Phoenix ! ~ Harry Potter Rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaEski ParşömenLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Aktif Rp'ye Ne Dersiniz?

+8
Valerie Diamante
Bjorn Jorgensen
Jack Anthony Láerod
Ulfhedin Faborg
Rapunzél Accessorize
Bartuc Christopher Faust
Macias A. Widmore
Desmond Fionnlaqh
12 posters

Katılır mısın?
Katılırım
Aktif Rp'ye Ne Dersiniz? Empty67%Aktif Rp'ye Ne Dersiniz? Empty
 67% [ 22 ]
Katılmam
Aktif Rp'ye Ne Dersiniz? Empty27%Aktif Rp'ye Ne Dersiniz? Empty
 27% [ 9 ]
Herkes Kendi Yapmalı
Aktif Rp'ye Ne Dersiniz? Empty6%Aktif Rp'ye Ne Dersiniz? Empty
 6% [ 2 ]
Toplam Oylar : 33

YazarMesaj
Desmond Fionnlaqh
Vampir
Vampir
Desmond Fionnlaqh

Mücadele Tarafı : Bencil.
Sihirsel Soy : Safkan

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Aktif Rp'ye Ne Dersiniz? Left_bar_bleue100/100Aktif Rp'ye Ne Dersiniz? Empty_bar_bleue  (100/100)
Düello Gücü:
Aktif Rp'ye Ne Dersiniz? Left_bar_bleue0/0Aktif Rp'ye Ne Dersiniz? Empty_bar_bleue  (0/0)

Aktif Rp'ye Ne Dersiniz? Empty
MesajKonu: Aktif Rp'ye Ne Dersiniz?   Aktif Rp'ye Ne Dersiniz? Icon_minitimeÇarş. Mayıs 18, 2011 11:30 pm

Arkadaşlar, rplerimizi aktif ve gruplar halinde yapmak daha eğlencelidir, diye düşünüyorum. Böyle bir rp olursa katılım olur mu?
Macias A. Widmore
Anita Bar Sahibi
Anita Bar Sahibi
Macias A. Widmore

Doğum tarihi : 08/08/90
Sihirsel Soy : Safkan.

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Aktif Rp'ye Ne Dersiniz? Left_bar_bleue100/100Aktif Rp'ye Ne Dersiniz? Empty_bar_bleue  (100/100)
Düello Gücü:
Aktif Rp'ye Ne Dersiniz? Left_bar_bleue35/60Aktif Rp'ye Ne Dersiniz? Empty_bar_bleue  (35/60)

MesajKonu: Geri: Aktif Rp'ye Ne Dersiniz?   Aktif Rp'ye Ne Dersiniz? Icon_minitimeCuma Mayıs 20, 2011 8:17 pm

Süper olur Smile

Edit : Düello Rp'leri sanmıştım ben. Diğer türlü güzel olmaz.

En son Macias A. Widmore tarafından C.tesi Mayıs 21, 2011 1:19 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Bartuc Christopher Faust
Hufflepuff IV. Sınıf
Hufflepuff IV. Sınıf
Bartuc Christopher Faust

Doğum tarihi : 01/09/92
Sihirsel Soy : Pure-Faust-
Evcil Hayvanı : Aewyn-Salamander

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Aktif Rp'ye Ne Dersiniz? Left_bar_bleue81/100Aktif Rp'ye Ne Dersiniz? Empty_bar_bleue  (81/100)
Düello Gücü:
Aktif Rp'ye Ne Dersiniz? Left_bar_bleue0/0Aktif Rp'ye Ne Dersiniz? Empty_bar_bleue  (0/0)

MesajKonu: Geri: Aktif Rp'ye Ne Dersiniz?   Aktif Rp'ye Ne Dersiniz? Icon_minitimeCuma Mayıs 20, 2011 8:20 pm

aktif derken? zarlı mı?
Desmond Fionnlaqh
Vampir
Vampir
Desmond Fionnlaqh

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Düello Gücü:

MesajKonu: Geri: Aktif Rp'ye Ne Dersiniz?   Aktif Rp'ye Ne Dersiniz? Icon_minitimeCuma Mayıs 20, 2011 8:22 pm

Hayır. Rp'ler daha kısa ancak cevabını beş dakika sonra alacaksınız. Bizim yaptığımız sıradan rp'ler, günlerce sürebiliyor.
Rapunzél Accessorize
Moda Tasarımcısı & Accessorize Of Palace Sahibesi
Moda Tasarımcısı & Accessorize Of Palace Sahibesi
Rapunzél Accessorize

Mücadele Tarafı : Platform Topuk

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Düello Gücü:

MesajKonu: Geri: Aktif Rp'ye Ne Dersiniz?   Aktif Rp'ye Ne Dersiniz? Icon_minitimeC.tesi Mayıs 21, 2011 8:40 am

Macias A. Widmore demiş ki:
Süper olur Smile

+1
Ulfhedin Faborg
Hufflepuff V. Sınıf
Hufflepuff V. Sınıf
Ulfhedin Faborg

Mücadele Tarafı : The Badgers

Bilgiler
Quidditch Mevkiî: Kovalayıcı
Rpg Puanı:
Düello Gücü:

MesajKonu: Geri: Aktif Rp'ye Ne Dersiniz?   Aktif Rp'ye Ne Dersiniz? Icon_minitimeC.tesi Mayıs 21, 2011 9:42 am

Katılmam. Çünkü playerların edebiyatını köreltmekten başka bir şey değil. Uzun rol oyunlarının suyu çıkmadı ya.
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Aktif Rp'ye Ne Dersiniz?   Aktif Rp'ye Ne Dersiniz? Icon_minitimeC.tesi Mayıs 21, 2011 1:14 pm

Ben de katılmam, diyorum. Neden mi? Şöyle izah edeyim; kısalık ya da uzunluk değil de beş dakika içinde cevap yazma olayı beni her zaman telaşa düşürmüştür.
Jack Anthony Láerod
Gryffindor V. Sınıf
Gryffindor V. Sınıf
Jack Anthony Láerod

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Düello Gücü:

MesajKonu: Geri: Aktif Rp'ye Ne Dersiniz?   Aktif Rp'ye Ne Dersiniz? Icon_minitimeC.tesi Mayıs 21, 2011 1:18 pm

Sadece Düello Rp'lerinde bu kuralı severim... Diğer türlü 'katılmam.'
Bjorn Jorgensen
Kurtadam
Kurtadam
Bjorn Jorgensen

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Düello Gücü:

MesajKonu: Geri: Aktif Rp'ye Ne Dersiniz?   Aktif Rp'ye Ne Dersiniz? Icon_minitimePaz Mayıs 22, 2011 7:23 pm

Ah bu kısa rp çılgınlığı. Bunun neresi eğlenceli. Kısa rpler düello kurguları için yaratılmıştır. Bir rol oyuncusu madem marifetli o halde edebiyatını konuşturmalı.
Valerie Diamante
Hufflepuff IV. Sınıf
Hufflepuff IV. Sınıf
Valerie Diamante

Doğum tarihi : 13/08/93
Mücadele Tarafı : Aydınlık.
Evcil Hayvanı : Minik beyaz bir tavşan. İsmi ise Lizz.

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Aktif Rp'ye Ne Dersiniz? Left_bar_bleue90/100Aktif Rp'ye Ne Dersiniz? Empty_bar_bleue  (90/100)
Düello Gücü:

MesajKonu: Geri: Aktif Rp'ye Ne Dersiniz?   Aktif Rp'ye Ne Dersiniz? Icon_minitimePaz Mayıs 22, 2011 7:31 pm

Eduard Justin Bennett demiş ki:
Ben de katılmam, diyorum. Neden mi? Şöyle izah edeyim; kısalık ya da uzunluk değil de beş dakika içinde cevap yazma olayı beni her zaman telaşa düşürmüştür.

Evet, kesinlikle katılıyorum. Toplu rpler olduğu zaman insanın aniden bir acele işi çıkıyor ve çıkmak zorunda kalıyor. O gün hiç rp yazmadığı zaman çok geride kalıyor ve sonra da hem katılmak istedi. Hem de yazmadı oluyor. Olmasını istemiyorum. Ve olursa da katılmam.
Desmond Fionnlaqh
Vampir
Vampir
Desmond Fionnlaqh

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Düello Gücü:

MesajKonu: Geri: Aktif Rp'ye Ne Dersiniz?   Aktif Rp'ye Ne Dersiniz? Icon_minitimePaz Mayıs 22, 2011 8:11 pm

Şöyle diyorsunuz yani; Biz kafamıza göre takılırız. Baskın, savaş, toplantı tarzı rp'ler olmasa olur. Hmm, olumlu oy verenlerde düşüncelerini yazarsa seviniriz.
Bartuc Christopher Faust
Hufflepuff IV. Sınıf
Hufflepuff IV. Sınıf
Bartuc Christopher Faust

Doğum tarihi : 01/09/92
Sihirsel Soy : Pure-Faust-
Evcil Hayvanı : Aewyn-Salamander

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Aktif Rp'ye Ne Dersiniz? Left_bar_bleue81/100Aktif Rp'ye Ne Dersiniz? Empty_bar_bleue  (81/100)
Düello Gücü:

MesajKonu: Geri: Aktif Rp'ye Ne Dersiniz?   Aktif Rp'ye Ne Dersiniz? Icon_minitimePaz Mayıs 22, 2011 9:19 pm

biz açarız toplu rpyi, 5 dk olmasa da en az şu kadar zaman diye koyarız sınırımızı. Uyacak olan gelir katılır, uymayacak olan da eğer asıl kurguyu etkileyecek bir rp ise, haberdarmış gibi davranır ya da davranmaz. Kısa olduğunda edebiyat yapılamıyor mu bilmiyorum ve rplerin uzunluğuna göre puan alındığını düşündürtüyor bazen insanlar. Oturup 4 günde yazılan bir rpde hata az olabilir bu normaldir, kısa sürede yazılan rp hem kişinin hayal gücünü hem de edebiyatını ortaya koyar diye düşünüyorum. Kitap yazmıyoruz hiç birimiz bu sitede, kısa süreli karşılaşmaları tasvir ediyoruz.
Heaven Laxell
Bakanlık Müsteşarı
Bakanlık Müsteşarı
Heaven Laxell

Doğum tarihi : 14/11/95

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Düello Gücü:

MesajKonu: Geri: Aktif Rp'ye Ne Dersiniz?   Aktif Rp'ye Ne Dersiniz? Icon_minitimePtsi Mayıs 23, 2011 8:15 pm

Eduard Justin Bennett demiş ki:

Katıldıms.
Macias A. Widmore
Anita Bar Sahibi
Anita Bar Sahibi
Macias A. Widmore

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Düello Gücü:
Aktif Rp'ye Ne Dersiniz? Left_bar_bleue35/60Aktif Rp'ye Ne Dersiniz? Empty_bar_bleue  (35/60)

MesajKonu: Geri: Aktif Rp'ye Ne Dersiniz?   Aktif Rp'ye Ne Dersiniz? Icon_minitimePerş. Mayıs 26, 2011 12:49 pm

Desmond Fionnlaqh demiş ki:
Şöyle diyorsunuz yani; Biz kafamıza göre takılırız. Baskın, savaş, toplantı tarzı rp'ler olmasa olur. Hmm, olumlu oy verenlerde düşüncelerini yazarsa seviniriz.

Toplantı tarzına katılmasam da, 'Baskın ve Savaş' Rplerinde dediğin 5 dakika ve en az 5 satır olan sistem acaip zevkli. Düello sistemine de bence bu sistem konulmalı. Ama diğer türlü düşünecek olursak, sadece full online olanlar için eğlenceli olur bu dediğiniz sistem. Geri kalanlar ( Haftada bir yada iki kez girip Rp yapmak isteyenler ) kendilerini dışlanmış hisseder diye düşünüyorum. Tekrar söylüyorum, Baskın ve Savaş Rp'lerinde dediğin çok mantıklı ve aşırı zevkli !

Anektod : Hatta eski bir sitede,- Düello sistemi 5x5 ( 5 dk. 5 Satır ) olan bir siteydi-
Bi tanıdığım ve iyi düello yapan bir arkadaşım 'Kalp Rahatsızlığı' olduğundan dolayı bu tür Rp'lerden uzak tutardık. Bir keresinde heyecandan sandalye üzerinde bayılmıştı.
Bautista O. Bourqué
Seherbaz
Seherbaz
Bautista O. Bourqué

Doğum tarihi : 30/04/92
Mücadele Tarafı : Light
Sihirsel Soy : Soysuz
Evcil Hayvanı : Dwight ~ Kurt

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Aktif Rp'ye Ne Dersiniz? Left_bar_bleue92/100Aktif Rp'ye Ne Dersiniz? Empty_bar_bleue  (92/100)
Düello Gücü:

MesajKonu: Geri: Aktif Rp'ye Ne Dersiniz?   Aktif Rp'ye Ne Dersiniz? Icon_minitimePaz Mayıs 29, 2011 2:31 am

Müthiş olur!
Sylvain Solent
Slytherin V. Sınıf
Slytherin V. Sınıf
Sylvain Solent

Mücadele Tarafı : Düşünceleri.
Evcil Hayvanı : 13 adında bir kedi.

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Aktif Rp'ye Ne Dersiniz? Left_bar_bleue99/100Aktif Rp'ye Ne Dersiniz? Empty_bar_bleue  (99/100)
Düello Gücü:

MesajKonu: Geri: Aktif Rp'ye Ne Dersiniz?   Aktif Rp'ye Ne Dersiniz? Icon_minitimePaz Mayıs 29, 2011 3:36 pm

Bjorn Jorgensen demiş ki:
Ah bu kısa rp çılgınlığı. Bunun neresi eğlenceli. Kısa rpler düello kurguları için yaratılmıştır. Bir rol oyuncusu madem marifetli o halde edebiyatını konuşturmalı.
Kesinlikle katılıyorum.
Ayrıca toplantı rpleri pek âlâ uzun olabilir. Bunda hiçbir sakınca yoktur ve sonuçta zaten toplantı demek üyelerin görüşlerini bildirmesi demektir ki bu da uzun rp yapılması demektir, bana göre.
Kısa rpler yani beş-altı satırlık, beş dakikada yazılan rpler düellolarda ve savaş rplerinde olmalıdır ki bunun da zaten zar sisteminin başlıca kuralı olduğunu düşünmekteyim.
Son olarak da bana göre online rp en az iki paragraf ve paragrafın satırları da beş-altı satır değil en az on-on iki satır olmalıdır. Zaten karakterinin neler hissettiğini anlatmazsan rpnin ne tadı kalır ki?
Lestat Audrica
Slytherin V. Sınıf
Slytherin V. Sınıf
Lestat Audrica

Mücadele Tarafı : Kendi Çıkarları
Evcil Hayvanı : Yok

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Düello Gücü:

MesajKonu: Geri: Aktif Rp'ye Ne Dersiniz?   Aktif Rp'ye Ne Dersiniz? Icon_minitimePtsi Mayıs 30, 2011 5:13 am

Kısa rpler tahammül edilebilir. Ancak şöyle.

Öncelikle toplantı rpleri konusunda haklılık payınız var. Uzun ve beklemeli olduğunda aksama yüzünden ana olaya geçilemiyor. Sonuçta o kadar kurgu yazılıp taraflar oluşmuşken yapılan rpler kurgu çerçevesinde değil kişilerin bireysel kurguları çerçevesinde ilerliyor. Bu yüzden ya bu çeşit grupların toplantılarında kullanılabilir. Şart mı? Çok da değil. Sağlam bir rpci kısa sürede iyi rpler de ortaya koyabilir. Hiç olmadı msn ya da facete bir topluya alınıp karara varılarak direk fiiliyata geçirilebilir.

Bir de DM eşliğinde küçük maceralar olabilir bu şekilde. Sadece düello demiyorum. DM etrafı betimler. Sonra oyunculara seçenekler sunar. Oyuncular da DM'nin yazdıklarına göre kendi rplerini yazar basitçe beş satırlık rplerle. Dm de bunu değerlendirir gerekli durumlarda zarını atar ve oyuncuya yeni seçenekler sunar. Bu şekilde Ceza rpleri, Profesörlerin vs yaptığı küçük görevler, maçlar vs yapılabilir. Çok da eğlenceli olur.

Ben bu seçenekleri göz önüne alarak evet dedim. Ancak bu "aktif rp" olayının bazı yerlerdeki gibi tembelliğe dönüşüp tüm rplere yansıması sitenin kalitesine balta vuracak bir olay olur. Hepimizde mükemmel yazılar çıkarabilecek yetenek varken bunu kullanmamak da olmaz.

Aktif Rp'ye Ne Dersiniz?
1 sayfadaki 1 sayfası