Phoenix ! ~ Harry Potter Rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaEski ParşömenLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Online Üye

+11
Lord Voldemort
Sycorax Eolyn Sreané
Beatrix Monchrétien
Ardelia Lethaeus
Marseglia Svenja Vaquier
Charlotte Mabelle Xanei
Barty Jack Widmore
Melanie Lawrence
Catherine Daphné Caliente
Archill Thomas Caliente
Sophia Widmore
15 posters
Sayfaya git : Önceki  1, 2, 3, 4, 5
YazarMesaj
Lord Voldemort

Lord Voldemort

Online Üye - Sayfa 5 Empty
MesajKonu: Geri: Online Üye   Online Üye - Sayfa 5 Icon_minitimeCuma Eyl. 18, 2009 1:18 am

Yav Yoldaşlık ve Ölüm Yiyen Rankı lazım :/
Sophia Widmore
Ravenclaw V. Sınıf
Ravenclaw V. Sınıf
Sophia Widmore

Doğum tarihi : 22/10/93
Sihirsel Soy : Safkan.

Bilgiler
Quidditch Mevkiî: Takım Kaptanı & Kovalayıcı
Rpg Puanı:
Online Üye - Sayfa 5 Left_bar_bleue98/100Online Üye - Sayfa 5 Empty_bar_bleue  (98/100)
Düello Gücü:
Online Üye - Sayfa 5 Left_bar_bleue0/0Online Üye - Sayfa 5 Empty_bar_bleue  (0/0)

MesajKonu: Geri: Online Üye   Online Üye - Sayfa 5 Icon_minitimeCuma Eyl. 18, 2009 8:44 am

Cansu olmadığına göre, rank yapabilitesi olan konsey üyelerinin yardımı gerek. İki tane rank yapılacak sadece. =D
Melanie Lawrence
Ravenclaw V. Sınıf
Ravenclaw V. Sınıf
Melanie Lawrence

Mücadele Tarafı : Tarafsız.

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Online Üye - Sayfa 5 Left_bar_bleue100/100Online Üye - Sayfa 5 Empty_bar_bleue  (100/100)
Düello Gücü:
Online Üye - Sayfa 5 Left_bar_bleue0/0Online Üye - Sayfa 5 Empty_bar_bleue  (0/0)

MesajKonu: Geri: Online Üye   Online Üye - Sayfa 5 Icon_minitimeCuma Eyl. 18, 2009 12:28 pm

Bence Buse, Deniz ve Beren ps'nin olduğu her şeyi halledebilir. Rütbeleri tamamen yenileyebilirler bile. mal2 Razz
Sophia Widmore
Ravenclaw V. Sınıf
Ravenclaw V. Sınıf
Sophia Widmore

Bilgiler
Rpg Puanı:
Online Üye - Sayfa 5 Left_bar_bleue98/100Online Üye - Sayfa 5 Empty_bar_bleue  (98/100)
Düello Gücü:

MesajKonu: Geri: Online Üye   Online Üye - Sayfa 5 Icon_minitimeC.tesi Eyl. 19, 2009 5:48 pm

mal2 xD Kanka zaalattın beni
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Online Üye   Online Üye - Sayfa 5 Icon_minitimeC.tesi Eyl. 19, 2009 7:09 pm

Böheheyt. Duygulandım. =P
Kevin Marquéz
Büyüceşura Hâkimi
Büyüceşura Hâkimi
Kevin Marquéz

Mücadele Tarafı : Aydınlık
Sihirsel Soy : Safkan

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Online Üye - Sayfa 5 Left_bar_bleue100/100Online Üye - Sayfa 5 Empty_bar_bleue  (100/100)
Düello Gücü:

MesajKonu: Geri: Online Üye   Online Üye - Sayfa 5 Icon_minitimePtsi Kas. 02, 2009 11:48 pm

Sırf can sıkıntısı sitedeki başlıkları inceliyordum da gözüme takıldı. Kurgu karakterleri adminler ve konsey arasından seçilmiş genellikle. Bunları daha çok eskiden beri var olan üyelere dağıtılsaydı ve karakterler arası kurgular belirtilseydi rp yapma ve onlaynlık şeysi daha yükselebilirdi bence. Hani böyle daha çok mevkii sahibi olanlara verilmiş ve sonrada başıboş bırakılmış gibi göründü gözüme. Siz bu kurguyu kaldırmayı illa düşünüyorsanız bir daha ses etmem de hani buna göre çevirilirse daha hoş olur bence. Bir de başlıklarda falan değinilmese aktiflik olayına çok daha müthiş olur. Dışarıdan bakan biri için baya itici oluyor o.
Rp yapın falan diyede baskı ortamı hazırlamayın ama bence çok daha soğutuyor o. Mesela en yakından benim rplerimi örnek verecek olursam bir buçuk sayfalıkta var bir paragraflıkta, en çabuk yazdığım mı iyi peki yoksa rahat rahat yazdığım mı? Eh, anlatabildim sanırım. Hani bilmiyorum bana epey bi' "rp yapın" mesajı verilmek için yer arandığı düşüncesi geldi. Hı hiç rp yapılmaması iyi değildir tabii ki amma ve lakin boş yere yaygara yapmakta saçmadır. Bunu da şahsımca mesajlardan falan yanlış anlamış olabilirim ama. Yönetimden duyurular kısmını okuyunca öyle geldi bir an.
Bir de profesörsüz hogwarts olayı daha müthiş bence. Şu an verilmiş bir tane bile ders göremiyorum ki dönemin ortalarındayız sanırsam. Sitede yetişkinlerden çok öğrencilere yer verilmiş gibi. Oysa hp rpde yetişkinlerinde payı büyük yahu. Ne bileyim taraflar belirlense kurgu yazılsa çatışmalar falan olsa. Şu an yapılacak pek bi olay yok çünkü sanırım.

Her olayada burnumu sokmuşum, sırf başlıkla alakalı olacaktı yazdıklarım. Neyse artık. Birde sitem falan etmedim yanlış olmasın sadece hafif bir eleştiri tadı vermiş olabilir ki yazıya başlangıçta öneri vricem modundaydım. Öyle işte.
Melanie Lawrence
Ravenclaw V. Sınıf
Ravenclaw V. Sınıf
Melanie Lawrence

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Düello Gücü:

MesajKonu: Geri: Online Üye   Online Üye - Sayfa 5 Icon_minitimeSalı Kas. 03, 2009 3:22 pm

Eh haklısın da, zaten kurgu karakterlerini verdiğimiz dönem yazdı ve ki online sayısı o zaman bile düşüktü. Hadi onu geçtim verdiğimiz kişiler siteye uğrayan kişilerdi; ama okulların açılmasıyla bu bozuldu. Puff... Gitti. Kimseyi rp yap diye zorlamıyoruz, ki zorlamayız da zaten; ama kabul görülür ki burası bir rp sitesi. Bir rp'cik ya. Çok zor olmasa gerek. Neutral Bunun haricinde kurgu konusunda işte konsey düşüncesinden başka bir şey aklımıza gelmedi. Admin kadromuz da sık sık aktif olamıyor. Rütbelerin çoğu dağıtıldığı halde hiç kimse karkateriyle ilgilenmiyor. Buna bir çözüm bulmaya çalışıyoruz. Belki de siteyi birkaç gün tatile sokup rütbe olaylarını halletmeliyiz. Öyle işte. Anlayış Çağlar. :/
Kevin Marquéz
Büyüceşura Hâkimi
Büyüceşura Hâkimi
Kevin Marquéz

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Düello Gücü:

MesajKonu: Geri: Online Üye   Online Üye - Sayfa 5 Icon_minitimeSalı Kas. 03, 2009 4:10 pm

Melis zaten adminlere yüklenmek falan değil amacım dediğim gibi öneri niyetiyle başladım yazmaya. Şu rp baskısı olayı eşzamanlı rpnin sınırlı, kompartıman ve ders rplerinin zorunlu olmasından çıkartmıştım ben. Yani elbette biliyorum gerekli bunlarda ama kimsenin sevdiğini düşünmüyorum. Daha çok "az ama bitirilebilen rpler" anlayışı olmalı bence tabii bunu da arttırmak için çeşitli şeyler yapılabilir. Mesela ayın en iyi rpcisi seçilebilir veya belli kişilere dm eşliğinde görev falan verilebilir bence çok da hoş olur. Sitenin kurgusu olması bi yana karakterlere kurgu fırsatı falan tanınabilir. Derslerde yine profesör olmasın ama uygulamalı olsun diyorum bir de. Yani eşlere ayrılır herkes rpsini yapar altına bir konsey üyesi veya dm, sonucu, alınan zararı falan yazar. Böyle sistemler falan olursa rpye de ilgi artar bence. Hani şöyl bir okuyunca imkansız falan gbi gelebilir ama uğraşılırsa mümkün bence.
Tabii bunlar için konseyin ekstradan çalışması gerekebilir şu anda dazaten çok online olmadıklarını söyleyeceksin muhtemelen. Peki konseyi sizin güvendiğiniz üyelerden seçmeniz daha iyi değil mi?
Siteyi de kapatmayın bence ne kadar süre ile olursa olsun. Kişi giripte o yazıyı görünce pek giresi gelmiyebiliyor hakkaten. Onun yerine herkesin ya da en azından üçte ikisinin aktif olacağı bir gün seçilsin toplanılsın ona göre konuşulsun. Çünkü birkaç basit şey için kapatmak hoş değil.
Öeah. Uzun mesajdan da nefret ederim ya, neyse.
Melanie Lawrence
Ravenclaw V. Sınıf
Ravenclaw V. Sınıf
Melanie Lawrence

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Düello Gücü:

MesajKonu: Geri: Online Üye   Online Üye - Sayfa 5 Icon_minitimeSalı Kas. 03, 2009 4:14 pm

Sakin ol filan.

Imm. Fikirlerin güzel, evet bunlarla ilgilenebilecek adam bulmak lâzım. Profesörsüz güzeldi aslında da kurgu karakterleri devreye girince, onları da soktuk. Yine de profesör olan üyeler sadece dersin kurgusunu yazacaktı, rp değil. Yine kaldırabiliriz, en iyisi ne olacaksa o olsun. Kurgu işi için birkaç adam seçmek gerek. HP karakterleri için ne diyorsun?
Kevin Marquéz
Büyüceşura Hâkimi
Büyüceşura Hâkimi
Kevin Marquéz

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Düello Gücü:

MesajKonu: Geri: Online Üye   Online Üye - Sayfa 5 Icon_minitimeSalı Kas. 03, 2009 6:13 pm

Bence kurgu karakterleri kalabilir gerçi ne rp yapılıyor ne de aktif oluyorlarsa durmaları biraz gereksiz. Yerine daha iyi bir kurgu gelebilir veya bu kurguya eklemeler yapılabilir. Ne bileyim ihtiyaç odasında yanlış büyü sonucu tüm D.O falan Tom Riddle'ın hâlâ okuduğu zamanda kalabilirler veya o tür bir şey hoş olabilir. Tam bir fikrim yok o konuda bak, eğer hp karakteri yönetmekte üyelere zor geliyorsa toptan kalkabilir.

edit. aynı zamanda konsey olaraktan ne yapacağımızı ve içinde kimlerin bulunduğunu öğrenebilir miyim? şöyle bir baktım ama açıklama falan göremedim de.
Fremont Widmore
♪ Çellist ♪
♪ Çellist ♪
Fremont Widmore

MesajKonu: Geri: Online Üye   Online Üye - Sayfa 5 Icon_minitimeÇarş. Kas. 04, 2009 10:03 am

Yönetimden duyurularda vardı öncelikle. Very Happy Bunu söyledikten sonra bende fikrimi katmak istedim ki aslında itiraf etmeyip de bildiğimiz gerçekler bunlar. Biz siteye admin geldiğimizde sitede online olanlar yalnızca bizlerdik. Temayı yeniledik falan ve üyeleri neyin cezbedeceğini düşünmeye başladık. Site batıyordu. Ki şu an değişen tek şey sizin sitede aktif bir şekilde rp yapmanız. Ama ben de dahil olmak üzere adminlerimiz bile çok rp yapamıyor. Yapmıyor ya da. Okul var falan diye anlayış gösterildi ama sadece forum oyunlarında takılanları biliyorsun. Sen de bizden daha iyi farkına varabilirsin zaten. Ve en azından haftada bir rp yapmaları istenilecekti. İstendi mi bilmiyorum. Dedem ameliyat oldu ve ben orada kalıyordum. Her neyse işte iyi ya da kötü karakterleri aktif hale getirecek birilerini bulursak inanıyorum ki hemen devreder aktif olmayanlar. Son olarak da profesörsüz iyiydi ama ders konularını yazacak aktif bir konsey de yok.
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Online Üye   Online Üye - Sayfa 5 Icon_minitimeÇarş. Kas. 04, 2009 4:11 pm

Aktif olacak insan yok ki? Herkesin okulu var. RPG yazın yapılacak bir iş gibi geliyor bana.
Melanie Lawrence
Ravenclaw V. Sınıf
Ravenclaw V. Sınıf
Melanie Lawrence

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Düello Gücü:

MesajKonu: Geri: Online Üye   Online Üye - Sayfa 5 Icon_minitimeÇarş. Kas. 04, 2009 4:30 pm

Üyelere zor gelmiyordur da karakter dağıtımını yapmak çok zordu; şimdi dağıtılan karakterler çok pasif.
Beatrix Monchrétien

Beatrix Monchrétien

Sihirsel Soy : özkan.
Evcil Hayvanı : Trix.

MesajKonu: Geri: Online Üye   Online Üye - Sayfa 5 Icon_minitimeÇarş. Kas. 04, 2009 5:11 pm

Imm bence bu kurgu karakterleri işi iyi, güzeldi fakat farkındaysanız sadece o karakterlere sahip kişiler takıldı sitede. Yani kısa bir süreliğine sadece onlar vardı sitede. Çünkü diğer üyeler ya istedikleri karakteri kaçırdı ya da çok önemi olmayan bir karakter aldı. Yani normal üyeliklerinide kullanmak sanırım ezikçe filan geldi... Bütün adminlerde bir karakter oldu. Hatta en iyi karakterleri adminler aldı diyebiliriz. Harry veya Hermione veya Ron'u örnek gösterebilirim. Sonuç olarak bence bu kurgu çoktan öldü. Eğer devam ettirilmek isteniyorsa değiştirilmeli ve diğer üyelerin katılabileceği hale getirilmeli.
Melanie Lawrence
Ravenclaw V. Sınıf
Ravenclaw V. Sınıf
Melanie Lawrence

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Düello Gücü:

MesajKonu: Geri: Online Üye   Online Üye - Sayfa 5 Icon_minitimeÇarş. Kas. 04, 2009 5:19 pm

Bence de.

Ron'u almaya çok meraklı değildim hani. Hatta Enes'e devredecektim. Belki biz yanlış yaptık bilmiyorum; ama bu kurgunun tutmadığı bir gerçek.
Sophia Widmore
Ravenclaw V. Sınıf
Ravenclaw V. Sınıf
Sophia Widmore

Bilgiler
Rpg Puanı:
Düello Gücü:

MesajKonu: Geri: Online Üye   Online Üye - Sayfa 5 Icon_minitimeÇarş. Kas. 04, 2009 7:05 pm

Her neyse inceldiği yerden kopmadan kurgumuzu değiştiriyoruz bence Very Happy
Kevin Marquéz
Büyüceşura Hâkimi
Büyüceşura Hâkimi
Kevin Marquéz

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Düello Gücü:

MesajKonu: Geri: Online Üye   Online Üye - Sayfa 5 Icon_minitimePaz Kas. 15, 2009 7:19 pm

Marvella Allaire demiş ki:
Yönetimden duyurularda vardı öncelikle. Very Happy

Yoo hayır, geçiştirilmemiş bir yazı istiyordum ben daha çok. Konseyin görevi dersler ve puan üzerine kuruluymuş gibi yazılmış da. Oysa şu an online üye diye bir başlığa yazıyorum ve ne bileyim sadece iki görevi varsa sitenin genel hatlarını niye içine alıyor konular? Yoksa hemen hemen tüm başlıkları inceledim, her ne kadar çoğu eski olsa da. Konseyin şu anki halini ve görevlerini açıklayıcı bir biçimde istiyorum diyeyim, çelişmeyen veya ironik olmayan bir biçimde.
Konseyin geçmişini inceleme fırsatım olmadı ama merak ediyorum puanlamada kurgu önemli mi ya da belli kriterlerimiz var mı? 2 puanı kurgu yüzünden kesilmiş biri olarak soruyorum, farkındayım her şeye de karışıyorum ama.
Envy Adams
Ravenclaw V. Sınıf
Ravenclaw V. Sınıf
Envy Adams

Sihirsel Soy : safkan

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Düello Gücü:

MesajKonu: Geri: Online Üye   Online Üye - Sayfa 5 Icon_minitimeC.tesi Kas. 28, 2009 1:09 am

Üsttekine katılmakta ve her şeye karışma durumunu yemekteyim.

Online Üye
5 sayfadaki 5 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2, 3, 4, 5
 Similar topics
-
» Online RP'ye Katılım?