Phoenix ! ~ Harry Potter Rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaEski ParşömenLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Soru{N}lar

+87
Victorina Alize Derope
Bridget Quixie
Ivan Miroslav
Beatrix Monchrétien
Sophia Widmore
Stesha Irina Láerod
Clementine de Lioncourt
Eulalie de Sinclair
Matthew James Widmore
Lyonelina Mullendore
Seager Phoenix
Lynette Cole
Abraham Sawyer Shephard
Austin Cole Harwood
Elizabeth Swann
Xenia S. Carmelita Allen
Constance G. Witherington
Olivia Orsett
Jason Allaire
Katerina H. Adlersflügel
Victoria Deséian Láerod
Larry Elvin Phony
Summer Calypso Black
Edward Richard Cullen
Audreanna Sacrél
Mirabella Grazia Swan
Eloise Naessé Ruthven
Aphosz Solenia Camillei
Nerissa Zena
Hippolyte Pedersen
Lorinna Granuerre
Diamonique Lea Schmitz
Sydney Morgan
Valerie Jane Renaud
Phaedra G. Calabrial
Valeria Calabrial
Dean Constantine
Chris David Mythique
Aundrey Corbyn Banning
Kristen Dora Granuerre
Lora O'Devine
Ralph Rhydderch
A. Erlina Bianchett
Gabrielle D'Arc
Adriano Torres
Edward Brigham Aldenberg
Andrew Preston Scavo
Winona Scarlett Deborah
Claudia Wasseliné
Ophélia E. Willson
Rousseau Yvonne
Rapunzél Olympia Black
Regina K. Lizzie Andie
Olympia Black
Craig A. Andre
Irene Descardina
Yvonne L. Descoteaux
Ardelia Lethaeus
Diamondié Odysséia
Gemma De Maurëll
Andrew Cneporé
Josephine Velasquez
Gaspard McAllen
J. Kyndra Bianchett
James Dean Caliente
Yoo Jin Park
Shadow Trevorax
Vivian Mankowitz
Doañzel Asjuëd
Iris Mia Schmitz
Clementine Delacrousé
Keaun Andrew Constantine
Sweliné Leova Nydeln
Aaron Bradley
Rupért Grégory
Josselyn Oasis
Sean Morgan
Akira Fujioka
Aquaria Chloris
Carolien Adelric
Catherine Mia Constantine
Barty Jack Widmore
Macias Antúnez Láerod
Sylvana Kingswell
Archill Thomas Caliente
Sonia Michelle Williams
Bãsilius Lérs
91 posters
Sayfaya git : Önceki  1, 2, 3 ... 10 ... 18  Sonraki
YazarMesaj
Misafir
Misafir

Soru{N}lar - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: Soru{N}lar   Soru{N}lar - Sayfa 2 Icon_minitimePtsi Mayıs 04, 2009 5:49 pm

Ro bilinen tabiriyle 3. şahıs azından yazılır. 1. şahıs olarak benimde denemelerim oldu ama bu alışılan Ro'a tersdir. Bu sebepten ve sitede herkez kafasına göre ister 1. , ister 3. şahıs azından yazamıyacağına {bu karışıklık yaratacaktır} göre en alışılmış Ro tarzı uygulanır. Bu yüzden sitemizde 3. şahıs azından {Yani tanrısal anlatım} Ro yapılmaktadır. Ayrıca bu kural en yakın zamanda 'Site Kuralları' na eklenecekti.

-----

Sorular ve sorunlara buradan devam!
Barty Jack Widmore
Karanlık Büyücü
Karanlık Büyücü
Barty Jack Widmore

Mücadele Tarafı : Widmore

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Soru{N}lar - Sayfa 2 Left_bar_bleue95/100Soru{N}lar - Sayfa 2 Empty_bar_bleue  (95/100)
Düello Gücü:
Soru{N}lar - Sayfa 2 Left_bar_bleue0/0Soru{N}lar - Sayfa 2 Empty_bar_bleue  (0/0)

MesajKonu: Geri: Soru{N}lar   Soru{N}lar - Sayfa 2 Icon_minitimePtsi Mayıs 04, 2009 7:09 pm

Imm Mr. Klaus tabiki de haklısınız sizi kimse hiçbir şey için zorlayamaz. Biz insanların eğlenmesi , yaşamak isteyecekleri ama asla yaşayamayacakları bu sihirli dünyadaki hayallerini yazıya aktarmaları için açtık sitemizi. Olaylara zorlama katılan hiçbir yerde eğlence kalmaz bence . Herneyse konuya geri döneyim.

Role Player Game yani rol yapma oyunu tamamen kişinin bir karakterin davranışlarını yazıya dökmesinden ibarettir. İstediğiniz her şeyi istediğiniz şekilde yazıya dökerek yaparsınız bu işi. Bu çok uzun zamandır var. Ülkemize ilk geldiğinde baya zor bir şey olarak algılanılmıştı ve kimse nasıl yapılacağını bilmiyordu. Kimileri 1. tekil şahıs ile yazarken kimileri 3. tekil şahıs ile yazıyorlardı. Bu tamamen bir bakış açısıdır. Fakat genel olarak 3. tekil şahıs ile yazıldığından çoğu 1. tekille yazan da diğerleri gibi yazmaya başladı. Tabiki bunu hiç bozmayanlarda oldu. Hala yazanlar da var görüyoruz pek sık olmasa da. Role Play'de asla hangi kişiden yazacağınızın sölenmesi gibi bir kural olamaz. Ama tabiki çoğunluğa uyup uymamak tamamen size kalmış bir olay. Düşünürsek bir 3. tekil şahıs yazanla 1. tekil şahıs yazanın aynı rp sayfasında bulunması ustalık gerektiren bir olaydır. Diğer türlü kişiler karışır ve zevk almak yerine kısa zamanda bıkarsınız .

Böle edebiyat işleriyle uğraşmayın. İstediğiniz kişinin gözünden bakarak yazın. Önemli olan zevk almanız.

Saygılarımızla April & Barty
Akira Fujioka

Akira Fujioka

MesajKonu: Geri: Soru{N}lar   Soru{N}lar - Sayfa 2 Icon_minitimePtsi Mayıs 04, 2009 7:16 pm

Şahsım adına açıklamanızdan dolayı teşekkür ediyorum. ^^
Barty Jack Widmore
Karanlık Büyücü
Karanlık Büyücü
Barty Jack Widmore

Mücadele Tarafı : Widmore

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Soru{N}lar - Sayfa 2 Left_bar_bleue95/100Soru{N}lar - Sayfa 2 Empty_bar_bleue  (95/100)
Düello Gücü:
Soru{N}lar - Sayfa 2 Left_bar_bleue0/0Soru{N}lar - Sayfa 2 Empty_bar_bleue  (0/0)

MesajKonu: Geri: Soru{N}lar   Soru{N}lar - Sayfa 2 Icon_minitimePtsi Mayıs 04, 2009 7:17 pm

Rica ederim görevimiz ..
Sean Morgan

Doğum tarihi : 19/07/93
Mücadele Tarafı : Kendimden başka kimseye çalışmam.
Sihirsel Soy : Safkan

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Soru{N}lar - Sayfa 2 Left_bar_bleue100/100Soru{N}lar - Sayfa 2 Empty_bar_bleue  (100/100)
Düello Gücü:

MesajKonu: Geri: Soru{N}lar   Soru{N}lar - Sayfa 2 Icon_minitimePtsi Mayıs 04, 2009 11:04 pm

Bir de şu adminlerin role playlerini görsek diyorum.. Ben hiç istemediğim bir şekilde 70 gibi bir puan aldım. Adminlerde 100 yazıyor ama onların başvuru yaptığını görmedim ki zaten adminlerin role play puanlarının 100 olacağınada inanmıyorum. Benden söylemesi bu sözden sonra ister ban atın ister atmayn içimde kalmadı. Wink
Josselyn Oasis

Josselyn Oasis

MesajKonu: Geri: Soru{N}lar   Soru{N}lar - Sayfa 2 Icon_minitimePtsi Mayıs 04, 2009 11:07 pm

Ne diyoRsn sen yha ? KusuRa bakma ama senin onu öqRenmek qibi bi hakkın yok! Herkes onLaRın nasıL RP yaptığını biLiyor ! Senin gibi uyduRuk kaydıRık RP'Ler bıRakıp gitmiyoRLaR! Bence sen ban atıLmadan git ! Phoenix'in senin gibilere ihtiyacı oLmadı , oLmayacak !
Sean Morgan

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Soru{N}lar - Sayfa 2 Left_bar_bleue100/100Soru{N}lar - Sayfa 2 Empty_bar_bleue  (100/100)
Düello Gücü:

MesajKonu: Geri: Soru{N}lar   Soru{N}lar - Sayfa 2 Icon_minitimePtsi Mayıs 04, 2009 11:09 pm

Yapma böyle içim hoş oldu. Özenti bir sitede özenti bir role playcilik herkes biliyorsa kendilerine biliyor diğerlerininde bilme hakkı olduğunu düşünüyorum...
Josselyn Oasis

Josselyn Oasis

MesajKonu: Geri: Soru{N}lar   Soru{N}lar - Sayfa 2 Icon_minitimePtsi Mayıs 04, 2009 11:12 pm

Sen öyLe düşünmeye devam et o zaman ;D AyRıca mâdem özenti biR site oLduğumuzu DÜŞÜNÜYORDUN üye oLmasaydın. Üye oL diye boynuna atLamadık sonuçta !

BaşLığı kirLetmeye geRek yok ! HaLa cevap veRmek istiyoRsan Özel Mesaj at ! VeRiLen RahatsızLıktan doayı özüR diLeRm. BunLaR siLiniRse sevinirim ^^
Sean Morgan

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Düello Gücü:

MesajKonu: Geri: Soru{N}lar   Soru{N}lar - Sayfa 2 Icon_minitimePtsi Mayıs 04, 2009 11:16 pm

Atlayanlar atlamıştır...Wink
Akira Fujioka

Akira Fujioka

MesajKonu: Geri: Soru{N}lar   Soru{N}lar - Sayfa 2 Icon_minitimeSalı Mayıs 05, 2009 1:04 am

Adminlerin role player'larını istemekle onların işini iyi yapmadığına dair bir suçlamadır ki sen bunu yapma cürretini gösterip ardından siteyi kötülemişsin. Adminler görevlerini yaptığı sürece puanlarının yüksek olmasını hakediyorlar. Zatıma sadece senin rahatsız olduğun bir konu var gibi geldi. Sorunun aldığın puanı hazmedememek sanırım. Rp'lerinin harika olduğunu düşünüyorsan ve buradan memnun değilsen pek çok site var; lakin senin düşüncelerin sitenin temel altyapısını bozmaz değil mi? Hani bir siteye özenti yakıştırması yapınca bütün üyeler öyle düşünmüyor, bu yüzden mantıklı bir cevap yazsaymışsın keşke. Normalde rpnin eksiklerini tek tek açıklamalı bir halde özel mesaj yoluyla sana atardım fakat egoist tavrını yıkmamak ve şahsen de öyle durmamak amacıyla yapmıyorum bunu.

Edit: Temada sırf renk tonları başka siteyle aynı diye bana bunu yaptığını söyleme cidden gülerim, o da özentilikse artık senin eline bir sözlük alıp özentilik tanımına bakmanı isteyeceğim. Süpersin kesinlikle bir de kendimi kör sanırdım.
Archill Thomas Caliente
░Emekli Hogwarts Müdürü ░
Archill Thomas Caliente

Doğum tarihi : 24/12/90
Mücadele Tarafı : Aydınlık~
Sihirsel Soy : Safkan~

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Düello Gücü:
Soru{N}lar - Sayfa 2 Left_bar_bleue50/60Soru{N}lar - Sayfa 2 Empty_bar_bleue  (50/60)

MesajKonu: Geri: Soru{N}lar   Soru{N}lar - Sayfa 2 Icon_minitimeSalı Mayıs 05, 2009 3:01 pm

Flavio Lopez Néil demiş ki:
Bir de şu adminlerin role playlerini görsek diyorum.. Ben hiç istemediğim bir şekilde 70 gibi bir puan aldım. Adminlerde 100 yazıyor ama onların başvuru yaptığını görmedim ki zaten adminlerin role play puanlarının 100 olacağınada inanmıyorum. Benden söylemesi bu sözden sonra ister ban atın ister atmayn içimde kalmadı. Soru{N}lar - Sayfa 2 Icon_wink

Öncelikle üstteki arkadaşa cevap vermekle başlayayım . Adminlerin puanı 100'dür veya değildir , bu tabii ki tartışılır ama senin , bi de şu adminlerin RO'larını görelim , türünde bir cümle kullanman adminlere saygısızlıktır . Sitede kurulan düzene yapılmış en büyük darbedir . Adminlerin üyelerden bir farklı olmasa düzen diye birşey kalmaz , site yönetiminde aksaklıklar başlar .
Üstte yaptığın saygısızlığı geçtim beni en çok kızdıran şey özenti suçlaması . Bu site kuruluş amacı hariç herşeyiyle orjinaldir . İçeriğin çoğunu bizzat ben düzenledim , görünüm ise diğer adminlerin eseri . Kimse sitemizi özentilikle suçlayamaz . Böyle bir suçlama yapan yalancı ve muhtemelen sitemizi kıskanan biridir .
Bu nedenlerle sitemize ve adminlerin sahsına saygısızlık eden Flavio Lopez Néil nickli üyeye 3 günlük BAN cezası veriyorum ... Soru{N}lar - Sayfa 2 Suspect
>> Üyelerimizin sitemizi savunmasını tabii ki anlayışla karşılamaktayım ama bu işi adminlerin yapmasının daha uygun olacağını hatırlarmak isterim ...

Şimdi gelelim üyelerimizin 1. ağızdan RO yapmak istemesi meselesine . x)) Bir zamanlar ben de bu düşünceyi savunuyordum , hala da savunurum . Bence 1. ağızdan RO yapmak çok daha mantıklı ve eğlenceli oluyor . Bu konuyu adminler arasında görüşeceğiz ...
https://phoenix-ro.yetkin-forum.com
Rupért Grégory

Rupért Grégory

Mücadele Tarafı : Ben Tek Başıma Bir Taraf'ım.
Evcil Hayvanı : Arathorn* ve David*

MesajKonu: Geri: Soru{N}lar   Soru{N}lar - Sayfa 2 Icon_minitimePerş. Mayıs 07, 2009 1:39 pm

Puanımı yükseltmek için bir rp koymuştum Puanlama Merkezine Silinmiş :S
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Soru{N}lar   Soru{N}lar - Sayfa 2 Icon_minitimePerş. Mayıs 07, 2009 3:50 pm

Puanınız bir kere puanlanır. Bir daha puanlama derslere katılmadan söz konusu değildir. Derslere katıldıktan sonra başlığınız açılşıp yeni Ro koymanız için hak tanınır. ^^
Rupért Grégory

Rupért Grégory

Mücadele Tarafı : Ben Tek Başıma Bir Taraf'ım.
Evcil Hayvanı : Arathorn* ve David*

MesajKonu: Geri: Soru{N}lar   Soru{N}lar - Sayfa 2 Icon_minitimePerş. Mayıs 07, 2009 3:52 pm

Teşekkürler.
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Soru{N}lar   Soru{N}lar - Sayfa 2 Icon_minitimeCuma Mayıs 08, 2009 8:27 pm

Acaba derslikteki Rpg'lere ne zaman bakılacak? 100 almış Rpg'imi koyuyorum bu da 100 almazsa artık...

ve Ömer, +1
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Soru{N}lar   Soru{N}lar - Sayfa 2 Icon_minitimeCuma Mayıs 08, 2009 8:30 pm

Dersteki Rp'ler ders zamanı bittiğinde puanlanacaktır. Ayrıca Rp'nizin bir sitede 100 alması burda alması gerektirdiğini göstermiyor. Herkezin Rp puanlama anlayışı ve rpden beklediği farklıdır. ^^ Her neyse umarım yardımcı olabildim.
Aaron Bradley

Doğum tarihi : 31/07/93
Mücadele Tarafı : Aydınlık
Sihirsel Soy : Muggle
Evcil Hayvanı : Brad

MesajKonu: Geri: Soru{N}lar   Soru{N}lar - Sayfa 2 Icon_minitimeCuma Mayıs 08, 2009 8:33 pm

Biri adımı söyledi?? Hayrola? Yoksa bana değil miydi? Soru{N}lar - Sayfa 2 874940
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Soru{N}lar   Soru{N}lar - Sayfa 2 Icon_minitimeCuma Mayıs 08, 2009 8:35 pm

Pardon anlayamadım? Soru{N}lar - Sayfa 2 973746
Aaron Bradley

Doğum tarihi : 31/07/93
Mücadele Tarafı : Aydınlık
Sihirsel Soy : Muggle
Evcil Hayvanı : Brad

MesajKonu: Geri: Soru{N}lar   Soru{N}lar - Sayfa 2 Icon_minitimeCuma Mayıs 08, 2009 8:37 pm

Emmanuelle Pierre demiş ki:
Acaba derslikteki Rpg'lere ne zaman bakılacak? 100 almış Rpg'imi koyuyorum bu da 100 almazsa artık...

ve Ömer, +1

ve Ömer, +1 yazdı ya arkadaş ve adım Ömer ir sorun mu var diyorum Soru{N}lar - Sayfa 2 431998
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Soru{N}lar   Soru{N}lar - Sayfa 2 Icon_minitimeCuma Mayıs 08, 2009 8:38 pm

Sanırım bahsettiği Ömer sen değilsin ^^
Sonia Michelle Williams
Slytherin V. Sınıf
Slytherin V. Sınıf
Sonia Michelle Williams

Doğum tarihi : 11/08/93
Mücadele Tarafı : Lucifer
Sihirsel Soy : 33. dereceden safkan Mason.
Evcil Hayvanı : İber Vaşağı.

Bilgiler
Quidditch Mevkiî: Arayıcı
Rpg Puanı:
Soru{N}lar - Sayfa 2 Left_bar_bleue90/100Soru{N}lar - Sayfa 2 Empty_bar_bleue  (90/100)
Düello Gücü:

MesajKonu: Geri: Soru{N}lar   Soru{N}lar - Sayfa 2 Icon_minitimeC.tesi Mayıs 09, 2009 8:02 pm

Bir şey soracağım: Şimdi henüz okul açılmadı değil mi? Açıldığı zaman herhangi bir balo, parti gibi bir şey olacak mı?
Archill Thomas Caliente
Archill Thomas Caliente

Doğum tarihi : 24/12/90
Mücadele Tarafı : Aydınlık~
Sihirsel Soy : Safkan~

Bilgiler
Quidditch Mevkiî:
Rpg Puanı:
Düello Gücü:
Soru{N}lar - Sayfa 2 Left_bar_bleue50/60Soru{N}lar - Sayfa 2 Empty_bar_bleue  (50/60)

MesajKonu: Geri: Soru{N}lar   Soru{N}lar - Sayfa 2 Icon_minitimeC.tesi Mayıs 09, 2009 8:05 pm

Kesinlikle olacak ve henüz okul açılmadı ... Suspect
https://phoenix-ro.yetkin-forum.com
Sweliné Leova Nydeln

MesajKonu: Geri: Soru{N}lar   Soru{N}lar - Sayfa 2 Icon_minitimePaz Mayıs 10, 2009 2:33 pm

En son 1 Mayıs'ta giriş yapmıştım, bugün 10 mayıs ve ünlüm alınmış. 10 günden önce ünlünün alınmaması gerekiyordu.

Şahitlerimde var isterseniz gösterebilirim ^^
Ünlüm Miranda Kerr
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Soru{N}lar   Soru{N}lar - Sayfa 2 Icon_minitimePaz Mayıs 10, 2009 2:37 pm

Profilinizde hiç giriş yapmamış görünüyordu. Alan üyeyle konuşulacak ve karar verilecektir. Karışıklık için üzgünüz ^^
Keaun Andrew Constantine

Keaun Andrew Constantine

Doğum tarihi : 13/06/93
Mücadele Tarafı : Amerika
Evcil Hayvanı : Andy, Just,

MesajKonu: Geri: Soru{N}lar   Soru{N}lar - Sayfa 2 Icon_minitimePaz Mayıs 10, 2009 8:27 pm

İlk derse yorum veya herhangi bir şekilde onay veya red verilmeden ikinci ders başlığı açılmış ne mantıktır anlamıyorum. Eğer ilk ders için bir şeyler söylenseydi ve yine düşük alsaydım ikinci derse de girerdim. Sanırım bu bir şikayet !

Soru{N}lar
2 sayfadaki 18 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2, 3 ... 10 ... 18  Sonraki
 Similar topics
-
» Soru{N}larınız
» Soru{N}larınız