Phoenix ! ~ Harry Potter Rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaEski ParşömenLatest imagesKayıt OlGiriş yap

5. Sınıflar ~ Bitkibilim Dersi

4 posters
YazarMesaj
Bãsilius Lérs

Doğum tarihi : 25/01/93
Mücadele Tarafı : Aydınlık
Sihirsel Soy : Melez

5. Sınıflar ~ Bitkibilim Dersi Empty
MesajKonu: 5. Sınıflar ~ Bitkibilim Dersi   5. Sınıflar ~ Bitkibilim Dersi Icon_minitimePaz Haz. 21, 2009 1:49 pm

Güneş batmasına yakın bitkibilim seralarının son kontrolleri, profesör tarafından yapılır.Her bir saksı ve içinde bulunan bitkiler incelenir.Bir numaralı seraya geldiğinde beşinci sınıflara anlatmak üzere olunan konu iyice gözden geçirilir.Yavaş yavaş toplanan öğrenciler, profesörün sayımıyla , sıraya göre oturtulur.Artık iyice batan gübeşin ışıklarını çekmesiyle bitkibilim seraları iyice soğumuştur.Öğrenciler ders cüppelerini sırtına atmaya çalışırken, profesör dikkatlerini kendisine çekilmesine sebep olacak uyarılar yapmaktadır.

Kavanoz şeklindeki saksıların içini süssüz kılan " Böcek Yiyen Bitki " ince uzun dişleriyle tüm öğrencilerin korkmasına sebep olmaktadır.Geniş tavanı ve toprak kokan havasıyla pekte iç açıcı olmayan sera, profesör tarafından yapılan muhteşem bir büyü ile olduğundan daha farklı kılınır.Taş zemin üzerine kurulu olan parşömenlerin ipi, öğrenciler tarafından meraklı gözlerle açılır ve görünen manzara pekte iç açıcı değildir.Birbirinden ürkütücü uygulamalar meraklı gözlerin, korkuyla bakmasına sebep olmuştur.Artık hazır duruma gelindiğini anlayan profesör asasıyla loş ışıkların dahada parlamasına sebep olacak bir büyü yapar.Artık etraf iyice aydınlanmıştır.Üzerinde " Böcek Yiyen Bitki " yazısı olan büyük parşömen öğrencilerin görebileceği boyutta ve hizada karşıya asılmıştır.

Sıkıcı olmayan bir edayla anlatılan ders, öğrencilerin uygulamaya geçmesiyle daha da hareketlenmesine sebep olmuştur.Kız öğrencilerin çığlıkları ortamın gerilmesine sebep olsa da, erkek öğrencilerin onlara bakarak attığı kahkahalar , kızların utanmasına neden olmuştur.Nithekim sorunsuz anlatılan dersin bitiminde profesör , verilen ödevin kısaca özetini yaparak bitkibilim bir numaralı serasından ayrılmıştır.

* Böcek Yiyen Bitki: Bataklık ve asitli gibi besinden yoksun topraklarda yetişen bu bitkiler, zamanla besinleri toprak dışından temin etmek üzere evrime uğramışlardır. Bunun için oldukça dahiane böcek yakalama yöntemleri geliştirmişlerdir.
Lorrinda Aldorra Lwinkley

Lorrinda Aldorra Lwinkley

Doğum tarihi : 13/08/90
Mücadele Tarafı : Yoldaşlık..
Sihirsel Soy : Safkan
Evcil Hayvanı : Lorr

MesajKonu: Geri: 5. Sınıflar ~ Bitkibilim Dersi   5. Sınıflar ~ Bitkibilim Dersi Icon_minitimePerş. Tem. 02, 2009 3:02 pm

Gözlerini açtığında içeri de yoğun ve bunaltıcı bir sıcaklık vardı. Yorganını üzerinden nasıl atacağını bilemedi. Saçları sırılsıklam olmuştu. Yatağından kollarını iki yana açarak doğruldu ve ayağa kalktı. İçerisi çok havasızdı. Tüm pencereler kapalıydı. Hogwarts bahçesine bakan pencereye doğru yöneldi ve pencere kolundan tutarak kendine doğru çekti. Dışarıdan temiz hava aldı ve perdeyi pencerenin üzerini kapatacak şekilde koyarak lavaboya yöneldi. Elini yüzünü buz gibi su ile yıkadıktan sonra kendini iyi hissetmişti. Saçlarının ıslaklığı da az da olsa kuruyordu. Akşam saatlerin de Bitkibilim dersi vardı. Yüzünde bir an için bir tebessüm oluştu ve dolabına yöneldi. Dolabının sağ kapağını kendine doğru çekerek açtı ve içinden giysilerini alarak tekrardan kapattı. Bir kaç dakika sonra üzerini giyinmişti. Ardından aynanın karşısına geçerek başını geriye doğru yasladı ve iki eli ile birlikte saçlarını geriye sarkıttı. Saçlarının ıslaklığı biraz olsun gittikten sonra eline tarağı alarak onları nazik bir şekilde taradı ve şekil verdi. Hazır olmuştu fakat dersin başlamasına daha vardı. Bitki bilim dersi akşam saatlerinde başlayacağı için şuan da hazır olması biraz erkendi. Daha karnını doyurmadığını fark etti aynanın karşısından ayrıldı. Aklın da ders kitaplarını alıp da gitmek geçiyordu. Çünkü şimdi karnını doyurmaya aşağıya inecekti. Daha sonra ders vaktine kadar dışarı da gezmeyi planlıyordu. Tabi zamanı kalırsa. Sonra ders vakti gelince de oradan hemen seraya geçebilirdi. Bir iki kitap ona ağırlık yapmazdı. Ders kitaplarını alarak yatakhaneden çıktı ve Mutfağa doğru yol aldı. Az sonra mutfağa ulaşmıştı. İçeriye girdiğin de bazı arkadaşları ile karşılaşmıştı. Onlara gülümseyerek selam verdi ve boş bir yere oturdu. Kitaplarını güvenli bir yere koyduktan sonra masa da olanları yemeye başladı. Karnı iyice acıkmıştı. Bilip bilmeyen iki aydan beri yemek yemiyor sanırdı. Utanç verici bir durum olsa da yemeğine devam etti. Öğlen kalktığı için bu onun için öğlen yemeği olmuştu. Dersin başlamasına bir saat vardı. Tabii havanın kararmasına da. Karnını iyice doyurmuştu Jasmine. Doyduğunu hissettiğin de önünde tabağı ileriye doğru iterek geriye yaslandı. Arkadaşlarına göz attığın da aralarında konuşuyorlardı. Sanki Jasmine yokmuş gibi davranıyorlardı. Bu biraz tuhafına gitmişti. Neden öyle davrandıkları hakkında hiç bir fikri yoktu. Jasmine ardından bir su içerek masadan kalktı ve koridorda yürümeye başladı. Önünde küçük çocuklar saçma sapan hareketler yapıyordu. Kimiler Jasmine'ye dokunuyor kimileri de onu itekliyordu. Ne kadar aptallardı. Jasmine onları aldırmak istemese de onlar inadına üzerine doğru geliyorlardı. Dayanamayıp küçük çocuklara bakarak bağırdı.

'' Aptal ufaklıklar siz ne yaptığınızı sanıyorsunuz? ''
'' Ne yapıyormuşuz salak şey? ''
'' Ne! Salak mı dedin sen bana şimdi? ''
'' Kulakların ağır işitiyor her halde. ''

Ufaklıklar sinir bozucu bir şekilde gülüyorlardı. Şimdi onları güzelce benzetmek istiyordu. Kendini zor tutuyordu. Çok sinirlenmişti. Sinirden yüzü kıpkırmızı olmuştu. Şimdi orda onlara bir şey yapsa müdireler veya profesörler ona kızacaktı onun başı yanacaktı. En iyisi oradan sinirli bir şekilde uzaklaşmaktı. Onların çocukluğuna vererek sinirli bir şekilde onlara baktı ve koridordan uzaklaştı. İçinden söylenmeden edemedi.

'' Tövbe tövbe! Bu çocukların hiç büyüklerine saygısı kalmamış. ''

Olaydan sonra hiçbir şey yapmak içinden gelmiyordu. Zaten dersin başlamasına da yarım saat kalmıştı. Bu zamandan sonra gezse derse geç kalabilirdi. Adımlarını seraya doğru yöneltti. Okuldan çıkarak bahçeye ulaştı. Bitkibilim serasına bir kaç adım almıştı. Bahçede yürürken karşısın da tam da güneş batıyordu. Çok güzel görünüyordu. Gözlerini batan güneşten alamayarak yürümeye başladı. Kendini adeta kaptırmış olsa gerek seraya geldiğinin farkına bile varmamıştı. Seranın kapısına çarptığın da anlamıştı. Kendine gülmeden edemedi. Dersliğe girdiğin de güneş tamamen batmış, ortam kararmaya mehilliydi. Seraya girdiğin de profesör herkesi bir sıraya dizdi ve herkesin yerini bulmasına yardımcı oldu. Çeşitli düzenlemelerden sonra profesör dersine geçti. O gün anlatacağı konu Böcek yiyen olduğunu öğrendiğin de yüzünde korku belirmişti. Bu konuyu bilmiyordu fakat bilmekte istemiyordu. O bitkiler insanların yüzüne ne kadar korkutucu bir şekilde bakıyorlardı. Çığlık atamadan duramadı. Kızların çığlıklarında bazı erkek öğrenciler onlara anlamsızca gülüyorlardı. Jasmine biraz da olsa utanmıştı. Çığlık atmamak için kendini tutması gerekiyordu. Profesör herkesin dinlediğini umunca konuyu biraz da olsa anlattı. Dersin sonlarına yaklaştığında ödev verdiği Böcek yiyen bitkinin kısa bir tanımını yaptıktan sonra herkesin anladığını umarak dersi bitirdi. Jasmine az da olsa anlamıştı. Dersi bitirdiğini duyunca dersin biraz hızlı geçtiğini hissetmişti. Ama biraz da sevinmişti. Kitaplarını kolunun arasına aldı ve seradan uzaklaşarak bahçede biraz yürüdü ve yatakhaneye gitti.

En son Jasmine Lola Menarix tarafından Paz Ağus. 02, 2009 11:41 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Charlotte Mabelle Xanei

Charlotte Mabelle Xanei

Doğum tarihi : 16/10/93
Mücadele Tarafı : Sız ^^
Evcil Hayvanı : Belle , Mabel , Chotte , Charl , Cha-Cha

MesajKonu: Geri: 5. Sınıflar ~ Bitkibilim Dersi   5. Sınıflar ~ Bitkibilim Dersi Icon_minitimePaz Ağus. 02, 2009 1:18 pm

Güneş batmak üzere mavi gökyüzü grileşirken etraf hafif bir kızıllıkla örtülmüş, okulun üzerine sakin ve huzur dolu ışıklar yansımıştı. Öğrencilerin son kalan derslerine gitmek için koşturduklarını fark ediyor, herkesin tersi tarafına hareket ederken kendini tuhaf hissediyordu. Bir yandan yavaşça ayaklarını bahçeye doğru sürerken, elleriyle çantasından programını çıkarmış inceliyordu. Dersin bitkibilim olduğunu biliyordu ama kabullenmek zordu. Sabahtan beri girdiği dersler başının ağrımasına sebep olmuş, bitkin bir halde vücudunu oradan oraya sürüklemesine kalmıştı. Bahçeye adım attığında düşünceleri başından savurmuş, yeşil çimlerin kızıl ışıkla buluştuğu yerlere hızlıca adımlarını atmıştı. Birkaç öğrenci dışında boş olduğunu fark etmesi epey zamanını almıştı. “ Bence öyle demelisin sonuçta… “ Yanından hızlıca geçen öğrencilerin yüzüne bile bakmadan süzülerek ilerledi. Seralara vardığında tanıdığı yüzleri görmek onu rahatlatmış olsa da seraların o eski ve loş kokulu görüntüsü içindeki sakinliği alıp götürmüştü. Kendi gibi sıkılmış bir vaziyette olan öğrencilerin yanına giderek profesörlerin onlara gösterdiği seraya girdi. Herkes sıraya konmak için beklerken konuşuyor, gülüşüyor ve şakalaşıyorlardı ancak kendinden kimseyle konuşacak gücü bulamıyordu. Sonunda kendisine verilen yere oturduktan sonra ağır çantasını masaya bırakmış, diğerlerinin oturmasıyla birlikte profesörü beklemişti. Güneş artık kızılımsı ışığı çekerken seralarda o loş görüntüsünü tekrar bürünmüştü. Hava soğurken bazılarının cüppelerini geçirdiklerini görmüş, onlara aldırış etmemişti. Hasta olursa bu işine gelirdi… Ama bununla uğraşacak gücü yine kendisinde bulamıyordu. Herkes gibi cüppesini geçirmeye başlamış, bir yandan da profesöre kulak vermeye çalışmıştı. Şimdiye kadar fark etmediği bitkileri görünce tiksinme edasıyla geri çekilmişti birkaç kız gibi. Böcek yiyen bitki olarak adlandırılan bu bitki sürekli korkunç dişlerini açıp kapıyor, kızların çığlık atmasına sebep oluyordu. Olanları bıkkınlıkla izlerken önündeki parşömeni açmaya koyuldu. Bu bitki hakkında onlarca bilgi olduğunu fark ettiğinde, hayal kırıklığıyla bitkiye bakmaya devam etmişti. “ Bataklık ve asitli gibi besinden yoksun topraklarda yetişen bu bitkiler, zamanla besinleri toprak dışından temin etmek üzere evrime uğramışlardır. Bunun için oldukça dâhiyane böcek yakalama yöntemleri geliştirmişlerdir. ” Sonunda ışığın arttığını anlayıp profesörün işaret ettiği yere bakmış, elindeki parşömenin büyütülmüş bir şeklini orada görmüştü. Ders boyunca profesörü ne kadar dinlemeye çalışsa da durmadan dalarak bir yerleri kaçırdığını fark etti. Sonunda uygulamaya geçtiklerine hem sevinmiş hem de üzülmüştü. Sera sürekli kızların çığlıklarıyla doluyordu ki bu ağrıyan başının daha çok atmasına sebep oluyordu. Dersin bittiğini anladığında çantasını alarak ilk çıkanlardan olmuştu…
Steve D.Strong

Mücadele Tarafı : O an kim haklı geliyorsa ondan...
Evcil Hayvanı : Rascal (Sözlüğü aç bak bakalım,ne demekmiş...)

MesajKonu: Geri: 5. Sınıflar ~ Bitkibilim Dersi   5. Sınıflar ~ Bitkibilim Dersi Icon_minitimePaz Ağus. 02, 2009 7:44 pm

En güzel zamanlardan biri,güneşin ufuk çizgisinin arkasına saklanırkenki utangaç haliyle kızıllığını çevreye yaydığı o zamanda,bitki bilim dersi bekliyordu beni. Manzaranın küçük bir kısmına tanık olabildim anca,ama bu da yeterliydi. Nasıl olsa yarın yeniden beni bekliyordu bu güzellik,bencilce davranmamalıydım.Ama koşmam gerekiyordu,hem de acilen,çünkü derse geç kalan öğrencilere imtiyaz yoktu. Çantama elimdeki ansiklopedi gibi gözüken ama çizgi roman için içinde bir boşluk olan kitabımı çantama katladım. Bu büyüyü seviyordum,sahibi ne yapmıştı bilmem ama o kalın maun kapaklı kitap bir anda dörde bölünebiliyor ve rahatlıkla sığıyordu cebe. Yine de katlamadan çantaya attım,zeki gösteriyordu bu beni ve birkaç Rawenclawlı pilicin dikkatini çekebiliyordum.Başka binadan zeki öğrenciler bazı Rawenclawlıları cezbediyordu anlayamadığım bir nedenden. Farklı uyruktan biri gibi mi görüyorlardı ne?
Koşmayı sevdiğimden hep son anda yola çıkıyordum dersliklere doğru.Hayatımda takıntılı olduğum şeylerden biri gökyüzü biri de koşmaktı. Her sabah erken saatte yaptığım koşular yorucu olduğu kadar huzur vericiydi. O yorgunluğun rahatsız edici hislerini bile seviyordum,kasılmaktan bitkin düşmüş kaslardaki yorgunluğu,soğuk terin tişörtümü yapış yapış yapması bile güzeldi. Garip olarak algılanabilirdi bu zevkim ama en az sarımsak kokusunu sevmek kadar normaldi. Bu insanların görüşüne açık olmayan zevkler listesindeydi ve kimsenin ne düşündüğünü umursamıyor,koşunun getirdiği yorgunluğu seviyordum işte.
Ders alanı uzak olmadığı için fazla koşmama gerek kalmamıştı.Taş zeminde kayarak durdum ve çevreye bakındım. Birkaç tanıdık sima vardı etrafta.Kimseye selam vermeden serayı inceledim.Selam verecek havada değildim,etrafta insanlardan ilginç canlılar vardı. Bu bitkiler garip ve adını duymadığım şeylerdi. Bitkibilim ilgi alanım içinde değildi maalesef. Ama meraklı gözlerle onları izlemek okumaktan çok daha zevkliydi.Yaratılışın her zerresini severken bitkilerden nefret etmek olmazdı.Yine de onlardan hoşlanmıyordum,gereksiz,önemsiz şeylerdi. Bu ilginç olduklarını düşünmediğim anlamına gelmemeliydi.
Profesör sayımları yaptı ben de rahatça yerime oturdum. Sıkıcı bir ders olma ihtimaline karşı çizgi romanına yakındı elim. Bir kızın beni incelediğini farkettim ve ona gülümsedim.Dostça art niyet içermeyen bir davranıştı bu. Ne yani kızları seviyorum diye hep birine mi sarkmalıydım?
Seradaki soğukluk rahatlatıcıydı. Güneş yine vardiyasını bitirmiş,ayın yerine geçmesini bekliyordu. Herhangi birşeyle ilgilenmeden profesörü dinlemeye zorladım kendimi. Aylaklık güzeldi ama şimdi sırası değildi.
Böcek yiyen bitki ilginçti.Vahşi,zararlı ve etçil. Bitkilerin etçil olabildiğini bilmiyordum açıkçası,ilginç yeni bir bilgiydi. Sınıfta korkan öğrencileri gördükçe neşelendim benden korkuyorlarmışçasına. Komikti,korku nidaları, tırsmış içeren kızların yüzleri her yerdeydi ve onlarla dalga geçmek o kadar kolaydı ki!Saf gözüken bir kıza sırıttım ve mırıltılı bir tonda fısıldadım.;
Hey duyduğuma göre bu bitki parmağını falan kaparsa onu oradan çıkarmak için parmağındaki etleri sıyırması gerekirmiş!
Yüzündeki korkmuş ifade tatmin ediciydi.
xXx
Ders süresi boyunca denileni yaptım.Uygulama en zekli kısımdı,burada serayı kaplayan çığlıklara artık sadece sırıtıyordum.Daha nice kişiyi korkuttum.İnanmayanlardan şakacı yumruklar yedim omzuma,inananlarsa korkudan donmuş gözlerle baktılar. Birini ağlattım bile!Ders bitiminde ödevi duymazlıktan geldim-duymadığım bir ödevi yapamazdım- ve sınıftan çıkmak için çantamı omuzladım.İlk çıkan Charlotte idi,halinden memnun görünmüyordu.Pek umursamadım,gülmekten ağrıyan karın kaslarımla meşguldüm. Biraz yüzmek için kayalıklara gitmek güzel olacaktı. Geç saatler olduğundan yanlız olma olasılığım yüksekti.Kayalıklarda kimse olmamasını umarak serinletici soğuk suyun hayalleriyle yola çıktım.
https://phoenix-ro.yetkin-forum.com/kimlikler-f6/steve-dean-marti

5. Sınıflar ~ Bitkibilim Dersi
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» 5. Sınıflar ~ Bitkibilim Dersi Verildi.
» 5. Sınıflar Karanlık Sanatlara Karşı Savunma Ortak Dersi !!
» ~ Bitkibilim Profesörü
» > 6. RO Dersi <
» Rp dersi.