AnasayfaEski ParşömenSSSKullanıcı GruplarıKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 
 

 Talihsiz Karşılaşma.

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Jocelyn Harris
Gryffindor V. Sınıf
Gryffindor V. Sınıf
avatar

Mesaj Sayısı : 24
Doğum tarihi : 07/07/98
Yaş : 20
Sihirsel Soy : Melez.
Kayıt tarihi : 15/08/11

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
100/100  (100/100)
Düello Gücü:
0/0  (0/0)

MesajKonu: Talihsiz Karşılaşma.   Cuma Ağus. 19, 2011 11:17 pm

  RP IN


En son Jocelyn Harris tarafından Ptsi Ağus. 22, 2011 2:04 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Jocelyn Harris
Gryffindor V. Sınıf
Gryffindor V. Sınıf
avatar

Mesaj Sayısı : 24
Doğum tarihi : 07/07/98
Yaş : 20
Sihirsel Soy : Melez.
Kayıt tarihi : 15/08/11

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
100/100  (100/100)
Düello Gücü:
0/0  (0/0)

MesajKonu: Geri: Talihsiz Karşılaşma.   Cuma Ağus. 19, 2011 11:19 pm

  Doğup büyüdüğü Fransa'yı çok özlemişti Jo. Tabii, Hogwarts'ı da çok seviyordu ama bazen tüm bu büyülü dünya ona çok ağır geliyordu. En azından Fransa'da, kendi ülkesinde büyü dünyasından uzaklaşabiliyordu. Büyünün ona ağır gelmesinin nedeni muggle asıllı ama bir cadı olan annesinin onu Hogwarts'a gidene kadar büyüden uzak yetiştirmesiydi. Bu yüzden muggleların dünyasını sanki onlardanmış gibi çok iyi biliyordu. Annesi bir büyücü olduğunu bile Hogwarts'tan mektup geldiğinde söylemişti. Jo bu yüzden muggleların dünyasında olmayı seviyordu, bu onun bir alışkanlığıydı ve alışkanlıklardan vazgeçmek çok zordu. Şimdi bir kafede oturmuş kahvesini içiyordu. Üstelik yanında yeni tanıştığı bir muggle çocuk vardı. Tam genç muggleların yapacağı türden normal bir şeydi bu. Çocuk adının Andrew olduğunu söylemişti. Kumral saçları, mavi gözleri, kaslı vücudu ve romantik tavırlarıyla bir kızın hayallerindeki erkekti. Andrew onların yeni komşularıydı. İngiliz bir ailelerdi ve Fransa'ya babasının işi için taşınmışlardı. Henüz pek Fransızca konuşamadığı için kendi aralarında İngilizce konuşuyorlardı. Jocelyn İngilizceyi kendi dili gibi kullanabiliyordu. Karşısında oturan çocuğa içten bir şekilde gülümseyerek kahvesinden bir yudum aldı. Böyle yakışıklı bir çocukla takılmak harika bir şeydi.

  Bir süre havadan sudan konuştular. Andrew ona eski okulunu anlattı ve İngiltere'den bahsetti. Konuşma sırası Jocelyn'e geldi. "Beni biliyorsun, hep bu şehirde yaşadım. İrlanda'da bir yatılı okulda okuyorum bu yüzden sadece yazın buralardayım." dedi. Bu klasik söylediği bir sözdü, bir muggle tanıştığında hep bunu söylüyordu. Ben bir büyücülük okuluna gidiyorum deseydi deli olduğunu düşünürlerdi. Jocelyn kafede sıkılmaya başlamıştı. Andrew'e Fransa'yı gezdiriyordu ve biraz mola verip kafeye gelmişlerdi. Kafeden ayrılmak istediğini söyleyecekken Andrew garsonu çağırıp bir meyveli pasta istedi. Jocelyn kollarını göğsünde kavuşturup arkasına yaslandı. Çok sıkılmıştı ve buradan ayrılmak istiyordu ama Andrew'in pastasını bitirmesini beklemek zorunda kalmıştı. Gözleri kafeden içeri giren bir kıza takıldı. Hayır, bu olamazdı. Okulda en nefret ettiği kızlardan biri olan Gaetana Moecis'ti. Slytherin ve Gryffindor binasında olanlar çoğu zaman birbirinden nefret ediyordu. Jocelyn saçlarıyla yüzünü gizlemeye çalışarak Andrew'e hemen gitmeleri gerektiğini söylesede Gaetana onları görmüştü ve şimdi yüzünde bir gülümsemeyle onların masasına doğru yaklaşıyordu.


En son Jocelyn Harris tarafından Cuma Ağus. 26, 2011 1:09 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Gaetana Moecis
Slytherin V. Sınıf
Slytherin V. Sınıf
avatar

Mesaj Sayısı : 229
Mücadele Tarafı : Karanlık.
Sihirsel Soy : Safkan.
Evcil Hayvanı : eylül, bal arısı.
Kayıt tarihi : 11/01/10

MesajKonu: Geri: Talihsiz Karşılaşma.   Cuma Ağus. 19, 2011 11:44 pm

  Ah, Fransa, genç cadının asırlardır soyunun yetiştiği harika ülke. Moecis ailesi ne zamandır bu ülkede? 16. yüzyıl? Büyük ihtimalle... Aile güncelerinde onun gibi bir tarih yazılı. Aradan neredeyse 6 asır geçmiş olmasından olacak ki, okunması çok zor bir şekilde silik yazılara sahip günceler.
  Genç cadı ne yapacaktı bu yakıcı sıcakta, bu muggle dolu sokaklarda? Ne yapıpda eğlenecekti? Piper yoktu, Pamela yoktu, Jacee yoktu, kimse yoktu yakınlarında. Jacee ailesinin yanına, Bulgarisan'a gitmişti tatil için. Halbuki ne de çok ısrar etmişti Gaetana onunla beraber gelmesi için arkadaşına... Malikanelerinde geçireceklerdi bu sıcak günü. O serin, taş bloklardan yapılmış, 19. yüzyıldan kalma görünümlü lüks malikanede... İsterlerse Gaetana'nın küçükken babasıyla yaptıkları ağaç evinde de kalabilirlerdi. Orası da oldukça büyüktü. İkisine de fazlasıyla yeterdi. Hatta sadece ikisine de değil, Pamela, Piper, Sonia gelse, beşi birlikte rahatça sığarlardı. Ama maalesef hiç biri yoktu şimdi yanında.
  Etrafını muggle genç kızlar sarmış olan ucuzluk mağazalarına baktı, acır durumda. O insanlara acıyordu belki de. Kim ucuzluktan alınmış paçavralar giyerdi ki? Gözlerini devirdi sıkkınlıkla. Sonrada elindeki pahalı mağazalardan alınmış pahalı eşyaların paketlerine... Yapabilceği en iyi şey, bir yerlere oturup bir şeyler içmekti o an için. Daha mükemmel(!) bir planı yoktu. Yolun sağındaki geniş caddeye girdi ve karşısına çıkan ilk kafenin kapısını itekledi. İçeriye bir göz attı, beğenmezse ortamı, çıkacaktı bir an önce mekandan. Gözlerini tezgahta ve ardından müşterilerin üzerinde gezdirirken gözleri muzip bir ışıkla parladı. İşte orada duruyordu oyuncağı, Jocelyn. İşte bir eğlence vardı artık. Demek ki, o da buralardaydı ve... Ov, yanında bir yakışıklıyla. Oldukça eğlenen küçük bir kız gibi kıkırdadı. Kapının demir kolunu bırakıp içeriye doğru ilerlerken genç cadının yüzünü gizlemeye çalıştığını fark etti. Elindeki alışveriş paketlerini masanın üzerine çarparak koydu neredeyse ve tam karşılarındaki sandalyeye oturdu. "Bakın kimleri görüyorum?" Bir kez daha kıkırdadı o şirin ama şeytani yüz ifadesi eşliğinde. Önüne düşmüş uzun bir lülesini arkaya attı, oldukça yorucu bir gün geçirmişti aslında. Eliyle genç cadının yanındaki yakışıklıyı işaret ederek "Yeni oyuncağın hayırlı olsun Jocelyn! Umarım bir öncekinden daha uzun süre dayanır!" dedi ve kapıda onları ilk gördüğündekiyle aynı, eğlenen küçük bir kız gibi kıkırdadı tekrar.

Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Jocelyn Harris
Gryffindor V. Sınıf
Gryffindor V. Sınıf
avatar

Mesaj Sayısı : 24
Doğum tarihi : 07/07/98
Yaş : 20
Sihirsel Soy : Melez.
Kayıt tarihi : 15/08/11

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
100/100  (100/100)
Düello Gücü:
0/0  (0/0)

MesajKonu: Geri: Talihsiz Karşılaşma.   Ptsi Ağus. 22, 2011 1:59 pm

  Gaetana elindeki poşetleri onların oturduğu masanın üstüne bırakarak o da masaya oturdu. "Bakın kimleri görüyorum?" dedi. Jocelyn sinirinden ellerini yumruk yapıp masanın altına sakladı. Gaetana sanki Jo ile çok samimiler gibi davranıyordu ve bu da Jo'yu deli ediyordu. Çoğu Slytherin ve Gryffindor birbirinden nefret ediyordu ama Jocelyn, Gaeatana'ya karşı ayrı bir nefret besliyordu. Herkesin bazı kötü özellikleri olabilirdi ama Gaetana'da bu kötü özellikler çok fazlaydı. En çok da kızın yüzündeki şeytani ifadeden nefret ediyordu Jocelyn. Sinirini biraz olsun yatıştırmak istediği için kahvesinden bir yudum aldı ama bunun bir faydası yoktu. Tek yapabileceği Andrew'i de alarak bu kafeden mümkün olduğunca uzağa gitmekti. Ah, Andrew'i unutmuştu. Çocuk yüzünde şaşkın bir ifadeyle ona bakıyordu. Gaetana'nın kim olduğunu ve onu nereden tanıdığını merak ediyordu büyük ihtimalle. Jocelyn, Andrew' açıklama yapmaya tenezzül bile etmedi. Onun pastasını bitirmesini falan bekleyemezdi artık. Andrew'e gitmek istediklerini söylemek üzereyken Gaetana "Yeni oyuncağın hayırlı olsun Jocelyn! Umarım bir öncekinden daha uzun süre dayanır!" dedi kıkırdayarak. Bu kadarı fazlaydı. Gaetana'nın onla eğlenmesinden nefret ediyordu. Hemen Andrew'e bakı. Bu sefer daha çok şaşkın bir ifade yerleşmişti yüzüne. Kararını verdi. Bu kafeden gitmeyecekti. Eğer giderse Gaetana onu bir korkak sanabilirdi. Gaetana buraya keşke gelmeseydi diye düşündü ve Andrew'in pastasına lanetler okudu içinden. Gaetana'naya cevap vermeden önce sakin ve soğukkanlı olmak için, gözlerini kapayıp içinden ona kadar saymaya başladı. Muggleların bu rahatlama taktikleri çok anlamsızdı ama bazen işe yarıyordu. 'Dokuz,on.' Gözlerini yeniden açtı ama hiçbir değişiklik hissetmiyordu. Hala sinirden, bedenindeki tüm kaslar gerilmiş kaskatı oturuyordu. "Ben insanları oyuncak olarak kullanmıyorum. Bunu yapan sensin. Ve şimdi beni sırf eğlen diye oyuncak olarak kullanamayacaksın." dedi. Her bir cümleyi söylerken ki ses tonu nefret ve tehdit saçıyordu. Çevrede bu kadar çok muggle olmasaydı büyük ihtimalle aralarında bir düello olurdu ama muggleların yanında büyü yapmanın ağır cezaları vardı.


En son Jocelyn Harris tarafından Cuma Ağus. 26, 2011 1:09 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Gaetana Moecis
Slytherin V. Sınıf
Slytherin V. Sınıf
avatar

Mesaj Sayısı : 229
Mücadele Tarafı : Karanlık.
Sihirsel Soy : Safkan.
Evcil Hayvanı : eylül, bal arısı.
Kayıt tarihi : 11/01/10

MesajKonu: Geri: Talihsiz Karşılaşma.   Salı Ağus. 23, 2011 4:56 pm

  "Ben insanları oyuncak olarak kullanmıyorum. Bunu yapan sensin. Ve şimdi beni sırf eğlen diye oyuncak olarak kullanamayacaksın."
  Jocelyn'in sesindeki nefret ve tehditkar tavrı Gaetana'yı ne kadar sinirledirmiş olsa da, bu oyununa devam etmeliydi. Oturduğu sandalyeden kalktı ve yavaş adımlarla Jocelyn'e doğru ilerlemeye başladı. "Ah, çok ayıp. Neden böyle davranıyorsun ki tatlım? Nasıl olsa biz-" Sonunda Jocelyn'nin yanına varmıştı, kolunu genç cadının boynuna doladı. Arkadaşların birbirine sarılması gibi görünse de bu tablo, Gaetana'nın amacı Jocelyn'nin canını yakmaktı. Başardığına da inanıyordu. Çünkü genç cadı elini çoktan boyazğını sarmakta olan güçlü kollara götürmüş, bırakması için çekiştiriyordu. "-çok yakın arkadaşız. Hatta yakından da öteyiz. Biz en iyisiyiz," Kollarını genç cadının boynundan çekti ve gerçekten bir soru sorar gibi bakarak, "Değil mi?" dedi. Yüzünde şirin görünen ama aslında oldukça şeytani olan gülümsemesi vardı. Birden bire kafasını Jocelyn'nin yanındaki genç adama çevirdi. Şaşkın gözlerle onları izliyordu. "Ah, özür dilerim. Kendimi tanıtmadım. Ben Gaetana Moecis. Jocelyn'nin okuldan arkadaşıyım." Genç adamın yüzüne bir gülümseme yayılmıştı. "Demek sen de İrlanda'da okuyorsun." Gaetana'nın yüzündeki gülümseme daha da yayılmıştı şimdi. Demek ki, İrlanda'da okuduğunu söylemişti Jocelyn. Güzel, diye düşündü. Sanki şaşırmış gibi bir ifade takınarak genç adamı yanıtladı. "Ne? Ah, hayır. Biz İrlanda'da okumuyoruz ki. Biz İngiltere'de okuyoruz." Yüzündeki ifade gülümsemeyi geçmiş, kocaman bir sırıtışa dönüşmüştü. Genç adam yanında oturan genç cadıya şaşkın ve soru soran gözlerle bakarken. Gaetana iç geçirdi, Şimdi ne yapacaksın bakalım küçük cadı.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Jocelyn Harris
Gryffindor V. Sınıf
Gryffindor V. Sınıf
avatar

Mesaj Sayısı : 24
Doğum tarihi : 07/07/98
Yaş : 20
Sihirsel Soy : Melez.
Kayıt tarihi : 15/08/11

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
100/100  (100/100)
Düello Gücü:
0/0  (0/0)

MesajKonu: Geri: Talihsiz Karşılaşma.   Cuma Ağus. 26, 2011 12:18 am

  Jocelyn'in tehditkar hareketleri Gaetana'yı sinirlendirse bile aynı zamanda onunla uğraşma isteğini arttırmıştı maalesef. Jocelyn daha önce hiç böyle bir durumda bulunmamıştı. Hogwarts'ta ettikleri kavgalar bile genç cadıyı bu kadar zorlamamıştı. Bu anı yaşamak yerine, onunla Hogwarts'ta her gün kavga etmeyi tercih ederdi. Gaetana sandalyesinden kalkıp, yüzünde sinsi bir gülümsemeyle ona yaklaşıyordu. Jocelyn gözlerini devirdi, böyle çok kurnazmış gibi gülümsemelerden nefret ediyordu. "Ah, çok ayıp. Neden böyle davranıyorsun ki tatlım? Nasıl olsa biz-" dedi ve kollarını Jocelyn'in boynuna doladı. Ne yapıyordu bu kız böyle? Eğer, Andrew'i gözüne girmeye falan çalışıyorsa bu masadan hemen çekip gidebilirdi, hatta şu an en çok istediği şeydi bu ama Gaetana'nın mugglelarla takılmak isteyeceğini hiç sanmıyordu. Gaetana'nın kollarını onu daha sıkı sarmaya başladı. Jocelyn bu durumundan çok iğrendi, düşmanın ona sarılması çok sinir bozucuydu, kendini çok tuhaf hissediyordu cadı. Elleriyle, Gaetana'nın boğazına sarılan kollarını çekiştirmeye çalıştı. "-çok yakın arkadaşız. Hatta yakından da öteyiz. Biz en iyisiyiz," dedi Gaetana ortada hiçbir şey yokmuş gibi, Andrew'e masum bir kızmış gibi gülümseyerek.

  Sonunda Gaetana ona yalandan sarılmayı kestiğinde derin bir nefes alıp, Gaetana'nın sarılmasıyla buruşan mor tişörtünü düzeltti. Gaetana'nın şeytansı suratını görmemek için masasında yarım kalan kahvesine dikmişti gözlerini. "Ah, özür dilerim. Kendimi tanıtmadım. Ben Gaetana Moecis. Jocelyn'nin okuldan arkadaşıyım." dedi. Jocelyn bunu duyunca hemen gözlerini kahvesinden ayırıp, önce Gaetana'ya ve sonra da Andrew'e baktı. "Demek sen de İrlanda'da okuyorsun." dedi Andrew. İçinden Andrew'e lanetler okudu. Gaetana'naya bir koz vermişti, farkında olmadan. Jocelyn, bunu Gaetana'nın yüzünde daha da canlanan gülümsemesinden anlamıştı. Kız mükemmel rol yeteneğini kullanarak "Ne? Ah, hayır. Biz İrlanda'da okumuyoruz ki. Biz İngiltere'de okuyoruz." dedi şaşkın bir ifadeyle. Sonra, Jocelyn'e döndü. Bu sefer sırıtıyordu. Hayır bu sırıtışı, görmek istemiyordu genç cadı. Bu yüzden Andrew'a baktı. Yüzündeki ifadeden aklında bir çok soru işareti olduğu belliydi, sanki ona dersi hiç anlayamamış gibi bakan bir öğrenciydi. Andrew'e de bakmak istemiyordu ama sorusuna cevap vermeliydi. "Eee, şey..." dedi söze salakça bir şekilde başlayarak. Böyle yaparsa yalan söylediği açıkça belli olurdu. Aklına ilk gelen şeyi söyledi. "Sen İngiltereli olduğunu söylediğinde ben orada okuduğumu söyleyemedim çünkü tüm okul hayatım orada geçmesine rağmen orasını pek bilmiyorum. Eğer İngiltere'de okuduğumu söylersem mutlaka orası hakkında konuşacaktık. Biraz utangaç bir insanımdır." dedi Jocelyn gözlerini yere dikip, utanmış bir genç kızmış gibi davranarak. Cevabı pek mantıklı olmayabilirdi ama düşünecek vakti olmadığından aklına gelen ilk şeyi söylemişti. Andrew'e baktığında yüzündeki soru soran ifadenin yerini tatmin olmuş bir hal almıştı. Birden Andrew ayağa kalkıp harika bir eylemde bulundu. Onlardan lavaboya gitmek için izin istedi. O sırada Gaetana'yı yollayabilirdi. Gaetana daha cevap bile veremeden Jocelyn "Tabii!" dedi neşeyle cıvıldayarak. Gaetana'ya döndüğünde ise yüzünde tehditkar bir tavır vardı. Fakat Gaetana hiç oralı değilmiş gibiydi. Sıkılmış görünüyordu. Jocelyn"Hemen git buradan, yeterince eğlendin." dedi. Bir yandan da Andrew'in gelip gelmediğine bakıyordu göz ucuyla. Gaetana ona döndü ve "Az önce iyi atlattın ama bir daha ki sefere bu kadar şanslı olmayabilirsin. Ayrıca burada uzun süre kalacağımı beklemiyordun değil mi? Çok sıkıcısın çünkü." dedi. Jocelyn bu lafına kızamadı bile sevinçten. Sonunda kurtulmuştu ondan. Gaetana giderken yüzünde sanki aldığı oyuncak bebekten bir saat sonra hemen sıkılan küçük bir kızın yüzün ifadesi vardı. Bunu da umursamadı. Gaetana tam olarak çıkıp gittiğinde ise Andrew geldi. Onu ayakta karşılamıştı kız. Çocuk gözleriyle Gaetana'yı arıyordu. Bunun için daha sonra bir bahane uydurabilirdi. "Haydi, gidelim." dedi. Buradan bir an önce uzaklaşmak istiyordu.


  RP SONU.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
 
Talihsiz Karşılaşma.
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Karşılıksız verilen başarı

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Phoenix ! ~ Harry Potter Rpg :: ||| Muggle Dünyası :: FRANSA-
Buraya geçin: