Phoenix ! ~ Harry Potter Rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaEski ParşömenLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Yol boyunca

2 posters
YazarMesaj
Theone Harrison
Kaçak
Kaçak
Theone Harrison

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Yol boyunca Left_bar_bleue96/100Yol boyunca Empty_bar_bleue  (96/100)
Düello Gücü:
Yol boyunca Left_bar_bleue36/60Yol boyunca Empty_bar_bleue  (36/60)

Yol boyunca Empty
MesajKonu: Yol boyunca   Yol boyunca Icon_minitimeC.tesi Mayıs 21, 2011 7:06 pm

Karmaşanın hakim olduğu bir coğrafyada inzibanın sona erişini kutlamak istermişcesine elindeki Mataradan büyük bir yudum ateşviskisi aldı ağzına. İliklerinin ucuna kadar yayılan Hararetin hazzını körükleyişine izin verdi Theone. Girişi kadar çıkışı da gayet kolay olmuştu. Günler öncesine kadar insanların adına nezaret dedikleri şey onun için bir dinlenme tesisinden öte olmamıştı. Fakat kaosun var oluşundaki rolü geçmişteki kadar -en azından şu an için- tartışılmaz değildi. Bir yerde kan döküldüğüne bir fahişe pazarlandığında, bir bakireye tecavüz edildiğinde veya Gringotts soyulduğunda öğretilerinin vergisini almalıydı. Yetiştirdiği onca yan kesici,hırsız,kundakçı ve suikastçinin özellikle sadık olanların biâdını kabul etmeye başlamıştı bile. Kusursuz bir gelir. Kara para. Temelleri yeniden güçlenen önüne geçilemez bir illegal şebekenin öncülüğü. Fakat mutlak savaşın efendilerine kafa tutacak kadar kör ve aptal olmamıştı hiçbir zaman.

Her koyuna rehberlik eden bir çoban köpeği ve çoban köpeğinin sadık olduğu bir çoban vardır. Fakat çoban da sadakatini bir bey üzere kılmadığı takdirde çakalların hışmına uğramaya mahkum kalır.

dizeleri belli belirsiz bir ses ile tekrar ettikten sonra Rüzgarın ifşa ettiği kaliteli cübbe kumaşının sesi ile arkasına hızla döndü ve Macias ile yüzyüze geldi. "Bu kadar ivedilikle ziyaretinizi beklemiyordum Wildmore! Adımlarınızı yere sert basıyorsunuz büyücü." Ardından ellerini yavaşca Macais'ın yüzüne temas ettirdi ve hemen geri çekti. Anorağını birazcık düzelttikten sonra içten gelen mistik bir ses tonuyla devam ettirdi. "Gücünüzün heybeti kendini gizlemiyor. Talepleriniz neler?"
Macias A. Widmore
Anita Bar Sahibi
Anita Bar Sahibi
Macias A. Widmore

Doğum tarihi : 08/08/90
Sihirsel Soy : Safkan.

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Yol boyunca Left_bar_bleue100/100Yol boyunca Empty_bar_bleue  (100/100)
Düello Gücü:
Yol boyunca Left_bar_bleue35/60Yol boyunca Empty_bar_bleue  (35/60)

Yol boyunca Empty
MesajKonu: Geri: Yol boyunca   Yol boyunca Icon_minitimeC.tesi Mayıs 21, 2011 7:31 pm

Bakanlık baskınından hemen sonra, aldığı haber onun dengelerini sarsmıştı. Bakanlıkta gördüğü yazışmalarda Theone Horrison'un, Azkaban Hapishanesi'nden kaçtığı yönündeydi. *Başarmış. Kendi kendime moruğun nasıl böyle bir şeyi başardığı konusundaki şüphelerimi yenmeye çalışırken, bir yandan da onun nereye gidebileceği konusunda hafızamı yokluyordum. Barty'e, gitmem gerektiğini söyledikten sonra Knocturn Yolu'na cisimlenmiştim. Karanlık büyücülerin buluşma noktası olan bu sokak, beni küçüklüğümden beri tiksindirmişti. Belki Theone'dan tiksinme sebebim de, onunla ilk kez bu sokakta karşılaşmış olmamızdan kaynaklanıyordu. Bilinmezliğin, dört yanıma işlediği ve ne yapacağımdan, ne yapmam gerektiğinden habersiz bir şekilde Knocturn Yolu'nda hızla ilerlemeye devam ediyordum. Asam ise, hep kontrol altında ve hızlı çekilebilecek noktalarda duruyordu. Her ne kadar, Theone'un bana bir şey yapmaya cesaret edebileceğini düşünmesem de -en azından bu dönemde böyle bir şeye girişecek kadar aptal bir adam olmamıştı hiç bir zaman- yine de ona güvenim tam değildi.

Knocturn Yolu'nun en ıssız sokağına doğru döndüm ve yine, aynı hızlı adımlarla yürümeye başladım. Issız sokak, bugün her zamankinden de ıssız görünüyordu. Normalde, bu sokağın ismiyle tezat bir anlam ifade ettiğini düşünmeme rağmen; bugün bu sokağa, bu isimden başka bir isim bulunacağını düşünmüyordum. Adımlarımı yavaşlattım. Buradan sonra, Theone'un mekanına girmiş bulunuyordum. Etrafı kolaçan etmeye gerek duymasam da, temkinli adımlar atmaya devam ediyordum. Bir an, gözüm yukarılara takıldı. Üç katlı, eski bir binanın ve onu izleyen diğer binaların pencerelerinde silüetler belirmişlerdi. Fakat, benim baktığımı gördükleri anda hepsi gözden kayboluvermişti. Theone, akıllı birisiydi. Bunu her zaman yinelemekten nefret etsem de, öyle olduğu aşikârdı. Azkaban'dan kaçmadan önce kendisine yeni bir ordu kurmayı başarmıştı. Belki de, eski tayfasını da beraberince Azkaban'dan toplamıştı. Biraz daha ilerlediğimde, arkası dönük Theone'u fark etmiştim. Nefes hizzasına kadar yaklaşmış olmama rağmen, adamlarından ses çıkmıyordu. Bunun anlamı da, geleceğimi bildiğini gösteriyordu. Birden arkasını döndü. Refleks olarak bile irkilmem gerekirken, onun bana üstünlük sağlamaması için kendimi o kadar hazırlamıştım ki, bu hızlı dönüşünden gözümü bile kırpmamıştım.

"Bu kadar ivedilikle ziyaretinizi beklemiyordum Wildmore! Adımlarınızı yere sert basıyorsunuz büyücü." Hafifçe tebessüm ettikten sonra. Gözlerinin içine bakmaya devam ettim. Mavi gözleri, Azkaban'da giderek solmuştu. Onu ilk tanımaya başladığım zamanlardaki gözlerinden eser kalmamıştı şimdilerde. "Bence ziyaretimi beklediğiniz için burdasınız Bay Harrison." Onun, benim buraya neden geldiğimi bildiğini adım gibi biliyordum. Ellerini cebine soktu ve gözlerime daha dikkatli bakmaya özen göstererek bir adım geri gitti. Bu seri hareketi arasında da, elleriyle yüzüme dokunmayı başarmıştı. Onunla yaptığımız düellolarda, benimle dalga geçtiği zamanları aklıma getirmişti bu hareket. Gülümsedim. "Gücünüzün heybeti kendini gizlemiyor. Talepleriniz neler?" Bu lafı, sadede gelmemi istermiş gibi görünmesine neden olmuştu. Ben de ellerimi cebime soktum ve onun sağına doğru bir adım atarak yanına geçtim. Beraberce ıssız sokağın çıkmazlarına doğru yürümeye başlamıştık. "Bize çalışmanı istiyoruz Harrison ! Adamlarınla. Senin de istediğin, bu karanlık düzenin yok olması değil mi? Tamam, pek aydınlık adamlar olmasak da; karanlığın yaptığı zulüme, ses çıkaramayacak kadar zayıf halkalar da değiliz. "
Theone Harrison
Kaçak
Kaçak
Theone Harrison

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Düello Gücü:

Yol boyunca Empty
MesajKonu: Geri: Yol boyunca   Yol boyunca Icon_minitimeC.tesi Mayıs 21, 2011 8:41 pm

"Bence ziyaretimi beklediğiniz için burdasınız Bay Harrison." Knockturn'un harabelerle dolu olan bir uzantısına doğru yaklaştıklarında Yer yer konuşlandırılmış adamlarına teker teker bakarak anlık raporlar alıyordu. Bu sırada Wildmore'un konuşmaya başladığını görerek bakışlarını tamamı ile ona doğru çevirdi."Bize çalışmanı istiyoruz Harrison ! "Adamlarınla. Senin de istediğin, bu karanlık düzenin yok olması değil mi? Tamam, pek aydınlık adamlar olmasak da; karanlığın yaptığı zulüme, ses çıkaramayacak kadar zayıf halkalar da değiliz. " Genç Macias'ı seviyordu. Kanı kaynamasına rağmen sağduyuyu ve tedbiri elinden bırakmayan tam bir İngiliz asilzadesiydi. Ailesinin normallerine uygun bir biçimde yetiştirilmiş olmasına rağmen Fazlasıyla toz yutmuştu. Hapiste dinlenirken kendisine gelen raporlar da bu yönde oldukça başarılı bir şekilde eğitildiğinde dairdi. "Oldukça iyi... Çok iyi. Peki bu kadar aç adama neyi vaadediyorsunuz." Ardından eliyle Knockturn yolunun genelini kapsayan bir işaret yaptı. Sokakta yürüyen cefakar,okült,aç,müşkül tipleri göz ucuyla Macias'a gösterdi. Pekala Wildmore ailesi Knockturn'dekilerin kırk katını doyuracak parayı yalnızca bir günün yarısında kazanıyordu. Fakat kesenin ağzını açmadığı takdirde bu önemli noktayı kaybetmek kendilerine kar sağlamayacaktı.Maciasın cevabını duyduktan sonra adımlarını aniden durdurdu. Adama doğru dönerek konuşmaya başladı. "Pekala. Bir de benim taleplerimi dinleyin o zaman." Ardından derin bir nefes alarak ellerini havaya kaldırarak yumruk yaptı. Harabelerde dikilen,oyuklara saklanmış onca adam birer birer konuşlandıkları yerlerden çıkarak Theone'un arkasında birikmeye başladı."Knockturn'un kontrolünü istiyorum Wildmore. Mutlak Kontrol. Bakanlığın kontrolünden tamamen uzak. Tortuga gibi. Bağımsız bir cennet istiyorum. Her Aydönümünde Tam bu noktada 30 000 Galleon istiyorum. Sağlayabilecek misiniz"
Macias A. Widmore
Anita Bar Sahibi
Anita Bar Sahibi
Macias A. Widmore

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Düello Gücü:

Yol boyunca Empty
MesajKonu: Geri: Yol boyunca   Yol boyunca Icon_minitimeC.tesi Mayıs 21, 2011 9:09 pm

"-Bu kadar aç adama ne vaadediyorsun?" Bu soru aklımı kurcalamıştı fakat, istediği şey çok da uçuk değildi. Hatta makul bir teklif bile denebilirdi. Tam da bu sırada, gizlenen adamlar birer birer konuşlandıkları yerlerden çıkıp görünmeye başlamışlardı. Tüm Knocturn'u doldurmuş olan bir ordu kurduğunu gördüğümde ağzım açık bir şekilde hala ortaya çıkmaya çalışan adamları seyrediyordum. Arkamı döndüm ve ona cevap vermek için ağzımı açtığımda, işaret parmağıyla susmamı söyler gibi bir hareket yapmıştı. Daha sonrasında ise, adamlarına tekrar içeri girme emri vermiş ve onları yerlerine sokmuştu. Theone, karanlık bir büyücü değildi. Hiç bir zaman da olmamıştı. Onu, muggle kahramanlarından birine çok benzetirdim aslında. Şimdi adını hatırlamasam da, zenginden alır fakire dağıtır bir kişiğe sahipti bu adam. Theone da aynı şekilde öyleydi. Bizden istediği şey, tam da bu yüzden makul bir teklif olarak görünmüştü bana. Bir iki adım geri açıldım ve onun suratına derin derin bakmaya devam ettim. Mavi gözlerinden, umut saçarak bana bakıyordu. Aslında, o bana bir şeyler vaadediyordu sanırım...

"Pekala. Bir de benim taleplerimi dinleyin o zaman." duraksadı ve devam etti ; " Knockturn'un kontrolünü istiyorum Wildmore. Mutlak Kontrol. Bakanlığın kontrolünden tamamen uzak. Tortuga gibi. Bağımsız bir cennet istiyorum. Her Aydönümünde Tam bu noktada otuzbin Galleon istiyorum. Sağlayabilecek misiniz" Paranın sorun olmayacağını Theone'da gayet iyi biliyordu fakat, Knocturn Yolu'nun mutlak hakimiyetini ona, benim verebilme yeteneğim yoktu. Ona, burada boş vaat vermenin de saçmalıktan başka bir şey olmadığını biliyordum. Duraksadım ve laflarımı toplamak için biraz vakit ister gibi volta atmaya başladım. Theone, gözlerini benden ayırmaksızın bana bakmaya devam ediyordu. " Tamam Harrison! Otuzbin galleon konusunda sorun yok. Fakat, Knocturn kontrolü biraz zaman gerektirir. Bunu sen de biliyorsun. Şu anlık zaten gayrı resmi kontrol sende. Resmi olarak da sana verilmesini sağlayacağım."

Theone Harrison
Kaçak
Kaçak
Theone Harrison

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Düello Gücü:

Yol boyunca Empty
MesajKonu: Geri: Yol boyunca   Yol boyunca Icon_minitimeC.tesi Mayıs 21, 2011 10:05 pm

Fedailerinin teker teker yerlerine tekrar konuşlanışının ardından bu ufak gövde gösterinden hoşnut olmuşcasına konuştu Widmore: " Tamam Harrison! Otuzbin galleon konusunda sorun yok. Fakat, Knocturn kontrolü biraz zaman gerektirir. Bunu sen de biliyorsun. Şu anlık zaten gayrı resmi kontrol sende. Resmi olarak da sana verilmesini sağlayacağım." İstediğini almışcasına Gülümsedi Theone "O zaman anlaştık Widmore. Bu Anlaşmamızın bir nişanesi olarak Widmore ikilisine özel olarak bir kaç şey hazırlatmıştım." Ardından seri bir şekilde sol elinin parmaklarını şıklattı. Bir kaç saniye geçmişti ki yukardan atılan çift palayı iki eliyle kavradı. Ters çevirerek Palalardan bir Tanesini Açtı. Sapından keskin kısmına kadar olan bölge Kırmızı ve Yeşil taşlarla özenle süslenmişti. Siyaha yakın olmasına rağmen Saydam bir fona sahip kesici kısmı üzerinde Ağaç yapraklarına benzeyen ince detay işlemeler bulunmaktaydı. Hemen işlemelerin altında M.Widmore Yazısı rötuşlarla işlenmiş bir şekilde uc kısıma kadar alabildiğine Uzanıyordu. Kılıcın endamını Macias'a gösterdikten sonra Gümüş Renkli Kabzaya geri taktı ve eşiyle beraber Macias'a uzattı. "Bunları Özellikle hazırlattım. Dikkatli olun oldukça keskindir. Kanla suladığınız sürece daha da keskinleşir. Açtığı yaralar üstadı dışında kimse tarafından tedavi edilemez. Sahibini kesmez. Çok özeldir. Eşlerini bulman için Yüzlerce cincüceyle anlaşman gerekebilir. Onlara dikkat edin"
Macias A. Widmore
Anita Bar Sahibi
Anita Bar Sahibi
Macias A. Widmore

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Düello Gücü:

Yol boyunca Empty
MesajKonu: Geri: Yol boyunca   Yol boyunca Icon_minitimeC.tesi Mayıs 21, 2011 10:28 pm

"O zaman anlaştık Widmore. Bu Anlaşmamızın bir nişanesi olarak Widmore ikilisine özel olarak bir kaç şey hazırlatmıştım." Derin bir oh çekmiştim. Bu garip adam, beni hala daha şaşırtmaya devam etmesini iyi biliyordu doğrusu. Elini şıklattıktan sonra, adamlarından biri; pencereden ona bir çift pala fırlatmıştı. Fırlattığı kılıçları usta bir şekilde kavrayan Theone, üzerinde 'M' yazanınkini kabzasından çıkarttı ve ustaca hareketlerin sonunda, elinde yatay ve her yeri görünür şekilde tutmuştu. Kılıç gerçekten çok özel ve ihtişamlı bir şekilde parlıyordu. Üzerindeki işlemeler ustaca işlenmişti ve cincüce eseri olduğu da belliydi. Gözümü alamadığım kılıcın üzerindeki 'M.Widmore' yazısı da göz dolduran şekildeydi. Theone'un gözlerine baktığımda, o da aynı şekilde bana bakıyordu. Sanırım, hediyesini nasıl bulduğum merak ediyordu ve bunu sözlerimden daha çok gözlerimden anlamaya çalışıyordu. Çok da iyi anlatmıştım sanırım ve bu yüzden gülümseyip silahın ayrıntılarını görmem için elinde çevirmeye başlamıştı.

"Bunları Özellikle hazırlattım. Dikkatli olun oldukça keskindir. Kanla
    suladığınız sürece daha da keskinleşir. Açtığı yaralar üstadı dışında kimse tarafından tedavi edilemez. Sahibini kesmez. Çok özeldir. Eşlerini bulman için Yüzlerce cincüceyle anlaşman gerekebilir. Onlara dikkat edin"
    Ben, silahın sadece görüntüsüne kapılmışken; bir de Theone'un ağzından çıkan kelimeler vardı, bu silahın özel olmasını sağlayan kelimeler... Theone Harrison'un bu silahlara para vermeyeceğini adım gibi bilsem de, bizi düşünüp bu şekilde bir harekete girişmesi de hoşuma gitmişti. Hafifçe gülümsedim ve ; "Teşekkürler yetersiz kalır bay Horrison. Bu silah, bundan böyle anlaşmamızın sembolüdür. Anlaşmayı bozanı, bu silahla cezalandırmayı da borç bilirim." dedikten sonra silahları uzattığı elinden aldım. Kafamı kaldırdığımda mavi gözlerinin bu sefer her zamankinden de parlak olduğunu fark etmiştim. Bu adam, gerçekten de beni etkilemeyi beceriyordu... Onunla olan geçmişimde, çok şey öğrenmeme rağmen; onu neden sevmediğimi hala tam manasıyla bilmiyordum fakat, aklımın her köşesinde ona güvenemeyeceğim yatmaktaydı...

Yol boyunca
1 sayfadaki 1 sayfası