Phoenix ! ~ Harry Potter Rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaEski ParşömenLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Aile Bağları

2 posters
YazarMesaj
Walerion Faust

Walerion Faust

Doğum tarihi : 25/08/92
Mücadele Tarafı : Tarafsız
Sihirsel Soy : Safkan -Faust-
Evcil Hayvanı : Wally

Aile Bağları Empty
MesajKonu: Aile Bağları   Aile Bağları Icon_minitimeSalı Ocak 26, 2010 12:23 pm

Hogwarts bahçesinde kar kendini göstermiş ve doğayı en sevdiği renge boyamıştı. Bu sevgiyi pekte paylaşmayan gece karası baykuşu ile Walerion sıkıntıyla korunaklı bir yer arıyordu. Koltuğunun altındaki üç kalın kitap, elinde yere sürtüne büyük deri çanta ve omzuna tünemiş Silencio bu doğa harikası karın üzerinde yürümeyi hiç kolaylaştırmıyordu. Zaten bileklerini aşan karda düşmemek için fizikselin öteside zihinsel ve taktiksel bir savaş veren Walerion, Baykuşun sabah kahvaltısını görmesiyle son ayakta kalma şansını da kaybetti. Daha ağzını açamadan Silencio iki büyük kanat çırpışıyla dengesini bozup yüzüstü kara gömmüştü onu. Küfürler ederek ayağa kalktığında yüzü sadece kar soğundan kızarmamıştı. Yinede baykuşun rahat bir yer bulduğunu fark ederek küfürlerin sertliğini azalttı.

Deri çantasını açarak içinden çıkarttığı battaniyeyi yere serip üstüne rahatça yerleşti. Battaniyenin üzerindeki araştırmalarından şu an mutluluk duyuyordu. Abisinin yardımıyla -o sıralar asası yoktu- battaniyeye bir ısınma büyüsü yapmıştı. Sıcakla soğuğun karışımının tadını çıkartırken kitaplarının birisini açarak iç cebinden ince yuvarlak camlı gözlüğünü çıkarttı. Bulanık harfler anlam kazanmaya başlayınca yüzünü 30 yaşındaymış gibi gösteren düşünceli ifadesiyle okumaya başladı.
Bartuc Christopher Faust
Hufflepuff IV. Sınıf
Hufflepuff IV. Sınıf
Bartuc Christopher Faust

Doğum tarihi : 01/09/92
Sihirsel Soy : Pure-Faust-
Evcil Hayvanı : Aewyn-Salamander

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Aile Bağları Left_bar_bleue81/100Aile Bağları Empty_bar_bleue  (81/100)
Düello Gücü:
Aile Bağları Left_bar_bleue0/0Aile Bağları Empty_bar_bleue  (0/0)

Aile Bağları Empty
MesajKonu: Geri: Aile Bağları   Aile Bağları Icon_minitimeSalı Ocak 26, 2010 12:55 pm

Beyaza bürünmüş büyücülük okulunun çevresinde attığı boş adımlar şimdi bir amaç için hareket ediyordu. Küçük kardeşinin kara baykuşunu tanımıştı, omzunda baykuşla gezen pek az kişi vardı zaten bu okulda, adımlarını yavaşlatıp fark edilmemeye özen göstererek küçük kardeşini takip etmeye başladı. Attığı kahkaha neredeyse Bartuc’u ele veriyordu kardeşinin yüzüstü kara gömülmesi gerçektende görülmeye değer bir manzaraydı. Baykuşa savurduğu küfürler okulun boş bahçesinde yankılanıyordu, yinede baykuşun bulduğu rahat yere battaniyesini sererken hayvanına bakışları sevecenlik doluydu. Bartuc battaniyeyi tanıdı, onu öyle başarılı bir şekilde büyülemişlerdi ki küçük kardeşinin resmen nutku tutulmuştu, büyülü nesnenin kardeşine yararlı bir şekilde hizmet ettiğini görünce yüzüne bir tebessüm yayıldı. Cebinden çıkardığı gözlük tanıdık hatıraları doldurdu Bartuc’un zihnine, daha okumayı öğrendiği gün bir kitabı hiç aralık vermeden yedi-sekiz saat okumuştu, bunu bir alışkanlık haline getirmesinin sonucu ise bu yuvarlak camlı gözlüktü. Yine kitaplara dalacaktı anlaşılan, sessizce yanına sokuldu, baykuşun onu önce şüpheyle sonra tanıdık bir ışıltıyla karşılayan gözleri rahatlamasını sağladı. Arkasından bir eliyle hızlı bir hareketle gözlüğünü çıkardı diğer elini de gözlüksüz kalan gözlerin üzerine kapadı, gözlüğü karların üzerine bırakıp asasını çekti ve genç büyücünün boynuna dayadı. “AvadA” derken çocuğun titrediğini hissetti ve kahkahayı bastı.
Walerion Faust

Walerion Faust

Aile Bağları Empty
MesajKonu: Geri: Aile Bağları   Aile Bağları Icon_minitimeSalı Ocak 26, 2010 1:09 pm

Kitabı okurken kendini etraftan soyutlamaya başlayan Walerion yaklaşan tehlikeyi ne gördü nede hissetti. Heycanı ve merakı yıldızlara ulaşırken birden nedenini anlamadığı şekilde yazılar bulanıklaştı. Daha gözlüğünün çıktığını fark edemeden heryer karardı. Eli hissedince paniğe kapılan Walerion kaskatı kesildi ama korkulu rüyası daha yeni başlamıştı. Ensesinde hissettiği Asa yüzünden bütün omuriliğinde bir irlikmeyle titredi. Abisinin sesini tanımasaydı büyüsünü bitirmeden zaten ölmüş olurdu.

"Avada"

Abisinin sesini duyunca faka bastığını anlayan küçük kardeş sinirle kollarını birleştirip şakanın bitmesini bekledi.

"Tebrikler abi. Yıllardır sıkılmadın!"

Yinede bu dünyada onu abisini görmekten daha çok rahatlatıcak bir şey bilmiyordu. Daha fazla kızgın kalamadı. Herzamanki gibi abisi kazanmıştı. Gülerek abisine döndü.
Bartuc Christopher Faust
Hufflepuff IV. Sınıf
Hufflepuff IV. Sınıf
Bartuc Christopher Faust

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Düello Gücü:

Aile Bağları Empty
MesajKonu: Geri: Aile Bağları   Aile Bağları Icon_minitimeSalı Ocak 26, 2010 1:31 pm

Her zaman yaptığı gibi kollarını birleştirip sinirli bir şekilde beklemeye başladı küçük kardeşi. Bartuc asasını çekti Walerion’un ensesinden ve gülümsemeleri birbirine karışırken Walerion "Tebrikler abi. Yıllardır sıkılmadın!" dedi, yeniden kardeşiyle vakit geçirmek ona iyi gelecekti, emindi bunda Faust. Battaniyenin üzerine yayılırken kardeşini endişeyle süzdü, tam bir “Bibliofil” dedi içinden, kolları kas denen şeyden olabildiğince arınmış, fakat gözlerinde bilgiçliğini bir bakışta anlayabileceğiniz keskinlikte bir parıltı. Ne kadar farklılardı birbirlerinden Bartuc Ravenclawda olmasına rağmen asla kitaplara gömülecek kadar motive edememişti kendisini, parlak zekasının farkındaydı tabiî ki tüm öğretmenleri fakat bu zekayı yeterince aktif kullanmıyordu Bartuc, onun tam aksine Walerion zekasında abisinden hiçbir eksik tarafı olmamakla birlikte kitaplara harcadığı vaktin karşılığını derslerinde alıyordu, ama birkaç ortak yönleri vardı iki kardeşin. Asosyallik, aileden miras kalan bir lanet gibi görünüyordu Faust’un gözüne. Kardeşinin bundan memnun olup olmadığını ise hiç merak etmemişti. “Nasıl gidiyor?” diye sorarken ayrı geçen 5 seneden bahsediyordu Bartuc, okula başlayan bir Faust'a küçük bir kulübeden bozma ev verilirdi ve babaları onları farklı okula yollama konusunda nedensiz bir inatçılık etmişti, şimdiye kadar… Ani karar değişimine neyin sebep olduğunu sormak gereksiz gelmişti Bartuc’a, Baba’sı ne zaman ona yaptığı bir eylemin nedenini yada doğuracağı sonucun onlara olacak etkisini söylemişti ki?
Walerion Faust

Walerion Faust

Aile Bağları Empty
MesajKonu: Geri: Aile Bağları   Aile Bağları Icon_minitimeSalı Ocak 26, 2010 1:50 pm

Abisinin daldığı düşünceleri fark ederek gözlerinin içine baktı. Bir sorun varsa gözlerini kaçırıcağını adı gibi biliyordu. Abisini yoğun bir incelemeye soktu. Ama abisinin sorusunu cevaplamayada oldukça hevesliydi.

"Beş yıl önce yaptığını yaptım geçen sene abi. Bende kendi yerime taşındım. Sen olmadan zor oldu tabii. Taşındığımda asam olmadığı için herşeyi kendim taşıdım. Silencio'da yardım etti haliyle. Bütün planlarım, projelerim ve birlikte yaptığımız eşyaları oraya doldurdum. Tabii biraz küçük bir yer ama güvenli. Hem küçük olması sıcak bir hava veriyor. Bu arada gelince yapmanı rica ettiğim bir kaç büyü var. Senin için pekte zor değil ben gereken kitapları veririm. Aslında birlikte takılmak fena olmaz yani. Pekte arkadaş sahibi değilim..."

Konuşmayı ne kadar özlemişti. Yıllardır sadece Silencio vardı. Gittiği diğer okulu pekte benimseyememişti. Fazla konuştuğunu fark edince sessizleşerek sadece soruyu cevapladı.

"Durmsrang Enstitüsündeydim. Yanan Kara Kaplumbağalar binasında. Ama babam beni aldı. Sanırım bir şeyden korkuyordu çünkü beni o kadar hızlı aldı ki okuldan daha çok kaçırıldım diyebilirim."

Bir şey biliyor mu diye abisine sorarcasına baktı. 2. sınıfta yarı dönemden önce alınıp ikinci dönemi Hogwarts'a verilmişti. Babası pek normal biri değildi ama bu bile onun için çıtayı yükseltmişti.
Bartuc Christopher Faust
Hufflepuff IV. Sınıf
Hufflepuff IV. Sınıf
Bartuc Christopher Faust

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Düello Gücü:

Aile Bağları Empty
MesajKonu: Geri: Aile Bağları   Aile Bağları Icon_minitimeSalı Ocak 26, 2010 2:39 pm

"Beş yıl önce yaptığını yaptım geçen sene abi. Bende kendi yerime taşındım. Sen olmadan zor oldu tabii. Taşındığımda asam olmadığı için herşeyi kendim taşıdım. Silencio'da yardım etti haliyle. Bütün planlarım, projelerim ve birlikte yaptığımız eşyaları oraya doldurdum. Tabii biraz küçük bir yer ama güvenli. Hem küçük olması sıcak bir hava veriyor. Bu arada gelince yapmanı rica ettiğim bir kaç büyü var. Senin için pekte zor değil ben gereken kitapları veririm. Aslında birlikte takılmak fena olmaz yani. Pekte arkadaş sahibi değilim..." dedi küçük kardeşi. Bartuc duyduklarını hazmetmeye çalışıyordu, demek küçük kardeşi “Sınav” ı geçememişti, eğer geçmiş olsaydı şimdi karşısında kendi “Ölüm Değneği” ile duruyor olurdu, o lanet olasıca sınav hakkında hiç bir şey söylenmemişti tabiî ki adetler usulünce, bir insandan nasıl hazırlanmadan girdiği bir sınavı geçmesi beklenirdi ki? Ama Bartuc geçebilmişti, okulda asası olmadan okuyamazdı bir öğrenci, çocuğun belinden görünen bir asa vardı fakat onun “Ölüm Değneği” olmadığını Bartuc dokunmadan söyleyebilirdi, içinden yayılması gereken karanlık auradan eser yoktu çünkü. Bu senenin sonunda yeniden “Sınav” a girecekti demekki çünkü ilk sınavı kazanamazsan bir daha girme şansını ancak iki sene sonra elde edebilirdin eğer bunda da başarısız olursa ancak 4 sene sonra girebilecekti yeniden. Bunları düşünürken kardeşinin az önce söylediği şeyleri gözden geçirmeye devam etti, “Pekte arkadaş sahibi değilim…” demişti, bunu söylerken yüzünde yayılmış hüzün yeniden canlandı Bartuc’un zihninde. Asosyallik hoşuna gitmiyordu demek.

Bartuc bunları düşünürken Walerion sessizliğini bozdu, "Durmsrang Enstitüsündeydim. Yanan Kara Kaplumbağalar binasında. Ama babam beni aldı. Sanırım bir şeyden korkuyordu çünkü beni o kadar hızlı aldı ki okuldan daha çok kaçırıldım diyebilirim." Bunun nedenini biliyor olabilecek gibi abisine bakıyordu Walerion, Bartuc sadece birkaç tahmin yürütebilirdi, ama kesin nedeni bulmak çok uzak bir ihtimaldi. Belki okulda yeterince karanlık eleman yoktu ve babaları bunu fark edip geç olmadan önce Walerion’u aydınlıktan çekip almıştı. Tabii bu sadece bir olasılıktı. “Babamızın neden seni okuldan aldığını bilmiyorum fakat gerçekten umurumda değil, yeniden aynı mekanı paylaşacak olmamız gerçekten heyecan verici.” Sesindeki heyecan tınısı sahte olmaktan çok uzaktı, söylediği şeyleri gerçekten hissederek söylüyordu. “Şimdi bırak şu kitapları da ortak salona akalım” dedi Bartuc aklında yapabilecekleri sonsuz gibi görünen etkinliklerle ayağa kalktı. Arkasına bakmasına gerek yoktu çünkü kardeşi onun söylediği şeyleri harfiyen yapardı bu onu bu kadar çok sevmesinin nedenlerinden biriydi.
Walerion Faust

Walerion Faust

Aile Bağları Empty
MesajKonu: Geri: Aile Bağları   Aile Bağları Icon_minitimeSalı Ocak 26, 2010 2:50 pm

“Şimdi bırak şu kitapları da ortak salona akalım”

Abisinin sözleri düşüncelere dalmış Walerion'u hemen harekete geçirdi. Abisi arkasını döndüğü anda kıymetli kitaplarını, sonsuz gecelerce tek arkadaşlarını deri çantasına öyle hızlı tıktı ki duyguları olsalarda çantanın içinde intahar ederlerdi. Silencio sahibinin battaniyesini unutucak kadar mutlu mutlu abisinin peşinden koşmasını izledi. Bu gece rahat uyuyacaktı. Gözlerindeki hain pırıltıyla battaniyeyi alarak baykuş yuvasuna uçtu...

Walerion nefes nefese abisinin yanına koştu. Gözlüğünü -son anda almayı akıl ettiği gözlüğünü- iç cebine güvenle yerleştirerek abisinin aynında yürüdü.

"Aklında ne var abi? Evdeki gibi ceza almamıza neden olucak bir şeyler değildir umarım!"

Abisinin bu iğneleyici ses tonunu hatırlamasını umuyordu. Her başlarını derde sokucakları işin başında Walerion bu tonu kullanır ve hiçbir seferinde işe yaramaz. Evdeyken aldıkları cezalardan sonra zaten acı dolu bir tondan başka bir tonu kullandırtmaz insana. Hatırlayınca irkilen küçük kardeş abisine dikti gözlerini.
Bartuc Christopher Faust
Hufflepuff IV. Sınıf
Hufflepuff IV. Sınıf
Bartuc Christopher Faust

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Düello Gücü:

Aile Bağları Empty
MesajKonu: Aile Bağları   Aile Bağları Icon_minitimeSalı Ocak 26, 2010 2:55 pm

RP Bitmiştir efenim xD
No'arshaz

Aile Bağları
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Aile!
» # Havai Aile ! #
» -Aile Bağı-
» ~ Aile Kurma