Phoenix ! ~ Harry Potter Rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaEski ParşömenLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Kompartıman 5

3 posters
YazarMesaj
Ivan Miroslav
Gryffindor V. Sınıf
Gryffindor V. Sınıf
Ivan Miroslav

Mücadele Tarafı : Tarafsız.
Sihirsel Soy : Safkan.

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Kompartıman 5 Left_bar_bleue97/100Kompartıman 5 Empty_bar_bleue  (97/100)
Düello Gücü:
Kompartıman 5 Left_bar_bleue0/0Kompartıman 5 Empty_bar_bleue  (0/0)

Kompartıman 5 Empty
MesajKonu: Kompartıman 5   Kompartıman 5 Icon_minitimePaz Ağus. 09, 2009 4:41 pm

Kısa süreliğine de olsa, bitiyor ha? Böyle demek ne kadar da kolaydı... İçimde ikinci yuvamdan ayrılacak olmanın verdiği buruklukla, gözyaşlarımı bastırmaya çalışarak gözlerimi kapattım ve Hogwarts'ın gizemli koridorlarını, eğlenceli derslerini ve bana sunduğu herşeyi düşündüm. Beynimi dumanlı bir bulut gibi saran anılar silsilesi, düşünmemi güçleştiriyordu. Yavaşça yutkunarak rastgele bir kompartımana daldım ve kendimi süngerli koltuklardan birine bıraktım. Ben oturunca içine doğru gömülen suni deri kaplı yüzey, biraz olsun gevşememi sağlamıştı. Gözlerimi trenin kirli penceresine dikerek, bir kumaşın üstündeki desenler gibi uzanan sayısız ağaçları inceledim. Güneş ışığı, sık dalların arasından kırılıyor ve etrafı loş bir havaya boğuyordu. Gülümsemeye çalıştım ve arkama yaslanarak trenin kalkmasını, rayların üstünden salınarak gitmesini beklemeye başladım. Güle güle Hogwarts.
Aqua Ashlynn Crishert

Aqua Ashlynn Crishert

Doğum tarihi : 06/08/92
Mücadele Tarafı : Karanlık Yan
Sihirsel Soy : SaFKann

Kompartıman 5 Empty
MesajKonu: Geri: Kompartıman 5   Kompartıman 5 Icon_minitimeSalı Ağus. 11, 2009 6:01 pm

Ayrılma zamanı gelmişti artık. Tekrar yastığıma sarıldım. Buraya bayılıyordum ve bu sene ayrılmak her senekinden çok daha zorluyordu beni.
Çok değildi belki ama yinede yarın sabah uyandığımda gözümü burada açamayacak olmak...
Yattım, yattım yattım. En sonunda yataktan zorla kaldırılmakla kalktım. Kızamadım. Gitmem gerekti ve gidecektim de.. Eşyalarımı dün geceden toparlamıştım zaten. Kalkamayacağımı bildiğimden. Üzerimi hemen değiştirerek ve bavulumu çekiştirerek kapıya kadar götürdüm. Arkama son kez bakmaya cesaret edemediğimden direkmen çıktım. Ortak salonuda hızla geçip taş karanlık koridorlara yöneldim. Burdanda hızlı hızlı gidiyordum. Ne olacaksa olsun dercesine...
Treni görene kadar farketmemiştim hala burada kalma planları yaptığımı. Treni görünce anladım bu işin imkansızlığını.
Aslında düşünmüştümde evide özlemiştim. Odamı, yıldızlarını.. Özlemiştim işte dahası ne?
Trene bir dakika önce olduğundan daha bir istekle binmiştim. Kompartıman aramaya başladım. Neredeyse hepsi dolmuştu. Bu ağır isteksizliğim yüzünden tek başıma oturma şansımı kaçırmıştım. Ama tek başıma oturmakta çekilmez olurdu tüm tren boyunca. ''Bari sayıca az olan bir kompartıman bulsaydım'' diye mırıldandım. Ve bir kompartımana daha göz attığımda aradığımın bu olduğuna karar verdim. İçeride bir kişi vardı. Belki de daha şenlikli bir kompartıman bulmalıydım ama canım şimdilik sadece oturmak ve düşünmek istiyordu. Ne düşünecektim ki? Hogwarts'ı ve son birkaç yılda eskisi gibi olmasada evimi mi?.. Bavulumu hallettikten sonra bu içerisinde bir kişi olan kompartımanda kendimi öbür oturanın tam karşısına attım. Kıza ne selam vermiştim ne de orada olduğunu bildiğimi belli edercesine birşey. Görmezden gelmekte denebilirdi tabii. Pencereden dışarıyı seyretmeye başladım. Camları kirli pencerede kırmızı saçlarımın biraz birbirine karışmış haliyle kendimi gördüm. Ne berbat pencerelerdi bunlar! Kendimi görüyordum görmesinede bu kadar çok benim yoktu benim. Saçlarımı biraz düzelttikten sonra pencereden ziyade kapı tarafına bakmaya başladım. ''Bari çabuk bitse'' diye kendi kendime mırıldandım. Ve yerimde hafifçe kıpırdadım..
Adelaide Mondierre

Adelaide Mondierre

Doğum tarihi : 03/06/96
Mücadele Tarafı : Uğraşmıyor.
Sihirsel Soy : Ela - Gökçe melezi.
Evcil Hayvanı : Adel.

Kompartıman 5 Empty
MesajKonu: Geri: Kompartıman 5   Kompartıman 5 Icon_minitimeÇarş. Ağus. 12, 2009 4:13 pm

Tüm kompartımanların arasında kararsızca yürümek, bir yandan da Hogwarts'tan ayrılışımla cebelleşemek, ne kadar zordu! Hemen hemen tüm kompartımanlar doluydu ve çok fazla kişiyi tanımadığım için boş olan veya fazla dolu olmayan bir kompartımana yerleşmeliydim. İçimden çekingenliğime lanetler yağdırarak ifadesiz bir yüzü kendime kalkan yapmaya çalıştım ve rastgele bir kompartımana dalmayı başardım.

Lanet olsun!

Emma'nın bulunduğu kompartımandaydım, karşısındaki koltukta oldukça renkli bir görünüşe sahip olan bir Slytherin'li oturuyordu; Aqua. Emma'dan bir hafta öncesine kadar ölümüne nefret ediyordum fakat birkaç gün önce Kızlar Tuvaleti'nde bana destek çıkması, onun hakkındaki düşüncelerimi biraz olsun yumuşatmayı başarmıştı. O, cama dalıp gitmişti ve beni farketmemişti, gülümsemeye çalışarak onun oturduğu koltuğa çöktüm ve trenin kalkıp bizleri uzaklaştırmasını beklemeye başladım...

Kompartıman 5
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Kompartıman 4.
» Kompartıman 2
» Kompartıman 19
» Kompartıman 31
» Kompartıman Ro'su.