Phoenix ! ~ Harry Potter Rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaEski ParşömenLatest imagesKayıt OlGiriş yap

"Tanrım, zavallının tekiydim."

2 posters
YazarMesaj
Jantis Theon Bray

Sihirsel Soy : Safkan
Evcil Hayvanı : Şu ana kadar olmadı

"Tanrım, zavallının tekiydim." Empty
MesajKonu: "Tanrım, zavallının tekiydim."   "Tanrım, zavallının tekiydim." Icon_minitimePaz Mayıs 23, 2010 12:16 am

Birden bire Diagon Yolu'nda belirdiğimde sanki yıllardır düşünmekten kaçındığım her şey zihnime doluşmuş, geride bıraktığım bütün sorunlar tekrar omuzlarıma binmişti. İki tür yalnızlık vardır; birinde tek başınızasınızdır, belki boş bir odada. Ya da geniş mi geniş bir ormanda. Diğerindeyse kalabalığın içinde bir tek siz varsınızdır. Hangisi daha çok koyar insana? Her zaman ikincinin daha kötü olduğunu düşünmüşümdür. İşte yine öyle düşünüyordum.

Çaresizlikle sırtımı çatlak sayılabilecek beyaz bir duvara dayadım. Derin bir iç çektim. Ve ardından bir tane daha. Cebimden son sigaramı çıkardım. İstemiyordum içmek, ama ihtiyacım vardı. Bırakmaya çalışıyordum. Boşuna bir çabaydı benimkisi. Hayatımda umutsuzluk, yalnızlık ve bitkinlik var oldukça sigaraya da bir yer mutlaka olacaktı. Ve tabii ki havada hoş bir şekilde kıvrılarak, dans edermişcesine yükselen dumanına ve geride bıraktığı bir kaç kuru öksürüğe de. Ben bunları kabullenmiştim; ben kendimi kabullenmiştim.

Son sigaramı iki dudağımın arasına yerleştirip güçlükle yaktım. İlk nefes, sanki dakikalarca suyun altında kalmış birinin ilk nefesi gibiydi. İkinci nefes, yine aynı etki. Üçüncü nefes, yine aynı. Ta ki kendimi kalabalık sokaktan çıkmış, karanlık ve ıssız bir sokakta yürürken bulana kadar. Ondan sonrası tatsız gelmeye başlamıştı. Sanki acımı bastırmış, o yüzden de etkisini kaybetmiş gibiydi. Ve bu ıssız sokaktan da çıkınca, gürültüleri dışarıdan duyulan sarhoşların olduğu Çatlak Kazan belirmişti karşımda. Son nefesimi de çektikten sonra, sigarayı taş yola attım ve üzerine iyice basarak söndüğünden emin oldum. Üşümüş ellerimi ceplerimden çıkardım. Biriyle saçımı düzelttim, biriyleyse nefret ettiğim ama yine de kendimi sık sık bulduğum bu yerin kapısını araladım. Lanet olasıca büyücülerin sık sık takıldığı başka bir yer yoktu ki?

İçeri girdiğimde ilk yaptığım şey, bütün masaları kontrol etmek olmuştu. Tabii kapıyı kapadıktan sonra. İnanın bana, bir kaç sarhoştan ve sizden daha zayıf büyücülerden küfür, lanet ve sitem işitmek hoş bir şey değil. Ve kapıyı açık bırakırsanız, bir kaç saniye sonra esinti bütün mekana hakim olduğunda olacak şey budur. Yapabileceğiniz diğer hata ise kapının önünde dikilip kalmaktır, biri kapıyı itip sırtınıza vurana kadar farketmezsiniz bunu. İşte, başıma gelen şey buydu. Sırtıma aldığım sert bir darbe beni kendime getirmişti. Dolu iki ya da üç masanın yanından geçip bara yerleştim. Yanımdaki sandalyeye ise kimsenin oturmamasını amaçlayarak cübbemi koydum. "Hah, Jantis! Sen bir klasiksin. Neyse, bu sefer kimseden tehdit işitmedin. Ya da küfür, yanılıyor muyum?" Yüzüme çarpık bir gülümseme yerleştirdim, bazı konularda ne kadar saf ve deneyimsiz olduğum her halimden belliydi. Tanrım, zavallının tekiydim. "Tanrı aşkına, sadece bir ateş viskisi ver, olur mu? Yorumlarını kendine sakla." Bu söylediklerimi genç ama bir o kadar da yorulmuş bir kahkaha takip etti. Önüme konan içkiyi biraz bekleterek etrafı incelemeye koyuldum. Kısa bir süre sonraysa bu "hobimin" yerini, her açılan kapıya dönüp bakmak aldı. Ta ki beklediğim kişiyi görene kadar.
Sténly Jack Widmore
♪ Ressam ♪
♪ Ressam ♪
Sténly Jack Widmore

Doğum tarihi : 13/06/94
Mücadele Tarafı : Widmore~
Sihirsel Soy : Safkan

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
"Tanrım, zavallının tekiydim." Left_bar_bleue89/100"Tanrım, zavallının tekiydim." Empty_bar_bleue  (89/100)
Düello Gücü:
"Tanrım, zavallının tekiydim." Left_bar_bleue0/0"Tanrım, zavallının tekiydim." Empty_bar_bleue  (0/0)

"Tanrım, zavallının tekiydim." Empty
MesajKonu: Geri: "Tanrım, zavallının tekiydim."   "Tanrım, zavallının tekiydim." Icon_minitimePaz Mayıs 23, 2010 1:12 am

Göz kapaklarımı açıp kapatırken olaylar ve hareketlenmeler ağır çekimde oluyor gibi hissediyordum. Yukarı ve aşağı. Bu kadar basit. Basit değildi; yapamıyordum. Bu durumdan gerçekten şikâyetçiydim. Her şey ağır çekimde oluyormuş gibi hissetmek ya da böyle gördüğünü sanmak çok tuhaf ve rahatsızlık vericiydi. Yavaş yavaş oluşan şeyleri algılama hızınız da ancak oluştukları hız kadar olabiliyor; önümden geçen bir sineği fark etmem yaklaşık otuz saniyemi alıyor. Hayatımda yaşadığım en saçma sapan şeylerden biri böyle hissetmek gerçekten de.

Çevremdeki telaşlı kalabalık bir yerlere yetişecekmiş gibi atıyorlardı adımlarını, herkesin bir acelesi vardı. Hâlbuki adım gibi emindim ki; hiçbirinin yetişmesi gereken ve ya acil denebilecek bir işi yoktu. Sanırım sürü psikolojisi dedikleri şeyde tam olarak bu.

Aceleci büyücülerin inadına yaparmış gibi attığım yavaş adımlar, birisi hariç tamamı beyaz giyinmiş bir topluluktaki "Birisi" rolünü oynuyormuşum gibi hissettiriyordu. Genellikle bu "Birisi" rollerinden hoşlanırdım. Şu anki yavaş adımlarıma eşlik edebilecek en iyi şeyin her nefesimde ucu parlayacak, dudaklarımdan hoşnutlukla sarkacak bir dal sigara olacağını fark etmemle birlikte ellerim içgüdüsel olarak ceplerime gitmişti. Sol elim paketten bir dal çıkarırken sağ elim cebimi yoklayarak çakmağı bulmuş, sağ elimin ağzıma götürdüğü sigarayı yakalamış ve nefesimin desteğiyle birlikte ucunu tutuşturmuştu. Ciğerlerimden süzülüp nefesim vasıtasıyla havaya karışan gri dumanı izlemek hayatımda bana zevk veren ender şeylerin arasında sayılabilirdi. Bu zevki haftada sadece bir kaç kez yaşamaya fırsatım oluyordu. Her seferinde yanımda bulunmasına rağmen bir dal dahi olsa sigara içmeye vaktim olmazdı hiç. Çoğu zaman aklıma da gelmezdi zaten..

Beni, sigara denince aklıma ilk gelen kişinin yanına götüren adımlarım hızlandıkça hatıralar canlanıyordu zihnimde. Hep romantik biri olmayı tercih etmişti Jantis. Bu romantikliği ona dünyada belki de eşi benzeri olmayan acılar çektirirken sigarayla tanışmasına ve çok sıcak bir ilişki kurmalarına sebep olmuştu. Yaptığı şeyin akıllıca olduğunu pek düşünmüyordum aslında fakat biliyordum ki Jantis de isteyerek bu acıları çekmiyordu. Ve ne zaman bu konuyu açsam titrek bir sesle yapı meselesi, deyip geçiştiriyordu. Kişilik olarak sağlam biriydi gerçekten, asla ters düşmezdik ve asla birbirimizi yarı yolda bırakmazdık. Romantik ve hassas olmasına karşın çok çetin çatışmalardan rahatlıkla sıyrıldığına bir çok kez şahit olmuştum.

Klasik buluşmalarımızdan birini yapacaktık yine. O anlatacaktı, ben aldırma, üzülme, yapma böyle, deyip geçiştirmeye çalışacaktım. Gecenin benim açımdan en ilgi çekici olayı şişenin dibini görmek olacaktı yine muhtemelen.

Buluşma noktasına geldiğimi fark ettiğimde düşüncelerim istemsizce benden ayrılmışlardı. Ortalık birden sakinleşmiş, tek ışık kaynağı mekânın camlarından dışarı fırlayan sarımtırak ışın demetleri olmuştu. Kapı için attığım son adımın ardından içeri girmiştim bile. Masaların hemen hepsi dolu gibiydi, içenler, şakalaşanlar, ufak çaplı tartışma yaşayanlar vs.. Bu manzarayı özlediğimi fak edip gülümsemiştim. Jantis' le yeniden içmek için aynı mekânda olmanın verdiği mutlulukla gözlerim Jantis' i arıyordu. Kısa sürede bulmuşlardı da. Usulca masasına yürüyüp tam karşısına oturmuştum. Anlat bakalım der gibi bir ifade takıldıktan sonra içki ısmarlama işini de ona bırakmıştım. Ne içeceğimi benim kadar iyi bilirdi..

"Tanrım, zavallının tekiydim."
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» "Yeni Bir Saç Spreyine Gerçekten İhtiyacımız Var mı?" ~ Hayvanlar Üzerinde Yapılan Testler
» OZanı görmedim ben açayım dedim..."OZan"
» Her şeye bir "ğ" ekleme olayı.
» Maestro: "Arıyorum."
» " Matt & Jane "