Phoenix ! ~ Harry Potter Rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaEski ParşömenLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Biraz Çalışalım, Ha?

3 posters
YazarMesaj
Margeaux Deschanteh
Gryffindor VI. Sınıf & Sınıf Başkanı
Margeaux Deschanteh

Sihirsel Soy : Safkan.

Bilgiler
Quidditch Mevkiî: Vurucu
Rpg Puanı:
Biraz Çalışalım, Ha? Left_bar_bleue93/100Biraz Çalışalım, Ha? Empty_bar_bleue  (93/100)
Düello Gücü:
Biraz Çalışalım, Ha? Left_bar_bleue30/60Biraz Çalışalım, Ha? Empty_bar_bleue  (30/60)

Biraz Çalışalım, Ha? Empty
MesajKonu: Biraz Çalışalım, Ha?   Biraz Çalışalım, Ha? Icon_minitimeÇarş. Haz. 22, 2011 3:32 pm

Biraz Çalışalım, Ha? 4meg.jpg x Biraz Çalışalım, Ha? 730margy
Penelopé Meg Meadé x Margeaux Deschanteh

Rp In ^^.

En son Margeaux Deschanteh tarafından Perş. Haz. 23, 2011 10:34 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Penelopé Meg Meadé
Ravenclaw III. Sınıf
Ravenclaw III. Sınıf
Penelopé Meg Meadé

Doğum tarihi : 17/06/95
Mücadele Tarafı : Jenny ^^
Sihirsel Soy : Safkan
Evcil Hayvanı : Milla - kertenkele

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Biraz Çalışalım, Ha? Left_bar_bleue77/100Biraz Çalışalım, Ha? Empty_bar_bleue  (77/100)
Düello Gücü:
Biraz Çalışalım, Ha? Left_bar_bleue0/0Biraz Çalışalım, Ha? Empty_bar_bleue  (0/0)

MesajKonu: Geri: Biraz Çalışalım, Ha?   Biraz Çalışalım, Ha? Icon_minitimeÇarş. Haz. 22, 2011 3:50 pm

"Bir kez daha, bu sefer başaracağım ..." Ama biliyordu yapamayacağını. Bütün öğleden sonrayı yeni büyüler deneyerek geçirmişti. Yapması gereken ödevler vardı, evet; ama bu büyüyü de yapması gerekiyordu. 3. sınıfa gelmişti ama hala bir kalkan büyüsü yapmayı bilmiyordu. Dehşet bir durumdu bu Meg için . Kendi kendine "Bu kadar çabalamanın nedeni nedir? Slytherin'den bir kızın seninle dalga geçip küçük duruma düşürmesi mi? Bütün gün kocaman dişlerle yatakhanede ağlaman mı? Yoksa ikisi birden mi? Eğer öyleyse hiç durma, bu büyü hemen öğrenilecek." Meg iç sesine kulak vermeyi seçti. Daima haklı çıkardı içinden gelen sesler. O kızı doğduğuna pişman etmesini söylüyorsa, evet, yapacaktı.
    Meg sabah olanları düşünmeden edemiyordu. Kahvaltı için Büyük Salon'a gidiyordu. Jenny'den ayrılmasından beri pek kişiyle arkadaş olamamıştı. Ravenclaw'ın en ezik öğrencisiydi muhtemelen. Salon'a giderken ıssız bir koridorda uzun zamandır nefret ettiği kız çıkmıştı karşısına. Yüzü sivilce-çil karışımı lekelerden seçilemiyordu adeta. "Oo kimler varmış burada, Ravenclaw'ın incisi Megy. Neden yalnızsın hiç arkadaşın yok mu? Eğer istersen arakadaş olabiliriz." Kızın yanındaki korkunç görünümlü birkaç kız buna kahkahalarla güldüler. Meg sesini çıkarmıyordu. Ama içnde dalga dalga kabaran öfkeyi hissetti. Herşeyin ardından bir de bu yeniyetme kızları mı çekecekti? Gerçi dördüncü sınıftalardı; kendisinden büyüktüler ama Meg'in umrunda bile değildi.
    Sivilceli kız asasını çıkarırken Meg aklından bildiği büyüleri geçirmişti. Havalandırma, kapı kilidi açma, ışık, bardağı tekrar doldurma... Ne yani hiç işe yarar bir büyü bilmiyor muydu? Meg "İşte şimdi faka bastım..." diye düşünmüştü. Ve bir süre sonra kızın "Densaugeo!" diye bağırdığını duymuştu. Bir gariplik farketti yüz kısmında. Bu gariplik ağzına kadar geldi; şimdi dişlerindeydi. Meg dehşetle dişlerinin büyüdüğünü farketmişti. Büyümesi durmuyordu. Ön iki dişi boyun hizasına kadar gelmişti. Slytherin'li kızların gülüp uzaklaştığını duymuştu o zaman. Son kahkaha da duyulmayacak hale gelene kadar bekledi; sonra gözyaşlarını salıverdi. Ravenclaw ortak salonuna kadar elleri yüzünde gitti ama saklayamıyordu ki. Yatağına yatıp birkaç saat ağladı. Şimdi de buradaydı işte, gıcırdayan derslikte. Yapmalıydı, denemeliydi, ama konsantre olamıyordu bir türlü. Ağzından sözcüklerin çıkması için çırpındı. "Protego!"
Margeaux Deschanteh
Margeaux Deschanteh

Bilgiler
Rpg Puanı:
Biraz Çalışalım, Ha? Left_bar_bleue93/100Biraz Çalışalım, Ha? Empty_bar_bleue  (93/100)
Düello Gücü:
Biraz Çalışalım, Ha? Left_bar_bleue30/60Biraz Çalışalım, Ha? Empty_bar_bleue  (30/60)

MesajKonu: Geri: Biraz Çalışalım, Ha?   Biraz Çalışalım, Ha? Icon_minitimeÇarş. Haz. 22, 2011 5:51 pm

''Sakın beni böylece bırakıp gidebileceğini düşünme!''
      Havada sallanan parmağım Oswald'ın göğsüne dokunuyordu. Nasıl böyle bir şey düşünebilmişti? Nasıl beni böylece bırakıp gidebileceğini, yaşadığımız onca şeyi unutmamı bekleyebilmişti? Ben... Nasıl böyle akılsız olabilmiştim? beni böylece bırakabilecek birine nasıl olmuştuda bu kadar bağlanmıştım? Nasıl olmuştuda beni bu kadar etkileyebilmişti? Nasıl, nasıl...
      ''Düşünmekle kalmıyorum, seni bırakıyorum zaten!''
      O çekici sesi boş derslikte yankılanırken içimdn nedensiz bir kahkaha atma isteği doğdu. Elbette karşı koymadım ve o gürültülü ve alaycı kahkahamdan koyuverdim. Oswald ise anlamamış gibi yüzüme boş boş bakıyordu. Asıl anlamayan benmişim gibi yüzünü alaycı gülümsemesine kaptırdı ve o da gülmeye başladı.
      '' Anlamadım galiba. Ben. Seni. Terk ediyorum.''
      Son sözlerini vurgulaya vurgulaya söylemiş, birden ciddileşmişti. Ben ise hâlâ gülmeye devam ediyorum. Sonunda kendime hakim olarak sustum ve elimi tekrar havaya kaldırarak devam ettim.
      [color,=slategray]''Beni, sen(!) mi terk ediyorsun yani?''[/color]
      Hakim olamadan tekrar bir kahkaha koydum. Gülmekten kırılıyordum âdeta. O ise yüzündeki boş ifadeye geri dönmüştü. Anlamasına yardım etmek amacıyla açıkladım.
      ''Sen beni bırakamazsın Oswald. Çünkü ben seni terk ediyorum. Kimse Margeaux Deschanteh'i terk edemez!''
      Ve Oswald'ın yürek hoplatan acı çığlığı...

Dün gece gördüğüm rüya sürekli gözümün önündeydi. Oswald'ı gördüğümde o kadar korkuyordum ki ilişkimiz bozulup bu hale gelecek diye... Kafamı bu düşüncelerden uzaklaştırabileceğim bir yer, bir mekana gitmeliydim. Ve kesinlikle yalnız olmalıydım. İlk önce aklıma Yasak Orman geldi, tabii gelir gelmez de gitti. Orada meraklı öğrencilerin dört döndüğünü herkes bilirdi. Kara Göl? Cık, orası da olmaz. Bu sıcak havada yüzüp ferahlamaya gelen çok olurd. En iyisi Hogwarts içinde bir yer diye geçirdim aklımdan. Ve o sırada pek çok öğrencinin bilmediği Gıcırdayan Derslik geldi aklıma. Evet, oraya gidiyordum.
    Ortak salondan ilerleyen yolda merdivenleri yavaş yavaş inerken rüyam aklımı kurcalamaya devam ediyordu. En iyisi oraya bir an önce ulaşıp bu düşüncelerden silkinmekti. Adımlarımı sıklaştırıp bir an önce II. kata indim ve dersliğin önüne geldiğimde durdum. İçeride birinin olma ihtimali yüksek olmasada muhtemeldi. Üzerime çeki düzen verip kapının kolunu yavaşça aşağı indirdim.
    "-tego!"
    İçeriden gelen, yarım bir büyünün sözleriyle irkildim. İçeriye daha dikkatli baktığımda sıranın üzerine oturmuş sarı saçlar eşliğinde kısa -bana göre- bir boy ile Meg vardı. Kapıyı ardımdan kapattım ve Meg'in önüne doğru ilerledim.
    "Selam."
Penelopé Meg Meadé
Ravenclaw III. Sınıf
Ravenclaw III. Sınıf
Penelopé Meg Meadé

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Biraz Çalışalım, Ha? Left_bar_bleue77/100Biraz Çalışalım, Ha? Empty_bar_bleue  (77/100)
Düello Gücü:
Biraz Çalışalım, Ha? Left_bar_bleue0/0Biraz Çalışalım, Ha? Empty_bar_bleue  (0/0)

MesajKonu: Geri: Biraz Çalışalım, Ha?   Biraz Çalışalım, Ha? Icon_minitimeÇarş. Haz. 22, 2011 6:08 pm

Büyünün cılız gücünü hissetti. Yanlış olduğu belli oluyordu; hafif bir rüzgar saçlarını uçurdu. Hayır hayır, kalkan büyüsü rüzgar yapmazdı. Kalkan büyüsü kalkan yapardı! Belki de sorun kendisini baştan şartlandırmış olmasıydı. "Neyin var böyle? Eğer gerçek bir intikam almak istiyorsan bundan daha iyi birşey yapmalısın. Cılız bir rüzgar onlara etki etmez muhtemelen" diye sayıkladı kendi kendine. "Selam." Meg hayal kırıklığı içinde somurturken sınıfa birinin girdiğini farketmemişti. Başını kaldırdı ve gelen kişiye baktı. Gryffindor üniforması vardı. Öyleyse bir Gryffindor olmalıydı. Meg gerçekten zeki olduğunu düşündü. Tanıdık geliyordu bu kız; daha önce Büyük Salon'da veya başka biryerde görmüş olmalıydı. Böyle düşünerek aptallık ediyordu aslında. İki sene boyunca okuldaki herkese hiç değilse aşinalık kazanmış olmalıydı. Kız kendinden büyük gibi duruyodu. Beşinci sınıf öğrencisi olabilirdi. Meg ilk göz göze geldiklerinde onun da diğer Slytherin'li kız gibi zorba olup olmadığını düşündü. Bir günde iki kez kaldıramazdı bunu. Ama kızın gözlerinde düşmanca bir ifade yoktu. Meg onunla konuşmaya karar verdi. Evet, henüz kalkan büyüsü yapamıyordu. Ama eğer bir anlaşmazlık çıkarsa var gücüyle kaçabilirdi. Bunları düşünürken kıza bir cevap vermemiş olduğunu farketti. Sırtını biraz dikleştirdi. "Selam. Sanırım yapamadığım büyüyü gördün veya duydun veya ikisi de. Sadece biri bile rezil olmama yeterdi gerçi.
Margeaux Deschanteh
Margeaux Deschanteh

Bilgiler
Rpg Puanı:
Düello Gücü:

MesajKonu: Geri: Biraz Çalışalım, Ha?   Biraz Çalışalım, Ha? Icon_minitimeÇarş. Haz. 22, 2011 6:29 pm

Hafifçe kıkırdadım. Söz cambazlığı iyidi. Cevap vermeden önce yüzüme bir gülümseme yayıldığını hissettim.
    "Sanırım ikiside."
    Durduğum yerden ilerledim ve boş bir sıranın masa bölümüne oturdum. Ayaklarımı sallayarak masaya vurmasını, böylelikle de bir ses çıkmasını sağlıyordum. Ah, ne harika(!), diye düşündüm. Profesörlerin bizim dönemimizden oldukça fazla şikayetleri vardı bu sene. O yüzden küçüklere biraz daha sevgili yaklaşmamız gerektiğini her seferinde söyleyerek vurguluyorlardı. O yüzden ben de bu kızın da bir ispiyoncu olabileceği ihtimalini göz önünde bulundurarak oldukça samimi davranmaya özen gösteriyordum. Aslında belki bu mazerete bile gerek yoktu? Kız oldukça şirin görünüyordu. Yani görünümü öyleydi en azından, tanımadığım müddetçe bilemezdim ki.
    Gittikçe yüzüme yayılan gülümsememi korumaya çalışarak elimi ona doğru uzattım.
    "Ben Margeaux. Margeaux Deschanteh. Gryffindor, Beşinci Sınıfım."
    Görünüşe bakılırsa o bir Ravenclaw'dı. Nerden mi biliyorum? Elbette cübbesinin sol köşesine işlenmiş olan amblemden.
Penelopé Meg Meadé
Ravenclaw III. Sınıf
Ravenclaw III. Sınıf
Penelopé Meg Meadé

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Düello Gücü:

MesajKonu: Geri: Biraz Çalışalım, Ha?   Biraz Çalışalım, Ha? Icon_minitimeÇarş. Haz. 22, 2011 6:48 pm

Meg cümlesini bitirdikten sonra kızın yüzüne bir gülümseme yayıldığını gördü, kıkırdadığını duydu. Tamam, iyi bir kızdı, zarar gelmezdi muhtemelen. Kız sıralara doğru yürüdü, birinin masasına oturdu. Meg asasını nereye saklayacağını bilemedi bu sırada. Gerçekten rezil olmuştu. Ama zaten akşam yemeğinde Slytherin'lilerin kendisini işaret edip alay edeceklerini düşününce bu durum o kadar da üzmedi Meg'i; o aptal Slytherin'li kızlar onunla alay ettiklerini, lanet büyüsü yaptıklarını Ortak Salon'da çoktan herkese ilan etmiş olmalıydılar. Bugün gerçekten korkunç bir gün olmuştu Meg için. Bunları daha sonra düşünmeye karar verip karşısındaki kıza odaklandı. "Ben Margeaux. Margeaux Deschanteh. Gryffindor, Beşinci Sınıfım." Kız elini uzattı. Meg biraz çekingen bir şekilde kızın elini sıktı ve gülümsedi. Uzun zamandır ilk defa biriyle tanışıyordu. Geçen hafta çarşamba günü Hufflepuff'dan bir kızla tanışmıştı. Ama o günden beri onunla da konuşmamışlardı. Kendisini bir ucube gibi hissetmeye başlamıştı Meg. "Ben de Penelopé Meg Meadé . Arkadaşlarım bana Meg der. Ben de üçüncü sınıfım. Tanıştığımıza memnun oldum." Meg yüzüne şirin gülümsemelerinden birini yerleştirdi. Daha fazla büyü çalışmayacaktı zaten; bütün şevkini yitirmişti. Konsantre olamıyordu. Bir an bu Gryffindor'lu kızdan kendisine kalkan büyüsünü öğretmesini istemeyi düşündü ama hemen vazgeçti bu düşüncesinden. Çaresiz bir duruma düşmek istemiyordu. Bir gün içinde yeterince rezil olmuştu zaten. "Ee, şey, burada bir işin varsa veya yalnız kalmak istiyorsan çıkabilirim. Gördüğün gibi benim burayı kullanmama gerek yok artık. Umutsuz vaka olduğumu biliyorum."
Margeaux Deschanteh
Margeaux Deschanteh

Bilgiler
Rpg Puanı:
Düello Gücü:

MesajKonu: Geri: Biraz Çalışalım, Ha?   Biraz Çalışalım, Ha? Icon_minitimeÇarş. Haz. 22, 2011 7:19 pm

" Ben de Penelopé Meg Meadé . Arkadaşlarım bana Meg der. Ben de üçüncü sınıfım. Tanıştığımıza memnun oldum. "
    'Memnun oldum.' der gibi başımı öne doğru eğip kaldırdım. Aslında onu tanıyordum. Büyük Salon'da ikiziyle köşede konuşurlarken dikkatimi çekmişti. Bende arkadaşlarımdan birine -Ravenclawlı- onların kim olduğunu sormuştum. Ama bu konuyu açmamaya karar verdim. Uzayabilirdi. Ve ben uzun işleri hiç mi hiç sevmezdim.
    Kız başını öne eğdi ve ardından kıırk bir gülümsemeyle başını kaldırdı.
    " Ee, şey, burada bir işin varsa veya yalnız kalmak istiyorsan çıkabilirim. Gördüğün gibi benim burayı kullanmama gerek yok artık. Umutsuz vaka olduğumu biliyorum. "
    O an içimden o kıza yardım etme isteği geldi. Hem kafamı dağıtarak rüymın etkisinden kurtulurdum, hem de bu şirineye yardım etmiş olurdum. Ah, ne kadar da harikayım, değil mi?
    " Şey, istersen sana yardım edebilirm. "
    Bir şey -herhangi bir şey- söylemesine izin vermeden sorum: " Hangi büyü? "
    Yüzüme yerleştirdiğim geniş sırıtma, tüm dişlerimin meyazlığını ortaya kayar dereceydi.

Penelopé Meg Meadé
Ravenclaw III. Sınıf
Ravenclaw III. Sınıf
Penelopé Meg Meadé

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Düello Gücü:

MesajKonu: Geri: Biraz Çalışalım, Ha?   Biraz Çalışalım, Ha? Icon_minitimeÇarş. Haz. 22, 2011 7:51 pm

" Şey, istersen sana yardım edebilirim. Hangi büyü?" Meg bir süre birşey demedi. Hangi büyü?... Bütün büyüler, bütün lanetler diyecekti aslında. Hepsini öğrenmek istiyordu. İçinde büyük bir öfke vardı. Kendini kanıtlamak istiyordu. Önce diş dökme büyüsünden başlardı. Sonra cüceleşme büyüsü falan... Belki onları öldürebilirdi bile. Slytherin'li kızın iğrenç suratı geldi gözlerinin önüne. Suratı tamamen sivilcelerle kaplıydı. Ağzında diş teli vardı o yüzden "ş"leri değişik çıkartıyordu. Daha doğrusu çıkaramıyordu. Meg'den büyük olmasına rağmen daha kısaydı. Ayrıca şişkoydu. Meg'e göre asıl onun hiç arkadaşı olmaması ferekirdi. Gördüğü en zorba ve tiksinç insandı. Onun ağzını yüzünü kırdığını hayal etti Meg. Önce burnuna bir yumruk, karnına bir tekme. Sonra dişlerini sökecekti. Hem de büyüyle de değil. Bir yerlerden sökecek birşey almalıydı. Bir alet.. Neydi ki? Sinirinden aklına gelmiyordu ismi. Ne önemi vardı, gerekirse elleriyle bile sökebilirdi. Sonra ortalık onun kanına boyanırdı. Meg ellerini boynuna götürürdü ve sıkardı. O nefessiz kalıp geberene kadar. Gözlerinin pörtlediğini görür gibi oldu, yavaş yavaş morarıyordu adeta. Sanki bunların hepsi gözlerinin önündeydi şu an... Meg birden kendine geldi. Yumruğunu sıkmış olduğunu farketti. Gevşetti ve derin bir nefes aldı. Ne oluyordu ona böyle ? Bu kadar kinci bir insan değildi. Ama bu düşündüklerini yapmayı gerçekten istiyordu. Gryffindor'lu kızın yetenekli biri olduğunu biliyordu. Kendisine öğretebilirdi. Evet, isteyecekti ondan. "Şu an en çok ihtiyacım olan kalkan büyüsü. Eğer yardım edebilirsen çok memnun olurum. Farkettiğin gibi, yapmayı denedim ama ne zaman denesem hafif bir rüzgardan ve cılız bir sesten başka birşey olmuyor..." Meg mutsuz bir şekilde kafasını eğdi ve asasını sakladığı yerden çıkardı.
Margeaux Deschanteh
Margeaux Deschanteh

Bilgiler
Rpg Puanı:
Düello Gücü:

MesajKonu: Geri: Biraz Çalışalım, Ha?   Biraz Çalışalım, Ha? Icon_minitimePerş. Haz. 23, 2011 9:33 am

" Şu an en çok ihtiyacım olan kalkan büyüsü. Eğer yardım edebilirsen çok memnun olurum. Farkettiğin gibi, yapmayı denedim ama ne zaman denesem hafif bir rüzgardan ve cılız bir sesten başka bir şey olmuyor... "
    Hafifçe kıkırdadım. Bu kıkırdamalarım beni sinir etmeye başlamıştı ama elimde değildi. Kıkırdayan kızlardan hiç haz etmezdim ama şu an, onlar gibi davranıyordum! Benim nefret ettiğim kızlar gibi davrandığıma kendim bile inanamıyordum. Neler oluyordu bana son günlerde? Değişiyor muydum? Ah, hayır. Ben değişmezdim. Ben asla değişmezdim. Ben... Yine benim işte!
    Düşüncelerimden sıyrılmaya çalışır gibi silkindim. Bir an düşüncelerimi rüyamdan kurtulup attırabildiğimi fark ettim ve başarının verdiği mutlulukla gülümsedim. Sıra Meg'e gelmişti.
    Asasını koyduğu yerden kalkdırdı ve eline aldı. kalkan büyüsü... Hım... 'Protego' olsa gerek. Meg'in asasını havaya kaldırmasını sağlamak amacıyla asayı tuttuğu elini tuttum bende ve havaya kaldırdım. Yavaş hareketlerle elini daire şeklinde sallayarak devam ettim.
    " Söylemen gereken teş şey: Protego. Bunu da biliyorsun zaten, içeri girerken söylediğini duymuştum. "
    Kendime hakim olamayarak tekrra kıkırdadım. Ah, tanrım! Neler oluyor bana gerçekten!
    Meg ise 'anladım' der gibi kafasını sallıyordu. Sözcükleri biliyorsa sorun neydi?
    " Yapamadığın yer nedir peki? Konsantrasyon problemi mi? "
Penelopé Meg Meadé
Ravenclaw III. Sınıf
Ravenclaw III. Sınıf
Penelopé Meg Meadé

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Düello Gücü:

MesajKonu: Geri: Biraz Çalışalım, Ha?   Biraz Çalışalım, Ha? Icon_minitimePerş. Haz. 23, 2011 9:45 am

" Söylemen gereken teş şey: Protego. Bunu da biliyorsun zaten, içeri girerken söylediğini duymuştum. " Meg başını salladı. Gülünç bir durumdu; sözcükleri biliyordu ama büyüyü yapamıyordu bir türlü. Meg'in aklı sadece kitaplara basıyordu anlaşılan. Bu büyüyü kitaptan okumak ne kadar da kolaydı, ama yapma işine gelince tıkanıp kalıyordu." Yapamadığın yer nedir peki? Konsantrasyon problemi mi? " Meg hafifçe gülümsedi. Evet, bütün sorun konsantrasyondaydı. Daha önce bunun çok sinirli olduğu için fazla hırs yapmasından kaynaklandığını düşünmüştü. Tabii, hırs da vardı elbette. Ama nasıl konsantrasyon sağlayacağını bilmesi gerekiyordu. İlk denemelerini hatırladı. Sadece büyülü sözcüğü söylerse büyüyü yapabileceğini sanmıştı. Ama demek ki bu işler böyle yürümüyordu... "Evet, konsantrasyon problemi. Büyüyü sadece sözcükleri söyleyerek yapamayacağımızı daha yeni farkediyorum. Mesela bunun gibi- Protego!" Meg'in sesi sınıfta yankılandı. Ama hiçbir etkisi olmadı büyünün. Hatta bu sefer rüzgar veya ses de çıkmadı. Meg mutsuz bir şekilde bakışlarını kıza çevirdi. "Demek ki böyle yapmayacakmışım. Hiç değilse yapmamam gereken birşey öğrendim değil mi?"
    Margeaux Deschanteh
    Margeaux Deschanteh

Bilgiler
    Rpg Puanı:
    Düello Gücü:

MesajKonu: Geri: Biraz Çalışalım, Ha?   Biraz Çalışalım, Ha? Icon_minitimePerş. Haz. 23, 2011 10:01 am

" Evet, konsantrasyon problemi. Büyüyü sadece sözcükleri söyleyerek yapamayacağımızı daha yeni farkediyorum. Mesela bunun gibi- Protego! "
      Boş sınıfta yankılanan ses ürpermemi sağladı. Kıza dönüp hafifçe gülümsedim.
      O ise bu durumdan -büyüyü yapamamasından pek memnun gibi görünmüyordu.
      " Demek ki böyle yapmayacakmışım. Hiç değilse yapmamam gereken bir şey öğrendim değil mi? "
      Balışı sallarayark onayladım. Yüüzmden gülümsememi eksik etmiyordu bu kız. Hoşuma gitmişti yani.
      " Bak büyüyü yaparken -yapmaya çalışırken sadece büyüye odaklanmalısın. Düşüncelerininde sadece büyüye yer aç. Diğer düşüncelerini bir kenara at. Sadece büyüyü düşün, yaptığını, başardığını düşün. Duygularını da bir kenara bırak. Öfkeni, sevincini, hüzününü... Sadece ve sadece büyüye odaklan. O zaman başardığını göreceksin. "
      yardım etmeye çalışıyordum. Kızın oldukça zeki olduğu aşikârdı. Ama herkes böyle sorunlarla karşılaşabilirdi. Ben hariç herkes...
    Penelopé Meg Meadé
    Ravenclaw III. Sınıf
    Ravenclaw III. Sınıf
    Penelopé Meg Meadé

Bilgiler
    Quidditch Mevkiî:
    Rpg Puanı:
    Düello Gücü:

MesajKonu: Geri: Biraz Çalışalım, Ha?   Biraz Çalışalım, Ha? Icon_minitimePerş. Haz. 23, 2011 10:18 am

" Bak büyüyü yaparken -yapmaya çalışırken sadece büyüye odaklanmalısın. Düşüncelerininde sadece büyüye yer aç. Diğer düşüncelerini bir kenara at. Sadece büyüyü düşün, yaptığını, başardığını düşün. Duygularını da bir kenara bırak. Öfkeni, sevincini, hüznünü. Sadece ve sadece büyüye odaklan. O zaman başardığını göreceksin. " Evet, bu gerçekten akla yatkındı. Meg çalışmak için en doğru kişiyi bulduğunu anladı. Yaptıklarını harfiyen uygulamaya başladı zihninde. Ama bunu yapması için aklındaki en büyük duyguyu yok etmeliydi şimdilik; öfkesini. Derin bir nefes aldı ve Slytherin'li çirkin kızın bir balkabağı olduğunu düşündü. Aslında gerçekten de benziyordu. Meg balkabağını alıyordu ve içini oyuyordu. Göz, ağız yapıyordu ona. Kocaman bir burun. Ağzı yamuktu, gözleri de kocamandı, hatta burnundan bir şeyler akıyormuş gibi balkabağının içindeki ip gibi şeylerden birini almıştı ve burnunun altına koymuştu. Ve şaheserine bakıyordu. Şüphesiz kızın normal halinden kat kat daha güzel olurdu böyle yapsaydı. Meg kendini tutamayarak güldü. Konsantre olmak için gözlerini kapatmıştı. Bir süre araladı ve "Afedersin, aklıma komik bir şey geldi de..." dedi. Gözlerini tekrar kapattı. İkinci duygu: Jenny. Onun hakkında endişeleniyordu, kafasını en çok kurcalayan şeylerden biri de buydu. Resimde gördükleri gibi yine o parkta olduklarını hayal etti; eğleniyorlardı, mutluydular. Meg sanki bunlar gerçekmiş gibi yapabiliyordu. Kim bilir, belki başarırdı bu büyü yapma işini. Beynini tekrar kurcaladı ve temiz olduğunu farketti. Korkularından, endişelerinden sıyrılmıştı. Gözlerini açtı. Asasını kaldırarak gerekli hareketleri yaptı ve tüm konsantrasyonunu asasına odaklayarak bağırdı. "Protego!" Kalkanı görmekten çok hissetti. Bir güç hissi veriyordu ona. Sanki herşeyden arınmış, kimse ona dokunamazmış gibi. Bu duygu bir süre sonra kayboldu. Kalkan büyüsünün etkisini kaybettiğini anladı o zaman Meg. Bir süre öylece kalakaldı. Sonra ağzı kulaklarına vardı. Yapmıştı, inanamıyordu buna. Sıradan kalktı ve kendini tutamadan bağırdı: "Yaptım! İnanamıyorum buna oldu sonunda! Ah, sana nasıl teşekkür edeceğimi bilemiyorum gerçekten."
      Margeaux Deschanteh
      Margeaux Deschanteh

Bilgiler
      Rpg Puanı:
      Düello Gücü:

MesajKonu: Geri: Biraz Çalışalım, Ha?   Biraz Çalışalım, Ha? Icon_minitimePerş. Haz. 23, 2011 10:24 am

Ah, teşekkür mü? Sırıtmaya başlamıştım yeniden.
        " Teşekküre gerek yok. Gerçekten. Her istediğinde beni bulabilirsin canım. "
        Meg'in omzuna arkadaşçıl bir tavırla elimi koydum. O da mutlu görünüyordu. Bu büyü onun işine yarayacaktı, belliydi. Ama benim de artık gitmem gerekiyordu. Oswald'la buluşmalıydım. Onu özlemiştim. Rüyamın etkisinden kurtulmuştum en azından. Oswald'ı kaybetme korkusundan arınmıştım ben de.
        " Şey, benim gitmem gerekiyor artık. Sonra görüşürüz. "
        Derslikten çıkmak için kapıya doğru giderken Meg'in teşekkür edişlerinin hala devam etmekte olduğunu duyduğumda yüzüme bir gülümseme yerleştirerek kapıyı açıp dışarıya, hayata çıktım.
      Margeaux Deschanteh
      Margeaux Deschanteh

Bilgiler
      Rpg Puanı:
      Düello Gücü:

MesajKonu: Geri: Biraz Çalışalım, Ha?   Biraz Çalışalım, Ha? Icon_minitimePerş. Haz. 23, 2011 10:25 am

Rp Bitmiştir! ^^.
      Archill Thomas Caliente
      ░Emekli Hogwarts Müdürü ░
      ░Emekli Hogwarts Müdürü ░
      Archill Thomas Caliente

Doğum tarihi : 24/12/90
      Mücadele Tarafı : Aydınlık~
      Sihirsel Soy : Safkan~

Bilgiler
      Quidditch Mevkiî:
      Rpg Puanı:
      Biraz Çalışalım, Ha? Left_bar_bleue100/100Biraz Çalışalım, Ha? Empty_bar_bleue  (100/100)
      Düello Gücü:
      Biraz Çalışalım, Ha? Left_bar_bleue50/60Biraz Çalışalım, Ha? Empty_bar_bleue  (50/60)

MesajKonu: Geri: Biraz Çalışalım, Ha?   Biraz Çalışalım, Ha? Icon_minitimeC.tesi Haz. 25, 2011 12:45 pm

Out: Gryffindor'a 30 Puan! Ravenclaw'a 30 Puan! Biraz Çalışalım, Ha? 146178
      https://phoenix-ro.yetkin-forum.com

Biraz Çalışalım, Ha?
      1 sayfadaki 1 sayfası
       Similar topics
      -
      » Biraz Parıltı
      » Biraz da benden *
      » biraz geç oldu, neyse.
      » RPlerimi biraz daha kısalttım.. Geliniz..