Phoenix ! ~ Harry Potter Rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaEski ParşömenLatest imagesKayıt OlGiriş yap

~ Düello Sistemi

+32
Mirabella LaPiere
Cynthia Weitz
Valerie Jane Renaud
Millard Gallagher
Valerie Diamante
Riva Martin
Duscha Jermija
Theone Harrison
Aurélie D'Amours
Edgar Velasque
Barty Jack Widmore
Candace Andrea Rodney
Benjen Edwyle
Gustave Passavant
Vienetta Pershie
Leonard V. Winchester
Cecilia Boudlaire
Evelyn Widmore
Aerys Allison
Djordje Faborg
Lestat Audrica
Howard
Jack Anthony Láerod
Judas Darshkov
Arianna Gringesied
Anya Vasiliyev
Leonidas Lathyrus
Elswouth Carvellion
Sophia Widmore
Fabio Ivan
Dirk Valentine
Archill Thomas Caliente
36 posters
Sayfaya git : 1, 2  Sonraki
YazarMesaj
Archill Thomas Caliente
░Emekli Hogwarts Müdürü ░
░Emekli Hogwarts Müdürü ░
Archill Thomas Caliente

Doğum tarihi : 24/12/90
Mücadele Tarafı : Aydınlık~
Sihirsel Soy : Safkan~

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
~ Düello Sistemi Left_bar_bleue100/100~ Düello Sistemi Empty_bar_bleue  (100/100)
Düello Gücü:
~ Düello Sistemi Left_bar_bleue50/60~ Düello Sistemi Empty_bar_bleue  (50/60)

~ Düello Sistemi Empty
MesajKonu: ~ Düello Sistemi   ~ Düello Sistemi Icon_minitimeCuma Haz. 10, 2011 10:00 pm

Merhabalar...

Arkadaşlar, düello sistemi konusunda yöneticiler olarak kararsızız. Tahmin edebileceğiniz gibi uygulayabileceğimiz iki sistem var. Biri 'Zarlı Sistem' diğeri 'Beş Dakika-Beş Satır Sistemi' İki sistemin de çeşitli handikapları var. En önemlilerini şöyle söyleyebilirim. Zarlı sistemin en büyük handikabı tamamen şansa bağlı olması. Şanslı olanın kazandığı bir sistem, gücün pek bir önemi yok. Beş Dakika-Beş satır sisteminde de herhangi bir internet kopukluğunda ya da bağlantının yavaşlamasından kaynaklanan sorunlarda, düelloda pek şansınız kalmıyor. Beş dakika içinde yazamadığınızdan düelloyu kaybetmiş oluyorsunuz.

Şimdi, öncelikle bunun bir tartışma başlığı olmadığını söylemek isterim. Herkesin kendi görüşünü, hangi sistemi istediğini, tek üyeliğiyle bir mesajda yazmasını istiyoruz. Kısaca bu başlık altında sadece bir mesaj yazma hakkınız var. Hangi sistem daha çok istenirse sitemizde o sistemi uygulayacağız. Ayrıca kafasında bu sistemlerden çok farklı bir şey olan üyelerimizde olabilir. Onlarda ben hiç birini istemiyorum deyip kendi kafalarındaki sistemi yazabilir.

İlginiz için şimdiden teşekkürler...

En son Archill Thomas Caliente tarafından Paz Haz. 12, 2011 10:07 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
https://phoenix-ro.yetkin-forum.com
Dirk Valentine
Vampir
Vampir
Dirk Valentine

Mücadele Tarafı : Keyif.

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
~ Düello Sistemi Left_bar_bleue100/100~ Düello Sistemi Empty_bar_bleue  (100/100)
Düello Gücü:
~ Düello Sistemi Left_bar_bleue0/0~ Düello Sistemi Empty_bar_bleue  (0/0)

~ Düello Sistemi Empty
MesajKonu: Geri: ~ Düello Sistemi   ~ Düello Sistemi Icon_minitimeCuma Haz. 10, 2011 10:07 pm

Beş Dakika-Beş Satır diyorum.
Fabio Ivan
Vampir
Vampir

Mücadele Tarafı : Çıkarları.
Sihirsel Soy : Safkan.

~ Düello Sistemi Empty
MesajKonu: Geri: ~ Düello Sistemi   ~ Düello Sistemi Icon_minitimeCuma Haz. 10, 2011 10:08 pm

Beş.
Sophia Widmore
Ravenclaw V. Sınıf
Ravenclaw V. Sınıf
Sophia Widmore

Doğum tarihi : 22/10/93

Bilgiler
Quidditch Mevkiî: Takım Kaptanı & Kovalayıcı
Rpg Puanı:
~ Düello Sistemi Left_bar_bleue98/100~ Düello Sistemi Empty_bar_bleue  (98/100)
Düello Gücü:

~ Düello Sistemi Empty
MesajKonu: Geri: ~ Düello Sistemi   ~ Düello Sistemi Icon_minitimeCuma Haz. 10, 2011 10:10 pm

Beş Dakika-Beş Satır, kendime şansımdan daha çok güveniyorum ^^

En son Magnolia Allaire tarafından Cuma Haz. 10, 2011 10:19 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Elswouth Carvellion
Büyüceşura Hâkimi
Büyüceşura Hâkimi
Elswouth Carvellion

Mücadele Tarafı : Rüşvet.

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Düello Gücü:

~ Düello Sistemi Empty
MesajKonu: Geri: ~ Düello Sistemi   ~ Düello Sistemi Icon_minitimeCuma Haz. 10, 2011 10:13 pm

Şans, bir düellonun kaderini belirlememeli. 5x5 sistem daha adil olacaktır.
Leonidas Lathyrus
Ravenclaw V. Sınıf
Ravenclaw V. Sınıf
Leonidas Lathyrus

Sihirsel Soy : Melez
Evcil Hayvanı : Pısırık adında grili beyazlı bir kedisi var.

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
~ Düello Sistemi Left_bar_bleue99/100~ Düello Sistemi Empty_bar_bleue  (99/100)
Düello Gücü:

~ Düello Sistemi Empty
MesajKonu: Geri: ~ Düello Sistemi   ~ Düello Sistemi Icon_minitimeCuma Haz. 10, 2011 10:14 pm

Zarlı Sistem.
Anya Vasiliyev
Ravenclaw V. Sınıf & Sınıf Başkanı
Ravenclaw V. Sınıf & Sınıf Başkanı
Anya Vasiliyev

Bilgiler
Quidditch Mevkiî: Vurucu
Rpg Puanı:
Düello Gücü:

~ Düello Sistemi Empty
MesajKonu: Geri: ~ Düello Sistemi   ~ Düello Sistemi Icon_minitimeCuma Haz. 10, 2011 10:23 pm

5x5 derim. Zarla olunca rp'ler fazlasıyla gecikmeli oluyor, o gecikme büyüyor büyüyor şişe çevirmece rp'sinde de olduğu gibi rp yarım kalıyor.
Arianna Gringesied
Ravenclaw III. Sınıf
Ravenclaw III. Sınıf
Arianna Gringesied

Mücadele Tarafı : Bu tür şeyler için yaşım küçük.
Evcil Hayvanı : İstemiyorum hayvan mayvan. Bir de onunla mı uğraşacağız?

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
~ Düello Sistemi Left_bar_bleue75/100~ Düello Sistemi Empty_bar_bleue  (75/100)
Düello Gücü:

~ Düello Sistemi Empty
MesajKonu: Geri: ~ Düello Sistemi   ~ Düello Sistemi Icon_minitimeCuma Haz. 10, 2011 10:30 pm

5x5. Bir düellonun kaderi şansa bırakılamaz.
Judas Darshkov
Slytherin V. Sınıf
Slytherin V. Sınıf
Judas Darshkov

Sihirsel Soy : Safkan
Evcil Hayvanı : Simsiyah tüyleri olan zümrüt gözlü bir kedi

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Düello Gücü:

~ Düello Sistemi Empty
MesajKonu: Geri: ~ Düello Sistemi   ~ Düello Sistemi Icon_minitimeCuma Haz. 10, 2011 10:32 pm

Zar diyorum.
Jack Anthony Láerod
Gryffindor V. Sınıf
Gryffindor V. Sınıf
Jack Anthony Láerod

Doğum tarihi : 08/08/90

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Düello Gücü:

~ Düello Sistemi Empty
MesajKonu: Geri: ~ Düello Sistemi   ~ Düello Sistemi Icon_minitimeCuma Haz. 10, 2011 11:05 pm

5x5 !

Zarlı Sistemde düello olduğu falan yok bu 1.si.
Şansla düello yapılmaz bu da 2.si !
Howard
Vampir
Vampir
Howard

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
~ Düello Sistemi Left_bar_bleue97/100~ Düello Sistemi Empty_bar_bleue  (97/100)
Düello Gücü:

~ Düello Sistemi Empty
MesajKonu: Geri: ~ Düello Sistemi   ~ Düello Sistemi Icon_minitimeCuma Haz. 10, 2011 11:34 pm

Zar olmalı kesinlikle.

PC si yavaş olan ne yapsın onun şuçu ne? Üstelik düello repeleri o kadar uzatılıcak bişi değil diye düşünüyorum.

En son Howard tarafından C.tesi Haz. 11, 2011 2:07 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Lestat Audrica
Slytherin V. Sınıf
Slytherin V. Sınıf
Lestat Audrica

Mücadele Tarafı : Kendi Çıkarları
Evcil Hayvanı : Yok

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Düello Gücü:

~ Düello Sistemi Empty
MesajKonu: Geri: ~ Düello Sistemi   ~ Düello Sistemi Icon_minitimeC.tesi Haz. 11, 2011 11:30 am

Adamakıllı oluşturulduğunda zarlı sistemde de adamakıllı düellolar yapılabiliyor. Şans olması adil olmasını getiriyor. Çünkü biri yavaş yazar, birisi hızlı yazar. Ben mesela proxyden girmek zorundayım ve mesaj gönderirken binbir zorluk çıkabiliyor. Başkasında bu durumumun olmaması işi onun lekhine çeviriyor. Bu da bir şans değil de nedir? Şans olgusunu çekip attığınızı sansanız da öyle bir durum söz konusu değil. Sonra iki tarafın da yazması durumunda DM karar verecek diyor. Neye göre kime göre? Rplerin kalitesi bile aşağı yukarı aynıysa ne yapılacak mesela? Zar bu şüpheleri ortadam kaldıracaktır.

Zarlı sistem kötü bir sistem olsaydı bunun üzerine rpden bile eski bir olgu frp alemi oluşturulmazdı. Şanstan ibaret adil olmayan bir sistem olsaydı frpciler bunu çoktan bırakırdı. Bu yaptığınız sadece bir önyargıdan ibaret. Sorun şans olgusunda değil öncelikle. Zarlı sistemi HP dünyasına adapte etmek konusu biraz mesele yaratıyor ancak onu da üzerine düşülürse aşabileceğimizi düşünüyorum. Bunu kaç site başardı kendince. Biz de yapabiliriz. Sadece biraz üzerine düşmek gerek ki yapabileceğimize inanıyorum.

Üyelerin aktifliği meselesinde yine dakika kuralı konabilir bu sistemle ortak olarak. Kişisel fikrim bu sürenin daha uzun olması yönünde ama beş dakika beş satır olsun ama zarla belirlensin derseniz o da kabulüm. Emek unsuru konusunda dmnin belli miktar artı verme durumu olabilir. (Mesela 10luk zar atılır ve bunun yanında Dm de +10 puan kadar verebilir.)
Djordje Faborg
Baş Seherbaz
Baş Seherbaz
Djordje Faborg

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Düello Gücü:

~ Düello Sistemi Empty
MesajKonu: Geri: ~ Düello Sistemi   ~ Düello Sistemi Icon_minitimeC.tesi Haz. 11, 2011 11:45 am

Beş dakika beş satır. Bu sistem çok saçma. Oldukça saçma hem de. Mesela şimdi bir düello yapılırken aynı rp kalitesine sahip iki kişinin büyülerinin olma olasılığı DM nasıl karar verebilir? Ya da bir düello esnasında bir rol oyuncusunun net'i ile yaşadığı problemler ya da elektrik kesintisi gibi şansız olayların yaşanması durumunda o düello kaybetmesi sizce nasıl adil olabilir!? Allah aşkına DM kadrosunun da doğru bir şekilde karar vereceğini hiç sanmıyorum. Ha beş dakika geçince düello kazanan oyuncu etrafta kasıla kasıla gezecek. Bunun neresinde adalet? Egolarınızı tatmin etmek için çok uygun bir sistem. Kullanacak olanlar başarılar! Beş dakika beş satır saçmalığın ta kendisidir. Ha bu sistem uygulanırsa ve bu sistemi savunanlar sitede düello yeteneklerini konuştursun o zaman. Buraya yazmakla düello yapmamak bir duruma düşmesinler. Evet biraz sert olduğunun farkındayım. Ama bu sistemde adalet namına bir kırıntı bile yok.
Aerys Allison
Kurtadam
Kurtadam
Aerys Allison

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Düello Gücü:
~ Düello Sistemi Left_bar_bleue35/60~ Düello Sistemi Empty_bar_bleue  (35/60)

~ Düello Sistemi Empty
MesajKonu: Geri: ~ Düello Sistemi   ~ Düello Sistemi Icon_minitimeC.tesi Haz. 11, 2011 12:05 pm

Başından beri karşı olduğum bir sistem. Tamam zar sistemi şansa bağlı ama şunu söyleyeyim beş dakika kuralı yok. Bu yüzden düello esnasında sorun yaşayan birisinin bu problemi ortadan kaldırmış olur. Beş dakika beş satır sistemini saçma. Zar sistemine de saçma diyenler oluyor. O zaman efendim buyursunlar kendileri güzel bir sistem oluştursunlar. Biz de bu tartışmayı bitirelim.
Evelyn Widmore
Büyüceşura Hâkimi
Büyüceşura Hâkimi
Evelyn Widmore

Mücadele Tarafı : Widmore

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Düello Gücü:

~ Düello Sistemi Empty
MesajKonu: Geri: ~ Düello Sistemi   ~ Düello Sistemi Icon_minitimeC.tesi Haz. 11, 2011 12:29 pm

Zar diyorum.
Cecilia Boudlaire
Uluslararası Sihirsel İşbirliği Dairesi Başkanı
Uluslararası Sihirsel İşbirliği Dairesi Başkanı
Cecilia Boudlaire

Doğum tarihi : 30/11/95
Mücadele Tarafı : Aydınlık Taraf
Evcil Hayvanı : Max adında bir retriver.

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
~ Düello Sistemi Left_bar_bleue99/100~ Düello Sistemi Empty_bar_bleue  (99/100)
Düello Gücü:

~ Düello Sistemi Empty
MesajKonu: Geri: ~ Düello Sistemi   ~ Düello Sistemi Icon_minitimeC.tesi Haz. 11, 2011 12:30 pm

5x5 sistemini daha adil ve daha yararlı buluyorum. Zar sistemi gibi şansa dayalı bir sisteme her zaman karşıydım zaten.
Leonard V. Winchester
Şifacı
Şifacı
Leonard V. Winchester

Doğum tarihi : 12/07/94
Mücadele Tarafı : Aydınlık

~ Düello Sistemi Empty
MesajKonu: Geri: ~ Düello Sistemi   ~ Düello Sistemi Icon_minitimeC.tesi Haz. 11, 2011 12:30 pm

Beş dakika beş satır.
Vienetta Pershie
Gelecek Postası Yazarı
Gelecek Postası Yazarı
Vienetta Pershie

Mücadele Tarafı : Aydınlık

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Düello Gücü:

~ Düello Sistemi Empty
MesajKonu: Geri: ~ Düello Sistemi   ~ Düello Sistemi Icon_minitimeC.tesi Haz. 11, 2011 12:32 pm

5x5 kesinlikle, düello da iş şansa bırakılmamalı.
Gustave Passavant
Vampir
Vampir
Gustave Passavant

Mücadele Tarafı : Irkı.
Evcil Hayvanı : İnsancıklar.

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
~ Düello Sistemi Left_bar_bleue92/100~ Düello Sistemi Empty_bar_bleue  (92/100)
Düello Gücü:

~ Düello Sistemi Empty
MesajKonu: Geri: ~ Düello Sistemi   ~ Düello Sistemi Icon_minitimeC.tesi Haz. 11, 2011 12:34 pm

Djordje Faborg demiş ki:
Beş dakika beş satır. Bu sistem çok saçma. Oldukça saçma hem de. Mesela şimdi bir düello yapılırken aynı rp kalitesine sahip iki kişinin büyülerinin olma olasılığı DM nasıl karar verebilir? Ya da bir düello esnasında bir rol oyuncusunun net'i ile yaşadığı problemler ya da elektrik kesintisi gibi şansız olayların yaşanması durumunda o düello kaybetmesi sizce nasıl adil olabilir!? Allah aşkına DM kadrosunun da doğru bir şekilde karar vereceğini hiç sanmıyorum. Ha beş dakika geçince düello kazanan oyuncu etrafta kasıla kasıla gezecek. Bunun neresinde adalet? Egolarınızı tatmin etmek için çok uygun bir sistem. Kullanacak olanlar başarılar! Beş dakika beş satır saçmalığın ta kendisidir. Ha bu sistem uygulanırsa ve bu sistemi savunanlar sitede düello yeteneklerini konuştursun o zaman. Buraya yazmakla düello yapmamak bir duruma düşmesinler. Evet biraz sert olduğunun farkındayım. Ama bu sistemde adalet namına bir kırıntı bile yok.

Hay ağzını öpeyim Oğuz.
Benjen Edwyle
Hogwarts Bekçisi
Hogwarts Bekçisi
Benjen Edwyle

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Düello Gücü:
~ Düello Sistemi Left_bar_bleue30/60~ Düello Sistemi Empty_bar_bleue  (30/60)

~ Düello Sistemi Empty
MesajKonu: Geri: ~ Düello Sistemi   ~ Düello Sistemi Icon_minitimeC.tesi Haz. 11, 2011 12:37 pm

Beş satır beş dakika. Güldürdünüz beni. Bu sisteme tepkim büyük. Zar sistemi tek geçer onu söylemek istiyorum. Burada beş satır beş dakika sistemini savunan gençleri sahalarda asaları ile birlikte görmek isteriz. Öyle yazmakla iş bitmez bence.
Candace Andrea Rodney
Gryffindor V. Sınıf
Gryffindor V. Sınıf
Candace Andrea Rodney

Doğum tarihi : 26/10/94
Mücadele Tarafı : Karanlık; içimde.

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
~ Düello Sistemi Left_bar_bleue96/100~ Düello Sistemi Empty_bar_bleue  (96/100)
Düello Gücü:

~ Düello Sistemi Empty
MesajKonu: Geri: ~ Düello Sistemi   ~ Düello Sistemi Icon_minitimeC.tesi Haz. 11, 2011 12:40 pm

Zar Sistemi

İkisi de mükemmel sistemler değiller fakat zar sistemi hiç olmazsa tarafsız.. Önceki arkadaşların da dediği gibi kazananın egosunu şişirmesi gibi bir durum da yaşanmaz böylece.
Barty Jack Widmore
Karanlık Büyücü
Karanlık Büyücü
Barty Jack Widmore

Mücadele Tarafı : Widmore

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
~ Düello Sistemi Left_bar_bleue95/100~ Düello Sistemi Empty_bar_bleue  (95/100)
Düello Gücü:

~ Düello Sistemi Empty
MesajKonu: Geri: ~ Düello Sistemi   ~ Düello Sistemi Icon_minitimeC.tesi Haz. 11, 2011 12:44 pm

5x5 tabiki. Burdan konuşmuyoruz zaten. İcraate döktüğümüzde nasılsa burlarda olursunuz...
Edgar Velasque
Quidditch Hakemi
Quidditch Hakemi
Edgar Velasque

Doğum tarihi : 30/08/93

~ Düello Sistemi Empty
MesajKonu: Geri: ~ Düello Sistemi   ~ Düello Sistemi Icon_minitimeC.tesi Haz. 11, 2011 1:03 pm

Zarlı sistem. Şansa bırakılmasın deniyor; ama diğer sistemde adaletsizliğe bırakılmasın taraftarıyım ben. Sonuçta beş dakika içinde olabilecek aksilikler yüzünden yazamayan üyenin asıl o zaman hiçbir şansı kalmıyor. Aslında çok iyi rpler yazıp yenebilecekken internetinin azizliğine uğruyor. Buranın adaletsiz olduğunu düşünüyorum. Hem bizim daima dediğimiz bir şey de var. Önce gerçek hayat gelir! Gerçek hayatımızı bir kenara bırakıp asla biz rpye bağımlı olmayız; ama bu gibi sistemle düello süresinde bilgisayara bağlı olmak zorunda oluyorsun. Gerçekten önemli bir şey çıksa bir şekilde anlaşma yapılır deniyor. Ben bunun böyle olacağına inanmıyorum. Adamın çok acil bir şeyi çıkıyor ve bırakmak zorunda kalıyor bu gibi bir durumda 5x5de adamın bütün şansını yok ediyor. Bakın hala şans diyorum. Bana sorarsanız iki sisteminde şansa dayalı yanları büyük; ama zar sistemi daha adil. Hem son olarak şu ayrıntıda var. Rol oyunu kalitesi kime göre değerlendiriliyor. Sonuçta bana çok güzel gelen bir rol oyunu bir başkasına vasat gelebilir. Bu durumda işi adaletsizliğe götürüyor. Yüz yıllardır hala estetik anlayışın tartışıldığını bilirken ben kendi rol oyunumun ve karakterimin akıbetini bir başkasının estetik anlayışına bırakmak istemem. Neyse işte böyle şeyler. Umarım açıklayabilmişimdir.
Aurélie D'Amours
Hufflepuff V. Sınıf
Hufflepuff V. Sınıf
Aurélie D'Amours

Doğum tarihi : 04/11/94
Evcil Hayvanı : Beyaz baykuşu var.

Bilgiler
Quidditch Mevkiî: Vurucu
Rpg Puanı:
~ Düello Sistemi Left_bar_bleue98/100~ Düello Sistemi Empty_bar_bleue  (98/100)
Düello Gücü:

~ Düello Sistemi Empty
MesajKonu: Geri: ~ Düello Sistemi   ~ Düello Sistemi Icon_minitimeC.tesi Haz. 11, 2011 1:05 pm

Zar diyorum ben de.
Misafir
Misafir

~ Düello Sistemi Empty
MesajKonu: Geri: ~ Düello Sistemi   ~ Düello Sistemi Icon_minitimeC.tesi Haz. 11, 2011 1:11 pm

Düellolarla alakam olmasa da pek şunu söyleyebilirim:

Zar sisteminde de 5x5'te de torpil geçerli olabilir tabii; ancak insanların 5x5 ile rp kalitesini ölçemezsiniz ki. Rol oyununun amacı hızlı yazılan cümleler mi yoksa eğlenirken edebiyat falan yapmak mı? Bunu düşünmeliyiz. Ki zar sistemi şansa bağlı deniliyorsa öldüren lanet düelloda kullanılmaz olur biter ya da vampirler falan adamları sadece ısırarak bırakır. Bu da karakterinizi hâlâ yaşatabileceğiniz anlamına geliyor. Ölüm olsun deniliyorsa da gerçekte de şansa bağlı değil midir bu? 5x5 ile nasıl ayarlayabilirsiniz bunu sizce? DM'nin keyfine göre mi? Bu ne kadar adil?

Zar sistemi diyorum.

~ Düello Sistemi
1 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : 1, 2  Sonraki
 Similar topics
-
» Duello Sistemi
» Düello Sistemi ~
» ~ Düello Sistemi (Tartışalım)
» Duello Sistemi (Lütfen okuyun aksi taktirde sorunlar yaşayabilirsiniz)
» Duello