AnasayfaEski ParşömenSSSKullanıcı GruplarıKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 
 

 Çeyiz Seti.

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Aurora Chavez
Ravenclaw V. Sınıf
Ravenclaw V. Sınıf
avatar

Mesaj Sayısı : 72
Mücadele Tarafı : I. Sılazabeth.
Sihirsel Soy : Safkan.
Evcil Hayvanı : France, birman kedisi.
Kayıt tarihi : 31/10/09

MesajKonu: Çeyiz Seti.   Perş. Mayıs 19, 2011 1:28 pm

  Hogwarts'ın açılmasına iki gün kala Aurora'nın içi içine sığmıyordu. Korsika'daki sıcak yuvasından sonraki ikinci evi olan Hogwarts'ı çok özlemişti üç ay içinde. Bütün arkadaşlarını, öğretmenlerini, derlerini, deneyleri, iksir yapmayı, aptal Hufflepufflarla dalga geçmeyi çok özlemişti. Yaklaşık iki gün önce Korsika'dan dönmüştü, Korsika'nın havasından mıdır bilinmez, Aurora'nın soluk yüzüne kan gelmişti. Donuk bakan mavi gözleri hayat dolu bakıyordu sanki. Aklına arkadaşları gelince gülümsüyordu istemsizce. O sırada aklına Hogwarts'a ilk gittiğinde Seçmen Şapka'nın onu Ravenclaw'a yerleştirdiği gün aklına geldi. Küçük Aurora, annesi tarafından çok övülen Ravenclaw'a yerleştiğini duyunca ne kadar sevinmişti. Artık Ravenclaw onun eviydi, onun binasıydı. İleri yıllarda da müthiş bir Ravenclaw olarak yetişmişti, onun gözünde. Elia Kütüphanesi'ne girerken yeniden gülümsedi. Yanağının üzerindeki bütün çiller gülümsediği anda hareketlenmişti. Ve tavşan dişleri hafifçe görünmüştü. İçeri girdiğinde açık olan kahverengi saçlarını bir çırpıda toplayıp bir kale tutturduktan sonra oturmak için bir yer aradı. Her yer tıklım tıklım dolu gibi görünüyordu. Okulun açılmasına iki gün kala bütün Ravenclawlar burada olmalıydı. İşte Ravenclaw'ın bu özelliğini seviyordu, her zaman bilgiyi en önde tutuyorlardı. Zeka kavramına somut bir anlam kazandıran şeydi Ravenclaw. Ve şimdi burada oturanların yüzde altmışının ya da yetmişinin Ravenclaw olduğu konusunda iddaya girebilirdi.

  Kapıdan girer girmez karşılaştığı manzara onu bir hayli üzmüştü aslında. Sıcakkanlı bir insan olduğu söylenemezdi, bu yüzden kolay kolay tanımadığı kişilerin yanına oturmazdı. Şimdi buradan gidip akşamüstü gelebilirdi ama akşamüstü vakti olmayacaktı. Daha sonra aklına bir fikir geldi. Önce okumak istediği kitabı bulacak, daha sonra bir yere oturacaktı. Zaten aradığı kitap çok bilinen bir kitap olmadığından bulması bir hayli zaman alacaktı. Çantasını bir yere bırakmadan ve oturup dinlenmeden kitabı aramaya başladı. Aradığı kitabın olduğu bölüme doğru hızla ilerlerken, yolunun üzerindeki bölümlerdeki ilgisini çeken kitaplara da bir göz atıyordu. Hatta beğendiği bir kitap olursa ne kadar ağır olursa olsun, elindeki kitap yığınına ekliyordu.

  Yaklaşık bir buçuk saat süren bir arayıştan sonra istediği kitabı bulmuştu. Bunun yanı sıra elinde yaklaşık ona yakın, çok ağır kitap vardı. Kitapların olduğu bölümden oturma bölümüne döndüğünde ağzı açıldı, gözleri fal taşı gibi oldu. Kütüphanedeki insan sayısı hiç azalmamış, aksine artmıştı. Artık yapacak bir şey yoktu, birinin yanına oturacaktı. Gözüne kahverengi saçlı, renkli gözleri olan bir kızın masasını kestirdi. Yanında da kimse yoktu. Kız sessiz birine benziyordu uzaktan. Bu Aurora için bulunmaz bir fırsattı. Koşar adımlarla masaya gitti ve bütün kitaplarını bir çırpıda masaya bırakıp kendini sandalyeye attı. Derin bir nefes aldıktan sonra yanındaki kıza ayıp olmaması için ürkek bir sesle, "Merhaba, ben Aurora. Oturmamın sakıncası yok değil mi?" dedi.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Laudine Swenian
Slytherin V. Sınıf
Slytherin V. Sınıf
avatar

Mesaj Sayısı : 132
Doğum tarihi : 03/06/97
Yaş : 21
Sihirsel Soy : Safkan.
Evcil Hayvanı : Bir zamanlar bir Hint bülbülü vardı ancak yanlışlıkla üstüne bastı.
Kayıt tarihi : 01/01/10

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
100/100  (100/100)
Düello Gücü:
0/0  (0/0)

MesajKonu: Geri: Çeyiz Seti.   Perş. Mayıs 19, 2011 6:24 pm

"Eğer gözlerinizi yeni güne mutlulukla açarsanız, gününüz de mutlu bir şekilde devam eder" saçmalığını her kim uydurduysa, o kişinin feci derecede saçma bir dogma yarattığını düşündü Laudine. Ellerini sıkıntıyla şakaklarına dayayıp, bir yandan da kendisine hiçbir anlam ifade etmeyen satırlarda göz gezdirirken, nasıl şahane bir sabaha uyanıp da şimdi böyle sıkıcı dakikalara gark olduğunu anlamaya çalışıyordu. Nicholas'ın Londra'nın merkezindeki evinde gayet geç bir saatte uyanmış, artık biraz genç ve çılgın bir baba gibi gördüğü Nicholas'la berbat İngiliz mutfağına hiç uymayan şahane bir kahvaltı yapmış ve Nicholas'ın acilen Dublin'e cisimlenmesi gerektiği gerçeğini öğrenmişti. Peki, diye düşünmüştü, ben de Godric's Hollow'daki kütüphaneye giderim öyleyse. Nicholas gittikten az bir süre sonra, kendisi de Godric's Hollow'a gitmiş ve Elia Kütüphanesi'nin o çok sevdiği hem eski, hem yeni gibi görünen, gereksiz şatafatlardan uzak ortamına kendini bırakmıştı. Kütüphanenin o dışarıdaki debdebeli hayattan soyutlanmış hâline bayılıyordu. Bu yanı onu rahatlıkla Ravenclaw'a sokabilirdi aslında, ama Laudine'in baskın çıkan yanı her zaman kendisinin ve Nicholas'ın menfaatleri gerçekleşecek şekilde hareket ediyor oluşuydu. Kütüphanede olgun ve bilge bir hava vardı; yüzlerce kitabın defalarca kez farklı insanlar tarafından okunmuşlukları, sayfalarının yumuşak dokusuna defalarca kez farklı temasların nüfuz etmiş oluşu... Bir mucize gibi, derdi Laudine kütüphaneler için, bir kütüphaneye bu kadar çok şey sığabildiği için. Hayattan tek bir beklentisi olmayan biri bile bir kütüphanede rahatlıkla saatlerini harcayabilir, sonunda kendini kanlı gözlerle bitmiş bir kitabın karşısında bulabilirdi.
Kütüphaneye gelir gelmez adımları onu tanıdık bir köşeye sürüklemişti, Laudine Yüzyıl Savaşları'yla ilgili bir kitap seçtikten sonra, Jean D'arc'ı anlatan kısa bir Fransızca kitap da bulmuştu - tarihe her zaman özel ve dizginlenemez bir merakı olduğu yadsınamaz bir gerçekti. Kendine gözlerden uzak bir masa da seçtikten sonra oturup Yüzyıl Savaşları'yla ilgili kitabı okumaya başlamıştı. Ve bir süre sonra hiçbir yere uzun süre bağlı kalamayan bünyesi sıkıntının ilk sinyallerini vermeye başlamıştı.
İşte tam o sıralarda, kitabın içinde kendini kaybetmek için konsantrasyonunu toparlamaya çalışıyordu ki pat diye bir sesle ürperip hafifçe sıçraması bir oldu. Başını kaldırıp baktığında, kendisine gayet tanıdık gelen birinin masadaki diğer sandalyeye oturmakta olduğunu gördü. Başka boş masa mı yoktu? Kısaca etrafa göz attıktan sonra, kıza hak verdi, başka masa yoktu. O sırada tanıdık gelen kız da, çekingen bir ses tonuyla şu sözcükleri sıralamaktaydı: "Merhaba, ben Aurora. Oturmamın sakıncası yok değil mi?" Laudine rahatlatıcı bir şekilde gülümsedi ve yanıtladı: "Hayır, tabii ki de bir sakıncası yok. Ben de Laudine. Bu arada gayet tanıdık geliyorsun, Aurora. Sanırım daha önce de karşılaşmıştık." Aurora ile nerede karşılaşmış olabileceklerini düşündü hızla. Dünyanın dört bir yanını gezmiş biri olarak, bu soru öyle cevaplanması kolay bir soru değildi. İçten içe güldü, ardından da kızın yanıtını beklemeye başladı.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Aurora Chavez
Ravenclaw V. Sınıf
Ravenclaw V. Sınıf
avatar

Mesaj Sayısı : 72
Mücadele Tarafı : I. Sılazabeth.
Sihirsel Soy : Safkan.
Evcil Hayvanı : France, birman kedisi.
Kayıt tarihi : 31/10/09

MesajKonu: Geri: Çeyiz Seti.   Perş. Mayıs 19, 2011 8:11 pm

  Aurora stresliydi ve yorgundu. Karşısındaki kızdan cevap beklerken gözlerinin ucuyla aldığı kitapların isimlerini tek tek inceliyordu. Kitapları incelerken gereksiz yere aldığı kitapları gördükçe, kitapları taşıdığı kolları daha fazla ağrıyordu sanki. O keskin ağrı yetmezmiş gibi bir de terlemişti. Alnına birkaç saç teli yapışmıştı terden, bu görüntü gerçekten mide bulandırıcıydı. Aurora saçlarını düzeltirken karşısındaki kız güven verici bir sesle, "Hayır, tabii ki de bir sakıncası yok. Ben de Laudine. Bu arada gayet tanıdık geliyorsun, Aurora. Sanırım daha önce de karşılaşmıştık." dedi ve gülümsedi. Aurora bu sıcak karşılama karşısında bir hayli şaşırmıştı. Karşısındaki kıza minnettarlığını belirtmek için çarpık bir şekilde gülümsedi. İsteksizce gülümsediği o kadar belli oluyordu ki, birkaç dakika sonra kızın gülümsemesi de yüzünden silinmişti. Aslında Aurora kıza bu şekilde davranmazdı fakat çok yorulmuştu. Vücudunun her bir bölgesi o kadar çok ağrıyordu ki, gülümseyecek gücü bile kalmamıştı. Zaten saçlarını düzelttikten sonra derin bir nefes aldı. Aurora kitap taşımanın verdiği yorgunlukla sandalyeye adeta yayılmıştı. Ellerini karnında birleştirmiş, hızlı hızlı solunuyordu.

  Aurora dinlenirken karşısındaki kızın bir cevap beklediğini unutmuştu. Hemen sandalyede düzgün bir pozisyon alıp, çarpık gülümsemesini tekrar takındı ve konuşmaya başladı. "Tanıştığıma memnun oldum Laudine. Ayrıca geç cevap verdiğim için özür dilerim. Gördüğün gibi bir hayli yoruldum," dedi kitapları göstererek "karşılaştık mı? Yani ben pek hatırlayamadım. Ravenclaw olamazsın çünkü okuldaki tüm Ravenclawları tanıyorum." dedi ve kitap yığınının arasından bir kitap seçti. Parmağını diliyle hafifçe ıslatarak devasa büyüklükteki kitabı açtı ve sayfaları çevirmeye başladı. Laudine'e anlamsız bir biçimde içi ısınmıştı. Bugün sıkılmayacağım, diye geçirdi içinden.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Laudine Swenian
Slytherin V. Sınıf
Slytherin V. Sınıf
avatar

Mesaj Sayısı : 132
Doğum tarihi : 03/06/97
Yaş : 21
Sihirsel Soy : Safkan.
Evcil Hayvanı : Bir zamanlar bir Hint bülbülü vardı ancak yanlışlıkla üstüne bastı.
Kayıt tarihi : 01/01/10

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
100/100  (100/100)
Düello Gücü:
0/0  (0/0)

MesajKonu: Geri: Çeyiz Seti.   Cuma Mayıs 20, 2011 4:00 pm

Laudine, karşısındaki genç kızın yüzüne dikkatlice baktı. Aynı yaşlarda olmalıydılar. Kızın son derece yorulmuş gibi bir duruşu vardı, alnını kaplayan ince ter tabakası da bunu destekliyordu. Laudine'in gözleri, masanın üzerindeki kitap yığınına kayarken, eh, bunları taşırken yorulmamak elde değildir herhâlde diye düşündü. Sırtı kendisine dönük olan kitapların isimlerini okudu hızlıca, kızın ne çeşit bir zevki olduğunu anlamaya çalışıyordu. Kitap isimleri ona fazla yabancı değildi, ya daha önce okuduğu kitaplardı, ya da okumayı düşündüğü. O sırada düşüncelerini Aurora'nın kulağa hâlâ bir parça çekingen gelen sesi böldü: "Tanıştığıma memnun oldum Laudine. Ayrıca geç cevap verdiğim için özür dilerim. Gördüğün gibi bir hayli yoruldum," sözlerine ara verip kitapları işaret ettikten sonra devam etti: "karşılaştık mı? Yani ben pek hatırlayamadım. Ravenclaw olamazsın çünkü okuldaki tüm Ravenclawları tanıyorum."
Böyle söylediğine göre Aurora da bir Ravenclaw olmalıydı. Kızın - hele ondan ve muhabbetinden hoşlanmaya başlamışken - okulda Slytherinlerden sonra en iyi anlaştığı binanın öğrencilerinden biri olması Laudine'i sevindirdi. "Evet, Ravenclaw değilim, Slytherin'denim. Bu da neden daha önce hiç tanışmadığımızı açıklıyor, çünkü genelde sadece kendi binamdakileri biliyorum," dedi hızlı hızlı. Ardından bakışlarını kitap yığınına çevirerek, "Baksana, hangisini okumayı düşünüyordun? Yani Ravenclawların çok kitap okuduğu bir gerçek ama bir günde tüm bunları nasıl okuyacaktın ki? dedi gülerek. Yeni tanıştığı insanların yanında - eğer onlardan hoşlandıysa - son derece rahat davrandığı bir gerçekti ve bu huyunu da yanında yetiştiği Nicholas'tan almıştı. Tek fark, Nicholas bunu çoğunlukla insanlarla kısa sürede yakın ilişkiler kurup gizli ama gerekli bilgilere ulaşmak için yapardı, oysa bu özellik artık Laudine'in kimliğinin bir parçası hâline gelmişti. Dünyanın her bir köşesini dolaşmış, varlıkla yokluğu ayıran o çok ince çizginin çoğu zaman üstünde yürümüş, zaman zaman ölümle yüzyüze gelmiş, defalarca kez çaresizliği ve kaygısızlığı birkaç saat fark arayla art arda tatmıştı. Pek çok insanla tanışmıştı - bunların çoğu "normal" sınıflandırmasının üstünde olan kişilerdi - ve hayatta kalanların hepsinin kendi çıkarını önemseyen olduğunu görmüştü. Kendisinin ve Nicholas'ınki gibi bir hayat da bunu gerektiriyordu, farkındaydı. Dünya adil bir yer değildi, oysa kendi sınırlarınızda adaleti yaşatmak için menfaatinizi kollamanız çok önemliydi. Bunun farkında olarak geçirmişti kafasına Seçmen Şapka'yı, on bir yaşındayken, o gece Slytherin'in kızlar yatakhanesinde uyurken de biliyordu ne yapması gerektiğini. İstediğini elde etmek için pek çok insanla sahte dostluklar kurmuştu Laudine ve kimin gerçek dostu olduğunu ayırt edemediği noktaya kadar gitmişti. Oysa o an, Elia Kütüphanesi'nde, Aurora isimli kızın kendisine güven veren yüzüne bakarken ilk defa bir insana gerçek anlamda sempati duyduğunu hissedebiliyordu.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Aurora Chavez
Ravenclaw V. Sınıf
Ravenclaw V. Sınıf
avatar

Mesaj Sayısı : 72
Mücadele Tarafı : I. Sılazabeth.
Sihirsel Soy : Safkan.
Evcil Hayvanı : France, birman kedisi.
Kayıt tarihi : 31/10/09

MesajKonu: Geri: Çeyiz Seti.   C.tesi Mayıs 21, 2011 2:00 pm

  Aurora kızın konuşacağı anı beklerken, her tanıştığı insana yaptığı gibi kızın yüzünü en ince ayrıntısına kadar inceliyordu. Bu artık Aurora'nın bir huyuydu. Zaten genellikle insanların yüzüne göre ilk değerlendirmesini yapar, çok anormal bir olay olmadıkça da bu fikrini değiştirmezdi. Şimdi Laudine'nin yüzünün her bir ayrıntısını inceliyordu. Kızın teni esmerdi ve uzun, kahverengi saçlara sahipti. Gölzeri ela renkti ve çok güzeldi. Düzgün kaşları, geniş bir alnı, küçük sevimli bir burnu ve biçimli dudakları vardı. Bu kız yine Aurora'ya sevimli gelmişti. Aurora kızın yüzünü incelemeye devam ederken kız konuşmaya başladı. "Evet, Ravenclaw değilim, Slytherin'denim. Bu da neden daha önce hiç tanışmadığımızı açıklıyor, çünkü genelde sadece kendi binamdakileri biliyorum," dedi hızlı bir şekilde. Aurora kızın sesinde narsist bir hava sezmişti fakat bundan rahatsız olmamıştı. Aksine, kızla bir ortak yanı olduğu için seviniyordu, ikisi de binalarına son derece bağlılardı. O sırada Laudine gözlerini Aurora'nın getirdiği kitap yığınına getirdi. "Baksana, hangisini okumayı düşünüyordun? Yani Ravenclawların çok kitap okuduğu bir gerçek ama bir günde tüm bunları nasıl okuyacaktın ki?" dedi ve güldü. Aslında kız gerçekten haklıydı. Yaklaşık saat 14.30tu ve akşam 20.00 gibi kütüphaneden ayrılacaktı. Fakat Aurora, Laudine onu uyarmadan önce hiçbir şey düşünmemişti ve bu hali gerçekten doğruydu. O anda bir kahkaha patlattı ve kahkahası yaklaşık iki dakika sürdü. O iki dakika içinde birçok insanın korku ve şaşırma karışımı bakışlarına maruz kaldı. Artık gülmeyi kesince kendine çeki düzen verdi ve gülümseyerek konuşmaya başladı. "Çok haklısın." dedi ve tekrar gülümsedi. "Fakat beğendiğim bir kitap olursa almadan duramıyorum, araştırma yapmaya bayılıyorum!". O sırada kitap yığınının arasından bir kitap çekti ve adını sesli bir şekilde okudu. "İskandinav Mitolojisi. Bu çok eğlenceli." dedi ve tekrar gülümsedi. Diğer ülkelerin tarihleri hakkında araştırma yapmak Aurora için çok eğlenceli bir işti. Bütün Avrupayı gezmişti ama dünyanın her bir yanını gezmek istiyordu. Avrupa tarihi hakkında her şeyi biliyordu. Bunun gibi bilgileri öğrenmek onun için son derece zevkli bir işti. Bunun yanında bütün Avrupa dillerini konuşabiliyordu, inanılması zor ama gerçek. Ayrıca mitolojik dilleri de çok seviyordu, Keltçe gibi. Acaba Laudine de bu işlere meraklı mıydı? "Şey, peki sen diğer ülkeler hakkında araştırma yapmayı sever misin? Ben bayılırım." dedi ve sustu. Şimdi Ladine'in bu garip soru karşısında ne cevap vereceğini merak ediyordu.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Aurora Chavez
Ravenclaw V. Sınıf
Ravenclaw V. Sınıf
avatar

Mesaj Sayısı : 72
Mücadele Tarafı : I. Sılazabeth.
Sihirsel Soy : Safkan.
Evcil Hayvanı : France, birman kedisi.
Kayıt tarihi : 31/10/09

MesajKonu: Geri: Çeyiz Seti.   Paz Kas. 15, 2015 2:44 am

laudine skldn glbbbb
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
 
Çeyiz Seti.
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Phoenix ! ~ Harry Potter Rpg :: ||| Büyücü Dünyası :: Büyücü Köyleri :: Godric's Hollow :: Elia Kütüphanesi-
Buraya geçin: