Phoenix ! ~ Harry Potter Rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaEski ParşömenLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Photoshop Hakkında Sorunlarınız

+10
Gaetana Moecis
Danila Alyosha
Adèle Beaumont
Peter F. D'Nile
Ian B. Widmore
Ivan Miroslav
Sophia Widmore
Heaven Laxell
Lillian Beaumont
Lorinna Granuerre
14 posters
YazarMesaj
Lorinna Granuerre

Lorinna Granuerre

Doğum tarihi : 06/11/93
Mücadele Tarafı : Tarafsız.
Sihirsel Soy : Safkan

Photoshop Hakkında Sorunlarınız Empty
MesajKonu: Photoshop Hakkında Sorunlarınız   Photoshop Hakkında Sorunlarınız Icon_minitimeÇarş. Ekim 28, 2009 12:55 pm

Burada takıldığınız yerleri veya öğrenmek istediklerinizi sorabilirsiniz. Elimizden geldiği kadar yardımcı olacağız. ^^'
Lillian Beaumont
Ravenclaw V. Sınıf
Ravenclaw V. Sınıf
Lillian Beaumont

Mücadele Tarafı : Diğeri.
Sihirsel Soy : Safkan.

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Photoshop Hakkında Sorunlarınız Left_bar_bleue100/100Photoshop Hakkında Sorunlarınız Empty_bar_bleue  (100/100)
Düello Gücü:
Photoshop Hakkında Sorunlarınız Left_bar_bleue30/60Photoshop Hakkında Sorunlarınız Empty_bar_bleue  (30/60)

MesajKonu: Geri: Photoshop Hakkında Sorunlarınız   Photoshop Hakkında Sorunlarınız Icon_minitimeÇarş. Ekim 28, 2009 4:01 pm

Benim iki sorum var.

1)Avatara ve imzaya çerçeve nasıl yapılıyor?

2)Saydam yazı nasıl yazılır?

*Umarım yardımcı olan birileri çıkar.
Heaven Laxell
Bakanlık Müsteşarı
Bakanlık Müsteşarı
Heaven Laxell

Doğum tarihi : 14/11/95

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Photoshop Hakkında Sorunlarınız Left_bar_bleue100/100Photoshop Hakkında Sorunlarınız Empty_bar_bleue  (100/100)
Düello Gücü:
Photoshop Hakkında Sorunlarınız Left_bar_bleue0/0Photoshop Hakkında Sorunlarınız Empty_bar_bleue  (0/0)

MesajKonu: Geri: Photoshop Hakkında Sorunlarınız   Photoshop Hakkında Sorunlarınız Icon_minitimeÇarş. Ekim 28, 2009 4:11 pm

Layerları merge visible yaptıktan sonra, duplicateliyorsun. Edit >> Stroke >> Beyaz, %50, Inside, Color Dodge. ^^
Yazıyı da overlay yapıyorsun. ^^
Lillian Beaumont
Ravenclaw V. Sınıf
Ravenclaw V. Sınıf
Lillian Beaumont

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Düello Gücü:
Photoshop Hakkında Sorunlarınız Left_bar_bleue30/60Photoshop Hakkında Sorunlarınız Empty_bar_bleue  (30/60)

MesajKonu: Geri: Photoshop Hakkında Sorunlarınız   Photoshop Hakkında Sorunlarınız Icon_minitimeÇarş. Ekim 28, 2009 4:21 pm

Çok teşekkür ederim. ^^ 1. Sorumu da cevaplayan olur umarım.
Sophia Widmore
Ravenclaw V. Sınıf
Ravenclaw V. Sınıf
Sophia Widmore

Doğum tarihi : 22/10/93

Bilgiler
Quidditch Mevkiî: Takım Kaptanı & Kovalayıcı
Rpg Puanı:
Photoshop Hakkında Sorunlarınız Left_bar_bleue98/100Photoshop Hakkında Sorunlarınız Empty_bar_bleue  (98/100)
Düello Gücü:
Photoshop Hakkında Sorunlarınız Left_bar_bleue0/0Photoshop Hakkında Sorunlarınız Empty_bar_bleue  (0/0)

MesajKonu: Geri: Photoshop Hakkında Sorunlarınız   Photoshop Hakkında Sorunlarınız Icon_minitimeÇarş. Ekim 28, 2009 4:46 pm

İdil sanırım cevabını vermiş Mervecim. *.*
Benim sorum da herkes farklı şekilde birleştirme yapıyor. Hem pratik hem kusursuz nasıl birleştirebiliriz?

En son Magnolia Quixie tarafından Çarş. Ekim 28, 2009 5:10 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
Ivan Miroslav
Gryffindor V. Sınıf
Gryffindor V. Sınıf
Ivan Miroslav

Mücadele Tarafı : Tarafsız.

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Photoshop Hakkında Sorunlarınız Left_bar_bleue97/100Photoshop Hakkında Sorunlarınız Empty_bar_bleue  (97/100)
Düello Gücü:

MesajKonu: Geri: Photoshop Hakkında Sorunlarınız   Photoshop Hakkında Sorunlarınız Icon_minitimeÇarş. Ekim 28, 2009 4:48 pm

Kusursuz birleştirme, zor. Açıkçası ben Eraser Tool ile işimi pek güzel hallediyorum. Eraser Tool seçeneklerinden Hardness'ı 0 olarak ayarla, yumuşak bir silgi elde edersin. Çok güzel birleştiriliyor Eraser Tool ile.
Lillian Beaumont
Ravenclaw V. Sınıf
Ravenclaw V. Sınıf
Lillian Beaumont

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Düello Gücü:

MesajKonu: Geri: Photoshop Hakkında Sorunlarınız   Photoshop Hakkında Sorunlarınız Icon_minitimeCuma Ekim 30, 2009 11:49 am

Ya benim bir sorunum var. Yine xD. Bu yazıyı overlay yapıcaktım. Ama 3 seçenek var. Color Overlay-Gradient Overlay-Pattern Overlay hangisi??
Ian B. Widmore

Ian B. Widmore

Mücadele Tarafı : Dark Side
Sihirsel Soy : Soysuz

MesajKonu: Geri: Photoshop Hakkında Sorunlarınız   Photoshop Hakkında Sorunlarınız Icon_minitimeCuma Ekim 30, 2009 2:39 pm

Ben yazıyı gölgeli gibi yapıyorum. Blending Options dan Inner Shadow uygula ben öyle yapıyorum.

Edit : Yanlış yazmışım Razz Bu arada Ali'nin yöntemine katılıyorum. O Şekilde gerçekten saydam oluyor Razz

En son Charlie Bryan Pace tarafından Cuma Ekim 30, 2009 4:17 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 3 kere değiştirildi
http://atesokurpg.roleplaylife.net
Peter F. D'Nile

Peter F. D'Nile

Doğum tarihi : 22/05/96
Mücadele Tarafı : ZAY
Evcil Hayvanı : SOB xP

MesajKonu: Geri: Photoshop Hakkında Sorunlarınız   Photoshop Hakkında Sorunlarınız Icon_minitimeCuma Ekim 30, 2009 4:11 pm

Window > Layers(%99 açıktır zaten xD) > Yazı Layerina click > Layers kutucuğunun üstte Normal var onu Overlay yap bu kadar...
http://dilinikoru.com/
Adèle Beaumont
Karanlık Cadı
Karanlık Cadı
Adèle Beaumont

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Düello Gücü:

MesajKonu: Geri: Photoshop Hakkında Sorunlarınız   Photoshop Hakkında Sorunlarınız Icon_minitimePaz Kas. 01, 2009 12:31 pm

Bir şey daha sorucam. Neon yazı efekti nasıl veriliyor? İnternetteki bilgi pek yardımcı olmadı.
Peter F. D'Nile

Peter F. D'Nile

Doğum tarihi : 22/05/96
Mücadele Tarafı : ZAY
Evcil Hayvanı : SOB xP

MesajKonu: Geri: Photoshop Hakkında Sorunlarınız   Photoshop Hakkında Sorunlarınız Icon_minitimePaz Kas. 01, 2009 12:40 pm

Photoshop Hakkında Sorunlarınız Photoshopsketch9jn
Bunun gibi istiyorsun dimi? Hemen karıştırıyım fotoşopu Very Happy

Yok o internette bulunan ders dışında bir yöntem bulamadım :S Anca Outer Glow'la oynarsan benzeye bilio ancak bunun gibi sonuç vermiyo.
http://dilinikoru.com/
Danila Alyosha
Hogwarts Yüksek Müffettişi
Hogwarts Yüksek Müffettişi
Danila Alyosha

Sihirsel Soy : Toujours Pur.

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Photoshop Hakkında Sorunlarınız Left_bar_bleue98/100Photoshop Hakkında Sorunlarınız Empty_bar_bleue  (98/100)
Düello Gücü:

MesajKonu: Geri: Photoshop Hakkında Sorunlarınız   Photoshop Hakkında Sorunlarınız Icon_minitimeÇarş. Ocak 13, 2010 5:16 pm

Foto'yu arkasında ki arkaplandan kusursuz ayırma nasıL yapa bilirim ? :S
Gaetana Moecis
Slytherin V. Sınıf
Slytherin V. Sınıf
Gaetana Moecis

Mücadele Tarafı : Karanlık.
Evcil Hayvanı : eylül, bal arısı.

MesajKonu: Geri: Photoshop Hakkında Sorunlarınız   Photoshop Hakkında Sorunlarınız Icon_minitimeÇarş. Ocak 13, 2010 8:23 pm

Evet. Aynı şeyi bende soracaktım...
Bridget Quixie

Bridget Quixie

Doğum tarihi : 25/04/60

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Düello Gücü:

MesajKonu: Geri: Photoshop Hakkında Sorunlarınız   Photoshop Hakkında Sorunlarınız Icon_minitimeC.tesi Ocak 30, 2010 8:10 pm

Pen tool ile resmi etrafından detaylarıyla kesiceksiniz. Eğer kestiğiniz yer kesiminizin ardından boyanıyorsa üstünde ayarlamalardan bir şeyler yapabilirsiniz. Sonra sağ tıklayıp make selection a basın. Sonra single column marquee tool a basıp kestiğiniz yere gelin ve sağ tıklayıp copye basın sonra arkaplanınıza koyun resmi oldu bitti.

Karışık anlatırım ne güzel. What a Face
Kevin Jacob Black

Kevin Jacob Black

Mücadele Tarafı : Işıklı Yol . xD Allahım Ya, Karanlık ! xD
Sihirsel Soy : Safkan .
Evcil Hayvanı : Jake .

MesajKonu: Geri: Photoshop Hakkında Sorunlarınız   Photoshop Hakkında Sorunlarınız Icon_minitimeÇarş. Şub. 10, 2010 8:16 am

Son bir soru . [Daha önce soru sormadın ki ? Cevabına cevap bkz; Edward Kevin Black . afasdsa.]

Evet soruyorum. xD Resimin görüntü kalitesini nasıl yükselticem yani nasıl daha parlak ve daha ii görünücek . xD
Lillian Beaumont
Ravenclaw V. Sınıf
Ravenclaw V. Sınıf
Lillian Beaumont

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Düello Gücü:

MesajKonu: Geri: Photoshop Hakkında Sorunlarınız   Photoshop Hakkında Sorunlarınız Icon_minitimeSalı Mayıs 18, 2010 6:33 pm

Ben psd olayını halen anlayamadım. Yardımcı olabilir misiniz?
Gabrielle Rewean

Gabrielle Rewean

Mücadele Tarafı : İnsanların hayatları farklı değildir ki, herkes aynı yaşar. *Albert Camus*
Sihirsel Soy : Melez.
Evcil Hayvanı : Gab.

MesajKonu: Geri: Photoshop Hakkında Sorunlarınız   Photoshop Hakkında Sorunlarınız Icon_minitimeÇarş. Haz. 23, 2010 12:27 am

Kevin Jacob Black demiş ki:
Son bir soru . [Daha önce soru sormadın ki ? Cevabına cevap bkz; Edward Kevin Black . afasdsa.]

Evet soruyorum. xD Resimin görüntü kalitesini nasıl yükselticem yani nasıl daha parlak ve daha ii görünücek . xD

Resimine göre değişir bu biraz aslında ama temel yapacağın şeyler şudur; resmin layerlarını biraz çoğaltarak hafif soft light, hafif screen falan uygulayabilirsin. Sharpen ise resmi belirginleştirir. Ama %100 olan bir layera uygularsan kaba durabilir. Biraz düşürürsün onu. Karışık anlattım ama.

Melanie Moreau demiş ki:
Ben psd olayını halen anlayamadım. Yardımcı olabilir misiniz?

Neyi anlamadığını söylersen yardımcı olabilirim ben.
Anya Vasiliyev
Ravenclaw V. Sınıf & Sınıf Başkanı
Ravenclaw V. Sınıf & Sınıf Başkanı
Anya Vasiliyev

Bilgiler
Quidditch Mevkiî: Vurucu
Rpg Puanı:
Düello Gücü:

MesajKonu: Geri: Photoshop Hakkında Sorunlarınız   Photoshop Hakkında Sorunlarınız Icon_minitimeSalı Tem. 13, 2010 1:50 am

İki saattir araşıyorum ne bulduysam güzel inmedi. Çıldıracak duruma geldim.
Photoshop Hakkında Sorunlarınız Flowerphotoshoppatterns
Herhangi birinde var mıdır ki bunlar? (:

Photoshop Hakkında Sorunlarınız
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Sorunlarınız
» ~ Sorunlarınız...
» Atölye Hakkında
» Malikane Hakkında
» ~ Kurgu Hakkında...