Phoenix ! ~ Harry Potter Rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaEski ParşömenLatest imagesKayıt OlGiriş yap

yeni dönem, ilk ders.

2 posters
YazarMesaj
Margeaux Deschanteh
Gryffindor VI. Sınıf & Sınıf Başkanı
Margeaux Deschanteh

Sihirsel Soy : Safkan.

Bilgiler
Quidditch Mevkiî: Vurucu
Rpg Puanı:
yeni dönem, ilk ders. Left_bar_bleue93/100yeni dönem, ilk ders. Empty_bar_bleue  (93/100)
Düello Gücü:
yeni dönem, ilk ders. Left_bar_bleue30/60yeni dönem, ilk ders. Empty_bar_bleue  (30/60)

yeni dönem, ilk ders. Empty
MesajKonu: yeni dönem, ilk ders.   yeni dönem, ilk ders. Icon_minitimePaz Haz. 27, 2010 9:21 pm

* Anlaşmalıdır.

RP IN ^^.
Jocelyne Svatkowski

Jocelyne Svatkowski

Mücadele Tarafı : Bardak.

MesajKonu: Geri: yeni dönem, ilk ders.   yeni dönem, ilk ders. Icon_minitimePtsi Haz. 28, 2010 10:29 pm

Koridorlara ulaştığımda gözüme doğru süzülen güneş ışıklarıyla irkildim. Yatakhane odasının içerisine pek güneş girmediği için gözlerim parlak şeylerle birleşince görüşüm bozuklaşıyordu. Tüm o öğrenci seli içerisinde sessizce KSKS dersliğine doğru ilerliyordum. Gözlerimi birkaç kere kırpıştırdıktan sonra önümde ilerleyen küçük sınıfların yanlarından sıyrılarak çoktan açılmış geniş kapılara doğru yürüdüm. Sınıfın içerisi güneş ışıklarından yoksundu. Tüm perdeler ardına kadar kapanmış ve sımsıkı çekiliydi. Nedeninin ne olduğunu zekası düşük birisi bile anlayabilirdi. Bu derste karşı koymaya çalıştığımız sihirler, yaratıklar vb. ışığa karşı duyarlı olabiliyordu. Gözlerimi devirdim ve bu tür gereksiz şeyleri düşünmekten uzaklaştırdım kendimi. Tahta sıralar neredeyse dopdoluydu. Cam kenarına doğru tek tük boş sıralar vardı. Kafamı sallayarak yeni babetlerimin üzerinde kıvrak bir dönüş yaptım. En arkadaki neredeyse kimsenin gözüne batmayacak olan sıraya oturdum. Kenara iliştiğimde elimdeki defterlerden
bir tanesi çekip çıkarttım. Ardından önceden hazırlanmış kalemimle birşeyler çiziktirmeye başladım. Kısa süre sonra yanımda hissettiğim sadece insan bedeninden yayılabilecek derecede sıcaklıkla kafamı yan tarafıma doğru çevirdim. İçeriye bir yolunu bulup sızmış güneş ışığıyla parıl parıl parlayan bir gülümseme karşıladı beni. Joenna her zaman olduğu gibi beni şaşırtmayı başarmıştı. Böyle ani girişler yaparak dikkat çekmeyi seviyor olmalıydı. Bende donuk bakışlarımı şekillendirerek yanaklarıma doğru ilerleyen gülümseme ile baktım ona.
'' Nasılsın? ''
Sorumu elimden geldiğince içten sormaya çalışmıştım. Pek popüler değildim, aslında öğrenciler arasında hep rağbet görmüştüm büyük ihtimelle bunun nedeni de okuldaki en gizemli kızlardan sayılmamdı. Joenna dışında pek fazla kişinin benim hakkımda pek fikri yoktu. Hem binadaşlarım hem de diğerleri tarafından garip karşılanırdım genelde ama nasıl olursa herkes adımı çok iyi bilir, yanlarından geçtiğimde dikkatle beni incelerdi. Yine de bana sıcak davranmazlardı işte. Kafamı hafifçe sallayarak düşüncelerden sıyrılmayı başardım. Kapılar gürültüyle kapandığında benim de sorum yarıda kesilmişti. Uzun ve çıkık burunlu ders öğretmenimiz zamanında yetişmişti.
Margeaux Deschanteh
Margeaux Deschanteh

Bilgiler
Rpg Puanı:
yeni dönem, ilk ders. Left_bar_bleue93/100yeni dönem, ilk ders. Empty_bar_bleue  (93/100)
Düello Gücü:
yeni dönem, ilk ders. Left_bar_bleue30/60yeni dönem, ilk ders. Empty_bar_bleue  (30/60)

MesajKonu: Geri: yeni dönem, ilk ders.   yeni dönem, ilk ders. Icon_minitimeÇarş. Haz. 30, 2010 1:21 pm

Ah, işte harika bir gün daha... Ve ilk ders tabii ki karanlık sanatlara karşı savunma. İşte günüm şimdiden batmıştı. İçimden * Yaa, ne harika, değil mi? * diye geçirdim ve derin bir iç çektim. Bir yandan bunları düşünüyor, bir yandan da karanlık sanatlara karşı savunma dersliğine doğru hızlı adımlar atıyordum. Geç kalmıştım, çünkü Maléna bugün de beni uyandırmamıştı. Maléna'yı düşününce hafifçe gülümsedim. O benim en iyi arkadaşımdı. Hatta o 'en iyi'den de iyiydi...

Hızla dersliğin kapısından içeri girdim. Gözlerim Maléna'yı arıyordu. Aslında hiç aramama gerek yoktu. çünkü o her zaman ki gibi arkaya oturacaktı, bunu biliyordum. ve düşündüğüm gibi de oldu, Maléna cam kenarındaki en arka sıradaydı. Hemen onun yanına doğrı gittim. İlk önce benim geldiğimi fark etmemişti. Sonradan başını yavaşça kaldırarak sıcacık gülümsememle tanıştı. Aslında beni birden bire karşısında görmeye alışkındı ama bu sefer fazla hızlı olmuştu sanırım. Çünkü bu sefer gerçekten çok şaşırmıştı. şaşkınlığı geçerken o da bana gülümsedi ve elini yanındaki sandalyeye birkaç hafif darbeyle vurarak oturmamı işaret etti. bende hemen yanına oturdum.
'' Nasılsın? ''
İlk sorunun ondan gelmesine şaşırmıştım doğrusu. Çünkü çoğunlukla aramızdaki konuşmalarda ben konuşmayı, o dinleyici olmuştu. Maléna gerçekten çok sessiz bir kızdı. O sırada ona cevap vermediğimi fark ettim.
'' İyiyim. Sen? '' dedim ve sonradan ekledim '' Beni bu sabah da uyandırmadın. Unuttun mu, yoksa benim tatlı uyuyuşuma bakarak 'Biraz daha uyusun.' mu dedin? '' diyerek kıkırdadım.
Bu sırada dersliğe karanlık sanatlara karışı savunma profesörümüz girdi.

En son Joenna Pysean tarafından Çarş. Tem. 07, 2010 11:01 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Jocelyne Svatkowski

Jocelyne Svatkowski

Mücadele Tarafı : Bardak.

MesajKonu: Geri: yeni dönem, ilk ders.   yeni dönem, ilk ders. Icon_minitimeC.tesi Tem. 03, 2010 1:18 pm

'' Ben de iyiyim. Hayır, aslında bayağı erken kalktım neden bilmiyorum. Seni de uyandırmak istemedim, tatlım.''
Konuşmamın sonuna ufak ama içten bir gülümseme de ekledim. Profesörün gözleri uzun uzun bütün sınıfı süzdü. Rahatsızca yerimde kıpırdandım. Bu tür bakışlardan hoşlanmazdım. Kadın, yıpranmış ellerini hızla yukarıya doğru kaydırarak kaşlarını çattı.
''Hadi ne bekliyorsunuz? Hepiniz ayağı kalkın bakalım.''
Kadın çok hızlı hareket ediyordu. Sanki kendisini büyülemişti. Güneşin loş ışıkları yüzüne dokunduğunda tiksintiyle yüzünü buruşturdu. Bu sırada bütün öğrenciler ayağa kalkmıştı çoktan. Sessizce iç geçirdim ve Joenna'ya bakmaya devam ettim. Hafifçe kaşlarımı oynatarak profesörü işaret ederek sessizce güldüm. Uzun asa bana doğru döndüğünde inanılmaz bir acıyla irkildim. Havaya doğru yükseldiğimi anlayabiliyordum. Vücudum alev alev yanıyordu, sanki ateş damarlarımda geziniyordu ve önüne çıkan her şeyi yakıp yıkıyordu. Gözlerimin yaşarmasına engel olarak inledim. Bedenimde oluşan morlu damarlar açığa çıkmıştı. Aniden sert bir biçimde yere düşünce derin derin nefes almaya başladım. Kalbim göğsümün altında gümbür gümbür atıyordu.
'' Şimdi, sonunuzun bu kız gibi olmasını istemiyorsanız çalışmaya başlayın. Bugün çok güçlü olan kalkan çeşitleri üzerinde çalışacağız.''
Joenna yerde yatan bedenime doğru eğilerek saçlarımı yüzümden çekti. Benim için endişelenmişe benziyordu. Yalpalayarak uzattığı elini tuttum. Sanki her şey etrafımda fır dönüyordu. Bu tür büyülerin öğrenciler üzerinde yapılması yasak değil miydi?
Margeaux Deschanteh
Margeaux Deschanteh

Bilgiler
Rpg Puanı:
Düello Gücü:

MesajKonu: Geri: yeni dönem, ilk ders.   yeni dönem, ilk ders. Icon_minitimeSalı Tem. 20, 2010 4:54 pm

Bir yandan Claudine'nin yerden kalkmasına yardım ediyor, bir yandan da profesörün duyamayacağı kadar kısık bir sesle ikizimin kulağına birşeyler fısıldıyordum.
'' Takma kafana. O kadın tam bir k*ltak. ''
İkimiz de kıkırdadık. Profsör kafasını tekrar bize doğru çevirdi.
'' Az önce yaptığım az mı geldi? ''
Kadın gitgide daha da öfkeleniyordu. Sanki biz onu çok önemsiyordukta... Yine de binamızdan puan gitmemesi ve diğer sınıf arkdaşlarımıza rezil olmayalım diye başlarımızı öne doğru eğdik ve yapmacık 'Özür dileriz' moduna geçtik. Profesör bize arkasını dönünce biz de birbirimizin yüzüne bakıp tekrar kıkırdadık.

yeni dönem, ilk ders.
1 sayfadaki 1 sayfası