AnasayfaEski ParşömenSSSKullanıcı GruplarıKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 

Geri Dönüş

YazarMesaj
Ilaria Widmore
St. Mungo Baş Şifacısı
St. Mungo Baş Şifacısı

Doğum tarihi : 30/08/93
Mücadele Tarafı : Widmore
Sihirsel Soy : Safkan
Evcil Hayvanı : Trinky

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
100/100  (100/100)
Düello Gücü:
0/0  (0/0)

MesajKonu: Geri Dönüş   Perş. Ağus. 18, 2011 1:07 am

Hava içime işliyordu. Londra'nın sıcağının altında kalmayalı uzun zaman olmuştu. Muggle kökenliler etrafta telaşla koşuştururken benim yapacak pek bir şeyim yoktu. Yeni dönüşüm şerefine bir parti filan veremezdim elbet. Saçlarımı geriden toplamıştım, böylece gözümün önüne düşen tutamları idare edebiliyordum. Şimdiyse açık manzaraya bakıyordum. Sırtıma yüklediğim sırt çantamda aslında her şeyim vardı. Uzun süre içinde yaşadığım çadırım, birkaç muggle işi kap kacak ve tabiki sihirli malzemelerim. İksirlerimi, ilaçlarımı, büyü kitaplarımı hiç yanımdan ayırmadım zaten. Uzun yolculuğumda yanımda tuttuğum notlarımıda çantama tıkmıştım. Tabi bir de kıyafetlerim vardı. Sonuçta çıplak kalamazdım ve her yere uygun kıyafet taşımalıydım. Çünkü yolculuğum Singapur'da başlamış ve Antartika'da bitmişti. Doğal olarak kıyafet seçimim bir hayli değilşmişti. Genede şu kısacık ömrümde çok yer gördüğüm için mutluydum. Şimdiyse bakanlığın isteğiyle Baş Şifacı olarak atanmıştım. Dönüşümün sebebi buydu. Her ne kadar insanlara yardım etmek denince ilk akla gelen isim olmasam da ilaçlar ve iksirler hakkındaki bilgilerimle bu ünvanı hakediyordum.

Uzun siyah çizmelerimi yere vurarak yürümeye başladım. Her adımımda topuklarımdan gelen sesi duyabiliyordum. Eteğim dans eder gibi kıvrılıyordu. Gözlerimi yoldan ayırmadan ilerledim. Üzerimde duran uzun kollu poları çıkarttım ve sırt çantamın köşesine sıkıştırdım. Londra yazları tahmin ettiğimden daha sıcak gibiydi. Bu yüzden etrafımda koşuşturan mugglelar terlemekle meşgul gibiydiler. Bense büyülerim sayesinde ne terliyor ne de üşüyordum. İşte bu gibi durumlar yüzünden büyücü olmayı seviyordum. Aslında tamam büyücü olmayı iksirlerim yüzünden seviyordum. Kaynayan kazanın kokusunu hiçbir şeye değişmezdim. Bu sebeplerden büyücü dünyasına adımımı atmak için çok heyecanlıydım. Aldığım haberlere göre ben yokken Hogwarts'da vampirlerle büyük bir savaş çıkmıştı. Bu yüzden şu sıra şifacılara çok hitiyaç vardı. Tahminime göre bakanlığın beni çağırması da bu sebeptendi. Genede ne olursa olsun ünvanımın hakkını verecektim. Sonuçta büyücü dünyasını seviyordum. Çatlak Kazan'a girer girmezde bunu kesinleştirmiştim. Büyü kalıntılarının kokusu burnuma geldiğinde hafifçe gülümsedim. Bütün zarifliğimi koruyarak bara ilerledim. Yıllar önce gördüğüm barmen arkadaşımı gene karşımda görmekten memnundum. Gözlerinin etrafı biraz daha çizgilerle dolmuştu; ama hala çok yakışıklıydı. Bir baş selamının ardından "Her zamankinden Tony." diye sırıttım. Bunu duymaktan mutlu olduğunu belirten kelimeleri sarfetmesinin üzerine viskimi doldurdu. Uzanarak viskimden ufak bir yudum aldım.

*İsteyen gelebilir.

Geri Dönüş
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» HBK
» Mr.McMahon Drew McIntyre'yi Kemeri ile birlikte geri getirtti ..