Phoenix ! ~ Harry Potter Rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaEski ParşömenLatest imagesKayıt OlGiriş yap

örgüt değil, sadece bürokrasi.

4 posters
YazarMesaj
Elswouth Carvellion
Büyüceşura Hâkimi
Büyüceşura Hâkimi
Elswouth Carvellion

Mücadele Tarafı : Rüşvet.
Sihirsel Soy : Safkan.

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
örgüt değil, sadece bürokrasi. Left_bar_bleue100/100örgüt değil, sadece bürokrasi. Empty_bar_bleue  (100/100)
Düello Gücü:
örgüt değil, sadece bürokrasi. Left_bar_bleue0/0örgüt değil, sadece bürokrasi. Empty_bar_bleue  (0/0)

örgüt değil, sadece bürokrasi. Empty
MesajKonu: örgüt değil, sadece bürokrasi.   örgüt değil, sadece bürokrasi. Icon_minitimeCuma Haz. 10, 2011 4:01 pm

Sen! Yıllardır dişini tırnağına takıp Bakanlığa hizmet mi ediyorsun? Peki kazandığın üç kuruş dişinin kovuğuna sığdı mı... Cevabı hepimiz biliyoruz. Bu senin kaderin değil, zavallı dostum. Bu sistemin yıllardır içindeysek, açıklarını da biliyoruz elbet. Tek yapman gereken biraz kafanı çalıştırmak ve çeneni kapalı tutmak. Bizim yapacağımız her şey tamamen yasal olacak. Sadece açık verirsen kendini Azkaban'da bulursun! Gelen talimatları uyguladığın sürece hesabına galleon akışı devam edecek. Senden istenilen şey herhangi bir evrakta değişiklik yapman da olabilir, ceplerindeki şişkinliği fark etmiş birini temizlemen de... Bu paranın bir kaynağı var tabii. Sen, hiç tanımadığın birinin takıldığı bürokratik engeli ortadan kaldırdığında paran otomatik olarak hesabında. Bu durumun anlaşılması hâlinde de kendini korumalısın. Sahte kişiler ve hesaplar, Bakanlığı içinden çıkılmaz sanal bir dünyaya çekecek. Vicdanını rahatlatmak için bu paraları gizli bir birikim fonu olarak düşünebilirsin. Ayrıca bizim taraf çatışmalarında belirli bir yerimiz olamaz. Çeşitli taraf ayrılıklarının ve ideolojilerin bu işe karıştırılması çok tehlikeli sonuçlar doğurabilir. Unutma, para kimdeyse biz de onun yanındayız.

İlk etapta bu kârhâne her Bakanlık mensubuna açık olmakla beraber, bu işe başlandığı vakit geri dönüşü olmaz. Bu yapılanmayı şikâyet etmeniz asılsız, kanıtsız bir suçlamadan öteye geçmez ve işin içindeki herkesin tepkisini üzerinize çekersiniz; ki bunlar güç sahibi aileler ya da hırçın bir vampir topluluğu olabilir... Daire çalışanları her türlü bürokratik sorunla ilgilenirken, daire başkanları olayları ve para akışını gizlemekle yükümlüdür. Büyüceşûra hâkimleri ise her türlü şikâyet ve davanın sonuçlanmasında etkili bir rol oynar. Seherbazlar; tabii ki onlar da bu işin içindeler. Dışarıyla bağlantı ve istihbaratı onlar sağlar. Ayrıca örgütü tehdit eden durumlarda para akışının güvenliği de onlara bırakılmıştır. Bunların karşılığında aldıkları maaşın çok üstünde bir rakamla ödüllendirilirler. Aslî görevlerinin ve sorumluluklarının fazlasıyla bilincinde olan seherbazların içimizdeki sayısı bir hâyli az. Ancak onların varlığı bir şeyi değiştirmez; herkes kendi güvenliğinden sorumludur. Bu kadrolaşmanın başında bir kişi ya da herhangi bir lider bulunmuyor. Yalnızca bendeniz, para akışını denetlemekle yükümlüyüm. Risk alma lüksümüz olmadığından haberleşmede sadece yüz yüze görüşmeler güvenlidir.
- İlk destekçilerimiz Widmore Ailesi.

>> Bu başlık her türlü kurguya açıktır. Bakanlık mensuplarından fikirlerini sunmalarını istiyorum. Bu kadrolaşmanın ucu açık ve devamı yaratıcılığınıza kalmış…
Marquita Eason
Büyüceşura Hâkimi
Büyüceşura Hâkimi
Marquita Eason

Doğum tarihi : 27/12/94
Mücadele Tarafı : Aydınlık.
Sihirsel Soy : Muggle doğumlu.

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
örgüt değil, sadece bürokrasi. Left_bar_bleue100/100örgüt değil, sadece bürokrasi. Empty_bar_bleue  (100/100)
Düello Gücü:
örgüt değil, sadece bürokrasi. Left_bar_bleue0/0örgüt değil, sadece bürokrasi. Empty_bar_bleue  (0/0)

MesajKonu: Geri: örgüt değil, sadece bürokrasi.   örgüt değil, sadece bürokrasi. Icon_minitimeCuma Haz. 10, 2011 5:41 pm

Ben bu kurguyu pek sevdim. Ancak karakterimi muhalefet yapmak istiyorum bu örgüte. Marquita çok namuslu, 124 yaşında, artık hiçbir şeyden korkmayan idealist bir büyüceşura mensubu. Bu "bürokrasiden" haberi olmuş; ancak kanıtı olmadığı için açıklarını kollayan bir kimse olabilirim.

Spoiler:
Elswouth Carvellion
Büyüceşura Hâkimi
Büyüceşura Hâkimi
Elswouth Carvellion

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Düello Gücü:

MesajKonu: Geri: örgüt değil, sadece bürokrasi.   örgüt değil, sadece bürokrasi. Icon_minitimeCuma Haz. 10, 2011 5:48 pm

Tamam Deniz'cim kurgu süper olur. Smile Yalnız bu sefer rütbelerimiz bile aynı. Rp yapamazsak, bir daha hiç yapamayız herhalde. Very Happy
Alexey Fyodor Alyosha
Sihrin Uygunsuz Kullanımı Dairesi Başkanı
Sihrin Uygunsuz Kullanımı Dairesi Başkanı
Alexey Fyodor Alyosha

Doğum tarihi : 23/07/95
Sihirsel Soy : Toujours Pur.

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
örgüt değil, sadece bürokrasi. Left_bar_bleue98/100örgüt değil, sadece bürokrasi. Empty_bar_bleue  (98/100)
Düello Gücü:

MesajKonu: Geri: örgüt değil, sadece bürokrasi.   örgüt değil, sadece bürokrasi. Icon_minitimeC.tesi Haz. 11, 2011 10:40 pm

Çok ilginç bir kurgu olmuş bence. Yalnız pek anlayamadım ayrıntılarını işin. Dahil olabilmek için tam olarak ne yapmak gerekiyor falan, pek anlayamadım. Yardımcı olabilirseniz ben katılmak isterim bir şekilde.
Elswouth Carvellion
Büyüceşura Hâkimi
Büyüceşura Hâkimi
Elswouth Carvellion

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Düello Gücü:

MesajKonu: Geri: örgüt değil, sadece bürokrasi.   örgüt değil, sadece bürokrasi. Icon_minitimePaz Haz. 12, 2011 5:17 pm

Özel mesaj yoluyla bilgilendirildiniz. Bize katılan ilk daire başkanı oldunuz Bay Alyosha.
Veronica Von Lehndorff
Seherbaz
Seherbaz
Veronica Von Lehndorff

Mücadele Tarafı : Hangi taraf işine gelirse.
Sihirsel Soy : Melez
Evcil Hayvanı : Spencer adında bir köpeği var. Güzel bir köpek o.

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
örgüt değil, sadece bürokrasi. Left_bar_bleue85/100örgüt değil, sadece bürokrasi. Empty_bar_bleue  (85/100)
Düello Gücü:

MesajKonu: Geri: örgüt değil, sadece bürokrasi.   örgüt değil, sadece bürokrasi. Icon_minitimePtsi Haz. 13, 2011 4:08 pm

Bende katılmak isterim bu kurguya. gerçekten güzel (:
Ayrıca benim karakteriminde bir tarafı yok hangi taraftan kazançlı çıkarsa o tarafa. Ancak bazı sorunlarım var. Bir sitede ilk kez seherbaz yaptım karakterimi, yazdığım rp'lerde bir sorun olursa çok özür Neutral Ya da acemi seherbaz istemezseniz ( örgüt değil, sadece bürokrasi. 626852 ) sonradan başvurayım ben Smile

örgüt değil, sadece bürokrasi.
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Rawenclaw sadece haa.
» Cennet Değil, Cehennem Değil, Hele Araf Hiç Değil
» Özel Bir Örgüt
» Özel Bir Örgüt ~ L'ovelpa
» Dé Estepieñzá [ Tek Tabanca ] Örgüt Alımları