AnasayfaEski ParşömenSSSKullanıcı GruplarıKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 
 

 ~ Genel Kurgu: Irkların Savaşı

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Archill Thomas Caliente
░Emekli Hogwarts Müdürü ░
░Emekli Hogwarts Müdürü ░
avatar

Mesaj Sayısı : 2864
Doğum tarihi : 24/12/90
Yaş : 27
Mücadele Tarafı : Aydınlık~
Sihirsel Soy : Safkan~
Kayıt tarihi : 23/04/09

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
100/100  (100/100)
Düello Gücü:
50/60  (50/60)

MesajKonu: ~ Genel Kurgu: Irkların Savaşı   Çarş. Haz. 08, 2011 3:50 pm    ~ IRKLARIN SAVAŞI


Yaratılışlar, kaderler bedenden bedene değişiklik gösterir. Kimileri inanılmaz büyülü güçlerin bünyesinde yaratılmışken; kimilerinin kaderi gece yaratığı olmasını gerektirir. Doğanın kanunu basittir. Güçlü olanlar yaşar, güçsüzler ölür. Gece yaratıklarıyla şekil değiştiriciler daima zıt kutuplardadır. Büyü gücünün sahipleri ise evrenin yöneticileridir adeta. Her şey onların güvenliği için tasarlanmıştır. Bir büyücü, başka bir yaratık tarafından öldürülemez. Zordur, cezası büyüktür. Ancak imkânsız değildir…

Günlerden bir gün bir vampir, baş düşmanı kurt adamlardan kaçarken ormana sığınır. Bir süre sonra daha önce tatmadığı bir kokunun varlığını hisseder. İçinden bir ses yanlış yaptığını bağırıyordur ona. Ancak kendini durduramaz gece yaratığı, kokunun izini sürmeye başlar. Bedeli ne olursa olsun istiyordur onu. Öyle ki kokunun verdiği haz, kendini kaybettirmiştir ona. Kokunun sahibini bulduğunda ürperir, karşısında onun için bir tabu duruyordur. Bir büyücü, hem de safkan. Yaşlılıktan saçları kırlaşmış, yüzü buruşmuş… Ancak vampir kokunun cazibesine kapılıp ısırır karşısındaki bedeni. İçtikçe daha çok istiyordur kanını, kanın verdiği haz muazzamdır gece yaratığı için. En sonunda, büyücünün bedenindeki kanı son damlasına kadar sindirdikten sonra, içinde yeni, çok farklı bir gücün varlığını hisseder. Gözü yere düşen asaya takılmıştır. Ne yapacağını bilmez halde eline alır asayı, artık bedeninde hissettiği o yeni şey yönlendiriyordur onu. Daha sonra, yıllar önce duymuş olduğu bir sözcük fısıltı halinde dökülür dudaklarından. "Lumos." Asanın ucunda beliren ışık huzmesi içine korku salar kan emici yaratığın. Dehşetle yere atar asayı. Bütün bedenini kaplamış dehşet duygusu diner dinmez yaptıklarının farkına varır. Yere düşmüş olan asayı tekrar eline alıp, bu sefer kararlı bir sesle söyler büyülü sözleri, büyücülere ait olan sözleri! "Lumos!" Bir şey olmaz. Bedeninde dolaşan kan etkisini kaybettiğinden, bir anlık hissettiği o güçte yok olmuştur. Ve kan akmaya başlar. Bir anlık sahip olunan o güç için, büyücülere saldırmaya başlar gece yaratıkları. Irkların savaşı için ilk adım atılmıştır…

İşte böyle fark edildi büyü özünün sırrı. Peki, bu sır kanda mıydı? Ne kandaydı sır, ne gece yaratıklarında, ne de başka bir şeyde. Bu sır, dünyada gizliydi. Ne kadar kan akıtılırsa gece yaratıkları tarafından doğaya; o kadar güçlenecekti büyü güçleri. Ne kadar genç kan, o kadar uzun güç demekti. Yavaş yavaş bunu fark etti yaratıklar. Gizlice asalar aşırıldı, büyücüler kaçırıldı. Sonunda en gençlerini istediler. Gene de yetmedi onlara bu geçici hazlar. Her geçen gün daha fazlasını istiyordu bedenleri. Güçle kavrulmak ve beraberinde bütün dünyayı ele geçirmekti tek arzuları. Lakin geçiciydi elbet bu gücün süresi. Bir yol bulmak istediler buna. Sonunda kehaneti duydular. Şöyle diyordu kadim büyücünün sesi…

"Doğadan gelen yine doğaya gidecek. Büyü özü(!) kanla bulandığında, güç gece yaratıklarına geçecek. Büyücüler tehlike altında! Büyük savaş geliyor, ırkların savaşı dünyanın kaderini belirleyecek. Ve sonunda… iki türden biri neslini kaybedecek."

Kehanetin ardından bütün büyücü dünyası alarma geçti. Korunaklı bölgeler oluşturulup öğrenciler korumaya alındı. Hogwarts eskisinden daha iyi korunmaya başlandı. Tabiî ki gece yaratıkları da boş durmadı. Büyü gücüne olan açlıkları birleştirdi onları. Ve sonunda çözdüler kehanetin sırrını. Esrar Dairesi’nin kalbindeki büyük sunak(!) onları kalıcı güce kavuşturacak anahtar! Bu yüzden harekete geçti bütün gece yaratıkları. Büyücülerde tüm güçleriyle savundu sahip olduklarını.

Artık büyük savaşın çanları çalındı. Bir kez daha tarih kanla yazılacak…_________________

Sayfa başına dön Aşağa gitmek
http://phoenix-ro.yetkin-forum.com
Edgar Velasque
Quidditch Hakemi
Quidditch Hakemi
avatar

Mesaj Sayısı : 60
Doğum tarihi : 30/08/93
Yaş : 24
Sihirsel Soy : Melez
Kayıt tarihi : 05/06/11

MesajKonu: Geri: ~ Genel Kurgu: Irkların Savaşı   Çarş. Haz. 08, 2011 4:20 pm

    ~ Vampir Hiyerarşisi

Vampirler arasında düzen yüzyıllardır sağlanmıştır. İlk vampirden son vampire kadar her üye bu hiyerarşiyi uygulamakla yükümlüdür. Onların en büyük engeli olan büyücü kanı içmelerinin yasaklanması kalktıktan sonra bu hiyerarşik sistem aralarında daha fazla artmıştır. Bağlı kalmak, onlara göre itaat etmek demek değildir. Hayvani iç gücüleri olduğundan itaatkâr olamayacaklarını zaten kanıtlamışlardır; ancak düzenin sağlanması açısından en eski vampirler tarafından kurulmuş düzen devam etmelidir. Bu düzende bütünleyici bir köken vampir bulunmaktadır. O bütün vampirlerin lideri sayılmaktadır. Düzeni koruması gereken vampir olarak bilinir. Tahmin edildiği gibi emrim şu uygulayın şeklinde bir olayı yoktur. Aksine uygulatmak zorundadır. Yeni doğanların iç gücülerini düzeni bozmayacak şekilde zapt etmelidir. Köken olduğundan gücü tartışılamaz. Onu alt etmek imkânsız değildir; ama zordur. Tek başına bir yeni doğanın hareketleri gelişi güzeldir; ancak köken sistemli olduğundan rahatlıkla yeni doğanı yenebilir. Bu yüzden bu düzen korunmaya devam etmektedir.

~ Sıradan bir vampir bile normal bir insandan veya büyücüden fiziksel güç olarak çok daha güçlüdür. Rahatlıkla pek çok ağırlığı kaldırabilir veya fiziksel çarpışmada galip gelebilir.
~ Bir vampir oldukça hızlıdır. Gözle görülemeyecek kadar hızlı olabilirler, bu genelde vampirin fiziksel yapısına bağlıdır.
~ Duyu organları insan veya büyücülere göre daha gelişmiştir. Bu yüzden hissetmeleri daha kuvvetlidir; ancak hislerini kontrol etmekte usta olduklarından hiç zorlanmazlar.
~ Çok hızlı iyileşirler ve acı hissetmezler. Ölü oldukları için nefes almak gibi bir gereklilikleri yoktur. Ayrıca fiziksel yaralanmalarla yeniden öldürülemezler.
~ Besin maddeleriyle beslenemezler, ancak kana karşı duydukları açlık mevcuttur. Bedenlerinin sihrini kontrol altında tutabilmek için (yaşayabilmek için) kanla beslenmeleri şarttır. İnsan, hayvan veya büyücü kanıyla beslenebilirler; ancak kesinlikle kurtadam kanını tercih etmezler. Onlar için ölümcül herhangi bir risk olmamasına karşın bunu tiksindirici bulurlar.
~ Yeni yapım filmlerdeki gibi güneş ışığında gezme yetenekleri yoktur. Gündüzleri yer altında veya tabutlarında uyuyarak geçirirler. Aksi takdirde güneş ışığına çıkan bir vampir yanarak ölür.
~ Bir vampir öldürmek zordur. Fiziksel yaralanmalarla öldürülemezler. Çok hızlı iyileştikleri için bu zordur. Ancak kafası koparılır veya kalbine bir kazık saplanılırsa öldürülebilir.
~ Gümüşe temas edince tenleri yanar ve gümüşle açılmış yaraları normalden daha zor iyileşir. Bu durumda size kaçmak için avantaj sağlayabilir.
~ Kutsal suya karşı her hangi bir hassasiyetleri yoktur. Her ne kadar Tanrı tarafından lanetlenmiş olduklarına inanılsa da rahatlıkla kiliseye gidebilir veya kutsal suya dokunabilirler.
~ Bölgenin efendisi hariç vampirlerin kendi soyundan birini öldürmesi kesinlikle yasaklanmıştır. Aksi takdirde bölge efendisi tarafından ölümle cezalandırılır ve kaçışı yoktur.
~ Her bölgenin bir efendisi vardır ve onun bölgesinde emirlerine itaat zorunludur.
~ Erişkin ve güçlü vampirler büyücüleri veya insanları vampire dönüştürebilirler. Dönüştürdükleri vampirden sorumlu tutulurlar.
~ Yeni dönüştürülen vampirler dönüştürücülerine karşı bağlıdırlar. Özgürlükleri verilene kadar dönüştürücülerine hizmet etmek zorundadırlar. Özgür olmayan vampirlerin günahları dönüştürücülerinin günahları sayılmaktadır.
~ Dönüştürülen vampirler ilk uyanışlarında tehlikelidirler. Açlıklarını anlamadıkları için kafası karışmış haldedir. Ayrıca vücudunda kendi kanı gezindiğinden maksimum gücündedir.
~ Büyücülerden dönüştürülmüş vampirler, vampir güçleri hariç diğer bütün güçlerini kaybederler.


Köken -> Vampir Lideri olarak bilinir. Yüzyıllardır yaşamış ve çağın en eski vampiri unvanını almış biridir. Güçlerini tam anlamıyla bilen biri yoktur. Bu yüzden eski köken vampirler bile ondan çekinmektedir.
Konsey -> En güçlü kökenden sonra gelen köken vampirler tarafından oluşturulmuş konseydir. Vampir Lideri’nin hesap vermesi gereken bir konseydir. Lakin konseyin başı gene liderdir. Lider dâhil beş vampirden oluşmaktadır. Bilgileri inanılmazdır. Bu yüzden pek çok konu onlara danışılır. Bunun dışında çok güçlü veya hızlı değillerdir.
Bölge Şefleri -> Bölgelerin başında bulunan şeriflerdir. O bölgede ki karışıklıktan sorumludurlar. Vampir konseyine bölgelerinin durumu hakkında düzenli bilgi vermeleri gerekmektedir. Bölgenin içinde oluşan her olaydan sorumludur. Bölgelerinde bulunan vampirin diğer bölgede suç işlemiş olmasına rağmen cezasının ne olacağı bulunduğu bölge şefinin kararına bırakılmıştır.
Vampir -> Sıradan vampirlerdir. Vampir yasalarına uymakla yükümlüdürler. Bulundukları bölgenin şefinin sorumluluğundadırlar.
Yeni Doğan -> Dönüştürüldükten sonra ilk yüz yıl boyunca bu şekilde anılan vampirlerdir. İç gücülerini kontrol etmeyi daha öğrenemediklerinden çok tehlikelidirler. Öncelikle bölge şefleri ve daha sonra lider tarafından zapt edilmelidir.

Not : Kurtadamlar Harry Potter filmlerine uygundur. Her hangi bir değişiklik yoktur.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
 
~ Genel Kurgu: Irkların Savaşı
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» M2-Pro Çok Güzel Server
» Raw GM[Genel Başkanı] Randy Orton'ın Odası
» Saruman'ın Evi

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Phoenix ! ~ Harry Potter Rpg ::  Geçmiş-
Buraya geçin: