Phoenix ! ~ Harry Potter Rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaEski ParşömenLatest imagesKayıt OlGiriş yap

İlk Ders-Yeni Dönem

YazarMesaj
Eva Jessica Moraena

Eva Jessica Moraena

Doğum tarihi : 05/06/96
Mücadele Tarafı : DarkSide''
Sihirsel Soy : PureBlood
Evcil Hayvanı : lakabı bana takmaya cesaret edebilcek msiin cnm?

İlk Ders-Yeni Dönem Empty
MesajKonu: İlk Ders-Yeni Dönem   İlk Ders-Yeni Dönem Icon_minitimePerş. Tem. 01, 2010 11:15 am

Biçim Değiştirme benim ne iyi ne de kötü olan dersim olmuştur hep. Genelde 1 ve 2. sınıfta öğrendiklerime dayalı iyi veya kötü geçiririm dersi. Fakat bana her daim zor geliyor bu ders nedenini bilemediğim bir şekilde! Dersliğe doğru yürürken derin derin nefesler alıp açıp azıcık azıcık okuduğum büyüleri tekrar ediyordum.

Gerçi, programımızda ne vardı, o gün ne işleyecektik gibi temel bilgilerden bihaber olduğum doğruydu kesinlikle. Bunlarla ilgilenmezdim. Zaten dersliklerde ne olup ne bittiğini anlayacaksam önceden bir şeyler bilip de yağcılık etmenin anlamı olmazdı ki.

Dediğim gibi ben bu dersin genelde 1 ve 2. sınıfta işlediklerimizle alakalı olduğuna inanıyorum. Derslikte her kelimeyi dikkatle dinleyemesem de, sonradan Biçim Değiştirme kitabıma gereken ilgi ve alakayı gösterdiğimi kim inkar edebilir ki?

Çalışmaktan gocunmadığım için azarlandığımda içimden kimseye lanet büyüsü yollamam. Ancak burnumdan kıl aldırmayacak biri olduğum da bir gerçek. Bu yüzden Biçim Değiştirme dersinde çok kötü değilim. Ancak pek de parlak değilimdir.

xxx
Derslikte müthiş bir heyecan ve bir suskunluk seziniyordum. Gidip birinin yanına oturduğumda tek düşündüğüm şey İlk ders, nasıl bir büyü öğreneceğiz? Zor, kolay, orta? İç sesimi konuşturmaya bayılıyordum. Onu dinlediğim zamanlarda en doğrusunu yaptığımı bildiğim için böyle konuşuyor.

Profesör içeri girince hemen gözlerimizle onu izlemeye başladık. Gergin görünüyordu. Bizim gibi iflah olmaz Slytherinler ile ders yapmak zor olmalıydı. Gözlerinden bir an gözlerimi ayırmadan onu dinlemeye hazırlanıyordum.

Söze başlamadan önce boğazını temizledi ve volta atmaya başladı "Merhaba çocuklar. Biçim değiştirme belki de Hogwarts'da çok merak edilmeyen bir ders. Ancak ileriki hayatınızda size göstereceği toleransları inkar edemezsiniz değil mi?" burnunu çekti "Ki, biz size en iyi eğitimi göstermeye çabalarken, kayıtsız kalmanız mümkün değil.

"Bugün en basit Biçim Değiştirme büyüsünden başlayacağım. Bu büyü Feraverto'dur. İkinci sınıfta adını duymuş olmanız mümkün. Bununla alakalı bir dersimiz olmuştu. Her neyse, bu büyü ne işe yarar peki? Hatırlayan?"

Bu çok kolaydı. Otomatikman elim havaya doğru bir hareket yaptı.
"Bayan...?"
"Moraena"
"Evet Bayan Moraena?"
"Profesör, bu büyü hayvanları su kadehine çevirmekte kullanılır."
"Doğru, oturun Bayan Moraena, tebrikler."
Yerime oturduğumda, eğer hep böyle kolay soracaksa, bu sene Biçim Değiştirme sınıfının birincisi ben olabilirdim diye düşünüyordum.
Profesör tekrar konuşmaya başlayınca dikkatimi ona verdim.
"Evet, Bayan Moraena'nın da sözünü ettiği gibi bu büyü hayvanları su kadehine çevirmekte kullanılır. Yapmanız gereken en önemli şeyse konsantre olmak. Asalarınızı önünüzdeki farelere doğrultun ve Feraverto deyin. Başlayabilirsiniz."
Herkes mırıldanıyordu fakat ben birazcık zihnimi toparladıktan sonra başladım. Beynim sadece o büyüyü yapmakla meşguldü. Diğer tüm düşünceler yok olurken bir nefes verdim ve mırıldandım "Feraverto!"

O anda farem bir su kadehine dönüşmüştü. Yapabilmiş olmanın verdiği bir mutlulukla gülümsedim. Ders sonuna kadar kadehimi bir su kadehine, bir de fareye döndürdüm önümdeki hayvanı.

Profesör bir ara yanımda durup "Çok başarılı. Bir yeteneğiniz olduğu aşikar Bayan Moraena." dedi.

Gülümseyerek yanıt verdim "Teşekkürler Profesör."
Ders bitiminde bir açıklama yapmaya gerek duydu Profesör "Şu ana kadar gördüğüm en başarılı değiştirme Bayan Moraena'nınkiydi. Çıkabilirsiniz."

Büyük bir gururla derslikten çıktım ve adımlarımı diğer bir dersliğe yönelttim. Mutluydum. Biçim Değiştirme bu sene daha çok ilgimi çekiyordu sanki.

İlk Ders-Yeni Dönem
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» yeni dönem, ilk ders.
» yeni dönem, ilk ders.
» yeni dönem, ilk ders.
» Yeni Dönem~İlk Sihir Dersi
» Yeni dönem, yeni parti.