Phoenix ! ~ Harry Potter Rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaEski ParşömenLatest imagesKayıt OlGiriş yap

~ Kurgu

YazarMesaj
Archill Thomas Caliente
░Emekli Hogwarts Müdürü ░
░Emekli Hogwarts Müdürü ░
Archill Thomas Caliente

Doğum tarihi : 24/12/90
Mücadele Tarafı : Aydınlık~
Sihirsel Soy : Safkan~

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
~ Kurgu Left_bar_bleue100/100~ Kurgu Empty_bar_bleue  (100/100)
Düello Gücü:
~ Kurgu Left_bar_bleue50/60~ Kurgu Empty_bar_bleue  (50/60)

~ Kurgu Empty
MesajKonu: ~ Kurgu   ~ Kurgu Icon_minitimeCuma Ağus. 12, 2011 1:54 pm

Arkadaşlar ben yazarım diyordum kurguyu ama bugünlerde pek ilhamım yok. Yine de son çare bişiler çiziktirdim. Daha güzelini yazabilirseniz süper olur. ~ Kurgu Icon_biggrin

Kurgu:

Hogwarts yeniden öğrencilerin hizmetinde!

Gelecek Postası’nın bugünkü manşeti bu. Sevindirici bir haber değil mi? Şu an on birine basmış yeniyetme çocuklara ‘Kabuk Mektupları’ ulaştırılmış olmalı. O mektubu gördüklerinde yaşadıkları sevinç elbette yadsınamaz. Birçoğu o mektubu hayatının sonuna kadar saklayacak. İleride torunlarına gösterecekler Kabul Mektuplarını, bakıp da mutlu olabilecekleri tek şey haline dönüşecek belki de o kâğıt parçası. Kim sevmez ki Hogwarts’ı? Hatta çoğu öğrenci gerçek yuvası olarak gördüğünü söyler bu şatoyu. Peki neden? Bir nedeni yok aslında. Daha doğrusu kelimelerle açıklanabilecek bir nedeni yok, demek daha doğru olur. Hissetmelisiniz! Gecenin bir vakti, gölün üzerindeki kayıklardan birinde seyahat ederken gözünüze çarpıverir -ilk kez- Hogwarts. Sanırım benim kalbimi fethettiği sahne bu. Gecenin karanlığının içinde, bütün ihtişamıyla bana göz kırptığında aklımı başımdan aldı bu yer. İşte böyle başladı karşılıklı sevgimiz. Sonra da zaman ilerledikçe üstüne koyduk. Beni hiç üzmedi Hogwarts. Her zaman bana sıcak bir yuva sundu. Öğrettikleriyle ışık tuttu geleceğime, mazisinden örnekler vererek dikkatli olmamı fısıldadı kulağıma. Ben de çok çalışarak karşılık verdim bu şatoya, yuvama... Hogwarts’da neler yapmadım ki… Doyasıya eğlendim, yeri geldi üzüldüm, ilk kez aşık oldum burada, yol arkadaşlarımı burada buldum. En önemlisi de, büyüdüm. Şimdi… yedi yılın sonunda ilk defa Hogwarts’ın yolunu tutmamak çok zor geliyor bana. Belki de bu yüzden geldim buraya. Azıcık da olsa hasret giderebilmek, içimdeki sızıyı dindirebilmek için. Oturduğum tepeciğin üzerinden Hogwarts’ı seyrederken içim kıpır kıpır. Bıraksalar belki de günlerce oturacağım burada. Ama gazetemi okumalıyım size. Sonra da gideceğim zaten, umarım.

Geçen yılın sonunda geçirdiği ağır saldırının ardından, bu yıl açılıp açılmayacağı merak konusu olan Hogwarts, gecenin geç saatlerinde yetkili merciler tarafından verilen bilgiye göre zamanında açılacak.

Ağır saldırı ha? Ben savaş demeyi tercih ederdim. Gelecek Postası’nın sorunu bu işte. Hiçbir zaman olayın ciddiyetini tam anlamıyla kavrayamıyor. Hogwarts’a bir muhabir gönderebilse ‘ağır saldırı’ yerine ‘savaş’ diyebilirlerdi belki. Ama tabii kızmıyorum; ağır saldırı olmuş, savaş olmuş umurumda değil. Ben zaten bizzat o ‘ağır saldırı’yı yaşadığım için neyin de olduğunu gayet iyi biliyorum. Şimdi bile o kara günü düşündüğümde bir tedirginlik çöküyor üzerime. Tedirginliğim sadece bunun için de değil! Böyle bir saldırının bu yıl da olmayacağını kim garanti edebilir ki? Bu sorunun cevabı korkutuyor beni. Dışarıda bir yerde, gücü ele geçirmek isteyen karanlık büyücüler var oldukça, Hogwarts’a yeni bir saldırının olmayacağını kimse garanti edemez. Bakanlık tetikte olmalı her zaman. Sevgili Sihir Bakanı uyanık olmalı. Güçlenmeden yok etmeli karanlık odakları. Tabii ben bunları burada söylesem neye yarar ki? Kim duyar sesimi? Hiç kimse. Beki sadece siz… O zaman size söylüyorum. Sahip çıkın Hogwarts’a. Hogwarts ayakta oldukça karanlık odaklar asla emellerine ulaşamayacak. Yani düğüm, dönüp dolaşıp yine Hogwarts’da çözülecek. Ah, gözlerim yaşardı yine. Hogwarts ne kadar da güzel görünüyor. Bakın yine anılar hücum etti zihnime. Sanırım artık susmalıyım. İstemesem de gitme vaktim geldi.

Gazeteyi havalandırıp asamın tek bir hareketiyle alevler içinde bırakırken, son kez bakıyorum Hogwarts’a. Yavru kuşun yuvasından ayrılma vakti geldi sanırım. Bu düşünce garip bir burukluk yaratıyor içimde ama arkamı dönüp yürümeye başlıyorum. Hogwarts’ın kaderi artık sizlerin elinde, kalmak isterdim ama Hogwarts izin vermiyor bana. Son olarak, iyi şanslar…
https://phoenix-ro.yetkin-forum.com

~ Kurgu
1 sayfadaki 1 sayfası