Phoenix ! ~ Harry Potter Rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaEski ParşömenLatest imagesKayıt OlGiriş yap

~ Düello Sistemi (Tartışalım)

+3
Aerys Allison
Mystique Oak Cynthia
Archill Thomas Caliente
7 posters
YazarMesaj
Archill Thomas Caliente
░Emekli Hogwarts Müdürü ░
Archill Thomas Caliente

Doğum tarihi : 24/12/90
Mücadele Tarafı : Aydınlık~
Sihirsel Soy : Safkan~

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
~ Düello Sistemi (Tartışalım) Left_bar_bleue100/100~ Düello Sistemi (Tartışalım) Empty_bar_bleue  (100/100)
Düello Gücü:
~ Düello Sistemi (Tartışalım) Left_bar_bleue50/60~ Düello Sistemi (Tartışalım) Empty_bar_bleue  (50/60)

~ Düello Sistemi (Tartışalım) Empty
MesajKonu: ~ Düello Sistemi (Tartışalım)   ~ Düello Sistemi (Tartışalım) Icon_minitimeSalı Haz. 14, 2011 2:04 pm

Arkadaşlar bildiğiniz gibi açtığımız başlıkta sitenin çoğunluğu Beş Dakika - Beş Satır kuralının uygulanmasını istedi. Ben kendimce bu kuralı temel alarak bir sistem oluşturdum. Sizin de katkılarınızla geliştirelim; çıkarılması gereken yerleri çıkaralım, ekleme yapılması gerekiyorsa ekleme yapalım. İlginiz için şimdiden teşekkürler...

DÜELLO SİSTEMİ

Düellolar Beş Dakika*- Beş Satır Kuralı’na göre yapılacak. Kural gayet basit, eşit seviyedeki düellocular düello başladığı andan itibaren, beş dakika* aralıklarla, beş satır uzunluğunda RP bırakmak zorunda. Önemli ayrıntılarsa şöyle;

Kimse kimseye kesinlikle(!) habersiz saldıramaz.
Düelloya başlamadan önce, ilk mesaj olarak bir metin yayınlanıp, düellonun ölümüne olup olmadığı belirtilmelidir. { Bu önemli bir madde. Sihir Dünyası yasalarına göre birini öldürmek büyük suç sayıldığından düellolar genellikle ölümüne olmaz. Ölümüne olmadığı belirtilen düellolarda kesinlikle öldürücü hamleler yapılamaz. }
Öğrenciler arasında kesinlikle ölümüne düello yaşanamaz.
Cereyan eden bir düelloya herhangi bir taraf adına katılım olabilir. { Örnekli anlatım aşağıda verilmiştir. }
Düellocuların beş dakika aralıklarla bıraktıkları RP’ler kesinlikle birbirleriyle uyumlu olmalıdır. { Alakasız RP yollanması durumunda, gönderilen RP hiç yokmuş gibi davranılır. }
Rakip düellocu beş dakika* içinde RP yapmamışsa ve öldüren lanete maruz kalmamışsa, büyü başarılı sayılacak. Ancak beş dakika* içinde RP bırakamayan düellocuya, beş dakika daha toparlanma süresi tanınacak. Bu süre içinde de RP bırakılmamışsa düello bitecek. { Bu maddede bahsedilen toparlanma süresi üst üste olmamak şartıyla iki defa kullanılabilir. Üçüncü defa gecikme olursa düello son bulur. Gecikme süresini kullanan düellocu, RP’sinde büyüye maruz kaldığını mutlaka belirmek zorundadır. }
Düellolarda yapılmak istenilen büyülere sınırlama getirmemek için, büyülerin isimlerinin RP’de söylenme zorunluluğu yoktur. Ancak uygulanılan büyünün etkileri net bir şekilde ifade edilmelidir. { Yapılan büyüler mantık çerçevesinde olmalıdır. Bir öğrenci, asasının bir hareketiyle çevresindeki camları parçalayıp rakibine yönlendiremez ya da ateşten bir anka yaratıp rakibine saldıramaz. }
Düello esnasında eğer rakip tarafa destek geldiyse, bütün rakiplerden ayrı ayrı bahsedilmelidir. { Örnekli anlatım aşağıda verilmiştir. }
Herhangi bir düellocu, düelloyu terk ettiğini belirten bir RP yapıp kendisi için düelloyu sonlandırabilir.
Düellolar neticesinde, eğer düello ölümüneyse ölümler olabilir. Ya da düello ölümüne değilse, tutuklanmalar veya kazanan tarafın isteği doğrultusunda sonuçlar yaşanabilir.
Bütün düellolar son bulduğunda, herhangi bir yöneticiyle, düellonun kurallara uygunluğu açısından iletişime geçilmelidir.

* Hamle yapılması için verilen beş dakikalık süre, hamle yapan kişinin düello gücüne göre değişecek. Rütbelerin başlangıç güçleriyse şöyle;

Sihir Bakanı > 50
Baş Seherbaz > 50
Hogwarts Müdürü > 50
Daire Başkanları (Bakanlık) > 45
Seherbazlar > 45
Daire Çalışanları > 40
Karanlık Büyücü-Cadı > 40
Profesörler > 40
Vampir Lideri > 40
Şifacılar > 35
Dükkan Sahipleri > 35
7. Sınıf Öğrencileri > 35
Vampirler > 35
Kurtadamlar > 35
Hogwarts Çalışanları > 30
5. ve 6. Sınıflar > 30
3. ve 4. Sınıflar > 25
1. ve 2. Sınıflar > 20
Mugglelar > 0

Bu sisteme göre, örneğin seherbazla karanlık büyücünün düellosunu düşünürsek; karanlık büyücünün gücü 40, seherbazın gücü ise 45. Arada güç farkı var. Seherbazların 5 puanlık güç fazlası, onlara düello RP’lerinde 5 dakika olarak geri dönecek. Yani 5 dakika değil de 10 dakika içinde RP yapabilecekler. Bu sistem rütbeler arasındaki güç farkını korumak adına getirilmiştir. Herkesin kabul edeceği gibi, örneğin bir Seherbazla bir öğrencinin düello kabiliyetleri mantık açısından eşit olamaz.

** Düello gücü arttırılabilir. Kazanılan her iki düelloda, düello gücü bir puan artar.
https://phoenix-ro.yetkin-forum.com
Mystique Oak Cynthia
Yönetici & Sihir Bakanı
Yönetici & Sihir Bakanı
Mystique Oak Cynthia

Doğum tarihi : 10/09/91
Mücadele Tarafı : Sihir Dünyası
Sihirsel Soy : Purebred

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
~ Düello Sistemi (Tartışalım) Left_bar_bleue100/100~ Düello Sistemi (Tartışalım) Empty_bar_bleue  (100/100)
Düello Gücü:
~ Düello Sistemi (Tartışalım) Left_bar_bleue50/60~ Düello Sistemi (Tartışalım) Empty_bar_bleue  (50/60)

MesajKonu: Geri: ~ Düello Sistemi (Tartışalım)   ~ Düello Sistemi (Tartışalım) Icon_minitimeSalı Haz. 14, 2011 2:12 pm

Gayet mantıklı bir sistem olduğunu düşünüyorum. Eksiği yok gibi.
Aerys Allison
Kurtadam
Kurtadam
Aerys Allison

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Düello Gücü:
~ Düello Sistemi (Tartışalım) Left_bar_bleue35/60~ Düello Sistemi (Tartışalım) Empty_bar_bleue  (35/60)

MesajKonu: Geri: ~ Düello Sistemi (Tartışalım)   ~ Düello Sistemi (Tartışalım) Icon_minitimeSalı Haz. 14, 2011 2:29 pm

Ben başında beri karşıyım bu sisteme. Ama sonuçta üyelerimizin oyları ile belirlendi. Sitede doğru bir biçimde uygulanacağını tahmin ediyorum.
Desmond Fionnlaqh
Vampir
Vampir
Desmond Fionnlaqh

Mücadele Tarafı : Bencil.
Sihirsel Soy : Safkan

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Düello Gücü:
~ Düello Sistemi (Tartışalım) Left_bar_bleue0/0~ Düello Sistemi (Tartışalım) Empty_bar_bleue  (0/0)

MesajKonu: Geri: ~ Düello Sistemi (Tartışalım)   ~ Düello Sistemi (Tartışalım) Icon_minitimeÇarş. Haz. 15, 2011 2:45 am

Sistem gayet mantıklı ve bence gerçekten güzel oluşturulmuş kurallar. ^^
James Dean Caliente
Gryffindor VI. Sınıf & Sınıf Başkanı
Gryffindor VI. Sınıf & Sınıf Başkanı
James Dean Caliente

Mücadele Tarafı : Keyfine göre.
Sihirsel Soy : Melez.

Bilgiler
Quidditch Mevkiî: Kovalayıcı
Rpg Puanı:
Düello Gücü:
~ Düello Sistemi (Tartışalım) Left_bar_bleue30/60~ Düello Sistemi (Tartışalım) Empty_bar_bleue  (30/60)

MesajKonu: Geri: ~ Düello Sistemi (Tartışalım)   ~ Düello Sistemi (Tartışalım) Icon_minitimeÇarş. Haz. 15, 2011 1:12 pm

Arkadaşlar sistemin örnekli hali de böyle. Ufak eklemeler de yaptım. Tekrar bakalım lütfen. Eksik varsa düzeltelim.

DÜELLO SİSTEMİ

Düellolar Beş Dakika*- Beş Satır Kuralı’na göre yapılacak. Kural gayet basit, eşit seviyedeki düellocular düello başladığı andan itibaren, beş dakika* aralıklarla, beş satır uzunluğunda RP bırakmak zorunda. Önemli ayrıntılarsa şöyle;

Kimse kimseye kesinlikle(!) habersiz saldıramaz.
Koruyu büyülerle korunduğu belirtilen bir mekâna, büyüler kırılmadan kimse saldıramaz.
Düelloya başlamadan önce, ilk mesaj olarak bir metin yayınlanıp, düellonun ölümüne olup olmadığı belirtilmelidir. ( Bu önemli bir madde. Sihir Dünyası yasalarına göre birini öldürmek büyük suç sayıldığından düellolar genellikle ölümüne olmaz. Ölümüne olmadığı belirtilen düellolarda kesinlikle öldürücü hamleler yapılamaz. )
Öğrenciler arasında kesinlikle ölümüne düello yaşanamaz.
Cereyan eden bir düelloya herhangi bir taraf adına katılım olabilir. ( Örnekli anlatım EK1’de verilmiştir. )
Düellocuların beş dakika* aralıklarla bıraktıkları RP’ler kesinlikle birbirleriyle uyumlu olmalıdır. (Alakasız RP yollanması durumunda, gönderilen RP hiç yokmuş gibi davranılır. )
Rakip düellocu beş dakika* içinde RP yapmamışsa ve öldüren lanete maruz kalmamışsa, büyü başarılı sayılacak. Ancak beş dakika* içinde RP bırakamayan düellocuya, beş dakika daha toparlanma süresi tanınacak. Bu süre içinde de RP bırakılmamışsa düello bitecek. ( Bu maddede bahsedilen toparlanma süresi üst üste olmamak şartıyla iki defa kullanılabilir. Üçüncü defa gecikme olursa düello son bulur. Gecikme süresini kullanan düellocu, RP’sinde büyüye maruz kaldığını mutlaka belirmek zorundadır. )
Düellolarda yapılmak istenilen büyülere sınırlama getirmemek için, büyülerin isimlerinin RP’de söylenme zorunluluğu yoktur. Ancak uygulanılan büyünün etkileri net bir şekilde ifade edilmelidir. ( Yapılan büyüler mantık çerçevesinde olmalıdır. Bir öğrenci, asasının bir hareketiyle çevresindeki camları parçalayıp rakibine yönlendiremez ya da ateşten bir anka yaratıp rakibine saldıramaz. )
Düello esnasında eğer rakip tarafa destek geldiyse, bütün rakiplerden ayrı ayrı bahsedilmelidir. ( Örnekli anlatım EK1’de verilmiştir. )
Herhangi bir düellocu, düelloyu terk ettiğini belirten bir RP yapıp kendisi için düelloyu sonlandırabilir.
Düellolar neticesinde, eğer düello ölümüneyse ölümler olabilir. Ya da düello ölümüne değilse, tutuklanmalar veya kazanan tarafın isteği doğrultusunda sonuçlar yaşanabilir.
Bütün düellolar son bulduğunda, herhangi bir yöneticiyle, düellonun kurallara uygunluğu açısından iletişime geçilmelidir.
Düello RP’lerinde bahsedilen beş satırlık RP’nin ölçüsü şöyle… RP’lerde monitör genişliklerine göre satır farklılıkları olabiliyor. Bu yüzden RP’ler mesaj kutusuna göre beş satır olmalı. Mesaj kutusu genişlikleri herkes için aynı.

* Hamle yapılması için verilen beş dakikalık süre, hamle yapan kişinin düello gücüne göre değişecek. Rütbelerin başlangıç güçleriyse şöyle;

Sihir Bakanı > 50
Baş Seherbaz > 50
Hogwarts Müdürü > 50
Seherbazlar > 45
Daire Çalışanları > 40
Profesörler > 40
Vampir Lideri > 40
Şifacılar > 35
Dükkan Sahipleri > 35
Büyücü-Cadı-Gezgin-Kaçak > 35
Vampirler > 35
Kurtadamlar > 35
5. ve 6. Sınıflar > 30
3. ve 4. Sınıflar > 25
1. ve 2. Sınıflar > 20
Mugglelar > 0

Bu sisteme göre, örneğin seherbazla karanlık büyücünün düellosunu düşünürsek; karanlık büyücünün gücü 40, seherbazın gücü ise 45. Arada güç farkı var. Seherbazların 5 puanlık güç fazlası, onlara düello RP’lerinde 5 dakika olarak geri dönecek. Yani 5 dakika değil de 10 dakika içinde RP yapabilecekler. Bu sistem rütbeler arasındaki güç farkını korumak adına getirilmiştir. Herkesin kabul edeceği gibi, örneğin bir Seherbazla bir öğrencinin düello kabiliyetleri mantık açısından eşit olamaz.
** Düello gücü arttırılabilir. Kazanılan her iki düelloda, düello gücü bir puan artar.

EK 1 ~
Örnekli Anlatım (Cereyan Eden Düelloya Katılım) ~

Ölümüne Düello*
Seherbazlar > 45
Vampirler > 35

Vampir1 (12:00)
• Gecenin karanlığı onun için sorun değildi, aksine avantajdı. Normalden çok daha iyi olan gözleri hiçbir ayrıntıyı kaçırmıyordu. Gelişmiş koku alma duyusu da avını bulma konusunda en büyük artısıydı. Ve işte orada duruyordu, yalnız ve savunmasız. Hızını arttırıp dişlerini kurbanının şah damarına geçirmek için hamle yaptı. Taze kana bu kadar yakın olmak gözünü döndürmüştü.

Seherbaz (12:14)
• Gecenin karanlığı bedenini esir almışken dikkatle yürüyordu. Asası hazır biçimde etrafında yankılanan sesleri dinliyor, asasının ucunda parıldayan güçlü ışığın rehberliğinde çevresini görmeye çalışıyordu. Ve birden yüzüne gelen tek düze rüzgârın dalgalandığını hissetti. Aynı anda sezgileri onu harekete geçirdi. Asasını başının üzerinde döndürüp bildiği en güçlü koruma büyüsünü uyguladı. Ve tam da tahmin ettiği gibi düşmanı onu koruyan kalkana çarpıp gözden kayboldu. Seherbaz, şaşırtma amaçlı bulunduğu yerden cisimlenip gözüne kestirdiği bir ağacın arkasında tekrar belirdi. Ve az önce vampirin bulunduğu bölgeye doğru bir yakma büyüsü uyguladı. Sihirli sözcüklerin zihninde belirmesiyle birlikte asasının ucundan yumurta büyüklüğünde ateş topları fırlayıp ortalığı alevler içinde bıraktı.

Vampir1 (12:19)
• Göremediği bir engele çarpmasıyla hevesi kursağında kalmıştı. Hemen savunma amaçlı toparlanıp seherbazın arkasında kalan ağaçlardan birine doğru koştu. Bir yandan da seherbazı izlemeye devam ediyordu. Seherbazın birden ortadan kaybolmasıyla bir anlık panik yaşasa da kokusunu tekrar alınca rahatladı. Büyücünün küçük bir hareketle geniş bir alanı yakmasınıysa hayranlıkla izledi. Neyse ki büyücünün cehenneme çevirdiği bölgede değildi. Büyüye olan arzusu içinde bir kez daha kabardı ve bir kez daha hızlanıp büyücünün boğazına doğru hamle yaptı.

Vampir2 (12:21)
• İzlediğim baş döndürücü koku, nihayetinde beni tahmin ettiğim şeye ulaştırmıştı. Ben kana susamış halde büyücüye bakarken birden çevrem cehenneme döndü. Gözümün gördüğü her yer yanıyordu. Panikle hızlanıp ateşin içinden kurtulmaya çalıştım. Neyse ki hızım kurtuluşum oldu. Ateşin için sıyrılıp büyükcene bir ağacın arkasına saklandım. Kurtulmuştum ama vücudumdaki yanıkları görebiliyordum. İçimde kabaran öfkeyi dizginlemeye çalışarak yaraların kapanışını izledim. Ve bir kez daha büyücünün yerini tespit etmek için etrafa bakındım.

* Evet, görüldüğü gibi düelloya ikinci bir vampir katıldı. Düelloya sonradan katılımlarda, sonradan katılan düellocu ilk RP’sinde hamle yapamaz. Rakip düellocunun (seherbaz) hamle süresi, birinci vampire göre işlemeye başlar.

Seherbaz (12:27)
• Dikkatle çevresine bakarken sezgilerine güvenmekten başka çaresi yoktu. Vampirler hızlıydı evet, ama etrafı ateşe vermesinin bir nedeni de buydu. Şimdi hem etrafı daha iyi görebiliyor, hem de ateşin hareketinden esen rüzgârın yönünü tespit edebiliyordu. Koruma amaçlı ateşe daha da yakın durdu. Ve tam da tahmin ettiği gibi ateşte anormal bir dalgalanma oldu. Seherbaz, bu sefer farklı bir taktik uygulayıp elli metre geriye cisimlendi. Kıl payı kurtulmuştu. O, tekrar ateşe yakın bir yerde belirirken vampir az önce durduğu yerdeydi. Hemen asasını omuz hizasında kaldırıp vampire nişan aldı. Zihninde sihirli sözcüklerin belirmesiyle asanın ucu ışıklandı. Vampire doğru bir sersemletme büyüsü yollamıştı. Büyü hızla vampire doğru ilerlerken heyecanla olacakları izledi.

Vampir2 (12:31)
• Büyücünün önce bir anda kaybolup tekrar belirmesini sonra da asasını kaldırıp vampire doğru kırmızı bir ışık yollamasını hayranlıkla izledim. Gücü muazzamdı ve benim yapabileceğim en iyi şey onu beklemediği bir anda yakalamak olurdu. Bu yüzden, o diğer vampirle uğraşırken saldırıya geçtim. Hedefim en zayıf olduğunu düşündüğüm boğazıydı. Dişlerimi çıkartıp büyücünün boğazına yapışacağım anı bekledim.

* Burada görüldüğü gibi ikinci vampir ilk RP’sini yaptıktan sonra klasik beş dakika kuralına uymak zorunda. Aynı şekilde birinci vampirde beş dakika içinde RP bırakmalı.

Vampir1 (12:36)
• Büyücünün boynunu, boynundaki şişkin damarı net bir şekilde görebiliyor; boynundaki damarda dolaşan kanın tadını bütün hücrelerinde hissedebiliyordu. Artık dişlerini büyücünün şah damarına geçirmek için hazırlanıyordu ki büyücü birden kayboldu. Dişlerinin buluştuğu şey havadan başka bir şey değildi. Ve ne olduğunu anlayamadan kırmızı bir ışık vücudunu sarıp onu ateşin içine doğru uçurdu. Vücudunun yandığını görebiliyordu, kırmızı ışığın yaşattığı darbenin etkisiyle de biraz sersemlemişti –ama toparlanmalıydı. Güçlükle doğrulup düşünmeden koşmaya başladı. Yaralarının iyileşmesi için biraz zamana ihtiyacı vardı.

* Burada gördüğümüz ilk şey gecikme süresi. Birinci vampir beş dakika içinde RP yapamıyor. Seherbaz vampire beş dakika daha müsaade veriyor. Vampir bu süre içinde RP yapıyor ama büyüye maruz kaldığını belirtmek zorunda. Burada birinci vampir büyücüye doğru hamle de yapabilirdi ama o kaçıp zaman kazanmayı seçti. Seherbazın on beş dakikalık süresi 12:36’dan itibaren başlayacak. Seherbazın hamle süresi her zaman son rakibin gücüne göre hesaplanacak.

Seherbaz (12:50)
• Ateş bir kez daha ona yol gösteriyordu. Ateşteki dalgalanmayı fark ettiği an daha önce uyguladığı koruma büyüsünü uygulayıp kendini güvence altına aldı. Aynı anda, az öncekinden başka bir vampir koruma kalkanına çarpıp sendeledi. Biraz telaşlanmıştı, iki vampirle mücadele edebilmesi için dikkatini daha da vermesi gerekiyordu. Hemen kendini toparlayıp öncelikle karşılaştığı ilk vampiri aradı. Büyüye maruz kaldığından eskisinden daha zayıf olduğunu biliyordu. Ve işte oradaydı, rasgele, bilmediği bir yere doğru koşuyordu. Asasını kaldırdı ve vampirler için ölümcül olabilecek büyüyü fısıldadı. “ Lumos Solem!”
• Büyüyü uygulayıp hemen diğer rakibini aradı. Çevresinde kalkan olduğundan bir süre güvendeydi ama yine de diken üstünde duruyordu. Rakibini göremeyince etrafa gelişigüzel ateş topları yollamaya başladı. Etraf dalga dalga yayılan alevlerin etkisiyle aydınlandı.

Vampir2 (12:55)
• Saldırım başarısızlıkla sonuçlanmıştı. Üstüne bir de büyücünün gelişigüzel büyüleri gelince, mecburen tekrar büyücüye saldırmak için hamle yaptım. Etraf cehennem gibiydi ve güvenli olan tek yer büyücünün bulunduğu bölümdü. Hızla koştum, koştum…

* Bu bölümde birinci vampir beş dakika içinde RP yapamıyor. Verilen beş dakikalık ek süre boyunca da RP gelmiyor. Seherbaz vampirler için öldürücü bir hamle yaptığından birinci vampir düello dışı kalıyor. Seherbaz beş dakika ek süre verdiğinden 13:00’dan itibaren on beş dakika süresi var.

Seherbaz (13:15)
• Büyü vampiri yakalayıp güçlü bedenini küle çevirdi. Seherbaz, rakiplerinin birinden kurtulmuş olmanın rahatlığıyla diğer rakibine odaklandı. Ortalık cehenneme döndüğünden terlemişti ve aşı konsantrasyon gerektiren bir düello olduğundan yorulmuştu. Ama şimdi ateşin dalgalanmasını izlemesine gerek kalmamıştı. Vampirin kendisine doğru hızla koştuğunu net bir şekilde gördü. Bir şeyler yapmak için bir saniyeden az zamanı vardı. Ve kararını verip henüz alevlerin ele geçirmediği, yakındaki bir yere cisimlendi. Vampir tahmin ettiği gibi görüş alanındaydı. Asasını kaldırdı ve öldürmek için değil de yakalamak için hamlesini yaptı. Asasını baş hizasına kadar kaldırıp ağ atar gibi vampire doğru yönlendirdi. Aynı anda zihninden büyülü sözcüleri geçirdi. Ve asasından görünmez ipler fırlayıp vampiri etkisiz hale getirmek için hedefine doğru yöneldi.

* Vampir bu hamleye karşılık beş dakika içinde hamle yapamıyor. Seherbazın verdiği beş dakikalık toparlanma süresi boyunca da RP gelmiyor. Ve düello sona eriyor. Seherbaz vampiri RP’sinde bahsettiği gibi etkisiz hale getiriyor. Artık vampirin kaderi seherbazın elinde.

Nimueth Blecher
Ravenclaw V. Sınıf
Ravenclaw V. Sınıf
Nimueth Blecher

Doğum tarihi : 30/08/93
Mücadele Tarafı : Kitaplar
Sihirsel Soy : Melez
Evcil Hayvanı : Piti (Kedisi)

Bilgiler
Rpg Puanı:
Düello Gücü:
~ Düello Sistemi (Tartışalım) Left_bar_bleue0/0~ Düello Sistemi (Tartışalım) Empty_bar_bleue  (0/0)

MesajKonu: Geri: ~ Düello Sistemi (Tartışalım)   ~ Düello Sistemi (Tartışalım) Icon_minitimePerş. Haz. 16, 2011 1:03 pm

Sihir Bakanı > 50
Baş Seherbaz > 50
Hogwarts Müdürü > 50
Seherbazlar > 45
Daire Çalışanları > 40
Profesörler > 40
Vampir Lideri > 40
Şifacılar > 35
Dükkan Sahipleri > 35
Büyücü-Cadı-Gezgin-Kaçak > 35
Vampirler > 35
Kurtadamlar > 35
5. ve 6. Sınıflar > 30
3. ve 4. Sınıflar > 25
1. ve 2. Sınıflar > 20
Mugglelar > 0

al sana itiraz anacım. Karanlık büyücülerin ne şansı var burda allah aşkına. her türlü seherbazı yenebilerek hatta sihir bakanıyla boy ölçüşebilecek karabüyücüler var ama onların puanı neden düşük. Sonracım bu sisteme göre ana kurgunun bir anlamı yok çünkü vampirlerin çok düşük bir şansı kalıyor. Heleki köken bir vampirin seherbazdan daha düşük olması diğer vampirlere hiç şans bırakmıyor. Bunun dışında kendini ispatlamalı dedin ahmet abide iki düelloda onca şey yazmanın ardından yalnızca kazanınca bir puan kazanarak aradaki adaletsiz farkı kapatması çok zor üyenin bu gün başına iki düello demek. Demekki bir köken vampir bile bir seherbazla karşılaşmak için başta ondan köşe bucak kaçıp beş gün günde iki öğrenciyi öldürüp anca o zaman karşısına çıkabilmesi filan gerekiyor. Dersin ki aradaki beş dakkayı takmaz çıkar tamam oda üyeya bağlı ama ben üye olsam böyle adaletsiz bir düello gücünden asla çıkmam karşısına milletin. Sonuçta yazabilecekken karşısındakinin önceden belirlenmiş kurallara göre daha önce başlaması adaletsizlik ki sitede rp kalitesi olarak -en azından bana göre çünkü hala bu sisteme karşıyım. estetik herkes göre değişir- bir seherbazdan çok daha üst düzeyde yazan karabüyücü ve vampirler var. Ben itirazımı anlattım sanırım. ^^
Edit : Ayrıca sitede kurgusuna göre bakanlıkla iyi geçinemeyen o yüzden dükkan açmış olan rp kalitesi - gene vurguluyorum bana göre- bakanlıktaki bir seherbazdan daha yüksek olan üyeler var. Sırf rütbesi dükkan sahibi diye adam bir adım geride başlıyor. bunun gibi adaletsiz işte bu olay.
Archill Thomas Caliente
Archill Thomas Caliente

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Düello Gücü:

MesajKonu: Geri: ~ Düello Sistemi (Tartışalım)   ~ Düello Sistemi (Tartışalım) Icon_minitimePerş. Haz. 16, 2011 1:21 pm

Katılmıyorum. Güç dengesini korumanın en iyi yolu bence bu puan olayı. Aksi halde gelir yedinci sınıf öğrencisi, benim müthiş yeteneklerim var deyip baş seherbazı yenebilir. Bu da mantık açısından saçma olur. Müthiş büyü yeteneği olduğunu düşünenler bunu düello yaparak kanıtlamalı. Puanın yükseltilebileceğini söylemiştim zaten.
Nimueth Blecher
Ravenclaw V. Sınıf
Ravenclaw V. Sınıf
Nimueth Blecher

Doğum tarihi : 30/08/93
Mücadele Tarafı : Kitaplar
Sihirsel Soy : Melez
Evcil Hayvanı : Piti (Kedisi)

Bilgiler
Rpg Puanı:
Düello Gücü:

MesajKonu: Geri: ~ Düello Sistemi (Tartışalım)   ~ Düello Sistemi (Tartışalım) Icon_minitimePerş. Haz. 16, 2011 1:35 pm

Fark ettiysen abicim itirazım öğrencilere değil. yüz yıldır yaşayan bir vampirin öğrenciyle denk tutulmasına. ^^ veya herif sırf kurgusu gereği bakanlığı sevmiyor diye dükkan sahibi olmuş ama bakanlıtkaki bir seherbazdan daha iyi bir eğtimi vardır. Genede rütbesi öyle diye bir adım geriden başlıyor. Benim itirazım buna. Ki seherbazda Hogwarts'tan eğitim alıyor dükkan sahibide kurgusu öyle diye onu geriden başlatmaya hakkımız yok. Hem madem Harry Potter düzeni göz önüne alınarak yazıkdı bu eh Harry Potter'da şuna dikkat edildi mi bilmiyorum, sihir bakanı Cornelius Fudge bir karabüyücü olan voldemorttan trıs trıs kaçıyordu. Eh... herif kod koca sihir bakanı ne iş? Sadece Voldemort bile değil Beatrix'ten bile korkuyordu o herif. Bunu geçtim mesela Sirius Black bir kaçaktı Harry Potter'a göre rütbesi; ama herif onca profesörü atlatıp Hogwarts'a girmişti. Daha çok örnnek sayabilirim. Eh... Harry Potter'a göre de adaletsiz bu sistem. ^^
Archill Thomas Caliente
Archill Thomas Caliente

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Düello Gücü:

MesajKonu: Geri: ~ Düello Sistemi (Tartışalım)   ~ Düello Sistemi (Tartışalım) Icon_minitimePerş. Haz. 16, 2011 1:56 pm

Güzelim adaleti nasıl sağlayacağız diyorum ona da cevabın yok? Ayrıca bahsettiğin kişiler kitaba göre kendilerini kanıtlamış kişiler. Yazdığım sisteme göre de üyelerin kendilerini kanıtlama şansları var. Düello yaparak puanlarını yükseltebilirler. Vampir konusuna gelince, daha önce vampirlerin büyücülere göre daha güçsüz oalcağını söylemiştim zaten. Burası bir HP-RP sitesi ve öyle kalmalı. Vampirleri büyücülerle denk tutamayız. Mantıken de vampirlerin büyü karşısında pek şansı olacağını düşünmüyorum. Zaten bu yüzden şimdiye kadar büyücülere saldırmaya cesaret edemiyorlardı. Kurgu açısından da mantıklı yani. Tabii ki vampirler planlı saldırılarda bulunurlarsa başarılı olabilirler. Düello sisteminde sonradan katılım olayından bahsettim.
Barty Jack Widmore
Karanlık Büyücü
Karanlık Büyücü
Barty Jack Widmore

Mücadele Tarafı : Widmore

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
~ Düello Sistemi (Tartışalım) Left_bar_bleue95/100~ Düello Sistemi (Tartışalım) Empty_bar_bleue  (95/100)
Düello Gücü:

MesajKonu: Geri: ~ Düello Sistemi (Tartışalım)   ~ Düello Sistemi (Tartışalım) Icon_minitimePaz Haz. 19, 2011 8:08 pm

Telefondan giriyorum kusura bakmayn pc kaldirildi falan. Abi yapabileceginin en iyisini yapmissin guc dengeleri mukemmel. Vampirlerin buyuculere karsi sansinin pek olmamasi dogal. Ama normal bir buyucu bakan veya baska buyuculerle esit olmali bence .) Hogwarts muduru ve liderler ve ozel kurgularin yuksek tutulablr .)

~ Düello Sistemi (Tartışalım)
1 sayfadaki 1 sayfası