım Dairesi Çalışanı
Sihirli Yasal Yaptırım Dairesi Çalışanı
Eólan Nicholson

Doğum tarihi : 16/04/97

MesajKonu: Geri: Yönetimde söz sahibi olun.   Yönetimde söz sahibi olun. Icon_minitimePerş. Kas. 19, 2009 7:16 pm

Profile kullandığı ünlü eklenebilir Smile Böylelikle karışıklık önlenebilir Smile
Sophia Widmore
Ravenclaw V. Sınıf
Ravenclaw V. Sınıf
Sophia Widmore

Bilgiler
Rpg Puanı:
Düello Gücü:

MesajKonu: Geri: Yönetimde söz sahibi olun.   Yönetimde söz sahibi olun. Icon_minitimePerş. Kas. 19, 2009 7:18 pm

Bunun için listeye de bakılabilir ama diğer adminlerin görüşleri alınacaktır.
Bridget Quixie

Bridget Quixie

Doğum tarihi : 25/04/60

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Düello Gücü:

MesajKonu: Geri: Yönetimde söz sahibi olun.   Yönetimde söz sahibi olun. Icon_minitimePerş. Kas. 19, 2009 7:21 pm

Evlendirme ve boşandırma dairesi yapabiliteniz var mı diceğdim az çok komedi ama.

Beni dikkate almayın dostlar. Saçmalamakta üstüme yoktur biliyosunuz. Yönetimde söz sahibi olun. Icon_razz

En son Crystal Xanei tarafından Perş. Kas. 19, 2009 7:23 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
Norah Dejanira

Norah Dejanira

Mücadele Tarafı : Sessiz olan.
Sihirsel Soy : Kofti. En azından siz böyle bilin.

MesajKonu: Geri: Yönetimde söz sahibi olun.   Yönetimde söz sahibi olun. Icon_minitimePerş. Kas. 19, 2009 7:23 pm

Böyle bir uygulama şu an yapılmakta mı bilmesem de, "Ayın rpg'cisi" basit gibi görünmesine karşın teşvik edicidir. İşe yarayabilir.
Sophia Widmore
Ravenclaw V. Sınıf
Ravenclaw V. Sınıf
Sophia Widmore

Bilgiler
Rpg Puanı:
Düello Gücü:

MesajKonu: Geri: Yönetimde söz sahibi olun.   Yönetimde söz sahibi olun. Icon_minitimePerş. Kas. 19, 2009 7:25 pm

Norah Dejanira demiş ki:
Böyle bir uygulama şu an yapılmakta mı bilmesem de, "Ayın rpg'cisi" basit gibi görünmesine karşın teşvik edicidir. İşe yarayabilir.

Eskiden vardı şimdide uygulamaya değer görüyorum. Buss'ceğizim sana diğer adminler Allah akıl fikir versin diyecektir, ben susuyorum. =D
Bridget Quixie

Bridget Quixie

Doğum tarihi : 25/04/60

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Düello Gücü:

MesajKonu: Geri: Yönetimde söz sahibi olun.   Yönetimde söz sahibi olun. Icon_minitimePerş. Kas. 19, 2009 7:27 pm

Desinler enağcım. Bi o kalmıştı Merc. Neysem onu da yaptım ya rekor kitabına girmessem ben neyim Yönetimde söz sahibi olun. 939920
Beatrix Monchrétien

Beatrix Monchrétien

Sihirsel Soy : özkan.
Evcil Hayvanı : Trix.

MesajKonu: Geri: Yönetimde söz sahibi olun.   Yönetimde söz sahibi olun. Icon_minitimePerş. Kas. 19, 2009 10:23 pm

Ehem, evet önerilere devam edelim kanımca.
Sonia Michelle Williams
Slytherin V. Sınıf
Slytherin V. Sınıf
Sonia Michelle Williams

Doğum tarihi : 11/08/93
Mücadele Tarafı : Lucifer
Sihirsel Soy : 33. dereceden safkan Mason.
Evcil Hayvanı : İber Vaşağı.

Bilgiler
Quidditch Mevkiî: Arayıcı
Rpg Puanı:
Yönetimde söz sahibi olun. Left_bar_bleue90/100Yönetimde söz sahibi olun. Empty_bar_bleue  (90/100)
Düello Gücü:

MesajKonu: Geri: Yönetimde söz sahibi olun.   Yönetimde söz sahibi olun. Icon_minitimeCuma Kas. 20, 2009 9:59 am

Her zaman söylemisimdir, yine de söylüyorum. Bence site içinde toplu etkinlikler düzenlemeliyiz. Konser, parti vs. Bu tür uygulamalar ve yarismalar, üyeleri tesvik eder. Ama bence sitede online sayisinin az olmasinin asil sebebi okul. Biraz düsünecek olursak proje ödevleri, sinavlar, sözlüler... Bunlarin hepsi bir yana ders çalismak, üyeleri siteden uzaklastiriyor. Yani ne kadar aktivite falan düzenlersek düzenleyelim. Bu sayida pek bir artis olmayacaktir. Neyse ki öneride bulundugum aktiviteler uygulamaya konulabilir. Önümüzde kurban bayrami var ve bu bayramin 10 güne uzatilabilmesi söz konusu. ^^ Ama onun disinda okullar yeniden basladiginda azalma olacaktir.

Çok mu konustum, ne? Yönetimde söz sahibi olun. Icon_biggrin
Kevin Marquéz
Büyüceşura Hâkimi
Büyüceşura Hâkimi
Kevin Marquéz

Mücadele Tarafı : Aydınlık
Sihirsel Soy : Safkan

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Yönetimde söz sahibi olun. Left_bar_bleue100/100Yönetimde söz sahibi olun. Empty_bar_bleue  (100/100)
Düello Gücü:

MesajKonu: Geri: Yönetimde söz sahibi olun.   Yönetimde söz sahibi olun. Icon_minitimePtsi Kas. 23, 2009 12:12 am

- Rp dersi olayı. Hangi site üyelerine önce ders der sonra da ağustostan beri ders vermez? Bir kurgu yazıp diğer başlıklardakini cp'lemek ne kadar zor olabilir ki?
- Konsey. 98-100 puanlar arası? Cidden konseyde rp yapmıyoruz, fikir ortaya sürüyoruz. O da ne kadar kaale alınırsa. Bunun için de puanı önemsemek psikopatça, gerçekten.
- Liste. Bence ünlü listesi yenilenmeli. "Diğer karakterleriyle giriyor","Avatarında olmaması kullanmadığı anlamına gelmez", "Rütbe alıp tekrar başvuru yapın" bla bla bla. Ouv. Bir kere bir kullanıcı bir karaktere iki haftadır girmiyorsa ünlüyü verin eğer girmiyorsa, kurgusu yoktur yani rp yapmıyordur, rp yapmıyorsa çok karakter yönetemiyordur ve o karakterin üstü çizilebilir. Gerçekten, ben şimdi diğer karakterlere 5 ay girmeyip buna girsem verilmeyecek mi? Had' ordan. İkincisi, elbette ünlüyü yeni almamışsa avatarında olmaması kullanmadığı anlamına gelir. Verin Gaspard'ı falan gitsin. Tam olarak saymadım ama başvuruların üçün üzerinde olduğunu ve bu cevabın verldiğini biliyorum. Adminlere torpil falan yok değil mi? Üçüncüsü ise rütbe olayı da nedir? Biri rütbeye başvurmuşsa maus'unuzun tek bir düğmesine basın ve bakın, başvuru yapmamışsa söyleyin. Ama her gün orada 10 mesajın 5inin "rütbe al" olduğunu görmek iğrenç.
Aynı zamanda o özel ünlülere kimse bakmıyor bile. Hepsini silip icon ile ekleyin hiç olmazsa. Ünlüler ise baştan yenilenmeye açık. Dediğiniz gibi çoğu kişi gittiyse niye hâlâ baştan sona dolu bir liste var?
- Tema. Çok sıradan? Yani siyah ve gri? Eveet müthiş.

Diğer görünmeyen şeyleri zaten söyledim zamanında. Uygulanan oldu mu veya olacak mı en ufak bir fikrim yok ama olsun.
Bu eleştirmeyi çok seven kişinin mesajını okuyan var mı bilmiyorum ama ben olsam okumazdım. Bir de sanıyorum ki yapımda kibarlık diye bir şey olmadığından dolayı sert bir dille yazdım. Ben umursamıyorum; alınan varsa ama lütfen problemlerini foruma dökmesin burada bile msn adresimi verebilirim ben ve evet, sanıyorum ki bu mesaj yüzünden küfrederseniz o iki tıkla engellemeye üşeneceğim yani hı evet küfredebilirsiniz pm ile ise adminlere de söylemem. Öyle işte, iyi günler size.
Müthiş ya sadece listeyi yazacaktım. Tamam.
Archill Thomas Caliente
░Emekli Hogwarts Müdürü ░
Archill Thomas Caliente

Doğum tarihi : 24/12/90
Mücadele Tarafı : Aydınlık~
Sihirsel Soy : Safkan~

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Yönetimde söz sahibi olun. Left_bar_bleue100/100Yönetimde söz sahibi olun. Empty_bar_bleue  (100/100)
Düello Gücü:
Yönetimde söz sahibi olun. Left_bar_bleue50/60Yönetimde söz sahibi olun. Empty_bar_bleue  (50/60)

MesajKonu: Geri: Yönetimde söz sahibi olun.   Yönetimde söz sahibi olun. Icon_minitimePtsi Kas. 23, 2009 11:06 am

Çok hoş ... Gerçekten hoş ... Jaska , hmm bana msnni verebilirsen memnun olurum ... Yönetimde söz sahibi olun. Icon_cool
https://phoenix-ro.yetkin-forum.com
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Yönetimde söz sahibi olun.   Yönetimde söz sahibi olun. Icon_minitimePtsi Kas. 23, 2009 1:27 pm

Çağlar'a katılıyorum, fakat bu denli anlatışını kıskandım. Yönetimde söz sahibi olun. Fresse Herneyse, ben de kurgu ve Hogwarts hakkında konuşmak istiyorum.

Öncelikle kurgunun büyük bir karmaşa içerisinde olduğunu görebiliyorum. Baştan özgün kurgular denendi, iyi de gitti. Sonra orjinal Harry Potter karakterleriyle oynama fikri değerlendirildi. Başta heyecan verici, güzeldi. Ama o kurgudan da vazgeçilince normal karakterler, orjinal karakterler iyice karıştı. E bu karmaşa içinde de sadece kişisel kurgular işe yarıyor. Bütün siteyi yönlendirecek ana ve yan kurgular yok. Biliyorsunuz, tema, rol oyunları vesaire unsurlar siteyi önemli şekilde etkilese de sitenin temel içeriği olan rol oyununu canlandıracak kurgular da gerekiyor. Ayrıca, kurgu konseyi için başlık da açılmıştı fakat kilitli. Gerekli başvurularla aktif ve hayalgücü yüksek bir konsey oluşturulabilir, ana ve yan kurgular buradan tasarlanabilir. Son olarak, madem orjinal Harry Potter karakterlerinin oynadığı kurgu iptal edildi, bu karışıklığı en azından bir süre engellemek için orjinal karakterleri silebiliriz.

Hogwarts konusunda da kısaca konuşmak istiyorum. Gayet orjinal bir sistem vardı, fakat ne oldu bilemiyorum. Sonrasında çeşitli profesörler görmeye başladık etrafta. Ya bu sorumluluğu alabilecek arkadaşlar profesör rütbesi adı altında dersle alâkalı rol oyunlarını yazsınlar, ya da kurgu konseyinde görevlendirilecek birkaç kişi yine eski sistemdeki gibi dersi yazsınlar, fakat dersi daha canlı kılabilecek şekilde. Ve Hogwarts içi etkinlikler mutlaka düzenlenmeli, gruplar kurulmalı. Bu sayede Hogwarts'ı aktif edebiliriz.

Konuşacağım kadar konuştum, fakat tema konusunda da bir şey söylemek istiyorum. Çağlar'a katılmıyorum bu konuda, tamam herkes gibi karanlık tonlar kullanıyoruz fakat site bu tonlardaki temaları kullanmalı. Neden derseniz, siyah temalarda birçok renk göz önüne gelebiliyor. Fakat bu gri-beyaz temalarda söz konusu değil. Ama bu tema da değişse fena olmaz hani. Yine bu tonlarda, daha iyi bir şekilde.

Bu kadar, önerilerimi değerlendirirseniz mutlu olurum, vesaire vesaire.
Kevin Marquéz
Büyüceşura Hâkimi
Büyüceşura Hâkimi
Kevin Marquéz

Mücadele Tarafı : Aydınlık

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Düello Gücü:

MesajKonu: Geri: Yönetimde söz sahibi olun.   Yönetimde söz sahibi olun. Icon_minitimePtsi Kas. 23, 2009 2:53 pm

James Dean Caliente demiş ki:
Çok hoş ... Gerçekten hoş ... Jaska , hmm bana msnni verebilirsen memnun olurum ... Yönetimde söz sahibi olun. Icon_cool

jaska.ilmarinen@hotmail.com
Evet, pm atmaya üşendim. Ünlü listesi şeysinde adının geçmesinden rahatsız oldun bence sen, örnekti o sadece.

Bu arada Tarık, yaklaşık bir buçuk aydır rp yazmıyorum ben ondandır ya. Bir de sen sadece tema konusunda siyah mı kalsın diyorsun yoksa gri de dahil mi? Anlamadım, evet. -.-

Bir de ünlü ayırma işi ne oluyor? Mesela bazı ünlülerde 456717 gündür "dolu" yazıyor merak ettiğimden soruyorum bunu. Gerçekten.
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Yönetimde söz sahibi olun.   Yönetimde söz sahibi olun. Icon_minitimePtsi Kas. 23, 2009 4:07 pm

Jaska Ilmarinen demiş ki:
James Dean Caliente demiş ki:

jaska.ilmarinen@hotmail.com
Evet, pm atmaya üşendim. Ünlü listesi şeysinde adının geçmesinden rahatsız oldun bence sen, örnekti o sadece.

Bu arada Tarık, yaklaşık bir buçuk aydır rp yazmıyorum ben ondandır ya. Bir de sen sadece tema konusunda siyah mı kalsın diyorsun yoksa gri de dahil mi? Anlamadım, evet. -.-

Bir de ünlü ayırma işi ne oluyor? Mesela bazı ünlülerde 456717 gündür "dolu" yazıyor merak ettiğimden soruyorum bunu. Gerçekten.

işte siyah + gri birşeyler de olabilir, ya da şimdiki tonlarda birşeyler.
Melanie Lawrence
Ravenclaw V. Sınıf
Ravenclaw V. Sınıf
Melanie Lawrence

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Düello Gücü:

MesajKonu: Geri: Yönetimde söz sahibi olun.   Yönetimde söz sahibi olun. Icon_minitimePtsi Kas. 23, 2009 5:17 pm

Msn'ini isteyen kişi, Jean Dean Caliente, kendisi sitenin baş admini olmaktadır Çağlar. Kurucu. Sanırım eleştirilerini açık açık söylemenden hoşlanmış olabilir, ki kendisini bizi böyle bıraktığı için kınıyor, yine de sevgilerimi iletiyorum. Ve evet, mesajını okudum, üşenmedim okudum. Bu bir başarı değil, farkındayım. Her neyse. Evet konsey işinde öyle bir durum var belki; ama oraya seçilen kişiler RO da puanlıyor. Bu RO'ları puanlarken, başka kişilerden aldıkları artıların işe yarayacağını düşünmüş olabiliriz. Belki de puanı yüksek kişileri daha deneyimli kabul etmişizdir filan, bilmiyorum. Bunun haricinde ünlü listesi olayına tamamen katılmaktayım. Başka ne söylemişsin... Imm. RO dersi olayı, haklısın, kabul. Berbat yöneticileriz biliyorum. Hepsiyle ilgilenmek istiyorum gerçekten; ancak içimde ne istek kaldı ne bir şey. Bugünün tek tesellisi Ahmet abi'nin mesajını görmektir. Bu arada Çağlar'ın hitabından yola çıkarak, bir sonraki öneriyi yapanın Tarık olduğunu varsayıyorum. Sende haklısın dost. Ana kurgumuz yok, bir yan kurgumuz yok. Admin olarak bunları söylemek ne kadar utanç verici olsa da, herkes açık konuşmuş. Benim neyim eksik? Bir de Ezgi'ye de hak veriyorum, okul beni çok etkiliyor mesela. Okuldan etkilenen başka insanlar yok mudur? Bana kalırsa vardır. Hepsi göz önünde bulundurulacak, en kısa zamanda yeni kararlar alınacaktır, yani böyle umut ediyorum-ediyoruz. Eh sizinde katkılarınızı bekleriz. Tema olsun, kurgu olsun vs. her yönden. Saygılar, demek istiyorum. Melis.
Sophia Widmore
Ravenclaw V. Sınıf
Ravenclaw V. Sınıf
Sophia Widmore

Bilgiler
Rpg Puanı:
Düello Gücü:

MesajKonu: Geri: Yönetimde söz sahibi olun.   Yönetimde söz sahibi olun. Icon_minitimePtsi Kas. 23, 2009 6:54 pm

Hmm gevezeyim ama susmamam gereken zamanlarda susmamda çok güzel. Ahmet abim siteden gitmeye karar verdiğinde sana sadece tatil hakkı vermiştik. Çünkü sen en iyi yöneticisin gördüğüm. Senin mesajını görmek Melis'i olduğu gibi benide sevindiriyor. Biz senin planladığın iyi adminler olamadık. Kurgu yarım kaldı, site karıştı. Evet belki kavga çıkmadı zen'deki gibi ama bu iyi yönetildiği anlamına gelmiyor sanırım. Son iki aydır online olamıyorum bile düzgün. Gece yarılarına kadar online olduğumuz zamanda admin seçilmiştik, şimdi o halimizden eser yok. Okul var. Babam siteye girdiğimde kızıyor. Bla bla çok neden var az giriş yapmam için. Ne yapmalıyız bilmiyorum. Çağlar iyi hoş demişsin, bizde bunları yapmaya karar veriyoruz. Aslında söylemek kolay. Çünkü biz bu göreve geldiğimizde heves vardı içimizde. Şimdi ise bilmiyorum.

Konsey puanı düşük birini seçmek ne derece doğru bilemem. Puanı yüksek kişilerin sunduğu fikirler, yarattığı kurgular daha parlak oluyor, bence.
Archill Thomas Caliente
Archill Thomas Caliente

Doğum tarihi : 24/12/90
Mücadele Tarafı : Aydınlık~
Sihirsel Soy : Safkan~

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Düello Gücü:
Yönetimde söz sahibi olun. Left_bar_bleue50/60Yönetimde söz sahibi olun. Empty_bar_bleue  (50/60)

MesajKonu: Geri: Yönetimde söz sahibi olun.   Yönetimde söz sahibi olun. Icon_minitimePtsi Kas. 23, 2009 10:09 pm

Rochelle Lawrence demiş ki:
Msn'ini isteyen kişi, Jean Dean Caliente, kendisi sitenin baş admini olmaktadır Çağlar. Kurucu. Sanırım eleştirilerini açık açık söylemenden hoşlanmış olabilir, ki kendisini bizi böyle bıraktığı için kınıyor, yine de sevgilerimi iletiyorum. Ve evet, mesajını okudum, üşenmedim okudum. Bu bir başarı değil, farkındayım. Her neyse. Evet konsey işinde öyle bir durum var belki; ama oraya seçilen kişiler RO da puanlıyor. Bu RO'ları puanlarken, başka kişilerden aldıkları artıların işe yarayacağını düşünmüş olabiliriz. Belki de puanı yüksek kişileri daha deneyimli kabul etmişizdir filan, bilmiyorum. Bunun haricinde ünlü listesi olayına tamamen katılmaktayım. Başka ne söylemişsin... Imm. RO dersi olayı, haklısın, kabul. Berbat yöneticileriz biliyorum. Hepsiyle ilgilenmek istiyorum gerçekten; ancak içimde ne istek kaldı ne bir şey. Bugünün tek tesellisi Ahmet abi'nin mesajını görmektir. Bu arada Çağlar'ın hitabından yola çıkarak, bir sonraki öneriyi yapanın Tarık olduğunu varsayıyorum. Sende haklısın dost. Ana kurgumuz yok, bir yan kurgumuz yok. Admin olarak bunları söylemek ne kadar utanç verici olsa da, herkes açık konuşmuş. Benim neyim eksik? Bir de Ezgi'ye de hak veriyorum, okul beni çok etkiliyor mesela. Okuldan etkilenen başka insanlar yok mudur? Bana kalırsa vardır. Hepsi göz önünde bulundurulacak, en kısa zamanda yeni kararlar alınacaktır, yani böyle umut ediyorum-ediyoruz. Eh sizinde katkılarınızı bekleriz. Tema olsun, kurgu olsun vs. her yönden. Saygılar, demek istiyorum. Melis.

Evet tuttum bu çocuğu , kendime benzettim accık ... x)) Kusura bakmayınıs , giremeyeceğimi ve emekli olduğumu söylemiştim . Ama arasıra bakınıyorum işte böyle ... x))
https://phoenix-ro.yetkin-forum.com
Sophia Widmore
Ravenclaw V. Sınıf
Ravenclaw V. Sınıf
Sophia Widmore

Bilgiler
Rpg Puanı:
Düello Gücü:

MesajKonu: Geri: Yönetimde söz sahibi olun.   Yönetimde söz sahibi olun. Icon_minitimeSalı Kas. 24, 2009 9:56 am

Ya of emekli falan olmamalısın! Bu da son sözüm.
Melanie Lawrence
Ravenclaw V. Sınıf
Ravenclaw V. Sınıf
Melanie Lawrence

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Düello Gücü:

MesajKonu: Geri: Yönetimde söz sahibi olun.   Yönetimde söz sahibi olun. Icon_minitimeSalı Kas. 24, 2009 1:49 pm

Anam aynen. Sensiz biz bir hiçiz ağabeyciğim. =/
Norah Dejanira

Norah Dejanira

Mücadele Tarafı : Sessiz olan.
Sihirsel Soy : Kofti. En azından siz böyle bilin.

MesajKonu: Geri: Yönetimde söz sahibi olun.   Yönetimde söz sahibi olun. Icon_minitimePerş. Kas. 26, 2009 3:59 pm

Birkaç yeni öneri belirince aklımda, yeni bir mesaj göndererek paylaşmak istedim. ^^'

Hogwarts içi dersler; İlk kullanıcım Diamondié Odysséia'yla birkaç ay vakit geçirmiştim burada. "Profesörsüz Hogwarts" sistemi kesinlikle muntazamdı. Bir vakit konseyde de yer aldığımdan bizzat olayın içinde bulundum o zamanlar. Tarık'ı desteklediğimi belirtmem yeterli olacaktır bu konuda. Belirlenen bir kullanıcı dönem boyunca konseyde kararlaştırılan ders kurgularını yayınlar. Ayrıca dönem başlamadan önce yine konsey ile belirlenen bir müfredat da oluşturulabilir, ki bu kolaylık sağlayacaktır. Müfredat önceden belirlenerek yayınlanır ve bu doğrultuda ders rolarını bırakma süresinde okul ve aile gibi sıkıntılarla boğuşması gereken öğrenciler, en azından ilgili derse bırakılacak bir ro taslağı hazırlayabilir.
Ana kurgu; Birçok sitede birçok kurgu denendi bugüne kadar. Vampirler, iblisler, kayıp hazineler, hastalıklar vesaire. Kimisi belli ölçüde başarıya ulaştı, kimisi yalnızca bir heves olarak kaldı. Bu tarz bir kurgu oluşturulmasa dahi Bakanlığın, Hogwarts'ın, kısaca şu anki büyücü dünyasının durumunu özetleyen yüzeysel bir kurgu hazırlanabilir. Böyle bir kurguyu sürdürmek ve denetlemek çok daha kolaydır hem.
Ek kurgular; Ezgi'nin belirttiği gibi uzun soluklu olmayan; fakat herkesin katılabileceği kurgular. Toplu halde hareket edilebilecek bir şeyler. Koridorda binalar arasında çıkan bir kavga, bakanlık toplantısında patlak veren bir tartışma, okul gezisi, Quiddich maçları... Bunlar sadece aklıma gelen örnekler.
Tema; Oldukça sade ve bana göre hoş bir tema olsa da, değişiklik her zaman teşvik edicidir. Soluk renklerin hakim olduğu temaya birkaç renk katmanın zararı olacağını sanmıyorum. Siyah, gri ve onlardan daha parlak bir renkle yapılan üçleme hoş olacaktır. Örneğin yeşil, mavi yahut koyu sarı-turuncuya çalan bir tonda- ile siteye hareket kazandırılabilir. Seçilen bu yardımcı renk, ana yerlerde kullanılmaz, daha çok küçük ayrıntılara gizlenirse daha hoş bir görüntü olacağı kanısındayım. Ne fazla süslü, ne fazla sade. Butonlar renklendirilebilir, logoda daha parlak renkler kullanılabilir vesaire. Tema konusunda da istediğiniz taktirde şahsım adına her türlü yardıma hazırım.
Ünlü listesi; Bilhassa özel model kısmının yenilenmesi gerektiğini vurgulamak istedim. İkon konulmalı. Aksi taktirde karışıklıklar kaçınılmaz. Özel modelle başvuranlar için yeni bir başlık dahi açılabilir.
Ve, sanırım bu kadar. ^^'
Caspian Rovenién

Caspian Rovenién

Sihirsel Soy : Muggle Doğumlu

MesajKonu: Geri: Yönetimde söz sahibi olun.   Yönetimde söz sahibi olun. Icon_minitimePerş. Kas. 26, 2009 11:47 pm

Birkaç fikrimi paylaşayım dedim. Gerçi hep aynı konular üzerinde yoğunlaşıyoruz, ne kadar verimli olur bilmiyorum ama neyse...

* Öncelikle rp derslerine değinelim. Tamam, rp dersleri veriliyor, ancak kime? Zaten online olan üyelerin rp puanları 100 ile 80 arasında... Bence 80 oldukça iyi bir puan ki rp dersleri kaldırılabilir ya da rpsinin değerlendirilmesini isteyen kişi bir başlık açıp yazabilir. Klasik bir yöntem ama etkili olduğu görüşündeyim.

* Site kurallarının tamamen eskiye dayalı olduğunu savunuyorum. Ne yani, aynı anda 4-5 yerde rp yapamayacak mıyız? Hadi ordan, yürütebiliyorsan 50 rp yine yapılır ki bu sadece sıklıkla takıldığım madde. "Site Kuralları"nın örümcek kafalılara göre olduğunu düşündüğümden yenilenmesi istesem çok bir şey istememiş olurum herhalde.

* Tema ve ünlü listesine gelecek olursak. Hadi ama siyah ağırlıklı temayı herkes sever. Bir klasik, bir ekoldür. Tamam griymiş diğer renklermiş de olur ama göz yorar, sağlıklı olmaz. Tavsiye etmiyorum gri gibi açık tonları. Siyah veya kahverengi ağırlıklı olacak şekilde diğer renkler tutturulabilir. -Bu cümleden bi' şey anlayan? Yönetimde söz sahibi olun. Icon_eek - Ünlü listesini ise silip baştan yazmak daha mantıklı. Sonuçta ünlüyü model olarak kullanan bazı kullanıcılar girmiyor ama karşısında mazeretli yazdığı için de alınamıyor. Ayrıca ünlü ayırttırma olayı ya da "O ünlü kurgu karakteridir alınamaz." "O ünlünün ayrıcalığı var alınamaz." şeklindeki diyaloglar? Çok saçma.

* Ana kurgu ise yüzeysel olarak yazılabilir. Geçiştirmelik bir şeyler de yazılabilir. En azından şimdilik. İş sahibi olanların ne yapmaları gerektiği, öğrencilerin okulda ne gibi sorunlar/rahatlıklar ile karşılaşacaklarını bilmeleri açısından uzun olmayan, açık bir anlatımla yazılıp, daha sonra ayrıntıya inilebilir.

* Yan kurgular ise kişiye özel olabilir. Yani ne kadar tutar bilmiyorum da sonuçta karakteri en ince ayrıntısına kadar bilen yine karakteri açan kişi olacaktır. İsteğe bağlı olarak karaktere özel kurgu çiziktirilebilir. Fena olmaz ama o kadar da ilgilenileceğini sanmam.

* Hogwarts içi 4-5 kişinin katılacağı türden yarışmalar yapılabilir. Bunlarla Hogwarts'ın daha canlı olacağını düşünüyorum. Bir DM eşliğinde yarışmalar, bilinmezlikler silsilesi yapılabilir. Hoş olur. Katılım da olacağı görüşündeyim.

Sevgiler, saygılar.
Melanie Lawrence
Ravenclaw V. Sınıf
Ravenclaw V. Sınıf
Melanie Lawrence

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Düello Gücü:

MesajKonu: Geri: Yönetimde söz sahibi olun.   Yönetimde söz sahibi olun. Icon_minitimeCuma Kas. 27, 2009 9:25 am

Imm. Son mesajda ikinci maddeye yönelik söylüyorum. Herkes aynı anda istediği kadar rp yapabiliyor. Tabii kuralları yenilememek bizim hatamız, biz söylemeden kim bilebilir ki? Neyseki çoğu üye buna takılmıyor. Bunun haricinde HP kurgusunu kaldıracağımıza göre, eski Profesörsüz Hogwarts uygulamasına geçiş yapabiliriz. Ana kurgu için bir şey düşünemiyorum açıkçası. Bunun sadece benimle sınırlı olmaması işleri karıştırıyor, hiçbirimiz yeterince ilgilenemiyoruz siteyle. Bir de siyah tema bence de iyidir, ama belki Beste'nin dediği gibi siyahın üzerine bir yenilik getirebilir. RP derslerini de belli bir puanın altındakiler için zorunlu tutabiliriz. Bunların hepsini konuşacağız. Önerileriniz için teşekkürler. (:
Johanna Quenti

Johanna Quenti

Doğum tarihi : 08/05/97
Mücadele Tarafı : Tarafsız
Evcil Hayvanı : Anna

MesajKonu: Geri: Yönetimde söz sahibi olun.   Yönetimde söz sahibi olun. Icon_minitimeCuma Kas. 27, 2009 10:56 am

Bende bir kaç önerimi sunmka istiyorum.Klasik olarak ünlü listesinden bahsedeceğim.Yukarıdaki aradaşında dediği gibi liste tekrardan düzenlenmeli.Herkes tekrar başvurmalı.Böylece karışıklıklar engellenir.Sonuçta buradaki üyelerin çoğu birbirini tanıyor bu yüzden girmeyenler için bir şeyler söyleyebilir.Ama bazıları mazeretli yazdırıp hiç girmiyorlar ve ünlü kullanılamıyor.Liste tekrardan düzenlendiği takdirde bu kargaşalıkta kalkacaktır.Özel ünlüye gelirsek onun içinde fazla karışıklık olduğu düşünülüyorsa yeni bir başlık açılabilir.Gerekmesse devam edilsin.Ayrıca Beste'ye katılıyorum.Özel ünlülere icon konulmalı.İconları olmayanda '' daha sonra ekleyeceğim'' falan diyerek daha sonra eklemeli...Fazla zırvaladım.Ama son bir konum kaldı.Oda 'rütbe değiştirme' yeri.Bu bölüm artık kapatılmalı.Çünkü bu başlık yüzünden öğrenciler çok azaldı.Herkes Serbest Meslek rütbesine geçiyor.Ya da en azından Serbest Meslek rütbesi kaldırılmalı...

Bu kadar.

Yönetimde söz sahibi olun.
1 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : 1, 2  Sonraki
 Similar topics
-
» Aranıyor Sahibi Ruhumun =)
» Dükkan Sahibi / Sahibesi Alımları
» Yardımcı Olun Piliz. =D
» 2. Döneme Hazır olun !!
» hello ben ezgi sancak ben fa ke değilim ayık olun. fasfffafs