Phoenix ! ~ Harry Potter Rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaEski ParşömenLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Slytherin Kurgusu.

+17
Margrit Elsja Peratha
Vladimir Maksimov
Sonya Yvonne
Dan McCarthy
Charles Crestor
Asana Qinghai
Margeaux Deschanteh
Garlyn C. McAllen
Paris D. Juvens
Nourdine Fraser
Dorothée Solent
Ra'asiel B. S. d'Orléans
Gibson Taylor
Alkyone Ambrosia
Gaetana Moecis
Rousseau Yvonne
Anja Romochka
21 posters
Sayfaya git : 1, 2, 3  Sonraki
YazarMesaj
Anja Romochka
Slytherin V. Sınıf & Sınıf Başkanı
Anja Romochka

Mücadele Tarafı : Karanlık.
Sihirsel Soy : safkan.

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Slytherin Kurgusu. Left_bar_bleue100/100Slytherin Kurgusu. Empty_bar_bleue  (100/100)
Düello Gücü:
Slytherin Kurgusu. Left_bar_bleue0/0Slytherin Kurgusu. Empty_bar_bleue  (0/0)

Slytherin Kurgusu. Empty
MesajKonu: Slytherin Kurgusu.   Slytherin Kurgusu. Icon_minitimePerş. Tem. 28, 2011 1:25 pm

Nage'ye birkaç gün önce attım bu mesajı, hani şu aklıma gelen kurgu olayı. Ama cevap yazmadı, ben de tüm Slytherinlilere açayım dedim. Belki değiştirmek isteyen, geliştirmek için bir önerisi olan falan vardır. İşte şöyle bir kurgu;

Şimdi diyorum ki, Slytherinliler çoğunluk olarak muggleları dışladığından dolayı okulun başarılı öğrencilerinden olan yedinci sınıf bir gryffindorlu çocuk muggle kitaplarından birisine büyü yapsın. Açıklık getireyim biraz daha, öncelikle biz bina başkanları olduğumuzdan yatakhane odalarımıza bir zarfın içinde harita gönderilsin. Tıpkı bir çapulcu haritası gibi, biz haritanın içerisinde Salazar Slytherin'e ait bir kitabın adının yazılı olduğunu görelim falan. Gidip kitabı alalım sonrasında ortak salona gidip bunu herkese duyuralım sevinçle. Herkes başımıza toplanmışken kitabı açalım ve kitap da büyülü olduğundan bu kitabın içerisindeki kurgunun içerisinde bulalım kendimizi. Karakterler olarak falan, kitap da aslında Salazar Slytherin'e ait gibi gösterilmiş bir muggle yazarın fantastik kitabı olsun falan. Böyle bir kurgu olursa eğer, herkesin okumuş olduğu bir fantastik kitap seçebiliriz bence. Aslında fazlaca saçma gibi geldi bana ama eğlenceli olur sanki?

& Henüz tam olarak kafamda kesinleşmedi, işte sizin de görüşlerinize bir sunayım dedim.

Rousseau Yvonne
Slytherin IV. Sınıf
Slytherin IV. Sınıf
Rousseau Yvonne

Doğum tarihi : 31/07/95
Mücadele Tarafı : Kendi Çıkarı.
Sihirsel Soy : Safkan
Evcil Hayvanı : Siyah Leopar, Mort.

Bilgiler
Quidditch Mevkiî: Kovalayıcı
Rpg Puanı:
Slytherin Kurgusu. Left_bar_bleue88/100Slytherin Kurgusu. Empty_bar_bleue  (88/100)
Düello Gücü:
Slytherin Kurgusu. Left_bar_bleue25/25Slytherin Kurgusu. Empty_bar_bleue  (25/25)

Slytherin Kurgusu. Empty
MesajKonu: Geri: Slytherin Kurgusu.   Slytherin Kurgusu. Icon_minitimePerş. Tem. 28, 2011 4:24 pm

Süper fikir. Ben varım. Bilim-kurgu kitaplarının film uyarlamalarından da yola çıkabiliriz
Gaetana Moecis
Slytherin V. Sınıf
Slytherin V. Sınıf
Gaetana Moecis

Sihirsel Soy : Safkan.
Evcil Hayvanı : eylül, bal arısı.

Slytherin Kurgusu. Empty
MesajKonu: Geri: Slytherin Kurgusu.   Slytherin Kurgusu. Icon_minitimePerş. Tem. 28, 2011 4:25 pm

Bende beğendiiim ^.^
Anja Romochka
Anja Romochka

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Slytherin Kurgusu. Left_bar_bleue100/100Slytherin Kurgusu. Empty_bar_bleue  (100/100)
Düello Gücü:

Slytherin Kurgusu. Empty
MesajKonu: Geri: Slytherin Kurgusu.   Slytherin Kurgusu. Icon_minitimePerş. Tem. 28, 2011 5:00 pm

O zaman, beğendiyseniz böyle okuduğunuz birkaç bilimkurgu kitabını örnek verebilirsiniz. Diğer binadaşların da önerilerini bekliyorum, kurgu üzerinde.
Alkyone Ambrosia
Slytherin IV. Sınıf
Slytherin IV. Sınıf
Alkyone Ambrosia

Mücadele Tarafı : Kendisi
Sihirsel Soy : Safkan*
Evcil Hayvanı : Torrent faresi; Lityum ^.^

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Slytherin Kurgusu. Left_bar_bleue85/100Slytherin Kurgusu. Empty_bar_bleue  (85/100)
Düello Gücü:
Slytherin Kurgusu. Left_bar_bleue25/25Slytherin Kurgusu. Empty_bar_bleue  (25/25)

Slytherin Kurgusu. Empty
MesajKonu: Geri: Slytherin Kurgusu.   Slytherin Kurgusu. Icon_minitimePerş. Tem. 28, 2011 7:21 pm

Kitabın içinde ki kurgu falan diyince aklıma direk açlık oyunları geldi. Açlık oyunlarının içinde olabiliriz. Oyunlar tek kişi sağ kalana kadar devam ediyor ya. Ölen kişiler kitaptan çıkıp gerçeğe döner. Ama sağ kalana nolcak onu bulamadım Very Happy
Gibson Taylor
Slytherin IV. Sınıf
Slytherin IV. Sınıf
Gibson Taylor

Doğum tarihi : 23/12/94
Mücadele Tarafı : Karanlık Taraf!!!

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Slytherin Kurgusu. Left_bar_bleue85/100Slytherin Kurgusu. Empty_bar_bleue  (85/100)
Düello Gücü:

Slytherin Kurgusu. Empty
MesajKonu: Geri: Slytherin Kurgusu.   Slytherin Kurgusu. Icon_minitimePerş. Tem. 28, 2011 8:00 pm

Her türlü varım kurgu güzel olacak eminim. Kitabın adını unutum ama size bir kitap öerebilirim yakında Very Happy
Ra'asiel B. S. d'Orléans
Slytherin V. Sınıf
Slytherin V. Sınıf
Ra'asiel B. S. d'Orléans

Doğum tarihi : 13/08/92
Evcil Hayvanı : Karabaş

Slytherin Kurgusu. Empty
MesajKonu: Geri: Slytherin Kurgusu.   Slytherin Kurgusu. Icon_minitimePerş. Tem. 28, 2011 10:55 pm

III. sınıflara da yer var mı u.u
Dorothée Solent
Slytherin V. Sınıf
Slytherin V. Sınıf
Dorothée Solent

Doğum tarihi : 10/11/91
Mücadele Tarafı : Törpü
Evcil Hayvanı : Papağanı Güllaç

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Slytherin Kurgusu. Left_bar_bleue95/100Slytherin Kurgusu. Empty_bar_bleue  (95/100)
Düello Gücü:

Slytherin Kurgusu. Empty
MesajKonu: Geri: Slytherin Kurgusu.   Slytherin Kurgusu. Icon_minitimeCuma Tem. 29, 2011 12:08 am

Bence gayet güzel bir kurgu. Katılmak isterim.
Nourdine Fraser
Slytherin V. Sınıf
Slytherin V. Sınıf

Mücadele Tarafı : Sorulur mu ?
Sihirsel Soy : Dünyanın En Saf Kanı.

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Düello Gücü:

Slytherin Kurgusu. Empty
MesajKonu: Geri: Slytherin Kurgusu.   Slytherin Kurgusu. Icon_minitimeCuma Tem. 29, 2011 10:30 am

Ben de katılırım. Very Happy
Gaetana Moecis
Slytherin V. Sınıf
Slytherin V. Sınıf
Gaetana Moecis

Slytherin Kurgusu. Empty
MesajKonu: Geri: Slytherin Kurgusu.   Slytherin Kurgusu. Icon_minitimeCuma Tem. 29, 2011 12:16 pm

Alkyone Ambrosia demiş ki:
Kitabın içinde ki kurgu falan diyince aklıma direk açlık oyunları geldi. Açlık oyunlarının içinde olabiliriz. Oyunlar tek kişi sağ kalana kadar devam ediyor ya. Ölen kişiler kitaptan çıkıp gerçeğe döner. Ama sağ kalana nolcak onu bulamadım Very Happy
Kitabı okumadım ama 'tek kişi sağ kalana kadar devam ediyor' a göre, katılıyorum. Ölenler kitaptan çıkıp gerçeğe dönerler. Sağ kalan son kişiye ise ne olacağını bende çözemedim Very Happy
Paris D. Juvens
Slytherin V. Sınıf
Slytherin V. Sınıf
Paris D. Juvens

Evcil Hayvanı : Yarasa *Elf.

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Slytherin Kurgusu. Left_bar_bleue98/100Slytherin Kurgusu. Empty_bar_bleue  (98/100)
Düello Gücü:

Slytherin Kurgusu. Empty
MesajKonu: Geri: Slytherin Kurgusu.   Slytherin Kurgusu. Icon_minitimeCuma Tem. 29, 2011 12:26 pm

hıhı. açlık oyunları olsun bence de.
Garlyn C. McAllen
Gryffindor IV. Sınıf
Gryffindor IV. Sınıf
Garlyn C. McAllen

Mücadele Tarafı : Bir Ondadır, Bir bunda =)
Evcil Hayvanı : Hamster

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Düello Gücü:

Slytherin Kurgusu. Empty
MesajKonu: Geri: Slytherin Kurgusu.   Slytherin Kurgusu. Icon_minitimeCuma Tem. 29, 2011 12:53 pm

Ben işaret serisini öneririm millet! Tabi kendiniz bilirsiniz Smile
Margeaux Deschanteh
Gryffindor VI. Sınıf & Sınıf Başkanı
Gryffindor VI. Sınıf & Sınıf Başkanı
Margeaux Deschanteh

Bilgiler
Quidditch Mevkiî: Vurucu
Rpg Puanı:
Slytherin Kurgusu. Left_bar_bleue93/100Slytherin Kurgusu. Empty_bar_bleue  (93/100)
Düello Gücü:
Slytherin Kurgusu. Left_bar_bleue30/60Slytherin Kurgusu. Empty_bar_bleue  (30/60)

Slytherin Kurgusu. Empty
MesajKonu: Geri: Slytherin Kurgusu.   Slytherin Kurgusu. Icon_minitimeCuma Tem. 29, 2011 1:03 pm

İşaret serisi dediğin, Gece Evi Serisi mi Evren?
Gibson Taylor
Slytherin IV. Sınıf
Slytherin IV. Sınıf
Gibson Taylor

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Düello Gücü:

Slytherin Kurgusu. Empty
MesajKonu: Geri: Slytherin Kurgusu.   Slytherin Kurgusu. Icon_minitimeCuma Tem. 29, 2011 1:07 pm

Yo! Hayır benim dediğim İşaret serisi vampirlerle alakalı ama biz değiştirebiliriz. Aranızda okuyan varmı???
Rousseau Yvonne
Slytherin IV. Sınıf
Slytherin IV. Sınıf
Rousseau Yvonne

Doğum tarihi : 31/07/95
Mücadele Tarafı : Kendi Çıkarı.
Evcil Hayvanı : Siyah Leopar, Mort.

Bilgiler
Quidditch Mevkiî: Kovalayıcı
Rpg Puanı:
Slytherin Kurgusu. Left_bar_bleue88/100Slytherin Kurgusu. Empty_bar_bleue  (88/100)
Düello Gücü:

Slytherin Kurgusu. Empty
MesajKonu: Geri: Slytherin Kurgusu.   Slytherin Kurgusu. Icon_minitimeCuma Tem. 29, 2011 5:38 pm

İşaret, ihanet falan diyorsan okudum ben onu. Ama o değilse bilemem. Açlık oyunları güzel olabilir. Okumadım ama sağ kalan tek kişide en büyük servete gidebilir. Önünde iki yol olur, ölüm ve yaşam. Bunlardan kendisine göre serveti seçer. -Tabiiki yaşam olacaktır o servet. - Büyük bir şey vermeye gerek yok. Önüne ölüm ve yaşam sunulduğunda ve çıkmaz bir duruma geldiğinde insan, yaşamı seçecektir. Böyle bir kısır döngü olabilir. Yaşamdan yaşama. sdfg*
Asana Qinghai
Gryffindor IV. Sınıf
Gryffindor IV. Sınıf
Asana Qinghai

Mücadele Tarafı : Nihat Doğan
Evcil Hayvanı : Çin'den hediye gelen Dengiz adını koyduğu efsanevi Feng Huang kuşudur.

Slytherin Kurgusu. Empty
MesajKonu: Geri: Slytherin Kurgusu.   Slytherin Kurgusu. Icon_minitimeCuma Tem. 29, 2011 5:45 pm

Kurguya karışmak gibi olacak ama, Slytherin'lilere ders vermek isteyen biri bence Nazi Almanyasında geçen bir kitap gibi bir konu seçmek isteyebilir, onların ırk takıntılarının nelere malolduğunu göstermek için. Yani ders vermek için kitaba hapsetme kurgusuna uyar bence. Tabi fazla politik ve sıkıcı bulursanız tabi siz bilirsiniz xD Kitap direk bilinen bir kitap olmazsa, uydurma bir kitap olursa mesela, sadece içeriğini seçerseniz mesela kitabı okuyan da okumayan da kurguya hakim olabilir bence. Kitap bir Muggle'ın yazdığı bir eser olur gene, ancak bir sebep yüzünden yayınlanmamış olabilir. O Gryffindor öğrencisinin eline bir şekilde geçer ve çocuk aklından ''Acaba şu Slytherin'den benimle düşman olanlar acaba bunları yaşasaydı ne olurdu?'' diye geçirir aklından. Ve olaylar gelişir.
https://phoenix-ro.yetkin-forum.com/t7561-yedisibirarada#171933
Gibson Taylor
Slytherin IV. Sınıf
Slytherin IV. Sınıf
Gibson Taylor

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Düello Gücü:

Slytherin Kurgusu. Empty
MesajKonu: Geri: Slytherin Kurgusu.   Slytherin Kurgusu. Icon_minitimeCuma Tem. 29, 2011 5:57 pm

Senem bahsettiğin seri evet. Bence onuda bir düşünün ama siz bilirsiniz güzel fikirler çıkıyor. Yasemin'in dediği bana çok politik geliyo ama illa onu yapçaz derseniz bana uyar sonucunda rp yapmak olsun değilmi Very Happy
Alkyone Ambrosia
Slytherin IV. Sınıf
Slytherin IV. Sınıf
Alkyone Ambrosia

Mücadele Tarafı : Kendisi
Sihirsel Soy : Safkan*
Evcil Hayvanı : Torrent faresi; Lityum ^.^

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Düello Gücü:

Slytherin Kurgusu. Empty
MesajKonu: Geri: Slytherin Kurgusu.   Slytherin Kurgusu. Icon_minitimeCuma Tem. 29, 2011 7:25 pm

Yaseminin dediği de evet politik ama mantıklıymış.

Yalnız şöyle bir şey var açlık oyunlarını yaparsak birbirimizi öldürmek zorunda kalıcaz ve gerçeğe döndüğümüzde ortalık fena karışır bence Very Happy Kimse kimseye güvenemez artık. Vay sen beni öldürdün vay şöyle vay böyle diye kıyamet kopar bina içinde Very Happy
Gibson Taylor
Slytherin IV. Sınıf
Slytherin IV. Sınıf
Gibson Taylor

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Düello Gücü:

Slytherin Kurgusu. Empty
MesajKonu: Geri: Slytherin Kurgusu.   Slytherin Kurgusu. Icon_minitimeCuma Tem. 29, 2011 10:32 pm

Bak oda doğru millet birbiriyle küsecek Very Happy Bir kere kimse sanmıyorum ki karakterlerini öldürmek istesin! Herkes tüm gücüyle birbirine saldıracaktır ölmemek için hemde tüm büyü gücüyle. Açıkçası ben öyle bir şey olursa ilk Rpde ölürüm bakmayın 4. sınıf olduğuma ben büyüden anlamam Very Happy Yalnız şöyle bir şey yapalım. Biz Slytherin'iz asa bizim için çok önemli birde ölüm yiyen maskesi yaptık mı kendimize süper olacaktır. Ben bunun üstünde çalışabilirim ne dersiniz asa ve maske işini kabul eden varmı? Ben maskeleri atarım seçeriz. Hem kurgu için bir başlık fotosu olucaktır bunları kullanmak hoş olur. Ay ne kadar zekiyim bir anda fışkırdı haa Very Happy
Anja Romochka
Anja Romochka

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Düello Gücü:

Slytherin Kurgusu. Empty
MesajKonu: Geri: Slytherin Kurgusu.   Slytherin Kurgusu. Icon_minitimeC.tesi Tem. 30, 2011 1:58 pm

Asa ve maske işi ne alaka anlamadım, burada sonuçta bir kitap içerisine gireceğiz. Çoğunluk açlık oyunları demiş, bence açlık oyunları güzel olur ama dediğiniz gibi insanlar birbirine falan küsebilir, evet. O zaman şöyle yapalım, yine Açlık Oyunları'nın içerisine girelim ama kimse birbirini tanımasın. Yani karakterlerin görünüşüne bürünelim derim, nasıl? Böylece birbirimizi tanımadığımızdan dolayı kimi öldürdüğümüzü bilemeyiz, ölen de kitaptan ayrılır. İlla kitap içerisindeki kurguya uyacağız diye bir şey yok elbette. Bir de DM buluruz, o zaman kazanan zar sistemiyle falan belirlenebilir. Nasıl sizce?
Gaetana Moecis
Slytherin V. Sınıf
Slytherin V. Sınıf
Gaetana Moecis

Slytherin Kurgusu. Empty
MesajKonu: Geri: Slytherin Kurgusu.   Slytherin Kurgusu. Icon_minitimeC.tesi Tem. 30, 2011 2:13 pm

Gibson Taylor demiş ki:
Senem bahsettiğin seri evet. Bence onuda bir düşünün ama siz bilirsiniz güzel fikirler çıkıyor. Yasemin'in dediği bana çok politik geliyo ama illa onu yapçaz derseniz bana uyar sonucunda rp yapmak olsun değilmi Very Happy
Evren, Senem'in bahsettiği serinin adı Gece Evi Serisi zaten, onu dedim ya bende -.-
Anja Romochka
Anja Romochka

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Düello Gücü:

Slytherin Kurgusu. Empty
MesajKonu: Geri: Slytherin Kurgusu.   Slytherin Kurgusu. Icon_minitimeC.tesi Tem. 30, 2011 2:35 pm

Gece Evi, o kadar heyecan dolu değil bence. Açlık Oyunları daha iyi gibi geliyor. Üstteki açıklamamda dediğim gibi yapabiliriz işte.
Gaetana Moecis
Slytherin V. Sınıf
Slytherin V. Sınıf
Gaetana Moecis

Slytherin Kurgusu. Empty
MesajKonu: Geri: Slytherin Kurgusu.   Slytherin Kurgusu. Icon_minitimeC.tesi Tem. 30, 2011 2:39 pm

Bencede Açlık Oyunları daha iyi olur. Ben sadece ismini doğru söylediğimden emin olduğumu şeettim, skjhsjgkf. Neyse, oyum açlık oyunlarına.

En son Gaetana Moecis tarafından C.tesi Tem. 30, 2011 2:53 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Anja Romochka
Anja Romochka

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Düello Gücü:

Slytherin Kurgusu. Empty
MesajKonu: Geri: Slytherin Kurgusu.   Slytherin Kurgusu. Icon_minitimeC.tesi Tem. 30, 2011 2:51 pm

Anket açabilirim isterseniz?
Gaetana Moecis
Slytherin V. Sınıf
Slytherin V. Sınıf
Gaetana Moecis

Slytherin Kurgusu. Empty
MesajKonu: Geri: Slytherin Kurgusu.   Slytherin Kurgusu. Icon_minitimeC.tesi Tem. 30, 2011 2:55 pm

Bence olur.

Slytherin Kurgusu.
1 sayfadaki 3 sayfasıSayfaya git : 1, 2, 3  Sonraki
 Similar topics
-
» Slytherin Masası
» Slytherin Tribünü.
» Slytherin'e Hediye
» Slytherin Pride
» Muzurluk (Slytherin erkekleri xD)