Phoenix ! ~ Harry Potter Rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaEski ParşömenLatest imagesKayıt OlGiriş yap

~ Yeni RP Dersi Kurgusu ~

3 posters
YazarMesaj
Archill Thomas Caliente
░Emekli Hogwarts Müdürü ░
Archill Thomas Caliente

Doğum tarihi : 24/12/90
Mücadele Tarafı : Aydınlık~
Sihirsel Soy : Safkan~

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
~ Yeni RP Dersi Kurgusu ~ Left_bar_bleue100/100~ Yeni RP Dersi Kurgusu ~ Empty_bar_bleue  (100/100)
Düello Gücü:
~ Yeni RP Dersi Kurgusu ~ Left_bar_bleue50/60~ Yeni RP Dersi Kurgusu ~ Empty_bar_bleue  (50/60)

~ Yeni RP Dersi Kurgusu ~ Empty
MesajKonu: ~ Yeni RP Dersi Kurgusu ~   ~ Yeni RP Dersi Kurgusu ~ Icon_minitimeSalı Ağus. 10, 2010 4:17 pm

Evet yeni bir ders açmalıyız sanırım. Bu ders daha önce konuştuğumuz gibi olacak. Yani toplu RP şeklinde olacak. Bu nedenle site kurgusuna uygun bir toplu RP kurgusu bulmalıyız. Önerilerinizi bekliyorum.
https://phoenix-ro.yetkin-forum.com
Matthew Lucas Caliente

Matthew Lucas Caliente

Doğum tarihi : 24/07/97
Mücadele Tarafı : Karanlık
Sihirsel Soy : Safkan
Evcil Hayvanı : Matt, Noterdie

MesajKonu: Geri: ~ Yeni RP Dersi Kurgusu ~   ~ Yeni RP Dersi Kurgusu ~ Icon_minitimeSalı Ağus. 10, 2010 11:47 pm

Sanırım bir tür baskın bunun için uygun olur. Yani baskına karanlık taraftan bir kaç yaratık getirilmiş olsun (falan filan)... Ve derse katılacak kişilerden yaratıkların, düelloların yarattığı etkiyi ve yaşadığı duyguları anlatması istenebilir. Gerçekten heyecanlı bir kurgu olur Wink
Winter Jovia
Ravenclaw V. Sınıf
Ravenclaw V. Sınıf
Winter Jovia

Doğum tarihi : 24/04/97

Bilgiler
Quidditch Mevkiî: Kovalayıcı
Rpg Puanı:
~ Yeni RP Dersi Kurgusu ~ Left_bar_bleue100/100~ Yeni RP Dersi Kurgusu ~ Empty_bar_bleue  (100/100)
Düello Gücü:
~ Yeni RP Dersi Kurgusu ~ Left_bar_bleue0/0~ Yeni RP Dersi Kurgusu ~ Empty_bar_bleue  (0/0)

MesajKonu: Geri: ~ Yeni RP Dersi Kurgusu ~   ~ Yeni RP Dersi Kurgusu ~ Icon_minitimePtsi Ağus. 16, 2010 6:10 pm

Bence şöyle bir şey olabilir; derse katılacak olanlar bir gruo şeklinde ceza almış olabilirler. Yanlarında bir profesör ile karanlık ormana gönderilirler. Ormanın derinliklerine girmişken karşılarında birden karanlık konseyin adamlarını bulurlar. Gafil avlandıkları için de işte profesörü sersemletirler. Çocukları karanlık tarafa çekmeye çalışırlar o sırada. Bu olabilir. Belki biraz saçma sanırım. ~ Yeni RP Dersi Kurgusu ~ 874940
Matthew Lucas Caliente

Matthew Lucas Caliente

MesajKonu: Geri: ~ Yeni RP Dersi Kurgusu ~   ~ Yeni RP Dersi Kurgusu ~ Icon_minitimePtsi Ağus. 16, 2010 9:24 pm

Yoo, bence benimkinden daha iyi Very Happy
Archill Thomas Caliente
Archill Thomas Caliente

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Düello Gücü:
~ Yeni RP Dersi Kurgusu ~ Left_bar_bleue50/60~ Yeni RP Dersi Kurgusu ~ Empty_bar_bleue  (50/60)

MesajKonu: Geri: ~ Yeni RP Dersi Kurgusu ~   ~ Yeni RP Dersi Kurgusu ~ Icon_minitimeSalı Ağus. 17, 2010 1:37 pm

Gökçenin fikrini beğendim. Geliştirebiliriz. x)
Winter Jovia
Ravenclaw V. Sınıf
Ravenclaw V. Sınıf
Winter Jovia

Bilgiler
Rpg Puanı:
Düello Gücü:
~ Yeni RP Dersi Kurgusu ~ Left_bar_bleue0/0~ Yeni RP Dersi Kurgusu ~ Empty_bar_bleue  (0/0)

MesajKonu: Geri: ~ Yeni RP Dersi Kurgusu ~   ~ Yeni RP Dersi Kurgusu ~ Icon_minitimePerş. Ağus. 19, 2010 4:07 pm

Şu şekilde olabilir aslında. Ceza almış öğrenciler ile beraber tek bir profesör değil birkaç profesör karanlık ormana gönderilmiş olur. Öğrenciler ormanın derinliklerine doğru ulaştıkları sırada bir çıtırtı duyarlar ve kırmızı bir ışık patlamasıyla ortalarında duran profesörlerden bir tanesi sersemletilir. Korkuya kapıldıkları için diğer profesörler onları ağaçların arkasına saklarlar. Bu sırada da karanlık üyeleri kendilerini göstermeye başlarlar. Ortalık bir anda bir savaş alanına dönüşür. Öğrenciler de bu iki taraf arasında kalırlar. Fakat profesörlerin sayısı az olduğundan dolayı çoğu yaralı olarak savaşa devam eder. Tabii diğer taraf azalan güç karşısında sinsice öğrenciler arasına yayılmaya çalışır. Burada rol oyuncularının da yapması gereken şey kısa sürede bir şeyler yapmasıdır. Ya hareketsiz kalarak olacakları beklemek ya da bildikleri birkaç büyüyle profesörlere yardım ederek arkadaşlarını kurtarmak. Bu sayede heyecanlı ve eğlenceli bir oyun çıkabilir ortaya. Bilmiyorum yetişkin karakterleriyle katılan oyuncular için zor olur mu? Onlar da kendilerini profesörlerin yerine koyabilirler mesela? Toparlayayım dedim ama birazcık daha batırdım, sanki.
Matthew Lucas Caliente

Matthew Lucas Caliente

MesajKonu: Geri: ~ Yeni RP Dersi Kurgusu ~   ~ Yeni RP Dersi Kurgusu ~ Icon_minitimePerş. Ağus. 19, 2010 5:34 pm

Niye benim aklıma bu fikirler gelmez ki Very Happy
Archill Thomas Caliente
Archill Thomas Caliente

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Düello Gücü:

MesajKonu: Geri: ~ Yeni RP Dersi Kurgusu ~   ~ Yeni RP Dersi Kurgusu ~ Icon_minitimeCuma Ağus. 20, 2010 12:56 pm

Eglantina Maoilraen demiş ki:
Şu şekilde olabilir aslında. Ceza almış öğrenciler ile beraber tek bir profesör değil birkaç profesör karanlık ormana gönderilmiş olur. Öğrenciler ormanın derinliklerine doğru ulaştıkları sırada bir çıtırtı duyarlar ve kırmızı bir ışık patlamasıyla ortalarında duran profesörlerden bir tanesi sersemletilir. Korkuya kapıldıkları için diğer profesörler onları ağaçların arkasına saklarlar. Bu sırada da karanlık üyeleri kendilerini göstermeye başlarlar. Ortalık bir anda bir savaş alanına dönüşür. Öğrenciler de bu iki taraf arasında kalırlar. Fakat profesörlerin sayısı az olduğundan dolayı çoğu yaralı olarak savaşa devam eder. Tabii diğer taraf azalan güç karşısında sinsice öğrenciler arasına yayılmaya çalışır. Burada rol oyuncularının da yapması gereken şey kısa sürede bir şeyler yapmasıdır. Ya hareketsiz kalarak olacakları beklemek ya da bildikleri birkaç büyüyle profesörlere yardım ederek arkadaşlarını kurtarmak. Bu sayede heyecanlı ve eğlenceli bir oyun çıkabilir ortaya. Bilmiyorum yetişkin karakterleriyle katılan oyuncular için zor olur mu? Onlar da kendilerini profesörlerin yerine koyabilirler mesela? Toparlayayım dedim ama birazcık daha batırdım, sanki.

Aslında karanlık taraftarı kişilerin ormanda saklandığına dair bir ihbar alınmış olabilir. Baş Seherbaz okula gelir ve yanına birkaç profesörü de alıp ormana gitmeye karar verirler. Bu olaya kulak misafiri olan bir grup öğrenci de belli etmeden onları izlerler. Ama bu büyük bir faciaya yol açar. Karanlık taraftarı kişiler tarafından yakalanırlar ve bu seherbaz ve profesörlerin işini zorlaştırır.
Olabilir mi? Ne diyorsunuz? x)
Winter Jovia
Ravenclaw V. Sınıf
Ravenclaw V. Sınıf
Winter Jovia

Bilgiler
Rpg Puanı:
Düello Gücü:

MesajKonu: Geri: ~ Yeni RP Dersi Kurgusu ~   ~ Yeni RP Dersi Kurgusu ~ Icon_minitimeCuma Ağus. 20, 2010 1:16 pm

Bu da olabilir aslında. Daha mantıklı, bence.
Matthew Lucas Caliente

Matthew Lucas Caliente

MesajKonu: Geri: ~ Yeni RP Dersi Kurgusu ~   ~ Yeni RP Dersi Kurgusu ~ Icon_minitimePaz Ağus. 22, 2010 6:00 pm

Çok ve çok mantıklı ama bir boşluk var... Onca kalkan büyüsü, tılsımları vs. vs. nasıl aşmış o karanlık taraftakiler?

Hani bunun nedenini bulursak sanki bir anda öyle varolmuş gibi bir durumla karşılaşmayız diye düşünüyorum ben...

~ Yeni RP Dersi Kurgusu ~
1 sayfadaki 1 sayfası