Phoenix ! ~ Harry Potter Rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaEski ParşömenLatest imagesKayıt OlGiriş yap

4. Sınıflar ~~ 1. Ders

3 posters
YazarMesaj
Archill Thomas Caliente
░Emekli Hogwarts Müdürü ░
░Emekli Hogwarts Müdürü ░
Archill Thomas Caliente

Doğum tarihi : 24/12/90
Mücadele Tarafı : Aydınlık~
Sihirsel Soy : Safkan~

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
4. Sınıflar ~~ 1. Ders Left_bar_bleue100/1004. Sınıflar ~~ 1. Ders Empty_bar_bleue  (100/100)
Düello Gücü:
4. Sınıflar ~~ 1. Ders Left_bar_bleue50/604. Sınıflar ~~ 1. Ders Empty_bar_bleue  (50/60)

4. Sınıflar ~~ 1. Ders Empty
MesajKonu: 4. Sınıflar ~~ 1. Ders   4. Sınıflar ~~ 1. Ders Icon_minitimeCuma Haz. 12, 2009 3:52 pm

Zaman , mekan ve kurgu: Perşembe 3 ve 4. saati kapsayan bir ders, öğleni atlatmak üzeresiniz ve hızla başlayan bir meltemin etkisindesiniz. Sınıf ilk dersin heyecanı ile çabucak doluyor ve ardından açık kapıda profesör beliriyor. Öğrencileri hiç tanımıyormuşçasına süzüyor ve ilk derse başlıyor. Asasının bir hareketi ile ufak tavşan figürü ile oluşmuş heykeller beliriyor. Öğrencilerin ne yapacağını uzunca anlatarak uygulama yapılması için zaman veriyor. Uygulamanın ardından ders bitiyor.
BÜYÜ: ‘Lapifors: Tavşan heykelini tavşana dönüştürür.’ Yapacağınız oldukça zor bir sihir. Cansız varlığı canlıya çevirmek o kadar kolay değil. Konsantrenizin son haddini kullanmalısınız ve heykeli tavşana çevirmelisiniz.
https://phoenix-ro.yetkin-forum.com
Edward Richard Cullen

Edward Richard Cullen

Mücadele Tarafı : Yok
Sihirsel Soy : Safkan

MesajKonu: Geri: 4. Sınıflar ~~ 1. Ders   4. Sınıflar ~~ 1. Ders Icon_minitimePerş. Haz. 18, 2009 5:38 pm

Perşembe günü sabah günlük güneşlikti.Bugün belirli dersleri vardı ve bunlardan biri de Biçim Değiştirme idi.Böyle değişik bir ders yoktu Richard'a göre.Çünkü herşey değişebiliyordu.İlginç ve hoşa giden bir şeyler vardı bu derste.Dört saat boyunca işlenecek bir derse kendini hazırlaması gerekiyordu Richard.Bu yüzden kitaplarını hazırladı.Derse yarım saat kala ortak salondan çıkmıştı.Ağır ağır dersliğe gidiyordu.Derslikte ne işleyeceklerini düşünüyordu ama bunu tahmin etmek oldukça zordu.Öğle yemeğini yiyeli daha çok olmamıştı.Bu yüzden midesi fazla yemekten biraz ağrıyordu.

Sınıfa o girdiğinde birkaç kişiden başka kimse yoktu.Sessizce bir sıraya oturdu.Yılın ilk dersi olduğu için herkes çabuk çabuk dersliğe geldi.Richard çok erken geldiği için önlerden bir yer kapmayı becermişti.

Profesör her yıl yaptığı gıcıklığı yeniden yaptı ve kimseyi tanımayan bakışlarla içeri girdi.Aslında herkesi tanıyordu ama bu profesörde herhalde bir tik oluşmuştu.Ayakkabılarını tıkırdatarak içeri girdi ve ciddiyetle derse başladı.Richard bu profesörün sadece dersi uzatmasını sevmiyordu.Bir konuyu anlatıp geçeceğine en ince ayrıntısına kadar anlatıyordu ama belki de ileride işlerine yarayacaktı.

Edward ciddiyetini toparladı ve gürültülü derslikten kendini soyutlamaya başladı.Ders tamamen başlayınca herkes sustu.Profesör girdi ve biçim değiştirmenin bir cansızı bir canlıya çevirmeye etkilerinden bahsetti.Nasıl yapılacağını,hangi büyünün uygulanacağını bahsetti.Richard'ın düşüncesi bu kesin bir çözüm değildi.Asa kullanacaklarını anlayınca asasını masanın üzerine çıkarttı.

Profesör konuyu tamamen anlatıp tavşan heykelini önlerine koydu ve en son profesörün ağzından düşen kelimeler şunlardı:
-Unutmayın.Lapifors kolay bir büyü değildir.Bu yüzden yapamazsanız üzülmeyin.Dersin sonuna kadar vaktiniz var.
Dersin sonuna zaten az kalmıştı.Yani hızlı olmaları gerekiyordu.Richard kitaptan okuduğu bilgileri biraz uygulamaya çalışmıştı önceden ama olmamaıştı.Kitabını tekrar çıkardı ve sıranın altına koydu.İyice anladıktan sonra asasını sıkı sıkı kavradı ve sert bir sesle:
-La-Lapifors.
Diyerek büyülü kelimeleri söyledi.Sadece bir ''poff'' sesi geldi.Sonra bir ışık göründü.Hiçbir şey olmamıştı.Profesöre karşı biraz utanmıştı.Tekrar sıkıca asasını kavradı ve:
-Lapifors.Lapifors!
Sonunda başarmıştı.Tavşan heykel birden canlandı ve sevimli bir tavşana dönüştü.Tavşanı profesöre teslim ettiğinde zil çaldı ve oradan ayrıldı.

Olga Synnöve

Doğum tarihi : 23/06/96
Mücadele Tarafı : Dumbledore'un Sürüsü.
Sihirsel Soy : Safkan
Evcil Hayvanı : Turk*

MesajKonu: Geri: 4. Sınıflar ~~ 1. Ders   4. Sınıflar ~~ 1. Ders Icon_minitimeC.tesi Ağus. 01, 2009 3:16 pm

Aslında dersleri sevmeme rağmen,bu gün içimden hiç derse girmek gelmiyordu.Tek istediğim güneş ışıkları altında oturup gözlerimi kapatarak hayallere dalmaktı.Fakat Biçim Değiştirme dersim vardı ve 3 yıl boyunca iyi notlarla atlattığım bu dersi,bu sene batırmak istemiyordum.

Kitaplarımı aldım ve yola koyuldum.Dersliğe girdiğimde,hemen hemen dolmuştu.Boş bir yer bulup oturdum ve profesörü beklemeye başladım.Sınıf tamamen dolduğunda,Profesör içeri girdi.3 senedir aynı profesörle ders işliyorlardı,3 senedir profesör sanki onları tanımıyormuşcasına içeri giriyordu.Ne gereği vardı ki?

Profesör dersi anlatmaya başladı.Tavşan heykelini tavşana çevirecektik.Aslında pek hoşuma gitmemişti.Her zaman derslere kusur bulurdum,buna da bulmuştum.Tavşan heykelini tavşana çevirmek çok doğaldı,ama tavşan heykelini kartala falan çevirsek daha ilginç olabilirdi.Kendi kendimle kavga ediyordum.

Saçmalamaya kendimi kaptırdığım sırada,Profesör'ün öksürmesini duydum.Daldığımı görmüş olmalıydı.Hemen silkindim ve dikkatimi derse vermeye çalıştım.Önümüzde,bahsi geçen tavşan heykelleri belirmişti.Acaba,büyü işe yararsa,profesör tavşanları götürmemize izin verir miydi? Evcil hayvan olarak? Tekrar kendimi düşüncelerimden çektim ve dersi izlemeye devam ettim.

Heykelleri,tavşana çevirmek için gerekli olan büyü,"Lapifors" adlı büyüydü.Büyünün adı garipti aslında."Lapifors" kelimesi,bende değişik bir etki bırakmıştı.Asamı çıkarttım,dikkatimi önümdeki tavşana ve bu zorlayıcı büyüye verdim.Bu sefer,haykırmak yerine,daha asil olduğunu düşündüğüm bir şekilde fısıldadım:

"Lapifors..."

Olmuşmuydu,bilmiyordum.O sırada kuzenim Claudia'nın sesini duydum.Onun büyüyü yapışını izledim,sonra da yanına gittim ve derslikten beraber çıktık.
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: 4. Sınıflar ~~ 1. Ders   4. Sınıflar ~~ 1. Ders Icon_minitimeC.tesi Ağus. 01, 2009 3:34 pm

Mükemmel bir güne uyandığım söylenemezdi hani. Kimse yatağıma kahvaltı getirmemiş ya da benim için yatağımı toplamamıştı. Bunların hiçbirinin olmaması yetmezmiş gibi, yine korkunç bir baş ağrısıyla uyanmıştım. Fakat bu sefer etrafımı görebiliyordum ve bardak da kırmamıştım. Gözlerimi açtığımda ise başımda dikilen bir Slytherin öğrencisi olduğunu farketmiştim.

" Sonunda uyandın. Biraz daha uyusaydın başından aşağı sürahiyi boşaltacaktım. "

O sırada, elinde tuttuğu sürahiyi farkettim.

" Şu lanet sürahiyi de, kendini de alıp git başımdan. "

Omuz silkti ve uyuyan başka bir öğrencinin başında dikilmeye başladı. Gözlerimi devirerek başımı salladım ve yatağımda doğruldum. Bugün girilecek çok ders vardı fakat saat daha erkendi. Yani beş dakika daha uyuyabilirdim.

**

Uyandığımda beş dakikadan daha fazla bir süre uyuduğumu farkettim. Hatta sabahki dersleri de kaçırmıştım. Aman Tanrım! Saate baktım. Hâla Biçim Değiştirme dersi başlamamıştı. Ona yetişebilirdim. Hızla yataktan fırladım ve koşturarak banyoya gittim. Soğuk su yüzüme değince rahatlamıştım fakat banyoda daha fazla zaman kaybetmek istemiyordum. Hemen yatakhaneye geri döndüm. Üzerimi giyindikten sonra cüppemi, omuzlarıma geçirdim ve koşar adımlarla Biçim Değiştirme sınıfına doğru ilerlemeye başladım.

**

Sınıfa girdiğimde, sınıfta öğretmen yoktu. Rahatlayarak derin bir nefes aldım. Geç kalmamıştım. Hemen arkalarda bir sıraya yerleşerek, sınıfı incelemeye başladım. Yerler, duvarlar ve sıralar ahşaptı. Öğretmenin masasında yığınla kitap vardı ve arkasında da bir merdiven. Açıkçası, bu merdivenin nereye çıktığını merak etmiştim. Kimbilir belki de gizli bir yere, belki de öğretmenin odasına.

O sırada bütün öğrenciler sustuğunu hissettim. Öğretmen sınıfa girmişti. Kahverengi saçları vardı. Genç duruyordu. Hepimizi, teker teker baştan aşağı süzdükten sonra derse başladı. Önce asasını zarif bir hareketle sallayarak birkaç büyülü söz mırıldandı. Bu hareketin sonucunda, masada birkaç tavşan heykeli belirmişti. Öğrencilerden birkaçından çıkan 'Vaaoov' sesini duyabiliyordum. Açıkçası, ben de bu hareketi çok etkileyici bulmuştum fakat bu heykelciklerle ne yapacağımızı hala anlayamamıştım. Öğretmen bunu sezmiş olacak ki, yapacağımız büyüyü anlatmaya başladı. 'Lapifors' diye bir büyüyle, bu tavşan heykelciklerini, gerçek birer tavşana çevirecektik. Gerçekten zordu fakat öğrenmek isteyeceğim bir büyüydü. Birkaç kişi büyüyü denemeye başlamıştı bile. Benim de denemem gerekiyordu. Tüm konsantremi toplayarak asamı önümdeki heykele doğrulttum. Bunu başarabilirdim. Zarif bir hareketle asamı salladım ve büyülü sözcükleri mırıldandım.

''Lapifors''

Sanırım başarmıştım. Rahat bir nefes aldım ve yanı başımda duran kuzenim Selene'ye baktım. Gülümsüyordu. Sonunda aramızdaki buzları eritebildiğimize sevinmiştim. Hafifçe gülümseyerek koluna girdim. Sınıftan çıktığımızda havanın kararmış olduğunu ve nedendir bilinmez çok mutlu olduğumu farkettim. Her ne kadar ilk dersi kaçırsam ve kötü bir sabah geçirsem de, güzel bir gündü.

4. Sınıflar ~~ 1. Ders
1 sayfadaki 1 sayfası