Phoenix ! ~ Harry Potter Rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaEski ParşömenLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Asa Alımı

YazarMesaj
Mika Jason Kingswell

Mika Jason Kingswell

Doğum tarihi : 17/12/95
Mücadele Tarafı : Yoldaşlık
Sihirsel Soy : Melez
Evcil Hayvanı : Mik- Jass

Asa Alımı Empty
MesajKonu: Asa Alımı   Asa Alımı Icon_minitimePerş. Mayıs 14, 2009 10:12 pm

Mika, Sylvana ve Dragon Diagon Yolu’nda asa almaya gittiler.Mika bütün dükkanlara heyecanla bakarak ilerler, Dragon yere bakarak sakince Sylvana ise annesinin yanında usulca gittiler.Orada ‘’Ollivander’ın Asa Dükkanı’’ diye bir dükkana girdiler.Asa seçmek için ilk Sylvana başladı.

Anne:

-Heyecanlanma kızım sakin ol.

Sylvana ilk deneyişte olmadı.Sylvana üzülmedi.Heyecanla ikinci asasını deneyince olduğunu fark edip güldü.

Ollivander:

-Olmaması mümkün değildi zaten ona özel ve nadir bulunan bir unicorn kılından yapılan bir asa verdim.

Sıra Mika’ya gelince Mika yerinde duramadı hep ‘‘one, bune, bu neyden yapıldı?’’ diye sorardururdu.Ollivander biraz kızarak ’’sakin ol ve yerinde hiç kıpırdamadan dr tamam mı?’’

Mika heyecanı devam ederken ‘‘bu hiç kolay olmayacak’’ diye mırıldandı.İlk asa denedi olmadı, ikinci asa denedi olmadı üç dört derken Mika umutsuzca annesine dönerek ‘‘anne vazgeçelim ben asa istemiyorum artık’’ diye söyledi.Annesi Mika’ya bakarak ‘‘bekle sanada asa alıcaz sabırlı ol’’ diye cevap verdi.Mika tam umudunu kesmişken tam tamına 5. asa yani Pegasus tüğünden yapılan asa oldu…

Mika:

-Dedim ben size olcak olcak diye dedim ben ve asla umudumu kesmedim.

Sıra Dragon’a geldi.

Mika:

-Anne bence hemen gidelim…Dragon’u çok bekleriz.

İlk yapışta olduğunu görünce Mika hemen Dragon’un yanına giderek ‘‘senden de bunu bekliyordum’’ diye söyledi.Kafa sallayarak ‘‘bir şey mi dedin?’’ diye sordu.

Asaları aldıktan sonra denemek amaçlı hepsi aynanda ‘‘LUMOS’’ diyince Dükkanda birden her taraf aydınlanmaya başladı.Dükkandan çıktıklarında Mika hala konuşmaya devam ederek ‘‘En iyi ben yaptım’’ diye konuştu.Hepsi gülerek yollarına devam etti.

Asa Alımı
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» İlk asa alımı
» Asa alımı
» Mod. Alımı
» Cüppe Alımı
» ^^ Çatalağız Alımı