Phoenix ! ~ Harry Potter Rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaEski ParşömenLatest imagesKayıt OlGiriş yap

~ KSKS Profesörü

YazarMesaj
Archill Thomas Caliente
░Emekli Hogwarts Müdürü ░
░Emekli Hogwarts Müdürü ░
Archill Thomas Caliente

Doğum tarihi : 24/12/90
Mücadele Tarafı : Aydınlık~
Sihirsel Soy : Safkan~

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
~ KSKS Profesörü Left_bar_bleue100/100~ KSKS Profesörü Empty_bar_bleue  (100/100)
Düello Gücü:
~ KSKS Profesörü Left_bar_bleue50/60~ KSKS Profesörü Empty_bar_bleue  (50/60)

~ KSKS Profesörü Empty
MesajKonu: ~ KSKS Profesörü   ~ KSKS Profesörü Icon_minitimeC.tesi Ağus. 13, 2011 3:13 pm

KSKS Profesörü:

~ KSKS Profesörü Hehehhehe

"... Ben içeriye girdim ve konuklara baktım. Her zamanki insanlardı işte. 'köy'de yaşayan tüm safkan büyücüler, sanatçılar, seherbazlar, başarısız romancılar, sıkıcı ortama biraz renk katmaları için çağrılmış birkaç eskort cadı... Havada yoğun bir koku vardı. Ben tanıdıklarımla biraz konuştum. Ben böyle yüzeysel insanların çoğunlukta olduğu bir ortamda gerçekten sofistike konulardan asla konuşmam çocuklar, bilirsiniz. Ben bunları düşünürken, gecenin, günün ve tüm zamanların olayı meydana geldi sevgili öğrencilerim. Kapı çaldı. O gece için tutulmuş, ev cinleri dışında, Güney Afrikalı görevli kapıyı açtı. Ben tam kapıyı görecek şekilde kendimi konuşlandırmıştım. Ben kapının açıldığını ve içeriye on kadar siyah cüppeli büyücünün girdiğini gördüm. Ben daha onlar oturur oturmaz onların yanına gittim. Ben onların kim olduğunu hemen anlamıştım. Bunlar bütün büyücülük dünyasında en büyük olan 'Kara Panterler' grubunun, ki sevgili evlatlarım artık öyle bir grup yok, üyeleriydiler. Biliyorsunuz ben her şeyin doğrusunu anlatırım, onlarla konuştum ve bazı Karanlık Sanatlara Karşı Savunma taktiği öğrendim.Ben bana anlattıkları çoğu şeyi not aldım ve liderlerine 'bunları deneyip öğrencilerime anlatabilir miyim?' diye sordum. Ben şimdi size bunlardan bazılarını öğreteceğim ve ben yeni yaptırdığım dövmemi seviyorum..."

Önce burada bu kadar çok 'ben' dediğim için hepinizden özür diliyorum ama bunlar tam olarak bir dersinde Thomas Jewett'in anlattıkları. Sıkılmış olabilirsiniz ama şimdi size anlatacağım Thomas Jewett, sürekli olarak kendisinden bahsetmekten, neredeyse her sözüne bundan da fazla olarak 'ben' diye başlamaktan hiç kaçınmaz. Ne de olsa Jewett 'Ben On Yıl' adlı bir Karanlık Sanatlara Karşı Savunma kitabının yazarıdır. Thomas Jewett, 2 Mart 1931'de York'da doğar. Babası bir bitki bilimcisidir ve ilgilenilecek seraları vardır. Hogwarts'a gitmeden önce sürekli bu seralarda oyalanan ve bitkiler hakkında kendi kendine notlar alan Jewett, Hogwarts'a gittiği dönemlerde tam anlamıyla Karanlık Sanatlar aşığı olur ve KSKS dersinde diğer tüm sınıf arkadaşlarından daha büyük başarılar elde eder. Aynı zamanda Torchull Şahinleri'nden teklif alabilecek kadar iyi bir Quidditch oyuncusudur. Fakat o Karanlık Sanatları seçer. Daha sonra kendi profesörü dersi bırakınca o başvuru yapar. Derslerinde dahi sürekli kendinden bahseden, neredeyse her cümlesine 'ben' diye başlayan, bir büyüyü öğretirken bile 'Ben bu büyüyü size öğretmeye karar vermeden önce bir kadeh Veela Votkası içtim, bu içki son zamanlarda çok moda ama siz bunun için oldukça küçüksünüz' diye anlatmaktan çekinmeyen Jewett'in profesörlüğü hemen dikkat çeker. Eleştiriler başlasa bile ne Hogwarts yönetimi ne öğrenciler ne de aileler onun öğrencilere öğrettiği onca şeyi inkar edemez. Jewett de öğretmenin kendisinin bazen öğretilecek bilgiden bile önce gelmesi gerektiğini, öğretmenin giyiminin, yediğinin, içtiğinin, ilişkilerinin öenmli olduğunu savunur. Bu düşünceleri büyük tartışmalar yaratsa da görevinden alınmaz. Sürekli olarak beyaz takım elbise giyen, kırk kadar beyaz takım elbisesi bulunan ve her yanı beyaz olan bir odada kalan Jewett, niye hep böyle giyindiğini soran öğrencilere '1960'ta kendime beyaz bir takım yaptırdım ve bunun insanların ne kadar sinirine dokunduğunu fark ettim' diye cevap verir. Öğrencileri ile arasına her zaman mesafe koymuş olmasına rağmen onlara bildiği her şeyi öğretmekten kaçınmayan Jewett, kendisine soru soracak olan her öğrenciye 'ben' ile başlayan ve en az üç gün sürecek bir konuşma yapar. Bina ayrımı yapmadan bir çok öğrenciyi küçümsemeden de duramayan Jewett öğrenciler arasında 'alışılmışın dışında' ve 'sinir bozucu' olarak sıfatlandırılır.
https://phoenix-ro.yetkin-forum.com

~ KSKS Profesörü
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» KSKS Dersi
» ~5. Sınıf KSKS Ortak Dersi
» ~ SYB Profesörü
» ~ Astronomi Profesörü
» ~ Tılsım Profesörü