Phoenix ! ~ Harry Potter Rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaEski ParşömenLatest imagesKayıt OlGiriş yap

ÜAD Senatosu [Yorum isterim]

+12
Sofie Marcell
Rose Lyen Manchester
Andrew Preston Scavo
Yvonne L. Descoteaux
Clementine Delacrousé
Claudia Wasseliné
Josephine Velasquez
Keaun Andrew Constantine
Winona Scarlett Deborah
Josselyn Oasis
James Dean Caliente
Catherine Mia Constantine
16 posters
Sayfaya git : 1, 2  Sonraki
YazarMesaj
Wiéna Rosé Sahibesi
Wiéna Rosé Sahibesi

Doğum tarihi : 19/04/94
Mücadele Tarafı : Karanlık
Sihirsel Soy : Safkan
Evcil Hayvanı : Pearl (Kuzgun)

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
ÜAD Senatosu [Yorum isterim] Left_bar_bleue60/100ÜAD Senatosu [Yorum isterim] Empty_bar_bleue  (60/100)
Düello Gücü:
ÜAD Senatosu [Yorum isterim] Left_bar_bleue0/0ÜAD Senatosu [Yorum isterim] Empty_bar_bleue  (0/0)

ÜAD Senatosu [Yorum isterim] Empty
MesajKonu: ÜAD Senatosu [Yorum isterim]   ÜAD Senatosu [Yorum isterim] Icon_minitimeSalı Mayıs 19, 2009 8:41 pm

Uluslar Arası Dostluk Senatosu

Başlık merak uyandırdı mı? İçinden bir ses bu senatonun senin de bir parçan olabileceğini mi söylüyor? Eğer cevabın "Evet" ise bu yazıyı oku "Hayır" ise hemen kapat sayfayı.

Yurtdışındaki biricik arkadaşım, manevi kardeşim, dostum Lousiana... Veya benim deyimimle Lui. Kendisiyle 4 sene önce tanıştım. Amerika-San Antonio doğumlu. İkimizinde idealist kafa yapısı çok uyuştu. Birbirimizi çok sevdik ve kısa sürede dünyayı ele geçirme planlarına başladık. Yok yaaa o kadar değil daha ^^ Sadece elimizden geldiğince dünyayı birleştirmeye karar verdik. Bunun için bir SENATO kurmakta karar kıldık. Lui'nin Türkçesi iyi sayılır. Benim de İngilizcem hiç fena değildir. (ehem ehem Razz) Çok yakında Senato'ya ait site açılacaktır. Sitenin dört adet Seneto Başkanı ve onlara bağlı Parlemento üyeleri olacaktır.

Peki Senato'nun görevleri neler veya ne işe yarayacak?

Parlemento'nun anlamı kanun yapma (yasama), devlet bütçesini hazırlama ve hükümeti denetleme görevinde olan ve üyeleri belirli bir süre için halk tarafından seçimle belirlenen meclistir. Fakat biz bu anlamı biraz değiştiriyoruz. Bize göre parlemento bu Senato'ya girebilen herkesdir. Senato başkanları, parlemento üyeleri arasındaki bağı sağlar,onları yabancı ülkelerdeki diğer insanlarla tanıştırır. Buradaki amaç arkadaşlarımızın değişik kültürler ile tanışarak yeni insanlar içine karışmasına yardımcı olmaktır. Eğer ki siz istiyorsanız...

Bunu PRO gibi düşünün. Veya Zen ya da diğer RO siteleri. Geçen yıl veya daha önceki yıllarda hiçbirimiz tanışmıyorduk neredeyse. Ama şimdi ben en yakın arkadaşlarımı buldum. Tek fark yeni dostlarınız yabancı olacak.

Tabii bunun için de bazı şartlarımız olacak. Mesela yabancı dile sahip olmak gibi. Bunlar size basit bir form biçiminde sunulacaktır.

Senato yaz tatilinde açılacaktır. Yani şimdiden kasmanıza gerek yok.
James Dean Caliente
Gryffindor VI. Sınıf & Sınıf Başkanı
Gryffindor VI. Sınıf & Sınıf Başkanı
James Dean Caliente

Doğum tarihi : 24/12/90
Mücadele Tarafı : Keyfine göre.
Sihirsel Soy : Melez.

Bilgiler
Quidditch Mevkiî: Kovalayıcı
Rpg Puanı:
ÜAD Senatosu [Yorum isterim] Left_bar_bleue100/100ÜAD Senatosu [Yorum isterim] Empty_bar_bleue  (100/100)
Düello Gücü:
ÜAD Senatosu [Yorum isterim] Left_bar_bleue30/60ÜAD Senatosu [Yorum isterim] Empty_bar_bleue  (30/60)

MesajKonu: Geri: ÜAD Senatosu [Yorum isterim]   ÜAD Senatosu [Yorum isterim] Icon_minitimeSalı Mayıs 19, 2009 8:49 pm

Hmm çok iyi bir düşünce , tebrik ederim . Bir nevi arkadaşlık sitesi olacak gördüğüm kadarıyla . Yabancı dili olan arkadaşlara iyi şanslar ... x))
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: ÜAD Senatosu [Yorum isterim]   ÜAD Senatosu [Yorum isterim] Icon_minitimeSalı Mayıs 19, 2009 8:50 pm

Hayatım mutlaka geliyorum ^^ İLetişimde kalalım ^^
Wiéna Rosé Sahibesi
Wiéna Rosé Sahibesi

Doğum tarihi : 19/04/94
Mücadele Tarafı : Karanlık
Evcil Hayvanı : Pearl (Kuzgun)

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
ÜAD Senatosu [Yorum isterim] Left_bar_bleue60/100ÜAD Senatosu [Yorum isterim] Empty_bar_bleue  (60/100)
Düello Gücü:
ÜAD Senatosu [Yorum isterim] Left_bar_bleue0/0ÜAD Senatosu [Yorum isterim] Empty_bar_bleue  (0/0)

MesajKonu: Geri: ÜAD Senatosu [Yorum isterim]   ÜAD Senatosu [Yorum isterim] Icon_minitimeSalı Mayıs 19, 2009 8:55 pm

O zaman napucez???? Msn'de konuşucezzzz Very Happy Very Happy Very Happy Görüşelim bi ara ^^
Josselyn Oasis

Josselyn Oasis

MesajKonu: Geri: ÜAD Senatosu [Yorum isterim]   ÜAD Senatosu [Yorum isterim] Icon_minitimeÇarş. Mayıs 20, 2009 11:33 am

Güzel bir fikirmiş harbi (= Tebrik ederim (=
Winona Scarlett Deborah

Mücadele Tarafı : Ölüm Yiyen

MesajKonu: Geri: ÜAD Senatosu [Yorum isterim]   ÜAD Senatosu [Yorum isterim] Icon_minitimeÇarş. Mayıs 20, 2009 11:42 am

Shocked Süper fikir. Babam yazlıkta bilgisayarı internete bağlarsa kesin gelirim Smile
Keaun Andrew Constantine

Keaun Andrew Constantine

Doğum tarihi : 13/06/93
Mücadele Tarafı : Amerika
Evcil Hayvanı : Andy, Just,

MesajKonu: Geri: ÜAD Senatosu [Yorum isterim]   ÜAD Senatosu [Yorum isterim] Icon_minitimeÇarş. Mayıs 20, 2009 12:07 pm

Benim gelmem kaçınılmaz. Ayıptır söylemesi Very Happy yazlığımızda internet bulunur ve ben kuzenlerimin yanına sık sık California veya teyzemin yanına Fransa'ya gidebilirim. Gidiyorum da. Bu Senato'ya katılmak için can attığım gibi aktif biri olmak istiyorum. Eh, bu yerlere gittiğime göre az buçuk Fransızcam ve gayet iyi de İngilizcem var. Açıkçası bu haberi okumadan iki ay öncesine kadar "Facebook" adlı sitede bu işe kalkıştım ben. Eğer arkadaşlarıma bakarsanız bir çok Fransız, İngiliz, İtalyan, Rus ve Israil (Ne kadar ülkeler arası bozukluklar olsa da) asıllı kişiler bulabilirsiniz. Hepsi ile iletişim içindeyim. Yani kısacası burada bende olmak istiyorum.
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: ÜAD Senatosu [Yorum isterim]   ÜAD Senatosu [Yorum isterim] Icon_minitimeÇarş. Mayıs 20, 2009 12:09 pm

Öhöm.. Benide sayın baayanlar baaylar... ^^
Josephine Velasquez

Josephine Velasquez

MesajKonu: Geri: ÜAD Senatosu [Yorum isterim]   ÜAD Senatosu [Yorum isterim] Icon_minitimeÇarş. Mayıs 20, 2009 4:41 pm

Vuu, çok güzelmiş. ^^ Benim İngilizce'm bayağı iyidir, sanırım ben de katılabilirim. ^^
Claudia Wasseliné

Claudia Wasseliné

Mücadele Tarafı : Tarafsız
Evcil Hayvanı : Syren

MesajKonu: Geri: ÜAD Senatosu [Yorum isterim]   ÜAD Senatosu [Yorum isterim] Icon_minitimeC.tesi Mayıs 23, 2009 4:00 pm

Ben de isterim!
Clementine Delacrousé

Clementine Delacrousé

Doğum tarihi : 09/03/94
Mücadele Tarafı : Aydınlık
Sihirsel Soy : Melez
Evcil Hayvanı : Clem

MesajKonu: Geri: ÜAD Senatosu [Yorum isterim]   ÜAD Senatosu [Yorum isterim] Icon_minitimePaz Mayıs 24, 2009 6:28 pm

Ouv sevdim bunu, sanırım bende katılabilirim.
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: ÜAD Senatosu [Yorum isterim]   ÜAD Senatosu [Yorum isterim] Icon_minitimePaz Mayıs 24, 2009 6:48 pm

Ben açılışında bile senin yanında olabilirim ballı şeker. Wink
Yvonne L. Descoteaux

Yvonne L. Descoteaux

Doğum tarihi : 12/10/93
Sihirsel Soy : Muggle Doğumlu
Evcil Hayvanı : Ivy

MesajKonu: Geri: ÜAD Senatosu [Yorum isterim]   ÜAD Senatosu [Yorum isterim] Icon_minitimePaz Mayıs 24, 2009 8:18 pm

Değişik kültürler manyağı olarak ben de atlamak istiyorum *_* İngilizcem ve "Ahah ezik ya ne şeker" dedirtecek kadar Çincem var Razz Yapılırsa harika bir iş ortaya çıkartırsınız. <3
Andrew Preston Scavo

Andrew Preston Scavo

Doğum tarihi : 16/07/93
Evcil Hayvanı : Animal

MesajKonu: Geri: ÜAD Senatosu [Yorum isterim]   ÜAD Senatosu [Yorum isterim] Icon_minitimePaz Mayıs 24, 2009 10:55 pm

Biri Amerika mı dedi? Beni de katın... ÜAD Senatosu [Yorum isterim] 273164
Rose Lyen Manchester

Rose Lyen Manchester

Mücadele Tarafı : İşine neresi gelirse
Evcil Hayvanı : Gissellee

MesajKonu: Geri: ÜAD Senatosu [Yorum isterim]   ÜAD Senatosu [Yorum isterim] Icon_minitimePtsi Mayıs 25, 2009 5:22 pm

Tamamdır millet ^^ Bu hafta full'üm amma ve lakin gel gör ki haftaya çarşamba bütün sınavlarım bitiyor. Sonrasında ise kolları sıvayıp Lui ile birlikte sistemi oturtucağız. Sizden istediğim benim msn me sahip olanlar benimle bu konuda iletişime geçebilirler. Tanıdıkları yabancı kişilerle ben de tanışırım ve iletişime geçerim böylece de senatoya tam olarak alabilirim onları. Ya da böyle bişi işte cümleyi kurun siz adam akıllı başım ağrıyor Razz
Sofie Marcell

Sofie Marcell

Doğum tarihi : 30/12/92

MesajKonu: Geri: ÜAD Senatosu [Yorum isterim]   ÜAD Senatosu [Yorum isterim] Icon_minitimePtsi Mayıs 25, 2009 5:26 pm

Ben de istiyorum! Msn'den konuşalım mı?
Rose Lyen Manchester

Rose Lyen Manchester

MesajKonu: Geri: ÜAD Senatosu [Yorum isterim]   ÜAD Senatosu [Yorum isterim] Icon_minitimePtsi Mayıs 25, 2009 5:29 pm

Sofie Marcell demiş ki:
Ben de istiyorum! Msn'den konuşalım mı?

Tamam da sen kimdin Embarassed Rolling Eyes
A. Erlina Bianchett

Mücadele Tarafı : L'ovelpa

MesajKonu: Geri: ÜAD Senatosu [Yorum isterim]   ÜAD Senatosu [Yorum isterim] Icon_minitimePtsi Mayıs 25, 2009 5:31 pm

Ben de katılmak isterim. İngilizcem çok iyi, İspanyolcam da iyi ^^ Neyse bunları konuşmak için erken sanırım ?
Rose Lyen Manchester

Rose Lyen Manchester

MesajKonu: Geri: ÜAD Senatosu [Yorum isterim]   ÜAD Senatosu [Yorum isterim] Icon_minitimePtsi Mayıs 25, 2009 5:33 pm

Arkadaşlar dediğim gibi senato herkese açık olacak. Basit şartlarımız var sadece. Din, dil,ırk ayrımı yapmamak gibi. Eğer ben kavga çıkarmam çok büyük bişi olmazzsa diyorsanız buyurun. Ha ama yok iki de bir kavga çıkacaksa biz orada dostluk bağı kuracağız direkt ban Very Happy Very Happy
Chris David Mythique

Chris David Mythique

Mücadele Tarafı : O henüz bir öğrenci.
Evcil Hayvanı : Davy, Dayv,

MesajKonu: Geri: ÜAD Senatosu [Yorum isterim]   ÜAD Senatosu [Yorum isterim] Icon_minitimePtsi Mayıs 25, 2009 6:49 pm

Sitemize gelen Fransız Dalinda'yı davet edelim. Açılınca ve arkadaşlar SBS haftası giremeyenler olacak. Şimdiden açalım?
Rose Lyen Manchester

Rose Lyen Manchester

MesajKonu: Geri: ÜAD Senatosu [Yorum isterim]   ÜAD Senatosu [Yorum isterim] Icon_minitimePtsi Mayıs 25, 2009 7:49 pm

Şu anda sınav haftam var ve çok yoğunum. O yüzden açılışı sbs'den sonraya bıraktık zaten. Ayrıca bir şey sormak istiyorum Dalinda ve Zen'deki Rimus Lupin adıyla üye olan Fransız arkadaşımız aynı kişi değil dimi???
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: ÜAD Senatosu [Yorum isterim]   ÜAD Senatosu [Yorum isterim] Icon_minitimePtsi Mayıs 25, 2009 8:33 pm

Canım bende buna seve seve katılırım. ^^ Hatta ulaşabilirsem yurt dışından bir kaç arkadaşımlada bağlantı kurarak yardım etmeye çalışırım. ^^
Chris David Mythique

Chris David Mythique

Mücadele Tarafı : O henüz bir öğrenci.
Evcil Hayvanı : Davy, Dayv,

MesajKonu: Geri: ÜAD Senatosu [Yorum isterim]   ÜAD Senatosu [Yorum isterim] Icon_minitimeSalı Mayıs 26, 2009 1:20 pm

Bilemiyorum ama sanırım aynı kişi bu kadar tesadüf fazla. "Remus Lupin"
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: ÜAD Senatosu [Yorum isterim]   ÜAD Senatosu [Yorum isterim] Icon_minitimeSalı Mayıs 26, 2009 1:37 pm

ben de varım tabii ki ^^
Valerie Jane Renaud

Valerie Jane Renaud

Doğum tarihi : 28/03/95
Mücadele Tarafı : Belirsiz.

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
ÜAD Senatosu [Yorum isterim] Left_bar_bleue97/100ÜAD Senatosu [Yorum isterim] Empty_bar_bleue  (97/100)
Düello Gücü:

MesajKonu: Geri: ÜAD Senatosu [Yorum isterim]   ÜAD Senatosu [Yorum isterim] Icon_minitimeSalı Mayıs 26, 2009 5:53 pm

Kevin Jonas Pedersen demiş ki:
Hmm çok iyi bir düşünce , tebrik ederim . Bir nevi arkadaşlık sitesi olacak gördüğüm kadarıyla . Yabancı dili olan arkadaşlara iyi şanslar ... x))
https://phoenix-ro.yetkin-forum.com/t6862-j-a-n-e

ÜAD Senatosu [Yorum isterim]
1 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : 1, 2  Sonraki