Phoenix ! ~ Harry Potter Rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaEski ParşömenLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Sade Phoneix Vatandaşları ve Yönetim Kadrosduna

4 posters
YazarMesaj
John Michael Mc'Dark
Dark House Sahibi
Dark House Sahibi
John Michael Mc'Dark

Mücadele Tarafı : Karanlık
Sihirsel Soy : Safkan
Evcil Hayvanı : Kedi

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Sade Phoneix Vatandaşları ve Yönetim Kadrosduna Left_bar_bleue98/100Sade Phoneix Vatandaşları ve Yönetim Kadrosduna Empty_bar_bleue  (98/100)
Düello Gücü:
Sade Phoneix Vatandaşları ve Yönetim Kadrosduna Left_bar_bleue0/0Sade Phoneix Vatandaşları ve Yönetim Kadrosduna Empty_bar_bleue  (0/0)

Sade Phoneix Vatandaşları ve Yönetim Kadrosduna Empty
MesajKonu: Sade Phoneix Vatandaşları ve Yönetim Kadrosduna   Sade Phoneix Vatandaşları ve Yönetim Kadrosduna Icon_minitimeCuma Haz. 03, 2011 2:22 am

Arkadaşlar sadece içimden gelerek belirtmek istediğim şeyleri belirteceğim.

Öncelikle yönetim kadrosuna; hemen hemen Harry Potter rol oyun siteleri arasında en adaletlisini, en net kurallısını oluşturdukları için ve pek göremesem de tüm çabaları için teşekkür ederek söze başlamak isterim.

Malumunuzdur ki; hepimizin bu sitede var olma amacı öncelikli olarak hayal kurmak ve daha sonra bu hayali bir şekilde gerçekliğe dökmek isteyişimizden kaynaklanmaktadır. Ve bu çoğu insanın cesaret edemediği edebi ve elim bir iştir. Ciddiye alınarak yapılmalı bu ciddiyet esnasında eğlenilmeli ancak kimse kimseye darılmamalıdır. Görmekteyim ki genel olarak hepimizin rol kaliteleri iyi seviyede. (Bunu verilen rol puanlarından çok forumları araştırarak söylüyorum.) Ancak bunu daha iyiye taşıyarak edebi yanımızı geliştirip yazarken yaşamayı başarbildiğimiz an aynı rol oyununun babası olan FRP'de olduğu gibi hayalden çıkar ve gerçekliğe döndürebiliriz herşeyi. Bu gerçeklik elbetteki somutluk değildir ancak yaratılışımız olan soyutlukta yani akılda yani hayalde bir gerçeklik elde edebiliriz.

Velhasıl esas belirtmek istediğim şudur ki; bizlerin yani "sade Phoneix vatandaşlarının" bu konudaki çabasını yetersiz görmem ve üzülmemdir. Rol dışı konuların sürekli yanıp sönmesinden sıkıldığımı özenle belirtmek ve aniden gelişip 3-5 kişinin aynı anda oynadıkları rol oyununu özlediğimi kendi adıma duyurmak isterim. Ve hepimizin bilinçli bir rol oyuncusu olarak ve bir hikaye yazarı, bir yazar olarak bu edebi sanata değer vermemiz gerektiğini de buradan okuyana duyurmak isterim.

Yöneticilerden ise isteğim şudur ki; bizlerin yani "sade Phoneix vatandaşlarının" sizlere sunmuş, sunacak ve hatta sunmamış oldukları sistem, kurgu, bilgi, yöntem ve her ne varsa dikkate almanız, elinizden geldiğince aktifleştirmeniz ve rol oyununa dahil etmenizdir. Ve hatta buradan bir öneri niteliği taşıyan fikrimi de paylaşmak isterim: Yukarıda sizden şahsi fikrim olarak beklediğim performansı gerçekleştirmeniz elbetteki kişinin sosyal hayat düzeni içerisinde çokta fazla ilgi gösterebileceği, gösterse bile hatalar yapabileceği bir öneridir. Oluşabilecek hataları, sorunları en aza indirebilmek için üyelerden kendi içlerinde en çok güvendikleri insanlardan bir topluluk oluşturmasını isteyebilirsiniz. Ve bu topluluk üyelerin isteklerini düzenleyerek size ulaştırabilirler. Bu şekilde çok daha düzenli ve eğlenceli bir rol oyunu oynanacağından şüphem yoktur.

Gecenin bir vakti abuk sabuk saçmalamalarım yüzünden tüm değerli oyuncu arkadaşlarımdan özür diler, bu yazı onlara birşey katmamış ise tanrıdan kendime bela dilerim.

Saygılar ve Sevgiler

John
Lestat Audrica
Slytherin V. Sınıf
Slytherin V. Sınıf
Lestat Audrica

Mücadele Tarafı : Kendi Çıkarları
Evcil Hayvanı : Yok

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Sade Phoneix Vatandaşları ve Yönetim Kadrosduna Left_bar_bleue100/100Sade Phoneix Vatandaşları ve Yönetim Kadrosduna Empty_bar_bleue  (100/100)
Düello Gücü:
Sade Phoneix Vatandaşları ve Yönetim Kadrosduna Left_bar_bleue0/0Sade Phoneix Vatandaşları ve Yönetim Kadrosduna Empty_bar_bleue  (0/0)

MesajKonu: Geri: Sade Phoneix Vatandaşları ve Yönetim Kadrosduna   Sade Phoneix Vatandaşları ve Yönetim Kadrosduna Icon_minitimeCuma Haz. 03, 2011 11:06 am

Ben de rp dışında Frp ile uğraşanlardanım ve sana katılıyorum. Bu şekilde olsa bile kısır kurgular oluyor. Bu yüzden DM yönetimli etkinlikler olmalı diye düşünüyorum. Çok büyük şeyler yapılmasına gerek yok. Başlık açılıp rp kurgusu yazılarak insanlara kurguyu ilerletecek rpler yaptırılabilir. Hatta zar da işin içine girerse oluşacak bilinmezlik o dünyanın havasını solumamızı sağlayabilir.

Ayrıca site HP sitesi ama HP pek çok boşluğa sahip eksik bir dünya. Bu boşlukları biz hayal gücümüzle doldurabiliriz. HP kitaplarında gerçekleşenlerin tekrarlarını üretmek yerine bu tip yenilikler olmalı diye düşünüyorum tıpkı arkadaşın söylediği gibi.
Archill Thomas Caliente
░Emekli Hogwarts Müdürü ░
░Emekli Hogwarts Müdürü ░
Archill Thomas Caliente

Doğum tarihi : 24/12/90
Mücadele Tarafı : Aydınlık~
Sihirsel Soy : Safkan~

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Sade Phoneix Vatandaşları ve Yönetim Kadrosduna Left_bar_bleue100/100Sade Phoneix Vatandaşları ve Yönetim Kadrosduna Empty_bar_bleue  (100/100)
Düello Gücü:
Sade Phoneix Vatandaşları ve Yönetim Kadrosduna Left_bar_bleue50/60Sade Phoneix Vatandaşları ve Yönetim Kadrosduna Empty_bar_bleue  (50/60)

MesajKonu: Geri: Sade Phoneix Vatandaşları ve Yönetim Kadrosduna   Sade Phoneix Vatandaşları ve Yönetim Kadrosduna Icon_minitimeCuma Haz. 03, 2011 11:57 am

Öncelikle teşekkür ederim bu yazınız için. Kendinize dert edindiğiniz konu gerçekten çok önemli ve ben de aynı kanıdayım. Bu düşüncenizi ikinci kez dile getirmenizden sizi ne kadar rahatsız ettiğini de anlıyorum. Bu konu üzerinde yönetici kadrosu olarak planlarımız var. Yeni bir kurgu düşünüyoruz ve bu kurgunun işlenişinde değişikliğe gideceğiz. Yani, bir yazı yazıp kurgumuz bu diyerekten geçiştirilmiş, öylesine bir şey sunmayacağız artık size. Önce üyelerimize genel bir yazıyla kurguyu tanıtıp, sonrasında adım adım RP başlıkları açarak kurgumuzu işleyeceğiz. Açtığımız başlıklarda öncelikle katılacaklar listesi oluşturup kurgumuzu renklendireceğiz. Bu şekilde hem site kurgumuzu tam anlamıyla işlemeyi; hem de sitemizdeki RP oranını arttırmayı planlıyoruz. Ve tabii ki herşeyden önce amacımız üyelerimize RP yaparak eğlenecekleri bir ortam sağlamak... Tekrar teşekkür ettiğimi belirtmek isterim, yakında çok daha iyi olacağımızı umuyorum...
https://phoenix-ro.yetkin-forum.com
John Michael Mc'Dark
Dark House Sahibi
Dark House Sahibi
John Michael Mc'Dark

Mücadele Tarafı : Karanlık
Evcil Hayvanı : Kedi

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Sade Phoneix Vatandaşları ve Yönetim Kadrosduna Left_bar_bleue98/100Sade Phoneix Vatandaşları ve Yönetim Kadrosduna Empty_bar_bleue  (98/100)
Düello Gücü:

MesajKonu: Geri: Sade Phoneix Vatandaşları ve Yönetim Kadrosduna   Sade Phoneix Vatandaşları ve Yönetim Kadrosduna Icon_minitimeCuma Haz. 03, 2011 5:00 pm

Lestat Audrica demiş ki:
Ben de rp dışında Frp ile uğraşanlardanım ve sana katılıyorum. Bu şekilde olsa bile kısır kurgular oluyor. Bu yüzden DM yönetimli etkinlikler olmalı diye düşünüyorum. Çok büyük şeyler yapılmasına gerek yok. Başlık açılıp rp kurgusu yazılarak insanlara kurguyu ilerletecek rpler yaptırılabilir. Hatta zar da işin içine girerse oluşacak bilinmezlik o dünyanın havasını solumamızı sağlayabilir.

Ayrıca site HP sitesi ama HP pek çok boşluğa sahip eksik bir dünya. Bu boşlukları biz hayal gücümüzle doldurabiliriz. HP kitaplarında gerçekleşenlerin tekrarlarını üretmek yerine bu tip yenilikler olmalı diye düşünüyorum tıpkı arkadaşın söylediği gibi.

Zardan da öte Masterlar NPC karakterler yöneterek kişilerin karşısına zorluklar çıkartabilirler. Mesela kurguda kayıp eşyalar,, haritalar vesaire olabilir ve yine Masterlar rol kalitesine göre kişilere bunları buldurtabilir.

Kurgu elbette ki önemli ancak sistemler oldukça geniş olmalı ki kurgu ve mevcut genişliği mümkün olduğunca gerçek bir şekilde işlenebilsin.
Desmond Fionnlaqh
Vampir
Vampir
Desmond Fionnlaqh

Mücadele Tarafı : Bencil.

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Düello Gücü:

MesajKonu: Geri: Sade Phoneix Vatandaşları ve Yönetim Kadrosduna   Sade Phoneix Vatandaşları ve Yönetim Kadrosduna Icon_minitimeCuma Haz. 03, 2011 10:05 pm

Değinilmesi gereken önemli konulara değindiğiniz için çok teşekkürler. Fikrinize katılmaktayım ve ilerleyen günlerde kurgu, rp konusunda gerçekten aktiflik sağlanacağını umuyorum. Üyelerimizin ders, sınav, ödev vb. yaşamlarına ait sorumlulukları yaz dönemine kadar epeyce ağır oluyor. Ancak yaz döneminde birçoğumuzun bu sorumlulukların bir kısmından kurtulup rp'ye ağırlık vereceklerini düşünüyorum. Gerçekten ilginiz için çok teşekkürler. İyi rp'ler.

Sade Phoneix Vatandaşları ve Yönetim Kadrosduna
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» ~ Yönetim Kadrosu