Phoenix ! ~ Harry Potter Rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaEski ParşömenLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Lonan Doyle

2 posters
YazarMesaj
Maglor Silimaurë
Ravenclaw V. Sınıf & Sınıf Başkanı
Ravenclaw V. Sınıf & Sınıf Başkanı
Maglor Silimaurë

Doğum tarihi : 05/09/91
Mücadele Tarafı : Çıkarları.
Sihirsel Soy : Safkan.

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Lonan Doyle Left_bar_bleue100/100Lonan Doyle Empty_bar_bleue  (100/100)
Düello Gücü:
Lonan Doyle Left_bar_bleue0/0Lonan Doyle Empty_bar_bleue  (0/0)

Lonan Doyle Empty
MesajKonu: Lonan Doyle   Lonan Doyle Icon_minitimePaz Tem. 31, 2011 7:30 pm

* Sihir Dünyasını düşününce aklınıza gelen şeyler ve size hissettirdikleri nelerdir?
Sonsuz bir bulmaca geliyor aklıma. Yapılan büyüler, keşfedilmeyi bekleyen büyüler, keşfedilmiş büyülerin değişikliğe uğratılabiliyor oluşu, bunun için oluşturulmuş ve her biri farklı eğitim düzenine sahip okullar, insanlıktan farklı olarak kendi içinde oluşturulmuş komünitenin gizliliği, havada kalmış binlerce soru ve bu soruların yanıtlarını bulmaya çalışmakla geçirilen ömürler. Bunların bana hissettirdiği tek şey ise, araştırma isteği ve merak. Bilgiye susamış her birey gibi, sonsuzluğa kadar gidecek soru yanıt durumunun içinde yer almak.
* Geniş bir labirentte kayboldunuz. Vakit gece. Ne yapardınız, neler hissederdiniz?
Düzenli ve planlı bir kişiliğimdir ve bu durumun oluşmasına imkan vereceğimi pek sanmasam da, böyle bir durumda öncelikle geldiğim yönde geriye gitmeye çalışırım ki bu başarısız olur. Ardından asa yardımı ile aydınlıktan faydalanırım. Hava akımını hissetmeye çalışırım, çünkü başı ve sonu açık olan noktalarda bu daha belirgin olacaktır ve o yönde ilerlerim. En kötü ihtimalde havaya ışıklar atarak yerimi belli etmeye çalışırım ve olmazsa da labirentin durumuna bağlı tabiki ama eğer labirent çalılıksa önüme gelen çalıları yakarak yok ederim, eğer taş duvarsa patlatma büyüsü kullanarak yol açarım. Panik yapacağımı sanmıyorum, belli bir yeteneğim var ve bu en kötü koşullardan dahi beni kurtaracak kadar işlenmemişse, büyücülüğümü sorgulamam gerekir. Kısacası soğukkanlı bir şekilde işten sıyrılmaya çalışırım.
* Üç Büyücü Turnuvasına katıldınız ve ilk göreviniz ejderhadan kurtulup altın yumurtayı almak. Ve rakipleriniz sizden çok daha güçlü. Ne yapardınız, nasıl bir stratejiyle ejderhanın karşısına çıkardınız ve neler hissederdiniz?
Ejderhanın gözlerine Conjucto büyüsü yapabilirim pekala ama bir görev için, orada figüran konumundaki ejderhaya zarar vermek istemem. Ejderha eğer bağlıysa bu bir sorun çünkü öncelikle onu bağlı bulunduğu yerden kurtarmam gerekecek. Böylelikle güçlü rakiplerimin stratejileri ve yetenekleri benden üstün olduğundan, insanlığın en büyük handikapı olan kibir ile onu alt etmeye çalışacaklar ve bu büyü saldırısı ejderhanın dikkatini onların üstüne çekecektir. Ben de fırsattan istifade, yumurtaya doğru yönelirim. Adrenalimin yüksek olacağını düşünüyorum fakat bu ejderhadan kaynaklı değil, yumurtayı ilk alanın ben olmam gerekliliğindendir.
* Seçme şansınız olsa hangisini seçerdiniz, sebebiyle birlikte belirtiniz? Mürver Asayı mı? Görünmezlik Pelerinini mi? Diriltme Taşını mı?
Görünmezlik pelerinini seçerdim. Mürver asa ile çok büyük güçlere sahip olunabilir ama kaybedilen birisini yerine getirmekten ziyade, gücün verdiği hırsla daha çok kayıplara yol açacaktır ve bunun getirdiği pişmanlığı ömrüm boyunca çekemeyecek biriyim. Diriltme taşını da seçebilirdim fakat geçmişin silik anıları yaşamımda canlandığında, onları hayallerimde yaşattığım gibi karşımda bulamayacak oluşum, bazı şeylerin kalpte gizli kalmasını ve mutlulukla acının karışımı olarak yer alması gerektiğini düşündürtür bana. Görünmezlik pelerinini seçme sebebim ise, araştırmalarımda ve gizli-yasaklı tüm her şeye ulaşabilmemi sağlama konusunda en büyük yardımcım olacağına inanmamdandır.
Jamie Lea d'Estaign
Cadı
Cadı
Jamie Lea d'Estaign

Doğum tarihi : 13/08/92
Evcil Hayvanı : Faruk K

Lonan Doyle Empty
MesajKonu: Geri: Lonan Doyle   Lonan Doyle Icon_minitimePtsi Ağus. 01, 2011 4:02 am

Ravenclaw!

Lonan Doyle
1 sayfadaki 1 sayfası