Phoenix ! ~ Harry Potter Rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaEski ParşömenLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Norah .

+9
Lorinna Granuerre
Beatrix Monchrétien
Prudencia Léac
Leitha Brown
Melanie Lawrence
Sophia Widmore
Lleweyn Chloris
Heaven Laxell
Norah Dejanira
13 posters
Sayfaya git : 1, 2  Sonraki
YazarMesaj
Norah Dejanira

Norah Dejanira

Mücadele Tarafı : Sessiz olan.
Sihirsel Soy : Kofti. En azından siz böyle bilin.

Norah . Empty
MesajKonu: Norah .   Norah . Icon_minitimePtsi Ekim 12, 2009 8:12 pm

Karakter kurgum oldukça uzun. Bu nedenle tamamını buraya koymak yerine özet geçmek sizlerin daha çok işine gelecek sanırım.

Norah'ı bir buz dağına benzetebilirsiniz. Göründüğünden çok daha fazlası ruhununda profösyönelce gizlenmiştir. Sırrını kimse bilmez. Yalnızca her daim yanında olan kadim dostu "Ses"tir her şeyi bilen. Büyünün varlığından habersiz bir dünyada sıradan yaşamını sürdürürken onu bu hiç bilmediği topraklara sürükleyen de o'dur zaten.
Rusya'da doğdu. On beş yaşındayken annesini ve babasını bir trafik kazasında kaybetti. Altı aya yakın bir süre dayısıyla yaşadı. Bu süre boyunca zihinsel olarak çeşitli dengesizlikleri vardı. Birçok doktora göründü. Hepsi böyle bir vakayla ilk kez karşılaşıyordu. Kızımızın bir şekilde zamanda yolculuk edebilme yeteneği var. Zihinsel bazı dalgalar diğerlerinden yüksek olduğunda geçmişi ve yakın geleceği görebiliyor. Bu, beynine görüntüler olarak değil, daha önce hiç duymadığı bir "Ses" olarak yansıyor. -Norah ona "Tanrı'nın Sesi" der.
Dayısı, yeğeninin bu sıradışı davranışları karşısında onu bir akıl hastanesine yatırmayı planlıyor. Norah kaçıyor. Uzağa. Altı ay boyunca kendini gizlemeyi başarıyor ve on sekizine basar basmas İngiltere'ye gidiyor.
Kendine sıradan bir pizzacıda iş bulup bir ay boyunca çalışıyor. Bu sırada kuytu bir bar keşfediyor. Her gece uğradığı yer haline geliyor burası. Köşedeki masada oturup yandaki duvardan geçenleri izliyor. Bir ayın ardından Ses ona hazır olduğunu söylüyor ve Norah büyükbabasının asasıyla -o zamanlar asa olduğunun farkında olmasa da- büyülü dünyaya adımını atıyor. Adını değiştiryor. Buraya yerleşiyor ve herkese kofti olduğu yalanını söylüyor.
~Zamanda yolculuk yapabilen genç bayan, ailedeki tek büyücü olan büyükbabasının gördüklerini görüyor, onun geçtiği yollardan geçiyor ve bu sayade Çatlak Kazan'ı görebiliyor. Tüm bunlar bir sır olarak kalmak zorunda.

*Gelelim özel kurgulara;
+Diagon yolunda karşısına çıkan bir kız. Tanıştıklarında birinci sınıftaydı. Annesini alışveriş sırasında kaybetmişti. Bu vesileyle Norah'la iki saate yakın bir zamanı paylaştılar. Norah çoğu şeyi ondan öğrendi. Ravenclaw olması tasarlandı. +Agnessa.
+İlerleyen yıllarda sıkça bu dostunu ziyaret ederken Hogwarts'ta tanıştığı bir grup öğrenci. Bina fark etmez. +Johanna.
+Bir şifacı. Erkek olması tercihim. Fakat bulunamazsa da ayarlanabilir. Görü yeteneğimin görücülerden farklı olduğunu fark edip peşime düşecek.
+Gizemin cezbettiği bir erkek. Benden küçük ya da büyük olması tercihim. Küçük olacaksa öğrenci dahi olabilir. Tutkudan yoksun bu bedeni şehvetle saracak.
+Sizin kurgularınız. +Beatrix . Prudencia . Rochelle . Delacroix
*Aklınıza bir şey gelirse söylemekten çekinmeyin. ^^
~Dilerseniz kurgunun orijinalini karar vermeden önce gönderebilirim. ^^

En son Norah Dejanira tarafından C.tesi Ara. 19, 2009 1:16 am tarihinde değiştirildi, toplamda 3 kere değiştirildi
Heaven Laxell
Bakanlık Müsteşarı
Bakanlık Müsteşarı
Heaven Laxell

Doğum tarihi : 14/11/95

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Norah . Left_bar_bleue100/100Norah . Empty_bar_bleue  (100/100)
Düello Gücü:
Norah . Left_bar_bleue0/0Norah . Empty_bar_bleue  (0/0)

Norah . Empty
MesajKonu: Geri: Norah .   Norah . Icon_minitimePtsi Ekim 12, 2009 8:16 pm

Bana bir şeyler bulmalısın. Norah . 626852 Kurgunu zaten biliyorum. Hepicini okudum. Norah . 135151
Misafir
Misafir

Norah . Empty
MesajKonu: Geri: Norah .   Norah . Icon_minitimePtsi Ekim 12, 2009 8:20 pm

Diagon yolunda karşısına çıkan bir kız. Tanıştıklarında birinci sınıftaydı. Annesini alışveriş sırasında kaybetmişti. Bu vesileyle Norah'la iki saate yakın bir zamanı paylaştılar. Norah çoğu şeyi ondan öğrendi. Ravenclaw olması tasarlandı.

Benim büyük karakterim Venus olabilir. Ama Slytherin mezunu eğer uygunsa ? Değilse no problem Razz
Norah Dejanira

Norah Dejanira

Norah . Empty
MesajKonu: Geri: Norah .   Norah . Icon_minitimePtsi Ekim 12, 2009 8:27 pm

Alıntı :
Bana bir şeyler bulmalısın. Norah . 626852 Kurgunu zaten biliyorum. Hepicini okudum. Norah . 135151
Sensiz olmaz ki. *.* Koskoca bakanlık müsteşarını Norah'la nasıl bağlayacağız orası bir muamma olsa gerek. Msn'de falan oturtalım iyice. Ona göre editlerim mesajı. *.*
Alıntı :
Diagon yolunda karşısına çıkan bir kız. Tanıştıklarında birinci sınıftaydı. Annesini alışveriş sırasında kaybetmişti. Bu vesileyle Norah'la iki saate yakın bir zamanı paylaştılar. Norah çoğu şeyi ondan öğrendi. Ravenclaw olması tasarlandı.

Benim büyük karakterim Venus olabilir. Ama Slytherin mezunu eğer uygunsa ? Değilse no problem Norah . Icon_razz
Sanırım eklemeyi unutmuşum. *.* Öğrenci olması tercihim. Norah yaşıtları ve büyüklerinden çok küçüklere ilgi duyan biri. Onların hayal gücü cezbediyor. Ve sanırım Slytherin, kurgumda betimlediğim kız için fazlasıyla karanlık. Aklında başka bir şey varsa ayarlayalım. ^^
Misafir
Misafir

Norah . Empty
MesajKonu: Geri: Norah .   Norah . Icon_minitimePtsi Ekim 12, 2009 8:29 pm

Aslında Crystal Xanei diye bir üyeliğim var da o da çok küçük işte 3. sınıfa gidiyor yinede sen bilirsin O da Ravenclaw'lu =)
Lleweyn Chloris

Lleweyn Chloris

Mücadele Tarafı : Kemikleri.

Norah . Empty
MesajKonu: Geri: Norah .   Norah . Icon_minitimePtsi Ekim 12, 2009 8:51 pm

Senamore karakterimi kullanarak bir kurgu yapmak isterim. Aklımdaki şeyi henüz şekillendiremedim ama en kısa zamanda pm gelecek ^^.
Norah Dejanira

Norah Dejanira

Norah . Empty
MesajKonu: Geri: Norah .   Norah . Icon_minitimePtsi Ekim 12, 2009 9:01 pm

Alıntı :
Aslında Crystal Xanei diye bir üyeliğim var da o da çok küçük işte 3. sınıfa gidiyor yinede sen bilirsin O da Ravenclaw'lu =)
Birinci alternatif o olsun öyleyse. Birkaç gün içinde aynı yere başvuran biri olmazsa eklerim. ^^
Alıntı :
Senamore karakterimi kullanarak bir kurgu yapmak isterim. Aklımdaki şeyi henüz şekillendiremedim ama en kısa zamanda pm gelecek ^^.
Karakterine şöyle bir göz attım ben de. Hoş şeyler çıkacağa benziyor. Pm'i bekliyorum. ^^
Sophia Widmore
Ravenclaw V. Sınıf
Ravenclaw V. Sınıf
Sophia Widmore

Doğum tarihi : 22/10/93
Sihirsel Soy : Safkan.

Bilgiler
Quidditch Mevkiî: Takım Kaptanı & Kovalayıcı
Rpg Puanı:
Norah . Left_bar_bleue98/100Norah . Empty_bar_bleue  (98/100)
Düello Gücü:

Norah . Empty
MesajKonu: Geri: Norah .   Norah . Icon_minitimePerş. Ekim 15, 2009 8:32 am

Agnessa Bronislava isminde Ravenclaw dördüncü sınıf. Özel kurgudan dolayı. Ancak kurguya göre sınıfını şekillendirebilirim. Ve haliyle ilk maddeyi istiyorum. Senin içinde uygunsa. Ha birde söylemek istedim kurgu gerçekten mükemmel olmuş. Lejantını bir çırpıda okuyan birisi olarak bunu söyleyebilirim.
Melanie Lawrence
Ravenclaw V. Sınıf
Ravenclaw V. Sınıf
Melanie Lawrence

Mücadele Tarafı : Tarafsız.

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Düello Gücü:

Norah . Empty
MesajKonu: Geri: Norah .   Norah . Icon_minitimePerş. Ekim 15, 2009 2:35 pm

Merve'ye katılmak. Oha. Nasıl bir kimlik kartıydı o öyle? Cidden kurguna bayıldım. Norah gibi bir karakterle kurgu yapmak müthiş olur. Bir şeyler düşüneceğim. Neutral
Norah Dejanira

Norah Dejanira

Norah . Empty
MesajKonu: Geri: Norah .   Norah . Icon_minitimePerş. Ekim 15, 2009 5:35 pm

Utandım. Norah . Icon_rolleyes Teşekkür ederim ımm, Melis ve Merve. ^^' İlk madde için dört ya da beşinci sınıf uygun olacaktır. Yani Agnessa oldukça ideal. Mesaji editliyorum. ^^'
Rochelle oldukça hoş bir karaktere benziyor. Rp yapmak isterim ben de. ^^'
O halde, lejantıma beklerim. Norah . 135151
Sophia Widmore
Ravenclaw V. Sınıf
Ravenclaw V. Sınıf
Sophia Widmore

Doğum tarihi : 22/10/93

Bilgiler
Quidditch Mevkiî: Takım Kaptanı & Kovalayıcı
Rpg Puanı:
Norah . Left_bar_bleue98/100Norah . Empty_bar_bleue  (98/100)
Düello Gücü:

Norah . Empty
MesajKonu: Geri: Norah .   Norah . Icon_minitimePerş. Ekim 15, 2009 7:25 pm

Peki. *.*
Leitha Brown

Doğum tarihi : 08/05/97
Mücadele Tarafı : Aydınlık
Sihirsel Soy : Safkanımsı
Evcil Hayvanı : Leit

Norah . Empty
MesajKonu: Geri: Norah .   Norah . Icon_minitimeCuma Ekim 16, 2009 7:19 pm

Banada biryerlere eklersen sevinirim.
Norah Dejanira

Norah Dejanira

Norah . Empty
MesajKonu: Geri: Norah .   Norah . Icon_minitimeCuma Ekim 16, 2009 10:41 pm

Sanırım öncelikle bir kurgu bulmamız gerek. Elimdeki düşünceler bu kadar. Biraz fikir verirsen daha rahat hareket edebilirim sanırım. *.*
Prudencia Léac

Norah . Empty
MesajKonu: Geri: Norah .   Norah . Icon_minitimeC.tesi Ekim 17, 2009 9:57 am

+İlerleyen yıllarda sıkça bu dostunu ziyaret ederken Hogwarts'ta tanıştığı bir grup öğrenci. Bina fark etmez.

Bu benim için uygun olabilir fakat benim aklımdan geçen değişik bir şeyler de yok değil. Yani aramızda bir bağ olabilir, ya da tamamen farklı olan yaşantılarımızda kesişen önemli noktalar olabilir vs.
Beatrix Monchrétien

Beatrix Monchrétien

Sihirsel Soy : özkan.
Evcil Hayvanı : Trix.

Norah . Empty
MesajKonu: Geri: Norah .   Norah . Icon_minitimeC.tesi Ekim 17, 2009 10:05 am

+İlerleyen yıllarda sıkça bu dostunu ziyaret ederken Hogwarts'ta tanıştığı bir grup öğrenci. Bina fark etmez.

Şu olabilir. Ya da ben annemin mezarına gitmişken tanışmış olabiliriz. Beatrix duygularını insanlara açmaz. Yani yeni okul dönemiyle kendini değiştirdi ve bir nevi suratında maskeyle dolaşmaya başladı. Ve onun acizliğini ortaya koyan bir anda karşılaşmış olabilirler. Beatrix ilk defa kendini birinin yanında kendini ezilmiş hissetmiş olabilir. Beatrix Norah'tan korkmuş olur. Hatta böylece tanışmış olabilirler. Olmayada bilirler. Sana kalmış. ^^
Norah Dejanira

Norah Dejanira

Norah . Empty
MesajKonu: Geri: Norah .   Norah . Icon_minitimeC.tesi Ekim 17, 2009 12:04 pm

Alıntı :

Bu benim için uygun olabilir fakat benim aklımdan geçen değişik bir şeyler de yok değil. Yani aramızda bir bağ olabilir, ya da tamamen farklı olan yaşantılarımızda kesişen önemli noktalar olabilir vs.
Okulda tanışmış, sonrasında görüşmeye başlamış ve sıradışı ortak noktalar keşfetmiş olabiliriz. Aile kurgunu belirledin mi acaba? Burdan yola çıkarak bir şeyler ayarlayabiliriz. ^^'
Alıntı :

Şu olabilir. Ya da ben annemin mezarına gitmişken tanışmış olabiliriz. Beatrix duygularını insanlara açmaz. Yani yeni okul dönemiyle kendini değiştirdi ve bir nevi suratında maskeyle dolaşmaya başladı. Ve onun acizliğini ortaya koyan bir anda karşılaşmış olabilirler. Beatrix ilk defa kendini birinin yanında kendini ezilmiş hissetmiş olabilir. Beatrix Norah'tan korkmuş olur. Hatta böylece tanışmış olabilirler. Olmayada bilirler. Sana kalmış. ^^
Hazır annen ölüyse, mezarlıkla tanışmış olmamız daha çok işime gelir. Norah . 135151 Günlük hayatımda bana acıyıp eski kıyafetlerini getiren cadıların elbiselerini falan giyerim. Yani solmuş siyah bir ceket, eteğinde ufak yırtılmaların olduğu beyazdan griye dönmüş bir elbise ile bulabilirsiniz beni. Ayaklarım da hep çıplaktır. Bu sebeple, uzaktan oldukça "ilgi çekici" görünürüm. Böylece ufak bir konuşma yapmış olabiliriz. Yeteneğim sayesinde insanlardan sakladığın gerçekleri görmüşümdür, bu da seni korkutmuştur. Uygunsa lejanta bekliyorum. ^^'

~ Bir de şu sıralar rp yapabilecek olan varsa pm atabilir mi? *.*
Lorinna Granuerre

Lorinna Granuerre

Doğum tarihi : 06/11/93
Mücadele Tarafı : Tarafsız.
Sihirsel Soy : Safkan

Norah . Empty
MesajKonu: Geri: Norah .   Norah . Icon_minitimePaz Ekim 18, 2009 4:37 pm

Bahçelerde ment ment koca kafalı ercüment.
Delacroix Diontequé

Delacroix Diontequé

Mücadele Tarafı : tanrının tarafındayım ben!! xD
Evcil Hayvanı : Prenses. ama piyenses de olur xD

Norah . Empty
MesajKonu: Geri: Norah .   Norah . Icon_minitimePerş. Ara. 17, 2009 11:33 am

kuzum... yazmazsam olmaz xD

şimdi mezarlık bekçisisin ben de kilise görevlisi. bir cenaze sırasında tanışmış olabiliriz. birbirimizin farklı olduğunu hissetmişiz ve aramızda garip bir bağ oluşmuş. sonra sırdaş -arkadaş karışımı garip bir şey olmuşuz. sen bana sırrını açıklamış da olabilirsin. kurgumu okumuştun biliyorsun zaten. delacroix'in içinde şeytan gibi bişi var arada sırada kontrolünü kaybediyor ve bunun için herkesten kaçıp kiliseye yerleşmiş. yanlızlıktan kafayı yememek için birine ihitiyaç var. o da sen olabilirsin.

bir buçuk yıldan beri tanışıyoruz ilk rpmiz burada olacak galiba xD işe bak. ama bu sefer kararlıyım xD
Johanna Quenti

Johanna Quenti

Doğum tarihi : 08/05/97
Mücadele Tarafı : Tarafsız
Sihirsel Soy : Safkan
Evcil Hayvanı : Anna

Norah . Empty
MesajKonu: Geri: Norah .   Norah . Icon_minitimePerş. Ara. 17, 2009 3:28 pm

Claudine Delaoxn

Claudine Delaoxn

Doğum tarihi : 23/02/94
Mücadele Tarafı : Inky Dark.
Sihirsel Soy : Asil Kan

Norah . Empty
MesajKonu: Geri: Norah .   Norah . Icon_minitimePerş. Ara. 17, 2009 7:35 pm

Teyzem olur musun?
Norah Dejanira

Norah Dejanira

Norah . Empty
MesajKonu: Geri: Norah .   Norah . Icon_minitimeC.tesi Ara. 19, 2009 1:13 am

Alıntı :
kuzum... yazmazsam olmaz xD

şimdi mezarlık bekçisisin ben de kilise görevlisi. bir cenaze sırasında tanışmış olabiliriz. birbirimizin farklı olduğunu hissetmişiz ve aramızda garip bir bağ oluşmuş. sonra sırdaş -arkadaş karışımı garip bir şey olmuşuz. sen bana sırrını açıklamış da olabilirsin. kurgumu okumuştun biliyorsun zaten. delacroix'in içinde şeytan gibi bişi var arada sırada kontrolünü kaybediyor ve bunun için herkesten kaçıp kiliseye yerleşmiş. yanlızlıktan kafayı yememek için birine ihitiyaç var. o da sen olabilirsin.

bir buçuk yıldan beri tanışıyoruz ilk rpmiz burada olacak galiba xD işe bak. ama bu sefer kararlıyım xD
Oha lan. Harbi. Bu sefer olacak, ben de kararlıyım. İdil'le ilk repemizi de burda yapmıştık biz. Batu'yla doğru düzgün yaptığımız ilk repe de burda. Evet. Tamam. Ekliyorum hemen. Fakat sırrımı kimse bilmiyor. Tek bir kişi bile. Ne zaman başlıyoruz? xP
Alıntı :
Tamamdır.
Alıntı :
Teyzem olur musun?
Teyze olmak için fazla genç değil miyim? o.O Dahası, Norah tek çocuk. Yani teyzesi olabileceği bir yeğeni doğuracak bir kardeşe sahip değil. Başka bir şeyler ayarlamak isterim ama. ^^'
Delacroix Diontequé

Delacroix Diontequé

Norah . Empty
MesajKonu: Geri: Norah .   Norah . Icon_minitimeC.tesi Ara. 19, 2009 10:59 am

benim için hemen bile uygun. sana kalmış... ama kilisede yapalım Razz
Mathias Scwalkesz

Mathias Scwalkesz

Doğum tarihi : 14/11/95

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Düello Gücü:

Norah . Empty
MesajKonu: Geri: Norah .   Norah . Icon_minitimeC.tesi Ara. 19, 2009 11:50 am

Üçümüzü bir noktada birleştiren bir repe istiyorum ben. *-*

Adamın birini öpmüş ruh emiciler, o da ölmüş, sfhsdlghsf. Cancu kilisede tören yapar, Beste de gömer. Afjsdhgjlhsşg. Biz de kilisede karşılarız. Olar mı ki? Norah . 626852
Norah Dejanira

Norah Dejanira

Norah . Empty
MesajKonu: Geri: Norah .   Norah . Icon_minitimeC.tesi Ara. 19, 2009 7:29 pm

Üçümüz. Evet. Eğlenceli olur. Norah . 135151
Delacroix Diontequé

Delacroix Diontequé

Norah . Empty
MesajKonu: Geri: Norah .   Norah . Icon_minitimeC.tesi Ara. 19, 2009 7:47 pm

idil nan bir gün içinde cevap yazmazsan kilise falan dinlemem seni öldürür suçu da içimdeki şeytana atarım ha xD hemen başlayalım o zaman... ben açıyorum başlığı Norah . 939920

Norah .
1 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : 1, 2  Sonraki