Phoenix ! ~ Harry Potter Rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaEski ParşömenLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Masa 1

2 posters
YazarMesaj
Monicã E. Láerod

Monicã E. Láerod

Mücadele Tarafı : Karanlık
Sihirsel Soy : Safkan
Evcil Hayvanı : Sitede Euwry, Gerçekte Leyla*

Masa 1 Empty
MesajKonu: Masa 1   Masa 1 Icon_minitimePaz Mayıs 03, 2009 1:14 pm

Dört kişilik bir masadır, mekanın tam ortasında bulunur.

*RP IN*
Rousseau Yvonne
Slytherin IV. Sınıf
Slytherin IV. Sınıf
Rousseau Yvonne

Doğum tarihi : 31/07/95
Mücadele Tarafı : Kendi Çıkarı.
Evcil Hayvanı : Siyah Leopar, Mort.

Bilgiler
Quidditch Mevkiî: Kovalayıcı
Rpg Puanı:
Masa 1 Left_bar_bleue88/100Masa 1 Empty_bar_bleue  (88/100)
Düello Gücü:
Masa 1 Left_bar_bleue25/25Masa 1 Empty_bar_bleue  (25/25)

Masa 1 Empty
MesajKonu: Geri: Masa 1   Masa 1 Icon_minitimePtsi Mayıs 04, 2009 5:47 pm

Saat öğleni biraz geçmişti.Stéf yolda yürürken Domuz Kafası tabelasını gördü.*Nores'e uğrasam iyi olur.Ne zamandan beri görmüyorum.*diye düşündü.

Kapının kolunu çevirdi ve kapıda asılı olan çan öttü.Stéf huzurlu bi halde içeriye girdi.Kendisini burada kendi dükkanındaymış gibi hissediyordu.Gözüne ilk çarpan masaya doğdu yöneldi.Masa dükkanın tam ortasında yer alıyordu.Sandalyeyi çekerken kulak tırmalayıcı bir ses çıktı.Stéf sandalyeye yavaşça oturdu ve "Eurydine" diye hafifçe bağırdı.
Monicã E. Láerod

Monicã E. Láerod

Masa 1 Empty
MesajKonu: Geri: Masa 1   Masa 1 Icon_minitimePtsi Mayıs 04, 2009 6:15 pm

"Eurydine"

Nores arkasını dönerken ona seslenenin kim olduğunu adı gibi biliyordu, ona küçük adıyla seslenmeyi göze alabilicek sayılı kişilerden biri, en yakın dostu, kardeşi gibi olan tek insan. Her zamanki masasında oturmuştu, bir numaralı masada. Bu kız inançlarından hiç vazgeçmiyor, diye düşündü gülerek. Sonunda mutlu olucak birşey bulmuştu. Yorucu bir günün ardından arkadaşını görmek ona bir antibiyotik gibi gelirdi. Gün boyunca sekiz bardak kırmış bir garson kızla uğraşmıştı, böylelerine kim dayanırdı ki? Ama Nores işini seviyordu, naparsın. Yüzüne o çekici gülümsemesini yerleştirdi ve soluğu Stef'in yanında aldı. Adeta gün boyu çalışmış ve yorgunluktan bitap düşmüş bir hali vardı. Kendisini onun karşısındaki koltuğa attı ve ona baktı. Yorulmuştu, inkar etmeye niyeti yoktu ama morali de son derece yerine gelmişti.

'' Stef! Hoşgeldin tatlım. '' dedi gülümseyerek. '' Anlat bana, herşey nasıl gidiyor? ''

Bir yandan camdan dışarıya bakıyordu. Yağmur başlamıştı, aklından çeşitli düşünceler geçiyordu. En başta da o. Hiç aklından çıkmıyordu ki. Nores düşünceli düşünceli buğulu camdan dışarıyı gözetlemeye koyuldu. Kafasını kurcalayan düşüncelerden nedense bir türlü kurtulamıyordu.
Rousseau Yvonne
Slytherin IV. Sınıf
Slytherin IV. Sınıf
Rousseau Yvonne

Bilgiler
Rpg Puanı:
Düello Gücü:

Masa 1 Empty
MesajKonu: Geri: Masa 1   Masa 1 Icon_minitimePtsi Mayıs 04, 2009 6:26 pm

Nores gülümseyerek Stéf'in yanına geldi ve karşısındaki koltuğa oturdu.Nores'in yüzünde çok yorulmuş bir ifade vardı ve bedenide öyle görüyordu.Galiba bugün çok yorulmuştu. '' Stef! Hoşgeldin tatlım. '' dedi gülümseyerek.Böyle tatlı bir gülümsemeye karşılık vermemek olmazdı,daha doğrusu yapamazdı. '' Anlat bana, herşey nasıl gidiyor? '' Stéf derin bir nefes aldı.Gözleri Nores'i izliyordu.Gözlerini takip etti camdan dışarıya bakıyordu.Yağmur bastırmıştı."Her zamanki gibi,daha ne olsun ben halimde memnunum." dedi sırıtarak.

"Asıl sen anlat.Şu sıralar pek görüşemiyoruz neler yapıyorsun?" Gözleri dükkanı süzüyordu.Herşey en son bıraktığı gibiydi.Ama sanki bardaklar azalmıştı. "Eliyle işaret ederek bardaklar mı eksik?" dedi.İnce detaylara takılmayı severdi Stéf.Böylece herşeye farklı bi açıdan bakabiliyordu.
Monicã E. Láerod

Monicã E. Láerod

Masa 1 Empty
MesajKonu: Geri: Masa 1   Masa 1 Icon_minitimePtsi Mayıs 04, 2009 6:35 pm

"Asıl sen anlat.Şu sıralar pek görüşemiyoruz neler yapıyorsun?"

Nores bir an ona herşeyin güzel gittiğini söyleyecekti ama başına gelenleri tekrardan hatırladı ve yüzünü buruşturdu. Olan herşey, Marc'ın onu aldatması, terketmesi, düello. Herşey o kadar üstüste gelmişti ki Nores bu olanları değil atlatmak, oturup üzerinde düşünmek için bile vakit bulamamıştı. Ona baktı. Aklına Teo gelivermişti. Yüzü aydınlandı birden.

'' Biliyorsun Stef, herşey daha çok yeni. Herzamanki gibiyim. Atlatmaya çalışıyorum işte, biliyorsun. Aslında çalışıyoruz. Teo bu konuda bana gerçekten yardımcı oluyor. ''

Stef'i konuyu değiştirmeine sevinmişti. Bir bakıma eski defterleri tekrar açmak istemiyordu. Ama aslında Teo hakkında konuşucak olsalardı saatlerce, günlerce konuşabilirdi. Gülümsedi. Stef de onun Teo'yu düşündüğünü anlamış olmalıydı.

'' Bardaklar mı eksik?"

Gülmeye başladı, bu kez kendini tutamamıştı. Eliyle biraz uzakta masaları silmek için insanüstü bir çaba sarfeden garson kızı işaret etti. Konuşurken sözcüklerinin arasından kahkahaları yankılanıyordu.

'' Yeni kız, onu daha dün işe aldım. Ve şimdiden bardaklarımın yarısını katletti. ''
Rousseau Yvonne
Slytherin IV. Sınıf
Slytherin IV. Sınıf
Rousseau Yvonne

Bilgiler
Rpg Puanı:
Düello Gücü:

Masa 1 Empty
MesajKonu: Geri: Masa 1   Masa 1 Icon_minitimeSalı Mayıs 05, 2009 6:02 pm

'' Biliyorsun Stef, herşey daha çok yeni. Herzamanki gibiyim. Atlatmaya çalışıyorum işte, biliyorsun. Aslında çalışıyoruz. Teo bu konuda bana gerçekten yardımcı oluyor. ''
Stéf gülümsedi. "Atlatıcaksın bunu biliyorum.Her zaman güçlüsündür sen." diyerek kocaman sırıttı.

Nores gülmeye başladı.Stéf ne olduğunu şaşırmış bi vaziyetteydi.Nores eliyle ilerideki masayı zar zor silmekte olan garson kızı gösterdi. '' Yeni kız, onu daha dün işe aldım. Ve şimdiden bardaklarımın yarısını katletti. ''
Stéf'de kahkahayı bastı. "Vay be ben bile ilk başladığımda bu kadar bardak kırmamıştım." dedi kahkaha atarak.

Stéf kızı baştan aşağıya sözdü ve Nores'e dönüp "Bence bu kız bu işi yapamaz,defileyemi gelmiş çalışmayama belli değil."dedi kızın üzerindeki giysileri işaret ederek.
Monicã E. Láerod

Monicã E. Láerod

Masa 1 Empty
MesajKonu: Geri: Masa 1   Masa 1 Icon_minitimeÇarş. Mayıs 06, 2009 6:12 pm

"Vay be ben bile ilk başladığımda bu kadar bardak kırmamıştım."

'' Ahaha bilmezmiyim ben seni canım? Hamarat kızsındır asla benim kadar pasaklı olmayı beceremedin. ''

Gülüştüler. Stef ile işe ilk başladıkları günü anımsadı. Dünyaca ünlü bir restorantta çalışmaya başlamışlardı. Hamaratlıkları ve becerileriyle hemen dikkat çekmişlerdi. Ve dış görünüşleriyle de. Ama güzelliklerini adeta bir gölge gibi takip eden kötü şans saolsun, gittikleri her yerde birden çok talipleri çıkmış., edilen kavgalar sonucu çalıştıkları yerlerden ayrılmak zorunda bırakılmışlardı. Euwry’i bir gülme tuttu.

"Bence bu kız bu işi yapamaz,defileyemi gelmiş çalışmaya mı belli değil."

Somurttu. Arkadaşının yüzüne bakarken kızgınlığı yüzüne yansımıştı. ‘’Sorma Stef. Kime yavşayacağını şaşırdı. ‘’ Kızmıştı. Teo’ya olmaz.
Rousseau Yvonne
Slytherin IV. Sınıf
Slytherin IV. Sınıf
Rousseau Yvonne

Bilgiler
Rpg Puanı:
Düello Gücü:

Masa 1 Empty
MesajKonu: Geri: Masa 1   Masa 1 Icon_minitimeÇarş. Mayıs 06, 2009 10:45 pm

'' Ahaha bilmezmiyim ben seni canım? Hamarat kızsındır asla benim kadar pasaklı olmayı beceremedin. ''İkisi birden gülüştü.İlk başladıkları gün geldi gözünün önüne.Hem hamaratlıkları hemde güzellikleri. "Sanırım aklından geçenleri düşünüyorum."diyerek kocaman sırıttı.

Son sorunun Nores'in yüzünü değiştirdiğini görünce üzüldü.Kötü birşey mi demişti acaba? ‘’Sorma Stef. Kime yavşayacağını şaşırdı. ‘’ Stéf'i bir gülme krizi tuttu. "Yeni nesil." diyerek dil çıkarttı."Eee birşey içmeyecekmiyiz."dedi gülerken.Bir yandan da etrafı süzüyordu.
Monicã E. Láerod

Monicã E. Láerod

Masa 1 Empty
MesajKonu: Geri: Masa 1   Masa 1 Icon_minitimeCuma Mayıs 08, 2009 5:10 pm

"Yeni nesil."

Euwry kendini hiç yormadan kısaca cevap verdi. Kızgınlığını saklamak için de uğraşmamıştı.

''Yeni nesil bana kendini yeniletmesin ! ''

Tabiki de Stef onun kıza karşı olan kininin sebebini anlamış olmalıydı, Euwry hiç bir zaman saldırgan olmamıştı-tamam belki biraz, ama nedensiz yere sinirlenmezdi. Bu kız son bir haftadır onu tam anlamıya çileden çıkartmıştı, hadi bardakları kırmasına ve mutfakta porselen bırakmamasına bir yere kadar dayanılabilir, ama patronun yakışıklı sevgilisine yavşamak mı? Bu kadarı da fazla ama. Bu ne cüret? diye düşünüyordu kendi kendine. Arkadaşının sorusuyla kendine geldi.

"Eee birşey içmeyecekmiyiz."

'' Aah unuttuğum şeye bak ! Bugunlerde çok dalgınım hayatım üzgünüm, hemen geliyor. ''

Eliyle iki dakika öncesinde hakkında konuştukları rüküş giyimli kızı çağırdı. Bir yandan da memnun memnun gülümsüyordu.

'' Eveet, biraz da işini yap bakalım. Stef, ne içerdin ? ''
Rousseau Yvonne
Slytherin IV. Sınıf
Slytherin IV. Sınıf
Rousseau Yvonne

Bilgiler
Rpg Puanı:
Düello Gücü:

Masa 1 Empty
MesajKonu: Geri: Masa 1   Masa 1 Icon_minitimeCuma Mayıs 08, 2009 5:58 pm

'Yeni nesil bana kendini yeniletmesin ! ''Stéf olanları anlamıştı.Sesini çıkartmadan dinledi Nores'i.Nores'in aklından kim bilir o kız hakkında neler geçiyordu.Stéf Nores'i ilk defa böyle görüyordu.

'' Aah unuttuğum şeye bak ! Bugunlerde çok dalgınım hayatım üzgünüm, hemen geliyor. '' "Tamam sakin ol,ben daha burdayım nasılsa."diyerek sırıttı.

Nores eliyle hakkında konuştukları garson kızı çağırdı.Nores kıza birşey belli etmemeksizin yüzüne bir gülümseme takındı.'' Eveet, biraz da işini yap bakalım. Stef, ne içerdin ? ''
"Aslında bir ateş viskisi olabilir." dedi.*Ne olduğunu detaylarıyla sormalıyımmm.* diye düşünürken kız yanlarından gitmiş ve bir bardak sesi daha duyulmuştu.Nores ve Stéf sinirden kahkayla güldü.
Monicã E. Láerod

Monicã E. Láerod

Masa 1 Empty
MesajKonu: Geri: Masa 1   Masa 1 Icon_minitimeCuma Mayıs 08, 2009 6:07 pm

"Aslında bir ateş viskisi olabilir."

Euwry gülümsedi. Klasik. Stef herzaman aynı şeyleri seçerdi, ne fazla sert, ne az yumuşak. Ateş viskisi. Bir yerde Stef'in ve kendisinin karakterini yansıtıyordu. Daha çok kendisinin. Vahşi, hırçın, gerektiğinde. Doğal, katıksız-sahtelik bulamazdınız. Kıza işaret etti ve kız arkasını dönüp ikisine ateş viskisi getirmeye gitti. Euwry kızın arkasından baktı, kıvırta kıvırta ilerliyordu. Stef'in onu moda gösterisinden çıkmış sanmasına şaşmamak gerek, hele bu kadar bardağı tuzla buz etmesine hiç ! diye düşünüyordu. Birden bir kırılma sesi duyuldu, bardaklarından birkaçının da paramparça olmuş bulunduğunun sesiydi. Euwry kızdı. Çok kızdı.

'' Aaah, Tanrı aşkına ! Hiçbir şeyi düzgün yapamazmısın sen? ''

Kıza gözlerinden öfke saçarak bakmayı sürdürdü. Biri onu tutmazsa adeta kızın üzerine atlamayı düşünüyor gibiydi.
Rousseau Yvonne
Slytherin IV. Sınıf
Slytherin IV. Sınıf
Rousseau Yvonne

Bilgiler
Rpg Puanı:
Düello Gücü:

Masa 1 Empty
MesajKonu: Geri: Masa 1   Masa 1 Icon_minitimeCuma Mayıs 08, 2009 6:12 pm

'' Aaah, Tanrı aşkına ! Hiçbir şeyi düzgün yapamazmısın sen? ''yüzünden Nores'in çok kızdığı belli oluyordu.Biri onu tutmazsa kızın üzerine atlıyacaktı.Nores ayağa kalkacakken Stéf elini tuttu ve "Hadi ama ne bekliyorsun ki." diye sırıttı. "Ben sana söylemiştim ayağında bi karış topuklular falan." Stéf yüzünü ekşitti birden.Kanı hiç ısınmamıştı kıza.Karşıdan saftirik bir kıza benziyordu ama ifadeleri ve mimiklerinden ne olduğu anlaşılıyordu. "Hadi anlatacak çok şeyin var,,aslında tahmin ediyorum ama birde sen anlat bazı parçaların yerlerine oturması gerekiyor." diyerek sırıttı.
Monicã E. Láerod

Monicã E. Láerod

Masa 1 Empty
MesajKonu: Geri: Masa 1   Masa 1 Icon_minitimeCuma Mayıs 08, 2009 6:35 pm

"Ben sana söylemiştim ayağında bi karış topuklular falan."

'' Ona o topukluları yediriyor olmam gerekirdi ! ''

Aslında Euwry kızgındı, ama Stef'in yanında insan gülmeden duramıyordu ki! Bu kız herkesi eğlendirecek birşeyler bulurdu. En küçük ve en savunmasız oldukları zamanlarda da eğlenmeyi bilmişlerdi. Başlarından o kadar çok olay geçmesine karşın, hep eğlenmeyi bilmişler ve ayakta durabilmişlerdi. Stef'in sözleriyle düşüncelerinden sıyrıldı. Ama zaten ne soracağını biliyordu.

"Hadi anlatacak çok şeyin var,aslında tahmin ediyorum ama birde sen anlat bazı parçaların yerlerine oturması gerekiyor."

Euwry etrafına bakındı, konuyu değiştirmek istercesine hafifçe mırıldandı. Bunun olanaksız olduğunu bilsede arkadaşını atlatmayı deneyecekti. Düşüncelerini yerdeki bardakları toplamaya çalışan, bunu yaparken de heryeri açılan kızdan uzaklaştırdı. Eminim farketmemiştir ! Gülümseyerek Stef'e bakmayı sürdürdü.

'' Ne anlatsam ki, herzamanki şeyler işte. Sıkılıyorum ''
Misafir
Misafir

Masa 1 Empty
MesajKonu: Geri: Masa 1   Masa 1 Icon_minitimeSalı Haz. 02, 2009 5:08 pm

Rp Zaman Aşımına Uğramıştır! Düşünseli.

Masa 1
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Masa 1
» Masa 2