Phoenix ! ~ Harry Potter Rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaEski ParşömenLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Sınıflara Göre Dersler

4 posters
YazarMesaj
Clementine Delacrousé

Clementine Delacrousé

Doğum tarihi : 09/03/94
Mücadele Tarafı : Aydınlık
Sihirsel Soy : Melez
Evcil Hayvanı : Clem

Sınıflara Göre Dersler Empty
MesajKonu: Sınıflara Göre Dersler   Sınıflara Göre Dersler Icon_minitimePaz Mayıs 10, 2009 12:10 pm

Derslerin kurgusu hazırlanırken bir durum dikkatimi çekti ve diğer konsey üyeleriyle tartışmak üzere başlık açayım dedim.

Şimdi ders kurgularını her sınıf için hazırlıyoruz fakat sınıfların kapasitesi her derse uygun değil.

Örneğin Kriptoloji Bilimi çok zordur. Eğer bilmiyorsanız Kriptoloji bir şifre bilimidir. Yazıların belli bir sisteme göre şifrelenmesi ve o şekilde alıcıya iletimi ve şifrelerin deşifre edilmesidir. Bu bilimi okumuş olanlar bile bunu yaparken zorlanırlar hatta başarısızlığa uğrarlar. Böyle bir bilimin I. sınıflar tarafından öğrenilmesi oldukça zordur. Bende Kriptoloji bilimi sadece V, VI ve VII sınıflara öğretilebilir.

Diğer derslerde zorluklarına göre incelenip hangi sınıflara uygun olacağı kararlaştırılırsa bence daha iyi olur.
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Sınıflara Göre Dersler   Sınıflara Göre Dersler Icon_minitimePaz Mayıs 10, 2009 12:12 pm

Bende katılıyorum ^^
Diamondié Odysséia

Diamondié Odysséia

Mücadele Tarafı : İlgilenmiyor pek*
Sihirsel Soy : Safkan*
Evcil Hayvanı : Diamondia*

MesajKonu: Geri: Sınıflara Göre Dersler   Sınıflara Göre Dersler Icon_minitimePaz Mayıs 10, 2009 4:03 pm

Kesinlikle katılıyorum. ^^
Archill Thomas Caliente
░Emekli Hogwarts Müdürü ░
Archill Thomas Caliente

Doğum tarihi : 24/12/90
Mücadele Tarafı : Aydınlık~
Sihirsel Soy : Safkan~

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Sınıflara Göre Dersler Left_bar_bleue100/100Sınıflara Göre Dersler Empty_bar_bleue  (100/100)
Düello Gücü:
Sınıflara Göre Dersler Left_bar_bleue50/60Sınıflara Göre Dersler Empty_bar_bleue  (50/60)

MesajKonu: Geri: Sınıflara Göre Dersler   Sınıflara Göre Dersler Icon_minitimePaz Mayıs 10, 2009 4:22 pm

Katılmaktayım .... Suspect
Bilindiği gibi uçuş dersi de sadece 1. sınıflara okutuluyor ... Suspect
https://phoenix-ro.yetkin-forum.com
Theone Harrison
Kaçak
Kaçak
Theone Harrison

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Sınıflara Göre Dersler Left_bar_bleue96/100Sınıflara Göre Dersler Empty_bar_bleue  (96/100)
Düello Gücü:
Sınıflara Göre Dersler Left_bar_bleue36/60Sınıflara Göre Dersler Empty_bar_bleue  (36/60)

MesajKonu: Geri: Sınıflara Göre Dersler   Sınıflara Göre Dersler Icon_minitimePaz Mayıs 10, 2009 5:01 pm

Katılıyorum
Clementine Delacrousé

Clementine Delacrousé

MesajKonu: Geri: Sınıflara Göre Dersler   Sınıflara Göre Dersler Icon_minitimePaz Mayıs 10, 2009 5:46 pm

Sanırım çoğunluk katılıyor, bu durumda derslerin hangi sınıflara verileceği belirlense de ona göre ders kurguları yazsak ?
Archill Thomas Caliente
Archill Thomas Caliente

Doğum tarihi : 24/12/90
Mücadele Tarafı : Aydınlık~
Sihirsel Soy : Safkan~

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Sınıflara Göre Dersler Left_bar_bleue100/100Sınıflara Göre Dersler Empty_bar_bleue  (100/100)
Düello Gücü:
Sınıflara Göre Dersler Left_bar_bleue50/60Sınıflara Göre Dersler Empty_bar_bleue  (50/60)

MesajKonu: Geri: Sınıflara Göre Dersler   Sınıflara Göre Dersler Icon_minitimePaz Mayıs 10, 2009 5:55 pm

Herkes fikrini bu başlık altında belirtebilir . Hangi dersin hangi sınıflara verileceği konusunda ...
https://phoenix-ro.yetkin-forum.com
Diamondié Odysséia

Diamondié Odysséia

Mücadele Tarafı : İlgilenmiyor pek*
Sihirsel Soy : Safkan*
Evcil Hayvanı : Diamondia*

MesajKonu: Geri: Sınıflara Göre Dersler   Sınıflara Göre Dersler Icon_minitimePaz Mayıs 10, 2009 5:57 pm

Bana kalırsa, Kriminoloji dördüncü, Aritmansi üçüncü, Kriptoloji ise beşinci sınıftan itibaren okutulmaya başlanmalı.
Clementine Delacrousé

Clementine Delacrousé

MesajKonu: Geri: Sınıflara Göre Dersler   Sınıflara Göre Dersler Icon_minitimeSalı Mayıs 12, 2009 1:07 pm

Diamondié Odysséia demiş ki:
Bana kalırsa, Kriminoloji dördüncü, Aritmansi üçüncü, Kriptoloji ise beşinci sınıftan itibaren okutulmaya başlanmalı.

katılıyorum.
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Sınıflara Göre Dersler   Sınıflara Göre Dersler Icon_minitimeSalı Mayıs 12, 2009 9:48 pm

Evet ayrıca uçuşda sadece 1. sınıflara veriliyor.
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Sınıflara Göre Dersler   Sınıflara Göre Dersler Icon_minitimeCuma Mayıs 29, 2009 6:49 pm

Evet, katılıyorum ben de... Kehanet de 3. veya 2. sınıftan başlamalı bence... Görücülük birinci sınıfa öğretilecek bir şey değildir.

Sınıflara Göre Dersler
1 sayfadaki 1 sayfası