Phoenix ! ~ Harry Potter Rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaEski ParşömenLatest imagesKayıt OlGiriş yap

>> Herkes Baksın Lütfen !

+8
Summer Calypso Black
Macias Antúnez Láerod
Prudencia Léac
Olga Synnöve
Jennifer Eloise Parker
Catherine Daphné Caliente
Charlotte Mabelle Xanei
Archill Thomas Caliente
12 posters
YazarMesaj
Archill Thomas Caliente
░Emekli Hogwarts Müdürü ░
Archill Thomas Caliente

Doğum tarihi : 24/12/90
Mücadele Tarafı : Aydınlık~
Sihirsel Soy : Safkan~

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
>> Herkes Baksın Lütfen ! Left_bar_bleue100/100>> Herkes Baksın Lütfen ! Empty_bar_bleue  (100/100)
Düello Gücü:
>> Herkes Baksın Lütfen ! Left_bar_bleue50/60>> Herkes Baksın Lütfen ! Empty_bar_bleue  (50/60)

>> Herkes Baksın Lütfen ! Empty
MesajKonu: >> Herkes Baksın Lütfen !   >> Herkes Baksın Lütfen ! Icon_minitimeC.tesi Ağus. 08, 2009 3:54 pm

Evet , genel hatlarıyla bu yeni sistemi anlatmaya çalışacağım öncelikle . Kısaca bu iş için görev almak isteyen üyelerimiz büyük yetkilere sahip bir nevi mod olacak diyebilirim . Bildiğiniz gibi moderatörler forumların düzenini sağlamakla görevlidirler . Bu sistemde görev alacak arkadaşlar kategorilerden sorumlu olacaklar . Yani siteyi kategori kategori farklı kişiler yönetecek . Kategorilerin yoğunluğuna ve ağırlığına göre yönetici sayısı değişecek . Bu görevler için sitedeki kategori sayısı kadar yönetici üyeliği açacağım . Seçtiğimiz üyeler yönetim işini bu üyelikler üzerinden halledecekler . Bu üyeliklere adminlik verilmeyecektir ama kendi kategorilerinin yönetiminden sorumlu olacaklardır . Yönetim paneliyle ilgili olan tüm işlemleri açacağım forumda dillendirip hallettirebilirler . Size önerim grup kuraraktan bu iş için başvurmanızdır . Yöneticilik işi uyum isteyin bir iştir . Şimdi gelelim ayrıntılara …

Diyelim ki ben “ Büyü Dünyasına Duyurular “ kategorisinin yöneticisiyim . ( Bu kategoride yöneticilik adına ne yapılabilir ki denebileceği için örnek olarak bunu alıyorum. ) Bu kategoride işin yoğun olacağı duyurular forumu var mesela . Bu foruma göz gezdiriyorum hemen . Bu sistemden önceki yönetim “ Yönetimden Duyurular “ forumunu doldurmuşlar da doldurmuşlar bu kategoride . Artık bu kategorinin yöneticisi ben olduğuma göre el atmak lazım bunlara . Başlıklara bakıyorum , bir adminin A dediğine diğeri B demiş , bir mantıksızlık var ortada . Hemen el atıyorum olaya , düzenleyip tekrar duyuruyorum . Sonra geçerliliğini yitirmiş başlıklar var , bunları da hemen ortadan kaldırıyorum . Sistemler forumu var sonra … Sistemlere bakıyorum hemen . Bundan önce üye olduğum için hangi sistemin uygulanıp hangisinin pasif kaldığını az çok biliyorum . Sistemlerden birinin pasif kaldığına karar verince de hemen mevcut sistemi düzenleyip adminlerin bizim için açtığı başlığa koyuyorum . Sistemler sitenin tamamını ilgilendiren olaylar olduğu için değişiklik yapmadan önce adminlere de danışmam gerekiyor . Sonra aklıma yeni bir sistem geldi , mevcut sistemlerden farklı bir şey . Hemen yönetici forumuna yazıyorum bunu yine . Adminler onay verdiği an sitede uygulamaya sokuyorum sistemi . İlan panosuna geliyorum hemen . Her gelen bir başlık açmış , üyeler resmen can sıkıntısından bir şeyler arar olmuş . Bu şekilde başlığı amacından saptıran üyelere uyarı amaçlı PM’ler yazıyorum hemen ve başlıkları kilitleyip düşünseline yolluyorum . Sıra “ Ders İçi Rol Oyunu Puanları “ forumunda … Bakıyorum ki başlık bomboş . Görevini yapmayan birileri var demek ki . Bu forumdan sorumlu kişiler kim ? Rol Oyunu Konseyi ve sevgili adminlerimiz . Hemen sorumlu kişilere PM atıp kibarca görevlerini yapmalarını rica ediyorum . Mevcut forumlarla işim bitti . Sonra görüyorum ki “ Duyurular “ forumuna yeni bir forum daha açılma gereği var . Hemen yine yönetici forumuna gidip bu başlığın gerekliliğini belirtiyorum . Adminler başlığı açtığında ise gerekli düzenlemeleri yapıyorum hemen . “ İstek Kutusu “ forumu benim sorumluluğumda değil , oraya karışmıyorum , orası adminlerin bölgesi . “ Rol Oyunu “ forumu … Rol Oyunu üyeleriyle iletişim halinde olacağım bir forum burası . Puanlamalar haddinden fazla geciktiğinde hemen konseyle iletişime geçip puanlamanın yapılmasını rica ediyorum . Aynı şekilde RO derslerinde gecikme olduğunda da hemen PM yoluyla ilgili kişileri uyarıyorum . Bakıyorum ki site çok durgun RO az yapılıyor . Hemen ilgili RO içi kategorilerin yöneticileriyle iletişime geçip durumu masaya yatırıyorum . Sonunda diyelim ki ortak bir RO kurgusu çıktı ortaya hemen bunu da “ RO Anlaşmaları “ forumunda siteye duyuruyorum . Bunları yaparken diyelim ki hep bir eksiklik hissediyorum . Benim kategorime yeni bir forum lazım , site için gerekli bir forum … Hemen yönetici forumuna gidip adminlerden bu forumu açmalarını istiyorum . ( Değinmediğim yerler var , kategori içinde onlarla ilgili çalışma da yapabilirsiniz. )

Arkadaşlar elimden geldiğince ayrıntılı anlatmaya çalıştım bu işi . Bunlar benim “ Büyü Dünyasına Duyurular “ kategorisine yönetici olsam muhtemelen yapacağım şeyler . Sizin daha iyi fikirlerinizin olacağını biliyorum , üsttekileri yalnızca örnek verme amaçlı yazdım , kategori yöneticiliğinin sorumluluklarını biraz olsun kavrayabilmeniz için … Yani bu kategoriye yönetici olacak kişi , bunları rehber almak gibi bir zorunluluk hissetmesin kendinde … Very Happy İstek olursa diğer kategorileri de aynı yukarıdaki gibi örnekleyebilirim . Ama gördüğünüz gibi bayağı uzun sürüyor , sizin yukarıdakileri diğer kategorilere uyarlayabileceğinizi düşünüyorum . Umarın açıklayabilmişimdir düşündüğüm sistemi …

Büyü Dünyasına Duyurular (2)
Büyücüler ve Kimlikleri (2)
Londra (2)
Londra [ Önemli Alanlar ] (2)
Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu (4)
Hogsmeade (2)
Diğer Mekanlar (2)
RO Dışı (2)

* Yukarıda kategorileri ve yanlarına da alınacak yönetici sayısını yazdım . 18 yönetici alımı olacak yani . Uzun zamandır siteyi 5-6 adminin yönettiği düşünülürse bu sayılar yeterli olacaktır diye düşünüyorum . Ayrıca 580 üyeye sahip bir site olduğumuza göre bu iş için başvuru sıkıntısı olmayacaktır diye de umudediyorum . Size tavsiyem üstte de dediğim gibi aranızda iyi anlaştığınız kişilerle grup kurup başvuru yapmanız .
* Bu başlık altında yorum istiyorum sadece , başvuru için daha sonra başlık açacağım …
https://phoenix-ro.yetkin-forum.com
Archill Thomas Caliente
Archill Thomas Caliente

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
>> Herkes Baksın Lütfen ! Left_bar_bleue100/100>> Herkes Baksın Lütfen ! Empty_bar_bleue  (100/100)
Düello Gücü:
>> Herkes Baksın Lütfen ! Left_bar_bleue50/60>> Herkes Baksın Lütfen ! Empty_bar_bleue  (50/60)

MesajKonu: Geri: >> Herkes Baksın Lütfen !   >> Herkes Baksın Lütfen ! Icon_minitimeC.tesi Ağus. 08, 2009 3:54 pm

....
Charlotte Mabelle Xanei

Charlotte Mabelle Xanei

Doğum tarihi : 16/10/93
Mücadele Tarafı : Sız ^^
Sihirsel Soy : Safkan
Evcil Hayvanı : Belle , Mabel , Chotte , Charl , Cha-Cha

MesajKonu: Geri: >> Herkes Baksın Lütfen !   >> Herkes Baksın Lütfen ! Icon_minitimeC.tesi Ağus. 08, 2009 4:00 pm

Ben beğendim bu sistemi (: Diğer başlıkta pek anlayamadığım için karışıklık olacağını düşünmüştüm ama bence bu sistem iyi olabilir (:

Doğum tarihi : 26/04/95

MesajKonu: Geri: >> Herkes Baksın Lütfen !   >> Herkes Baksın Lütfen ! Icon_minitimeC.tesi Ağus. 08, 2009 4:03 pm

Hmm kargaşa olacağını düşünmüştüm ama önyargılı yaklaşmışım. Güzel bir sistem olacağa benziyor. Bravo abicim. Umarım sistem işe yarar. Emeğine sağlık. >> Herkes Baksın Lütfen ! 135151

En son Catherine Daphné Caliente tarafından C.tesi Ağus. 08, 2009 4:04 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: >> Herkes Baksın Lütfen !   >> Herkes Baksın Lütfen ! Icon_minitimeC.tesi Ağus. 08, 2009 4:03 pm

Catherine Daphné Caliente demiş ki:
Hmm kargaşa olacağını düşünmüştüm ama önyargılı yaklaşmışım. Güzel bir sistem olacağa benziyor. Bravo abicim. Umarım sistem işe yarar. Emeğine sağlık. >> Herkes Baksın Lütfen ! 135151
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: >> Herkes Baksın Lütfen !   >> Herkes Baksın Lütfen ! Icon_minitimeC.tesi Ağus. 08, 2009 4:19 pm

Moderatörlük sistemi baştan başa ve çok daha genişletilerek yapılmış. Güzel, tebrikler. ^.^
Jennifer Eloise Parker

Jennifer Eloise Parker

Doğum tarihi : 17/12/93
Mücadele Tarafı : Yoldaş.
Sihirsel Soy : Melez.
Evcil Hayvanı : Jenny, Jen, Lois, Jenyse.

MesajKonu: Geri: >> Herkes Baksın Lütfen !   >> Herkes Baksın Lütfen ! Icon_minitimeC.tesi Ağus. 08, 2009 4:22 pm

Öteki başlıktada söylemiştim. Umarım hayırlı olur. Ne zaman istersende hazırız yardıma (:
Olga Synnöve

Doğum tarihi : 23/06/96
Mücadele Tarafı : Dumbledore'un Sürüsü.
Evcil Hayvanı : Turk*

MesajKonu: Geri: >> Herkes Baksın Lütfen !   >> Herkes Baksın Lütfen ! Icon_minitimeC.tesi Ağus. 08, 2009 4:24 pm

Güzelmiş (: Ama katılırmıyım,hayır.Benden daha fazla hakedenler var (: (En kötü ihtimal RO Dışı'na başvururum Razz )
Hayırlı olsun hepimize Razz

Doğum tarihi : 26/04/95

MesajKonu: Geri: >> Herkes Baksın Lütfen !   >> Herkes Baksın Lütfen ! Icon_minitimeC.tesi Ağus. 08, 2009 4:24 pm

Yardım gerekli olacak sanırım. İlgilenebilecek herkes başvurmalı , sistemin işe yaraması için sanırım.
Prudencia Léac

MesajKonu: Geri: >> Herkes Baksın Lütfen !   >> Herkes Baksın Lütfen ! Icon_minitimeC.tesi Ağus. 08, 2009 4:38 pm

Buna moderatörlük desek herkes kısaca anlamış olurdu zannediyorum ki. Sen de yorulmazdın bu kadar uzun bir yazı yazmaya ^^
Macias Antúnez Láerod

Macias Antúnez Láerod

Doğum tarihi : 08/08/90
Mücadele Tarafı : ♠ Dé estepiénzá ♠
Evcil Hayvanı : İspanyol.

MesajKonu: Geri: >> Herkes Baksın Lütfen !   >> Herkes Baksın Lütfen ! Icon_minitimeC.tesi Ağus. 08, 2009 5:48 pm

Güzel Yöntem ama xD Üstteki üyeye +1 Smile
Summer Calypso Black

Summer Calypso Black

Doğum tarihi : 28/08/89
Mücadele Tarafı : Henüz belirlemedi...
Sihirsel Soy : Muggle doğumlu ama nedense annesinin bir cadı olduğunu düşünüyor xD

MesajKonu: Geri: >> Herkes Baksın Lütfen !   >> Herkes Baksın Lütfen ! Icon_minitimePaz Ağus. 09, 2009 12:20 am

Lievin Diethelm demiş ki:
Moderatörlük sistemi baştan başa ve çok daha genişletilerek yapılmış. Güzel, tebrikler. ^.^

Katılıyorum; bence de çok güzel şeyler yapılabilecek bir sistem. Hayırlı olsun; umarım istenilen sonuçları da verir ve adminimizin de emeğine sağlık tabii ki xD
Bridget Quixie

Bridget Quixie

Doğum tarihi : 25/04/60

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
>> Herkes Baksın Lütfen ! Left_bar_bleue0/0>> Herkes Baksın Lütfen ! Empty_bar_bleue  (0/0)
Düello Gücü:
>> Herkes Baksın Lütfen ! Left_bar_bleue0/0>> Herkes Baksın Lütfen ! Empty_bar_bleue  (0/0)

MesajKonu: Geri: >> Herkes Baksın Lütfen !   >> Herkes Baksın Lütfen ! Icon_minitimePaz Ağus. 09, 2009 12:22 am

Kafam oldukça karıştı Razz Gerekli yerleri anlasamda Duygu'dan tercümanlık isticem >> Herkes Baksın Lütfen ! 626852 >> Herkes Baksın Lütfen ! 273164

En son Eva Xanei tarafından Paz Ağus. 09, 2009 1:04 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Valerie Jane Renaud

Valerie Jane Renaud

Doğum tarihi : 28/03/95
Mücadele Tarafı : Belirsiz.

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
>> Herkes Baksın Lütfen ! Left_bar_bleue97/100>> Herkes Baksın Lütfen ! Empty_bar_bleue  (97/100)
Düello Gücü:

MesajKonu: Geri: >> Herkes Baksın Lütfen !   >> Herkes Baksın Lütfen ! Icon_minitimePaz Ağus. 09, 2009 12:31 am

Bence bu iş sonunda ortalık çok karışacak. Her yerin modluğunu alan üyeler, adminlere sürekli sorular soracak. Bu böyle mi şu şöyle mi diye. Sonra bazıalrı gereksiz diyecek. Bunlarla adminlerin ilgilenmesi gerek diyecek. Yani ben böyle düşünüyorum ama umarım böyle olmaz. Uygulamaya konursa da 7/24 açık olan bir üye olarakta bir kategoriyi isterim herhalde ^^
https://phoenix-ro.yetkin-forum.com/t6862-j-a-n-e
Ivan Miroslav
Gryffindor V. Sınıf
Gryffindor V. Sınıf
Ivan Miroslav

Mücadele Tarafı : Tarafsız.
Sihirsel Soy : Safkan.

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
>> Herkes Baksın Lütfen ! Left_bar_bleue97/100>> Herkes Baksın Lütfen ! Empty_bar_bleue  (97/100)
Düello Gücü:

MesajKonu: Geri: >> Herkes Baksın Lütfen !   >> Herkes Baksın Lütfen ! Icon_minitimePaz Ağus. 09, 2009 9:54 am

Ortak bir çaba ve birazcık da dikkatle gerçekten iyi sonuçlar verecek bir sistem gibi görünüyor. İlk başta karışıklık yaratabilir ama bir süre sonra rayına oturur bana göre =P
Archill Thomas Caliente
Archill Thomas Caliente

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Düello Gücü:

MesajKonu: Geri: >> Herkes Baksın Lütfen !   >> Herkes Baksın Lütfen ! Icon_minitimePaz Ağus. 09, 2009 12:09 pm

Açıklamamın başında da bu sistemin yetkileri arttırılmış bir moderatörlük sistemi olduğunu belirtmiştim zaten . Ama buna modluktan bir farkı yok demek yanlış olur , eksik olur . Daha önce sitemizde moderatörlük için de başvuru başlığı açmıştık . Orada da dediğim gibi moderatörlerin görevleri sınırlıdır , tek bir forumdan sorumludurlar ve forumunun düzeni ve aktifliğiyle ilgilenirler . Üstte örneklerle açıklamaya çalıştığım bu mudur yani ? Üstte kategori yöneticisi olarak bahsettiğim kişiler rütbe alıp verebilecek , forum ekleyip forum silebilecekler . Gerektiğinde üyelere uyarı atabilecekler yani adminlerden tek eksikleri yönetim paneline girememek olacak . 18 tane katregori yöneticisi alınacağı düşünülürse bu konuda bana hak vereceğinizi düşünüyorum .
Karışıklık olur mu onu şimdiden kestiremiyorum . Sadece tahmin edebilirim ve tahminime göre herkes ne yapacağını tam olarak anlarsa sorun olmayacaktır diye düşünüyorum . Büyük başarılar istiyorsak büyük riskler almalıyız arkadaşlar . Ya olmazsalarla hareket edersek tekdüze bir şekilde yerimizde sayarız . Adminler karışıklık olmaması için ellerinden geleni yapacaktır . Kategori yöneticileri kafalarına takılan şeyleri bana PM atarak çekinmeden sorabilir .
Sophia Widmore
Ravenclaw V. Sınıf
Ravenclaw V. Sınıf
Sophia Widmore

Doğum tarihi : 22/10/93
Sihirsel Soy : Safkan.

Bilgiler
Quidditch Mevkiî: Takım Kaptanı & Kovalayıcı
Rpg Puanı:
>> Herkes Baksın Lütfen ! Left_bar_bleue98/100>> Herkes Baksın Lütfen ! Empty_bar_bleue  (98/100)
Düello Gücü:

MesajKonu: Geri: >> Herkes Baksın Lütfen !   >> Herkes Baksın Lütfen ! Icon_minitimePtsi Ağus. 10, 2009 11:07 am

Desteklemek seni abicim. Başarılı bir çalışma ile yine bizleri mutlu ettin. Yani en azından birkaçımızı. Ne gerekiyorsa yardım falan, sonuna kadar gönüllüyüm. Emeğine sağlık.

Ver coşkuyuuu * xD
Archill Thomas Caliente
Archill Thomas Caliente

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Düello Gücü:

MesajKonu: Geri: >> Herkes Baksın Lütfen !   >> Herkes Baksın Lütfen ! Icon_minitimePtsi Ağus. 10, 2009 12:10 pm

Sistemi uygulamıyoruz , eski usul klasik düzene devam ! Suspect KİLİT !

>> Herkes Baksın Lütfen !
1 sayfadaki 1 sayfası