Phoenix ! ~ Harry Potter Rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaEski ParşömenLatest imagesKayıt OlGiriş yap

†he fame mons†er

2 posters
YazarMesaj
Sonia Michelle Williams
Slytherin V. Sınıf
Slytherin V. Sınıf
Sonia Michelle Williams

Doğum tarihi : 11/08/93
Mücadele Tarafı : Lucifer
Sihirsel Soy : 33. dereceden safkan Mason.
Evcil Hayvanı : İber Vaşağı.

Bilgiler
Quidditch Mevkiî: Arayıcı
Rpg Puanı:
†he fame mons†er Left_bar_bleue90/100†he fame mons†er Empty_bar_bleue  (90/100)
Düello Gücü:
†he fame mons†er Left_bar_bleue0/0†he fame mons†er Empty_bar_bleue  (0/0)

†he fame mons†er Empty
MesajKonu: †he fame mons†er   †he fame mons†er Icon_minitimePaz Ağus. 14, 2011 12:04 pm

†he fame mons†er 2z3qfsz
Sonia Michelle Williams
Ağustos 11, 1993 tarihli
ABD-New York doğumlu
Fransız-İtalyan kökenli
Ateist(?)
Hogwarts Cadılık ve Büyücülük okulunda V. sınıf Slytherin öğrencisi
Pop yıldızı
İngilizce, Fransızca, İtalyanca, Almanca ve Latince biliyor
0 Rh(-), kan grubu
Veela

1993-2005: İlk Dönem
Sonia Michelle Williams, 11 Ağustos 1993 tarihinde, James Williams ve Cynthia Williams adlı Fransız-İtalyan asıllı, varlıklı, Amerikan bir çiftin tek çocuğu olarak New York'ta dünyaya geldi. Babasının ona aldığı piyanoyu çalmayı dört yaşında öğrenmeye başlayan genç kız, ilk piyano baladını on iki yaşında yazarak bunu 14 yaşında canlı gösterilerde çaldı. On bir yaşındayken Manhattan'daki Juilliard School'a yazıldı ve daha sonra babasının isteği üzerine Convent of the Sacred Heart adlı Katolik bir okula devam etti. Kendisini bu okuldayken "çalışkan, disiplinli ama biraz da güvenilmez" olarak tanımlayan Sonia, bir röportajında "Çok kışkırtıcı veya çok tuhaf olduğum için alay konusu olurdum. Bu yüzden biraz yumuşamaya karar verdim. Bu bana uymadı ve kendimi bir kaçık gibi hissettim." dedi.
On iki yaşında Tisch School of the Arts isimle özel bir sanat okuluna katılmaya hak kazanan Sonia, burada kısa bir süre müzik eğitimi alarak sanat, din, sosyal bilimler ve siyaset hakkında denemeler yazarak söz yazarlığı yeteneğini geliştirdi. Ayrı zamanda babası tarafından büyü ve fiziksel savunma eğitimleri alıyordu. Sonia, bir süre sonra bu okuldan ayrılarak müzik kariyerine odaklanmayı tercih etti.

†he fame mons†er 220px-Lady_Gaga_at_Lollapalooza_2007

2005-2007: Kariyerinin Başlangıcı
Babasıyla olan eğitimini devam ettiren Sonia, o sıralarda Island Def Jam Music Group isimli bir şirketle birlikte bestelediği şarkılar üzerine çalışmaya başladı. Şirketin yöneticisi ve genel müdürü olan L.A. Reid, bir gün onu şirketin koridorunda şarkı söylerken duyunca Sonia'yı Def Jam Recordings adlı kayıt şirketine dahil etti. Ancak üç ay geçtikten sonra bu şirketten ayrıldı. Yine de bu sırada genç kızın ilk şirketi aracılığıyla söz yazarı ve yapımcı RedOne ile tanışan Sonia, bunun sonucunda onunla çalışmaya başladı. RedOne ile beraber Mötley Crüe'nun "Girls, Girls, Girls" ve AC/DC'nin "T.N.T." adlı eserlerinden esinlenerek "Boys Boys Boys" adlı şarkıyı kaydeden sanatçı, bir süre sonra ailesinden ayrı bir eve taşınarak Lower East Side'da Mackin Pulsifer ve SGBand gibi gruplarla beraber gösterilerde yer almaya başladı. Bir süre sonra uyuşturucu kullanmaya başladı ve, burlesque gösterilerinde yer aldı. Sonia bu süreçten sonrabir röportajında babası tarafından anlaşılmadığını ve babasının birkaç ay boyunca kendisine küstüğünü anlattı. Sonia'nın ilk şarkılarında ona yardımcı olan müzik yapımcısı Rob Fusari, sanatçının sesini Freddie Mercury'ye benzettiğini belirtmeye başladı ve sanatçının sahnedeki 'Lady Gaga' adının bulunmasında etkin rol oynadı.

†he fame mons†er Mark-ruffalo2-64x64"Her gün, Sonia stüdyoya geldiğinde ona merhaba demek yerine Queen'in 'Radio Ga Ga' şarkısını söylemeye başlardım. Bu onun giriş şarkısıydı. 'Lady Gaga' adı aslında bir teknik hataydı. Telefondan ona mesajla 'Radio Ga Ga' yazısını kodladım ama cihaz 'radio' sözcüğünü 'lady' olarak düzeltti. Sonra o bana tekrar mesaj attı ve 'İşte bu!' dedi. O günden sonra onun adı 'Lady Gaga'ydı ve sürekli 'Bir daha beni Stefani diye çağırmayın.' demeye başlamıştı bile." Rob Fusari

2008-2010: Gerçek Şöhrete Adım
2008 yılında Sonia, Los Angeles'a yerleşti. Sıkı bir çalışma sonunda ilk albümü The Fame'i bitirdi.Albümde birden fazla müzik türünü bir araya getirdiğini belirten genç kız, bir röportajında "Def Leppard vurmalılarından alkış seslerine, metal vurmalılarından urban müzik vurmalılarına kadar her vurmalıya yer verdim" dedi. Bir süre sonra giyimi, sahne tasarımını ve ses sistemlerini üstlenen Haus of Gaga adındaki kendi kurduğu şirketle beraber çalışmaya başladı. The Fame eleştirmenlerden genel olarak olumlu yorumlar elde etti. Avusturya, Birleşik Krallık, Kanada, İrlanda gibi ülkelerin albüm listelerinde bir numaraya yükseldi. Sonia, bir süre sonra aynı şirkette çalıştığı New Kids on the Block grubuyla beraber, grubun konser turnesinin alt oluşumu olarak sahne almaya başladı. Ancak başarılı satışların ardından kendine ait olan ilk turu The Fame Ball Tour ile 12 Mart 2009'da Kuzey Amerika'yı dolaşarak konserler vermeye başladı. Bu konserler eleştirmenlerce olumlu eleştiriler topladı. Elde ettiği başarı ve şöhretin yüklediği sorumluluk sayesinde uyuşturucuyu bıraktı ve ailesiyle yeniden barıştı. Kısa bir süre sonra ailesinin ve kendisinin de isteği üzerine eğitimini devam ettirebilmek için Hogwarts Cadılık ve Büyücülük okuluna katılma kararı aldı. Aynı sıralarda üçüncü tekli "LoveGame" yayımlandı. Şarkı için çekilen video klip, içeriğindeki uygunsuz görüntüler nedeniyle Avustralya'daki Network Ten kanalı tarafından yayınlanmadı.

Biseksüel olan Sonia, daha sonraları cinsel eğilimini insanlara açıklamış olmaktan duyduğu pişmanlığı belirterek şu sözleri söyledi: "Eşcinsel topluluğu sırf sinirli görünmek adına kullanan bir insanmışım gibi görünmekten hoşlanmıyorum. Ben cinsellikte özgür bir kadınım ve sevdiğim şeyi severim. İnsanların bu konuda benim hakkımda bir şeyler yazmasını istemiyorum, çünkü sanki ben bunu benim sinirli ve gizli kapaklı olduğumu vurgulamak amaçlı yazdıklarını düşünüyorum". Genç kız, ayrıca bir konserindeki izleyicilerine "Poker Face" adlı şarkısının bir erkekle yatarken bir kadın hakkında düşler kurmak hakkında olduğunu belirtti.

Kasım 2009'a gelindiğinde 2008-2009 döneminde dünyayı dolaşırken kaydettiği yeni şarkıları ve bir önceki albümdeki şarkıları içeren The Fame Monster adlı stüdyo albümünü duyuran sanatçı, albümün ilk teklisi olan "Bad Romance"i yayımladı. Birleşik Krallık, Kanada, İrlanda, Finlandiya, Danimarka ve İsveç listelerinde zirveye yükselen şarkı, birçok dünya listesinin üst sıralarında yer aldı. 11 Aralık 2009'da "Speechless" adlı şarkısını Kraliçe II. Elizabeth için seslendirdi. Bundan sonra da The Monster Ball Tour adlı ikinci turnesini duyurdu.14 Ocak 2010'da Monster Ball turnesinin West Lafayette, Indiana'daki ayağında sahneye çıkmadan önce solunum sorunları nedeniyle konseri iptal eden Gaga'nın yorgunluk ve susuzluktan dolayı kalp ritmi düzeni bozukluğuna yakalandığı belirtildi.

2011-Günümüz: Kariyerinin Tepe Noktası
2010'da katıldığı bir müzik ödüllerinde Yılın Video Klibi dalında ödül alırken adı açıklanan Sonia'nın üçüncü stüdyo albümü Born This Way, 23 Mayıs 2011 tarihinde yayınlandı. Albümün çıkış single'ı ise 13 Şubat 2011'de piyasaya sürüldü. İlk haftasında 100 milyonu aşkın kişi tarafından dinlendi ve 23 ülkede en çok indirilenler listesinde bir numaraya yerleşerek muhteşem bir rekor kırdı. Bu tarihler, 2011 yılının ilk gününün gecesinde Gaga tarafından açıklandı. İlk single’ını şubat ayında yayınlaması beklenen Sonia, bir röportajında şarkıyı "Kötü çocukların kiliseye gidip yüksek sesle eğlenmesi" şeklinde tanımladı. "Sizleri çok özledim, Born This Way’i dinlemeniz için sabırsızlanıyorum, bu beni öldürüyor." dedi.

Video klip yayınlandıktan ve dünya çapında yankı yapan rekorlar kırdıktan sonra Sonia, babasının ısrarlarıyla ağırlık verdiği müzik kariyeriyle birlikte eğitimini de sürdürmek zorunda kaldı. Yakın bir süre önce okulda gerçekleşen büyük savaş yüzünden okula gönderilmedi. Ailesi, bunun sakıncalı olduğunu ve okulda zarar görebileceğini düşünüyordu. Bu yüzden Sonia, savaşın bitmesini bekledi. Savaşın bittiği ilan edildikten sonra Los Angeles'taki evinden ayrılan Sonia, ilk uçakla Londra'ya döndü ve Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Akademisi'ne yeniden yerleştirildi. James Williams, her türlü ihtimale karşı arkadaşlarını Sonia'nın yanında göndererek ona sahip çıkmalarını ve her türlü şeyden haberdar olmayı amaçladı.

†he fame mons†er Ljmfkgohk+copy
Ya Gerçekler?
Peki gerçek bu mu? Tabii ki hayır. "Sonia Michelle Williams", gerçek adı Stefani Angelina Williams olan genç bir kızın MK Ultra Projesi sonucu ortaya çıkmış yeni kişiliği. Aslında Stefani, gerçek kimliğinden hiçbir zaman haberdar olmadı. Babası, James Williams, Yeni Dünya Düzeni'ne hizmet eden Mason'ların en önde gelen temsilcilerinden birisiydi ve Stef doğduğu zaman bunun ne anlama geldiğini biliyordu. Kan, taze bir bedene taşınmıştı ve Stef, bu asil kanı taşıyordu. 33. dereceden Mason kanını... Ama annesi Cynthia Williams, bunu hiçbir zaman istemedi. Mason olmanın ne demek olduğunu biliyordu ve çektiği acılar yüzünden bütün hayatı zehir olmuştu. Kızına da bunları kesinlikle yaşatmayacaktı. Bu yüzden Stefani'nin doğumundan kısa bir süre sonra onunla birlikte Almanya'ya kaçtı. Yine de bu bile işe yaramadı. Lucifer, Stefani'yi istiyordu ve anne-kızın bulunması çok fazla sürmedi. Cynthia ve Sonia, yeniden Amerika'ya dönmek zorunda bırakıldılar.

Sonia, dört yaşına geldiğinde Yeni Dünya Düzeni'ne hizmet etmesi için eğitilmeye başlandı. Dini duyguları yozlaştırıldı ve vücuduna elektrik verilerek birçok kez atlatılması zor travmalara maruz kaldı. Masonların amacı 'Stefani'yi yok etmek ve yerine güçlü, zeki, kışkırtıcı ve yetenekli 'Sonia'yı koymaktı. Ve bu amaçlarını gerçekleştirmekte büyük bir başarıya ulaştılar. Sonia, sonunda gerçekten karşı konulamaz ve engellenemez bir silah haline gelmişti. On dört yaşına geldiğinde gönüllü olarak Masonlar ve Lucifer'le kanlı bir anlaşmaya imza attı ve elit Mason topluluğunun arasına katıldı.

"Bazen şu tekrarlanan rüyayı görüyorum. Evimde bir hayalet var. Ve o beni bir odaya çekiyor, orada bacaklarından halatlarla bağlanmış sarı saçlı bir kız var. Ve o kız benim Grammy'deki ayakkabılarımı giymiş. Halatlar onu çekiyor. Sadece kızın sızlanışlarını izliyorum, hiç bir şey yapmıyorum ve hayalet bana 'Eğer onun acı çekmesini istemiyorsan ve ailenin iyi olmasını istiyorsan bileklerini kesmelisin' diyor. Rüyayı araştırdım ve hiç bir şey bulamadım. Anneme anlattığımda o 'Bu bir Illuminati Ritüeli değil mi?' dedi. Ve ben yalnızca 'Aman Tanrım!' diyebildim."

"Hastalıklı rüyalara sahibim. Ama onları şovumda kullandım. Yaptığım bir çok iş fanların ve ayrıca benim için birer dua. Şeytan beni almaya çalışıyor, ben iyi bir kızım." Sonia

En son Sonia Michelle Williams tarafından Paz Ağus. 14, 2011 6:24 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Sonia Michelle Williams
Slytherin V. Sınıf
Slytherin V. Sınıf
Sonia Michelle Williams

Bilgiler
Rpg Puanı:
Düello Gücü:

†he fame mons†er Empty
MesajKonu: Geri: †he fame mons†er   †he fame mons†er Icon_minitimePaz Ağus. 14, 2011 6:19 pm

Kod:
Eklenmek için;
100x100 boyutlarında 3 icon, karakter adı ve kurguyla gelirseniz sevinirim.

†he fame mons†er 021
Soléne Sychelja
Seni okulda gördüğüm zamanı çok iyi hatırlıyorum. Ama ilginç olan başka bir şey var. Seni ara sıra rüyalarımda görüyorum. Hayalet, benimle birlikte koridorda ilerlerken metal bir kapının arkasında çırpınışını izliyorum. Bir kelebek gibi... Bundan acı ya da haz duyduğunu anlayamıyorum ama oraya ait gibi görünüyorsun. Oranınsın. Ve Lucifer'in... Aynı şeye aşığız.

En son Sonia Michelle Williams tarafından Paz Ağus. 14, 2011 7:01 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Sonia Michelle Williams
Slytherin V. Sınıf
Slytherin V. Sınıf
Sonia Michelle Williams

Bilgiler
Rpg Puanı:
Düello Gücü:

†he fame mons†er Empty
MesajKonu: Geri: †he fame mons†er   †he fame mons†er Icon_minitimePaz Ağus. 14, 2011 6:24 pm

▲ ▲ ▲
Giertruda Janek
Ravenclaw V. Sınıf
Ravenclaw V. Sınıf
Giertruda Janek

Doğum tarihi : 03/06/96
Mücadele Tarafı : Hımhımlar.
Sihirsel Soy : Safkan.
Evcil Hayvanı : Timothy adında bir hamsterı var.

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
†he fame mons†er Left_bar_bleue100/100†he fame mons†er Empty_bar_bleue  (100/100)
Düello Gücü:

†he fame mons†er Empty
MesajKonu: Geri: †he fame mons†er   †he fame mons†er Icon_minitimePaz Ağus. 14, 2011 6:52 pm

*Diğerkarakteregeçmeyeüşendimamayinededamladım. Razz*
†he fame mons†er 021
Soléne Sychelja
Karakterim Mason değil ancak Satanist ve ciddi anlamda Şeytan'a tapıyor. Hatta tapmaktan da öte, Tanrısına aşık olmuş durumda. Neysem, normalde bu cadının okulda olması lazım ancak savaştan sonra bıraktı okulu. Okuldayken Hufflepuff'tı hatta. Ama bir Hufflepuff'a göre fazla soğuk falandı. Sonia ile aralarında bir bağ olsun inançlarından dolayı. Olumlu olsun mümkünse. Gerisini getiremedim şu anda, bunlara göre eklersen sevindirik olurum (:
Sonia Michelle Williams
Slytherin V. Sınıf
Slytherin V. Sınıf
Sonia Michelle Williams

Bilgiler
Rpg Puanı:
Düello Gücü:

†he fame mons†er Empty
MesajKonu: Geri: †he fame mons†er   †he fame mons†er Icon_minitimePaz Ağus. 14, 2011 7:02 pm

Ekledim. †he fame mons†er 874940

†he fame mons†er
1 sayfadaki 1 sayfası