Phoenix ! ~ Harry Potter Rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaEski ParşömenLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Puanlama

5 posters
YazarMesaj
Feodora D'or
Ravenclaw V. Sınıf & Sınıf Başkanı & Yönetici
Feodora D'or

Doğum tarihi : 10/09/91
Mücadele Tarafı : Saçları
Sihirsel Soy : PureBlood
Evcil Hayvanı : Boo

Bilgiler
Quidditch Mevkiî: Arayıcı
Rpg Puanı:
Puanlama Left_bar_bleue100/100Puanlama Empty_bar_bleue  (100/100)
Düello Gücü:
Puanlama Left_bar_bleue30/60Puanlama Empty_bar_bleue  (30/60)

Puanlama Empty
MesajKonu: Puanlama   Puanlama Icon_minitimeÇarş. Tem. 13, 2011 7:17 am

Arkadaşlar az önce puanlama konusunda haksızlık olduğunu ima eden bir şikayet aldım zaten istekler bölümünde de belirtildi. Aklıma şöyle birşey geldi; konsey üyelerinden vazgeçemeyeceğimiz aşikar, biz bize dahi olsak puanlamalarımız elbette ki farklı olacak mükemmellik mutlak bir kavram değil sonuçta kişiden kişiye göre değişir, bu duruma başka hiçbir çözüm yolu gelmez, gelemez. İtirazı olan bize ulaşır tekrardan puanlanır olay budur, madem konseyin farklılığından muzdaripler sadece tek bir üyelik altında puanlama yapabiliriz. Örneğin Konsey diye bir üyelik açıp her birimize şifresi verilerek tek bir ad altında böyle bir uygulama yapabiliriz, elbette ki diğer konuya çözüm getiremememiz fazlasıyla doğal, söylediğim gibi zevkler farklı olabilir lakin her birimizin vereceği puanda birbirine fazlasıyla yakındır çünkü zaten konseye seçilenler en iyiler oldukları için neyin ne kadar iyi ne kadar kötü olabileceğini tartabilecek düzeydeler, eğer itiraz olursa da hep birlikte hareket ederiz. Bu konunun çözüm yolu en fazla bu olabilir bana göre, sizin önerileriniz nedir peki?
Feodora D'or
Feodora D'or

Bilgiler
Rpg Puanı:
Düello Gücü:

Puanlama Empty
MesajKonu: Geri: Puanlama   Puanlama Icon_minitimeÇarş. Tem. 13, 2011 8:21 am

ALAKASIZ BİR KONU
Bir de üyelerin sosyal ağlarını paylaşabilecekleri bir kategori falan mı açsak? Mesela Twitter adreslerini ne biliyim Tumblr larını yada diğer adreslerini falan paylaşırlar bu konuda sohbet falan ederler aralarındaki etkileşim artar bu sayede ne dersiniz Puanlama 626852
James Dean Caliente
Gryffindor VI. Sınıf & Sınıf Başkanı
James Dean Caliente

Doğum tarihi : 24/12/90
Mücadele Tarafı : Keyfine göre.
Sihirsel Soy : Melez.

Bilgiler
Quidditch Mevkiî: Kovalayıcı
Rpg Puanı:
Düello Gücü:

Puanlama Empty
MesajKonu: Geri: Puanlama   Puanlama Icon_minitimeÇarş. Tem. 13, 2011 9:44 am

Ihm. Aslında ben konseyden iyice soğudum. Puanlama işini de adminler olarak biz mi üstlensek? (Şu anda bile çoğunu biz puanladığımızdan sorun olmayacaktır.)
Feodora D'or
Feodora D'or

Bilgiler
Rpg Puanı:
Düello Gücü:

Puanlama Empty
MesajKonu: Geri: Puanlama   Puanlama Icon_minitimeÇarş. Tem. 13, 2011 10:40 am

Ya şu o zaman şu dediğim üyeliği açalım sadece biz bilelim hem gizemli olur Puanlama 273164
James Dean Caliente
James Dean Caliente

Bilgiler
Rpg Puanı:
Düello Gücü:

Puanlama Empty
MesajKonu: Geri: Puanlama   Puanlama Icon_minitimeÇarş. Tem. 13, 2011 10:45 am

Üyelik açılabilir. Bana farketmez. Very Happy Ama millet çakar bence zamanla. Very Happy Sonuçta mutlaka online admin puanlyacak. Yani bakacaklar kim açık, Ahmet. Tamam, benim rpmi puanlayan Ahmet. Very Happy
Feodora D'or
Feodora D'or

Bilgiler
Rpg Puanı:
Düello Gücü:

Puanlama Empty
MesajKonu: Geri: Puanlama   Puanlama Icon_minitimeÇarş. Tem. 13, 2011 10:48 am

Olsun olsun sadece o bilir diğer online olmayanlar anlayamaz kimin ne zaman ne puanladığını Puanlama 273164 ay çok istedim amaa yaaaaaa böle bişeyiii hahah Puanlama 626852
James Dean Caliente
James Dean Caliente

Bilgiler
Rpg Puanı:
Düello Gücü:

Puanlama Empty
MesajKonu: Geri: Puanlama   Puanlama Icon_minitimeÇarş. Tem. 13, 2011 10:51 am

Tamam aç. Konseyide ortadan kaldıralım. Kabul edenler? Very Happy
Aleida Widmore
Kemik Torbası Sahibesi & Yönetici
Aleida Widmore

Mücadele Tarafı : Widmore.
Sihirsel Soy : Safkan.
Evcil Hayvanı : Kedi - Ralph.

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Düello Gücü:
Puanlama Left_bar_bleue0/0Puanlama Empty_bar_bleue  (0/0)

Puanlama Empty
MesajKonu: Geri: Puanlama   Puanlama Icon_minitimeÇarş. Tem. 13, 2011 7:02 pm

Bence şikayet gelirse, başka bir konsey üyesi rpyi tekrar puanlasın. https://phoenix-ro.yetkin-forum.com/t7290-charles-crestor puanlama yeniden yapılmalı. gerçekten haksızlık olmuş.
Jamie Lea d'Estaign
Cadı
Cadı
Jamie Lea d'Estaign

Doğum tarihi : 13/08/92
Evcil Hayvanı : Faruk K

Puanlama Empty
MesajKonu: Geri: Puanlama   Puanlama Icon_minitimeÇarş. Tem. 13, 2011 8:20 pm

Bence tartışma başlığında üyelerin rp puanlama ile ilgili düşünceleri dikkate alınsın. Çoğu üye puanlama istemiyor ve bunu şevk kırıcı olarak görüyorsa bir sorun var demektir. Rpleri kimin puanlaması ya da nasıl puanlaması değil çünkü sorun yazılanlara göre. Herkesin kendini kısıtlanmış hissetmesi... Üyeler kendisini kısıtlanmış hissediyorsa sorun var demektir ve bu siteden soğutur. Bunlar dikkate alınmalı bence.
Feodora D'or
Feodora D'or

Bilgiler
Rpg Puanı:
Düello Gücü:

Puanlama Empty
MesajKonu: Geri: Puanlama   Puanlama Icon_minitimePerş. Tem. 14, 2011 8:57 am

Nedense daha önce yoktu bu konu ama son günlerde çıktı sorun nedenini anlayamadım nedense. Birileri kışkırtıyor mu ne yapıyor acaba
Jamie Lea d'Estaign
Cadı
Cadı
Jamie Lea d'Estaign

Puanlama Empty
MesajKonu: Geri: Puanlama   Puanlama Icon_minitimePerş. Tem. 14, 2011 11:05 am

Eğer buradaki kışkırtma sözü banaysa siteden Ahmet ve Yasemin dışında kimse ile doğru düzgün geyik dışında konuşmuşluğum yok. Kimseye RPG puanlama kötü sitede bunu belirtelim diye bir şey de demedim. Kimseyi kışkırtmadım ki zaten çoğu kişi sitede benim hangi Deniz olduğumu doğru düzgün bilmezken, tanımazken kimi nasıl kışkırtabilirim. Ayrıca kışkırtmak ne demektir? Kimi neye karşı kırşkırtmak? Ama evet, geyikte, çok önceden seyir defterinde falan RPG puanlamayı sevmediğini belirten üyeler gördüm. Eğer sizi rahatsız eden üyelerin düşünceleri ise üzgünüm yapabileceğim bir şey yok.
Aleida Widmore
Aleida Widmore

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Düello Gücü:

Puanlama Empty
MesajKonu: Geri: Puanlama   Puanlama Icon_minitimePerş. Tem. 14, 2011 8:52 pm

Sana karşı bir laf olduğunu sanmıyorum. Ama bu konuyu bu kadar umursamak da başka. Mesela ben eski bir rpmi koydum 100 puan aldım. Bir de bağımsız, başka biri gibi göstererek bir karakter açmak istedim, saçma bir rp yazdım puanım 97 geldi, ben depresyona giriyor muyum allah aşkına. Şevkim de kırılmıyor. Abartılıyor gerçekten. Eninde sonunda rp konulacak örnek de olsa. İlla bu kadar gurur kırıyorsa profilde gözükmesin, ayarlayalım, bir şey yapalım. Neredeyse artık her site kullanıyor. Admin için de pratik oluyor. Her başvuruda rp okumak istemiyorum yani. Bu da benim için eziyet.
James Dean Caliente
James Dean Caliente

Bilgiler
Rpg Puanı:
Düello Gücü:

Puanlama Empty
MesajKonu: Geri: Puanlama   Puanlama Icon_minitimeCuma Tem. 15, 2011 1:24 pm

Ihm sadece adminlerin göreceği şekilde ayarlayamıyoruz maalesef canım. Valla bu mesele harbiden canımı sıkmaya başladı. Ne yapacağız bilemiyorum. :/
Aleida Widmore
Aleida Widmore

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Düello Gücü:

Puanlama Empty
MesajKonu: Geri: Puanlama   Puanlama Icon_minitimeCuma Tem. 15, 2011 5:21 pm

Can sıkılacak bir şeyi yok abiciğim. sadece bizim sitemize ölel bir uygulama değil bu. Sıkça uygulanan ve beğenilen bir sistem. Üyeler de sevmedikleri bir şeye katlanacaklar artık.
Feodora D'or
Feodora D'or

Bilgiler
Rpg Puanı:
Düello Gücü:

Puanlama Empty
MesajKonu: Geri: Puanlama   Puanlama Icon_minitimeCuma Tem. 15, 2011 6:06 pm

Aleida Widmore demiş ki:
Can sıkılacak bir şeyi yok abiciğim. sadece bizim sitemize ölel bir uygulama değil bu. Sıkça uygulanan ve beğenilen bir sistem. Üyeler de sevmedikleri bir şeye katlanacaklar artık.

katılıyorum kesinlikle Cansucum. Pire yüzünden yorgan yakmayalım -evet bu atasözünü bolca kullanıyorum farkıdayım-
Jamie Lea d'Estaign
Cadı
Cadı
Jamie Lea d'Estaign

Puanlama Empty
MesajKonu: Geri: Puanlama   Puanlama Icon_minitimeCuma Tem. 15, 2011 11:18 pm

Aslında bu konuya daha fazla yazmayacaktım çünkü nedense bu konudan sonra kendimi aranızda çıkıntı hatta itiraf etmem gerekirse sorun yaratan kişi gibi hissettim. Ama bazı görüşlerimi söylemeden rahat edemeyeceğimi anladım. Öncelikle üyelerin söylendikleri dikkate alınmayacaksa o zaman tartışma başlığı niye açıldı çok merak etmekteyim. Üyelere sevmedikleri sistemi dayatma amacı taşıyorsak, kafamıza göre takılacaksak madem bunu tartışmaya açmayaydık. Amacımız sadece milleti meşgul etmek miydi? Üşenmediler siteye yardımcı olmak için öneriler sunup fikirlerini belirttiler. Sadece istemiyoruz deseler bile sonuçta sorduk, onlar da yanıt verdiler. Bizim yapmamız gereken yanıta uygun bir karar vermek. Şimdi kalkıp da sevmediğinize katlanacaksınız hahahayt mı diyeceğiz? Bu üyelerle dalga geçmek gibi bir şey değil midir? Ha, diyelim ki üyeler sistemi kaldırmayın ama bir şekilde rahatsız olunan yerleri değiştirin dedi. Ya da cidden sistemi beğenmedi, getirilen önerileri beğenmediler, bizim görevimiz oturun bunda devam ediyoruz demek değil. Gene onlara sormak neler istediklerini, gene onların istekleri doğrultusunda bir şeyler bulmak. Bu bizim için yorucu da olsa yapmamız gerek bir şey. Alınacak kararın üyeler açısından sonuçlarını düşünmeliyiz. Üyeler kalmasını istiyorsa kalır, kaldırılsın istiyorsa kaldırılır yerine elbette düşünüp daha iyi bir sistem buluruz, değiştirilmesini istiyorlarsa da istekleri doğrultusunda değiştiririz. Burada önemli olan bizim değil, tamamen üyelerin düşünceleri. Sadece Phoenix'de uygulanmıyor olması da üyelerin düşüncelerini değiştirmiyor. Üyeler tüm sitelerde bu uygulamada bir sorun görüyorlardır, sadece bizde değil. Peki o zaman biz neden diğer sitelerden farklı olup yapmamız gerekeni yapmıyoruz? O zaman üyeler de Phoenix ekibi olarak bizlerin onları gerçekten umursadığımızı görüp bir şekilde bunu site yararına göstermezler mi? Ha, hala tartışma başlığı yeterince tatmin edici gelmiyorsa üç şıklı[kaldırılsın, kalsın, değiştirilsin] bir anket de açılabilir ki bu daha rahat karar verilmesini sağlayacaktır. Hobarey, sanırım bu kadar ^^ Ve umarım gene çıkıntı, sorun yaratan olarak algılanmam. ^^
Aleida Widmore
Aleida Widmore

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Düello Gücü:

Puanlama Empty
MesajKonu: Geri: Puanlama   Puanlama Icon_minitimeC.tesi Tem. 16, 2011 12:50 am

Çıkıntı gibi hissetmen saçma. Önerilerini hiç dikkate almayan insanlar değiliz. Senin yönetim için iyi bir aday olduğunu düşünüyorum ben şahsen. Ahmet abiye bir itiraz da sunmadım görüldüğü üzere.
Dünyada belli şeyler vardır Deniz. Bunlar bazı insanlarca sevilir, bazı insanlarca sevilmez. Ben üyeyken de rp puanlama sistemini beğenenlerden olmuşumdur. Bunun haricinde hiçbir zaman insanlar tam anlamıyla memnun olmaz. Bu sistem de kimseye hakaret etmeyen, gayet normal bir sistem. Üyeleri her başvuruya rp bırakma derdinden kurtarıyor ayrıca bizi de her başvuruda rp okuyup yorumlama derdinden. Ayrıca rp puanı yükseltme diye bir bölüm var değil mi? İsteyen başvurup puanını yükseltebilir. Onu belli bir puana mahkum etmiyoruz.
Bir de kafaya takmışsın abi, üyeler bu sistemden rahatsız diye. Rahatsız olan olabilir elbette fakat neredeyse sitelerin %90'ında bu sistem uygulanıyor. Tek biz miyiz yani bununla onları boğan, rahatsız eden. Çok tutulan bir çok iyi rp sitesinde bu sistem kullanılmakta ve bir çok avantajı da beraberinde getirmekte.
Bu başlık niye açıldı o zaman? Bu başlık varolan sistemin hatalarını gidermek için açıldı. Değiştirmek için değil.
Ve son olarak kimsenin seni sorun yaratan kişi olarak gördüğünü düşünmüyorum. Bazen benim görüşlerim de kimsenin hoşuna gitmeyebiliyor. Bu çıkıntı olmak demek değil. Fakat sende -özellikle- beni üyelerin düşüncelerini hiç umursamayan, sadece kendini ve rahatlığını düşünen kendine admin olarak göstermezsen sevinirim. Burada hepimiz ortak bir amaç için uğraşıyoruz; online ve eğlenceli bir site haline getirmek. Ki sitenin şuanda bu durumda olduğunu da düşünüyorum. her üyenin sorununu dinliyorum ve iki tarafı kırmadan yol bulmaya çalışıyorum. fakat iki kişi 100 rol puanıyla kötü rp yazdı, 85 rol puanlı üye seviyesini yükseltip harika rpler çıkardı diye koca sistemi parçalamak istemiyorum. hayır, çok rahatsız olan üye bana yeni, daha güzel bir rp yollarsa puanını yükseltirim. Önemli olan o sitede rahatsız olmasın, eğlensin. Her türlü yardımı yapmak için hazırım fakat iki kişi için sistem değiştirilmez. Bu siteden gitse yine bu sistemle başka sitede karşılaşacak.
Archill Thomas Caliente
░Emekli Hogwarts Müdürü ░
░Emekli Hogwarts Müdürü ░
Archill Thomas Caliente

Mücadele Tarafı : Aydınlık~
Sihirsel Soy : Safkan~

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Düello Gücü:
Puanlama Left_bar_bleue50/60Puanlama Empty_bar_bleue  (50/60)

Puanlama Empty
MesajKonu: Geri: Puanlama   Puanlama Icon_minitimeC.tesi Tem. 16, 2011 11:35 am

Ihm, başlık tabii ki boşuna açılmadı. Ben çokça faydalı olduğunu düşünüyorum. Bazı yanlış anlaşılmaları gidermiş olduk. Ancak açtığım başlıkta getirilen önerilerin yetersiz olduğunu üzülerek söylemek isterim. Çözüme yönelik tek öneri en son -sanırım Kaan'ın yazdığı- öneri oldu. Hani sitenin birinde uygulanan sistem. Puan değil de puanın kelime karşılığı veriliyor üyelere. Mesela 95-100 arasına "RP Ustası" yazılıyor. Bu sistem benim puanlama sisteminin tek kusuru olarak gördüğüm 'kırıcılığı' ortadan kaldırabilir ama tabii bu sisteme geçersek hırsız oluruz. Kimsenin sistemini çalmak istemem. Onun dışında başlığa yazan bütün üyeler şikayetlerini belirtmiş ama çözüm önerisi yok. Ben " herşey serbest kalsın " düşüncesini çözüm önerisi olarak görmüyorum. Birşey söylerken sonuçlarınıda düşünmek gerek. Ben "herşey serbest kalsın " düşüncesinin sonuçlarını dahi düşünmek istemiyorum. Ha, evet. Bir de şu var. Bunu daha önce de söylemiştim. Açtığım başlığa yazanların çoğu puanı iyi olan kişiler. Yani sorunu olmayan ama şikayetçi olan. Ben bunu açıkçası samimi bulmuyorum.

Başlıktan çıkardığım sonuç şu. Puanlama sisteminin 'kırıcılığını' ortadan kaldıracak birşey bulmalıyız. Ve site içerisindeki RP'lerinin hiçbirinde puanını yansıtmayan üyelere bir yaptırım düşünmeliyiz. Sanırım bu kadar. Very Happy
https://phoenix-ro.yetkin-forum.com
Feodora D'or
Feodora D'or

Bilgiler
Rpg Puanı:
Düello Gücü:

Puanlama Empty
MesajKonu: Geri: Puanlama   Puanlama Icon_minitimeC.tesi Tem. 16, 2011 3:39 pm

Niçin kırıldıklarını da anlamıyorum, puanlamayı biz yaparız ve yeterince adil olmaya çalışırız, bu sayede üyeler istedikleri puana kavuşunca da bu kırıcılıktan eser kalmayacağına da eminim, hakettiklerini düşündükleri puanı aldıklarında sorun kendi kendisine çözülecektir. Bir de unuttuğunuz bir nokta var ki, adaletli davranmak iyidir hoştur ama geri kalmış azınlık tarafınında menfaatini düşünmek zorundayız, ne yazık ki herşey herkesin istediği gibi gelişmek zorunda değildir. Çalıntı bir sistemi de kullanmak bize yakışmaz Ahmet söylediğin gibi, yeni bir sistem yaratılacaksa elbette kullanılabilir fakat başı boşluk sadece ve sadece daha fazla sorun getirir.

Açtığım başlığa yazanların çoğu puanı iyi olan kişiler. Yani sorunu olmayan ama şikayetçi olan. Ben bunu açıkçası samimi bulmuyorum. Ahmetciğim bence bu kişiler puanını beğenmeyen kişiler, 2 puanın hesabını yapmakta açıkçası söylediğin gibi pek bir samimiyetsiz, rp dershanesi diye birşey var oraya yazdılarda biz mi düzeltmedik sanki puanlarını, hakları neyse onu vermek oysa ki tek yaptığımız. Ayrıca kötü konuşmak istemiyorum fakat rp puanını kim rp sine nasıl yansıtabiliyor bunu da anlamış değilim. Ben şuana kadar kimseye senin puanın şu seninle rp yapmam falan demedim bu sadece sembolik bir rakam, bu konunun uzatılmasını yeterince saçma bulduğumu belirtmek isterim. Adam akıllı bir sistem bulunursa da amenna.ç

Puanlama
1 sayfadaki 1 sayfası