Phoenix ! ~ Harry Potter Rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaEski ParşömenLatest imagesKayıt OlGiriş yap

~ Alışveriş

3 posters
YazarMesaj
Jack Austin Caliente
Hufflepuff I. Sınıf
Hufflepuff I. Sınıf
Jack Austin Caliente

Sihirsel Soy : Safkanız ama önemli mi ki?
Evcil Hayvanı : Baykuşum var. İsmi lazım değil.

~ Alışveriş Empty
MesajKonu: ~ Alışveriş   ~ Alışveriş Icon_minitimeÇarş. Ağus. 17, 2011 11:45 am

“ Vay canına be! ” Şaşkınca etrafına bakınıyordu. Daha önce de geldiği bu mekân sanki değişmiş, gelişmiş, Jack için mükemmelleştirilmişti. En azından o şimdi öyle görüyordu. Cesaret edip tuğlaların arasından koca bir adımla kurtulduğunda, heyecanının esiri olmuştu çoktan. Ellerini yumruk yapıp boğazının hemen altında birleştirmiş, titremeye yüz tutmuş bedenini kontrol etmeye çalışıyor, abisine bakıyordu fırlayacakmış gibi duran gözlerle. Abisi onu bekletmeyip yanına geldiğinde hemen kalabalığın arasına daldı. Abisini de cüppesinden tutmuş yanında çekiştiriyordu. Hemen sağındaki dükkânda satılan kazanlar ilk dikkatini çeken şeydi. Hemen cüppesinin cebinden kabul mektubunu çıkarıp listeye baktı. Evet! Yanlış hatırlamıyordu. Bir kazana da ihtiyacı vardı. Ama abisi durmamıştı. Yürümeye devam ediyordu. “ Abi! Abi! ” Abisinin arkasında biraz koşturunca nefes nefese kalmıştı. Ama yine de abisinin dikkatini çekebildiğinde mektubunu kaldırıp sallayabildi. “ Bir kazan almam söyleniyor. Alacağız değil mi? ” Bir an için kuşkuya düşmüştü. Yüzünü buruşturup kazanların satıldığı dükkâna üzgün üzgün baktı. Belki de abisinin eski kazanını kullanması gerekiyordu.
James Dean Caliente
Gryffindor VI. Sınıf & Sınıf Başkanı
James Dean Caliente

Doğum tarihi : 24/12/90
Mücadele Tarafı : Keyfine göre.
Sihirsel Soy : Melez.

Bilgiler
Quidditch Mevkiî: Kovalayıcı
Rpg Puanı:
~ Alışveriş Left_bar_bleue100/100~ Alışveriş Empty_bar_bleue  (100/100)
Düello Gücü:
~ Alışveriş Left_bar_bleue30/60~ Alışveriş Empty_bar_bleue  (30/60)

~ Alışveriş Empty
MesajKonu: Geri: ~ Alışveriş   ~ Alışveriş Icon_minitimeÇarş. Ağus. 17, 2011 11:48 am

Diagon Yolu! James, tuğladan duvar dans eder gibi iki yana açılırken, buraya ilk geldiği zamanı hatırlamadan edemedi. Hemen kardeşine kaydı gözü. Yerinde duramıyordu, kıpır kıpırdı. James şu an hatırlayamıyordu ama belki de buraya ilk geldiğinde, o da aynen bu haldeydi. Hafifçe gülümsedi, aslında açıkça söylemesi gerekirse şu an James de bir hayli heyecanlıydı. Sonunda duvar iyice açılıp Diagon Yolu’nu sundu onlara. James cıvıl cıvıl dükkânların iki yanında uzandığı hayat dolu mekana bakarken, Jake çoktan harekete geçmiş, onu cüppesinden çekiştirmeye başlamıştı. İtiraz etmedi, bugün kardeşinin günüydü, bozmaya da niyeti yoktu. Adımlarını tekdüze hale getirip büyücü topluluğunun arasına daldı. İnsanların ağzından dökülen kesik kesik, heyecan dolu sözcükler kulağına gelip gidiyordu. Etrafına baktığındaysa bütün dükkânların tıklım tıklım dolu olduğunu gördü. Yine gülümsemeden edemedi, burayı gerçekten seviyordu. Sonra kardeşinin sesini duydu arkadan. Sesi heyecanlı geliyordu, James ilginç bir şey gördüğünü düşündü ama Jack elindeki listeyi sallayınca olayın aslını anladı. Şimdi kardeşinin üzgün yüzüne bakıyordu. İçi burkuldu ama kardeşinin yüzünü tekrar kendisine çevirip hafifçe gülümsemeyi bildi. “ Aptal şey! Tabii ki alacağız. O listedeki her şeye sahip olacaksın bugün. ” Kardeşinin yüzü aydınlanırken o da kahkahayı bastı. “ Ya da almayalım, benim eski kazanım gayet iyi durumda, ha? ” Kardeşinin yüzü yine düşerken o tekrar bir kahkaha patlattı. Sonunda kardeşine göz kırpıp onu omzundan tuttuğu gibi yürümeye başladı. Bir yandan da coşkuyla konuşuyordu. “ O listedekileri alabilmemiz için öncelikle paramız olmalı. Paramızda nerde biliyorsun. ” Elini kaldırıp yolun sonundaki büyükçene binayı işaret etti. İşte alışverişleri başlıyordu.
Kimberly D'moure
Gryffindor VI. Sınıf
Gryffindor VI. Sınıf
Kimberly D'moure

Doğum tarihi : 30/08/93
Sihirsel Soy : Muggle Doğumlu

~ Alışveriş Empty
MesajKonu: Geri: ~ Alışveriş   ~ Alışveriş Icon_minitimeÇarş. Ağus. 17, 2011 1:25 pm

Havanın güzelliği moralimi pek düzeltmiyordu. Okul alışverişi için kendimi dışarı attığımda biraz kafam dağılır diye düşünmüştüm; ama şimdi kalabalığım ortasında daha fazla yalnız hissediyordum. Herkes sevdikleriyle, hatta çoğu kız sevgilileriyle dolaşıyordu. Bense düşmanımı ama aşkımı kaybetmiştim. Savaşın en kötü zahiyatı buydu benim için. Kaçmıştım, kurtulmuştum ama ne fayda. Hogwarts yeniden açılacaktı ve herkes doluşacaktı. O hariç... Benimle bir an uğraşmadan duramazdı. Şimdiyse sonsuza kadar onun uğraşmalarından kurtulmuştum; ama içim acıyordu. Bu kadar zor olmak zorunda mıydı her şey? Elimde tuttuğum kitaba sıkıca sarıldım. Kalabalığı umursamazca yararken biraz ileride bana selam veren birkaç kıza gülümsemeye çalıştım. Ne yazıkki yüzüme iğreti duran bir gülümsemeyle karşılık verebilmiştim. Bunu anlamasınlar diye hızla geçtim yanlarından. Yolun sonuna ulaşmaya çalışıyordum. Gringotts'un ihtişamlı mahsenleri beni biraz sakinleştirebilirdi belki. Adımlarım hızlanırken başımı kaldırdım. Biraz ilerimde Gringotts'un duvarlarını tırmanan James'i gördüm. Hemen yanında bir ufaklık vardı. Gene bir ufaklığa yardım ediyordum diye düşünerek hızlandım. Onu görünce gülümsemem biraz daha yüzüme oturdu. Elimi havaya kaldırdım ve sakince "James..." diye soludum. Çocuk duyduğunu belli ederek arkasına döndü. Bense hemen merdivenleri çıktım. Sonunda yanlarına vardığımda tatlılıkla "Bankaya mı? Ben de gidiyorum. Beraber gidelim mi?" diye soludum. Bu sırada yanımızda beni dinleyen çocuğa baktım. Gülümseyerek çocuğun saçlarını elimle hafifçe okşadım. Sonra bundan hoşlanmayabileceğini düşünerek geri çektim.
James Dean Caliente
James Dean Caliente

Bilgiler
Rpg Puanı:
Düello Gücü:

~ Alışveriş Empty
MesajKonu: Geri: ~ Alışveriş   ~ Alışveriş Icon_minitimeÇarş. Ağus. 17, 2011 2:03 pm

İnsan kalabalığının arasından sıyrılıp Diyagon Yolu’ndaki en ihtişamlı binanın merdivenlerine ulaştığımızda, Jack hala sabırsızca etrafına bakınıyordu. Aslında onu anlayabiliyordu James. Hogwarts’daki ilk yılını unutacak kadar yaşlanmamıştı henüz. O günkü heyecanının bıraktığı tadı hala hissedebiliyordu. Ve anılar… Evet, mükemmel anıları vardı. İlk cüppesini alışı, özellikle asasını eline aldığında hissettiği o mükemmel his ve beraberinde gelen aşırı güven duygusunun üzerine çöreklenmesi… Hepsi… hepsi daha dün gibi aklındaydı. Şimdi aynı şeyleri kardeşinin hissettiğini düşünmek de yanlış olmazdı herhalde. “ Sakin ol dostum, heyecanına hakim olamazsan asanı alamadan bayılıp kalacaksın. ” Hala omzundan tuttuğu kardeşime doğru muzipçe sırıttı. Son kez devasa binaya bakıp merdivenleri çıkmaya başlıyordu ki tanıdık bir ses durdurdu onu. Hemen akasını döndüğünde güzel cadı onlara doğru yaklaşıyordu. James sabırla bekledi, aslında okuldan birilerini gördüğü için bir hayli mutluydu. Kim, sonunda yanlarına geldiğinde hafifçe sırıttı. “ Elbette. Tam zamanında yetiştin, biz de seni bekliyorduk. ” Gülümsemesini yüzünden eksik etmeden arkadaşının elini yakaladığı gibi binaya doğru çekiştirmeye başladı. Ama o sırada Jack alınmış olacak ki arkalarından onlara yetişip James’in ayağına tekmeyi geçirdi. James yere yuvarlanmaktan –Kim de az daha onunla yuvarlanacaktı- son anda kurtularak dönüp kardeşine baktı. Şimdi kaşlarını çatmıştı ama yine de Kim'e dönüp konuşmaya başladı. “ Bu da tahmin edebileceğin gibi –şimdi kardeşini ceketinin yakasından tuttuğu gibi önüne çekmişti- kardeşim Jack. Bu sene yeni başlıyor Hogwarts’a. ”
Kimberly D'moure
Gryffindor VI. Sınıf
Gryffindor VI. Sınıf
Kimberly D'moure

~ Alışveriş Empty
MesajKonu: Geri: ~ Alışveriş   ~ Alışveriş Icon_minitimeÇarş. Ağus. 17, 2011 2:13 pm

Sırıtan arkadaşıma baktığımda gülmem yerine oturmuştu. Kendimi biraz daha rahat hissediyordum artık. Hem yalnızda değildim. Bu sayede kafam biraz daha düzelmeye başlamıştı. James bütün kibarlığıyla daveti kabul ettiğimde mutluluğum daha fazla arttı. Genede elimi tuttuğunda bocalamaktan kendimi alı koyamadım. Biraz utanmıştım aslında. Bir anda böyle bir şey beklemiyordum; ama onun cana yakın oluşunu bildiğimden ses etmedim. Gringotts'a doğru ilerliyorduk ki birden James arkadan savrulan bir tekmeyle tökezledi. Sonra hemen toparlanmıştı ve çocuğa dönmüştü. Çocuğa biraz sinirli bakmasının ardından bana tanıttı. Kardeşi olduğuna inanamıyordum. Aslında kardeşi olduğunu biliyordum ama bu yıl başlayacağını hiç düşünmemiştim. Genede çaktırmadım bu durumu ve bütün tatlılığımla öne eğildim. Gülümseyerek "Memnun oldum. Ben de Kimberly, James'in bina arkadaşıyım. Sen de diğerleri gibi Kim diyebilirsin tabii ki." diyerek kendimi tanıttım. Hemen arkasından doğrularka Gringotts'â ilerledim. İşimizi burada çabuk halletmeliydik. Peşimden gelen iki oğlana gülümsedim ve Jack'in boyutunda bir cin cüceye kasalarımıza gitmek istediğimizi söyledim. Hemen ardındaysa artık korkuç yolculuk için hazırdık. Kötü tarafıysa ben bu yolculuktan nefret ediyordum, hatta çok korkuyordum. Bu yüzden resmen bilinçsizce James'e yapışmıştım.
Jack Austin Caliente
Hufflepuff I. Sınıf
Hufflepuff I. Sınıf
Jack Austin Caliente

Sihirsel Soy : Safkanız ama önemli mi ki?
Evcil Hayvanı : Baykuşum var. İsmi lazım değil.

~ Alışveriş Empty
MesajKonu: Geri: ~ Alışveriş   ~ Alışveriş Icon_minitimePerş. Ağus. 18, 2011 12:42 pm

İlk defa girdiği bu bina, annesinin anlattığı masalların birinden fırlamış gibi gelmişti Jack’e. Ağzı bir karış açık halde geniş antrede ilerlerken, iki yanına dizilmiş yüksekçe kürsülerin tepelerindeki bilmediği, uzun kulaklı yaratıklara bakmadan edemiyordu. O kadar şaşkındı ki dönüp abisine bu yaratıkların ne olduğunu sormayı dahi akıl edememişti. Az önce kendini Kimberly olarak tanıdan kız yüksekçe kürsülerden birine seslendiğinde, açık olan ağzını kapatmayı akış edebildi sonunda. Şimdi, ilk defa uzun kulaklı yaratıklardan biri onlara doğru bakıyordu. Kocaman gözleri Jack’e biraz korkunç görünse de yaratık yanlarına geldiğinde gülümsemeden edemedi. Küçücük şeylerdi bu yaratıklar. Hatta boyları kendisinden bile kısaydı. Tabii yüzlerindeki olgun ifadeyi de görmezden gelemezdi. Yine de Jack kendine yakın bulmuştu bu yaratıkları. Uzun kulakların tamamları büyükçe gözler bile daha az korkunç görünüyordu şimdi gözüne. Yaratık biraz onları inceleyip garip sesiyle konuşmaya başladığında Jack çoktan bu mekâna ısınmıştı. Aslında biraz masalda gibi hissediyordu kendisini. “ Anahtarlarınız yanınızda mı? ” Kimberly de abisi de olumlu cevap verince uzun kulaklı yaratık önlerine düşüp yürümeye başladı. Jack’de fırsattan istifade abisine biraz daha sokulup kısık sesle içinde beklettiği soruyu fısıldadı. “ Bu yaratıklarda neyin nesi, abi? Bunlardan bizim eve bir tane alamaz mıyız? ”
James Dean Caliente
James Dean Caliente

Bilgiler
Rpg Puanı:
Düello Gücü:

~ Alışveriş Empty
MesajKonu: Geri: ~ Alışveriş   ~ Alışveriş Icon_minitimePerş. Ağus. 18, 2011 2:13 pm

Aslında burayı hiç sevmezdi James. Zorunda kalmasa asla cincücelerin yüksek kürsülerden onları gözleri, bir nevi, kendilerince hakaret ettikleri bu yere gelmezdi. Ama onca altını evlerinde saklayamazlardı tabii ki. Bu düşünce aklında geçip giderken biraz düşünmeden edemedi. Birkaç saklama büyüsü kullanırlarsa… Hemen attı bu düşünceyi kafasından. Çocukçaydı bu, mantıksızdı. Gringott’s varken gereksizdi de. Kürsünün tepesinden onlara bakan cincüceye elinde olmadan sinirle karşılık verdi. Cincüce yanlarına inip onlara anahtarlarını sorunca da yine sinirle altın anahtarı cebinden çıkarıp 'uzunkulaklı'nın gözünün önünde salladı. Ancak, hemen yanında yürüyen kardeşinin sorusuyla gerginliği uçtu gitti. Eve bir tane almak ha? Uygun bir yer olsa dakikalarca gülebilirdi buna, hatta çokça eğlenirdi de. Ama şimdi, -öyle görünmüyor olsa da- bütün cincücelerin gözleri üzerindeyken, gülümsemekle yetindi. Biraz kardeşine doğru eğilerek elini tekrar Jack’in omzuna attı. Hala bıyık altından sırıtıyordu. “ İnan bunlardan biriyle yaşamak istemezsin. ” Biraz sessiz kalıp cincüceyi izledi, sonra da tekrar kardeşine doğru eğilip “ Kafalarından iyi duvar süsü olacağı kesin ama. ” diye bitirdi sözlerini. Gülmemek için kendini zor tutuyordu.

Büyükçene bir kapıdan geçtiklerinde sonunda binanın alt katlarına giden vagonlara ulaşabildiler. James hemen Kim’in elinden tutup vagona binmesi için yardım etti. Zaten Kim garip şekilde kendisine yakın durduğundan biraz da mecburiyetten yaptı bunu. Yanlarında gelen cincüceyi de aşırı sinirleneceğini bile bile kollarından kaldırıp vagona attı. Cincüce bu hareketi sonrasında öfkeyle baktı ona, ama tabii bir şey diyemedi. James cincücenin öfkesini gördüğünde büyük bir haz duydu ancak hiçbir şey olmamış gibi son olarak kardeşine de vagona binmesi için yardım etti. Kendisi de binince sıkış sıkış oldular, James içinden sessiz bir küfür savurup cincüceye gidebileceklerini söyledi. Yolculukları başlıyordu.
Kimberly D'moure
Gryffindor VI. Sınıf
Gryffindor VI. Sınıf
Kimberly D'moure

~ Alışveriş Empty
MesajKonu: Geri: ~ Alışveriş   ~ Alışveriş Icon_minitimePerş. Ağus. 18, 2011 2:47 pm

Vagon birden hareket ettiğinde önümde oturan Jack'in boynuna sarılmıştım resmen. Küçücük çocuğu kucaklayarak gözlerimi kapadım. Gerçekten ne Quidditch ne de bu kadar hızlı bir vagon yolculuğu bana göreydi. Hem yüksekşik korkum vardı, hem de hız. Bu gerçekten ölümcüldü. Gözlerimi açmamı söylediklerinde artık Jack'e sarılmıştım ve James gülmemek için kendini zor tutuyor gibiydi. Çocuğu kaldırıp yere bıraktım ve hemen onun ardından vagondan kendimi zor attım. Gerçekten bu beni öldürüyor gibiydi. Bir de geri dönüşü vardı. Bu yüzden Jack'i pek yanımdan ayırmadım. Geri dönüştede neredeyse çocuğu boğuyordum; ama başka türlü gidemeyeceğimide biliyordum. Sonunda bankadan çıktığımızda biraz utanmıştım. Jack'i yanında eğilerek onunla göz göze geldim. Tatlı bir gülümsemeyle "Şey... Ben üzgünüm ama biraz korkuyorumda." diye bir açıklama yapmaya çalıştım. Sonunda başımı sallayarak ayağa kalktım. Gözlerimi James'den kaçırıyordum çünkü gerçek manada çok utanmıştım. Tatlı bir gülümsemeyle "Ben artık gideyim, şey... " bir şeyler gevelemiştim. Aslında hiç gitmekte istemiyordum. Yalnız kalmak istemiyordum. Savaştan sonra daha fazla korkar olmuştum. Temiz hava iyi gelmişti ama Diagon Yolu'nda gene yalnız kalırsma ne yapardım bilmiyordum. Genede James'e yapışık gezemezdim. Hem çocuğun işi ve tabii kardeşi vardı. Onunla mı benimle mi uğraşacaktı. Yani burada fazlalık olan bendim. Zaten O öldüğünden beri her yerde fazlalık olan bendim.

~ Alışveriş
1 sayfadaki 1 sayfası